ثبت فروشگاه

دژنکتور یک واژه فرانسوی به معنای کلید قدرت است. در زبان فارسی به این وسیله مدار شکن یا قطع کننده نیز گفته می‌شود. قطع و وصل اتوماتیک کلیدها در هنگام بروز مشکل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با قطع کلید قدرت، قسمت آسیب دیده شبکه از قسمت سالم جدا می‌شود. زیرا زمانی که رله‌های حفاظتی به درستی عمل نکنند و یا عمل قطع را انجام ندهند، قسمت عظیمی از شبکه آسیب می‌بیند. دژنگتور همچون یک کلید مینیاتوری، مدار را در هنگام بروز اتصال کوتاه محافظت می‌کند. این قطعه همانند سکسیونر کلید قطع مدار است ولی تفاوت‌هایی نیز با آن دارد. به طور کلی دژنکتور وظیفه حفاظت از شبکه را برعهده داشته و شامل 2 قسمت اصلی محفظه قطع و مکانیسم عمل کننده است. معمولاً تفاوت عمده دژنکتورها با کلیدهای دیگر از جمله سکیونرها، قابل قطع بودن زیر بار دژنگتورها است. انواع دژنگتورها براساس ساختار و عملکرد به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند:

  • دژنکتور روغنی (ocbs): این دسته از دژنگتورها، محفظه فولادی پر از روغن دارند و توسط یک فنر بسیار قوی، عملیات قطع و وصل در داخل روغن انجام می شود. این محصولات جهت تنظیمات از یک رله استفاده می کنند. معمولاً مکانیزم این نوع دژنگتور تبخیر روغن در اثر جرقه کنتاکت‌ها است.
  • دژنکتور با گاز عایقی sf6: این دژنکتور همانند مدل روغنی عمل می‌کند. با این تفاوت که عمل قطع و وصل در داخل محفظه‌ای از گاز sf6 صورت می‌گیرد. نکته قابل توجه این محصول این است که گاز sf6 در مقایسه با مواد عایقی دیگر مانند هوا یا روغن، توانایی جذب و انتقال انرژی حرارتی قوس بالا ندارد و به عنوان ماده‌ای ایده آل در کلیدهای قدرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، این ماده خاصیت الکترونگاتیویتی دارد که موجب افزایش طول عمر دستگاه می‌شود. امروزه یک از پر کاربردترین دژنگتورها در صنعت برق ایران دژنگتور گازی است.
  • دژنکتور با خلا: این مدل اغلب برای پست های فضای بسته با عایق هوا طراحی و ساخته شده است. به طور تخصصی به این کلیدها، کلیدهای vd4 نیز گفته می‌شود که به دو صورت ثابت و یا کشویی می‌تواند نصب شود. این کلیدها از استحکام و طول عمر بالایی برخوردار است. قطع و وصل جریان در این کلیدها در محفظه خلاء انجام می‌گیرد.

قیمت دژنکتور

قیمت این محصولات به نوع، جنس بدنه، ساختار، عملکرد، استانداردها، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید دژنکتور از راندنو

برای خرید دژنکتور می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دژنکتور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع