ثبت فروشگاه

چکش تخریب (هیلتی)

چکش تخریب یا هیلتی یکی از بزرگ ترین و قدرتمند ترین ابزارآلات برقی به شمار می رود که  به دلیل قدرت بالایی که دارد، می توان از آن به منظور سطوح غیر فلزی استفاده کرد. این دستگاه کاربرد ویژه ای در صنعت ساختمان سازی و فعالیت های ساختمانی دارد و می توان از آن ها برای تخریب دیوارها، بلوک ها، کف بنا های ساختمانی و آسفالت استفاده کرد. این دستگاه از یک دسته‌ی بلند، بدنه‌‌ای سنگین، آرمیچر، بالشتک (استاتور) و دنده تشکیل شده که عملیات تخریب را به وسیله‌ ضربه زدن چکشی انجام می‌دهد. چکش تخریب دارای دسته های بلند و بدنه سنگین است و می توان به کمک آن ضربات سنگینی را به محل مورد نظر وارد کرد.

انواع چکش تخریب

چکش های تخریب بر اساس وزنی که دارند تقسیم بندی می شوند و هر چه وزن دستگاه بیشتر باشد از قدرت بالاتری برخوردار است و می توان از آن برای انجام تخریب های بزرگتر استفاده کرد. به طور کلی چکش تخریب در دو نوع گریسی و روغنی عرضه می شود که نوع گریسی آن از قدرت بالاتر و نوع روغنی استعلاک پذیری پایین تری دارد. منابع تغذیه چکش های تخریب یا همان پیکور می تواند متفاوت باشد. برای مثال منابع تغذیه برقی، بنزینی و روغنی می باشند. چکش های تخریب بر اساس نوع کار کرد به انواع زیر تقسیم می شوند:

  1. چکش ساچمه ای
  2.   چکش میخ دار
  3.  چکش پتکی و گوه ای
  4.  چکش سر تیز

تفاوت چکش تخریب و دریل بتن کن

 از چکش تخریب فقط و فقط به منظور تخریب استفاده می شود و برای انجام عملیات های دیگر کاربرد چندانی ندارد در حالی که از دریل بتن کن به منظور سوراخ کاری و کنده کاری استفاده می شود. هر دو این ابزارآلات از قدرت بالایی برخوردار می باشند و کاربرد ویژه ای در تاسیسات و فعالیت های عمرانی می باشد با این تفاوت که هیلتی از قدرت بالاتری برخوردار است و توانایی تخریب مواد سخت تر را دارد. 
نکات مهم در استفاده از چکش تخریب
1.    هنگام استفاده از هیلتی تمام نکات ایمنی را رعایت کنیم و از کفش ایمنی، دستکش ایمنی، لباس کار و دیگری ابزار ایمنی استفاده نماییم و تا جایی که ممکن است دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه نماییم.
2.    کاربری که از هیلتی استفاده می کند باید از لحاظ بدنی در شرایط مناسبی قرار داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است آسیب زیادی به رد مذکور وارد شود.
3.    در هنگام انجام عملیات تخریب به وسیله هیلتی می بایست فشار را به صورت مدام و یکنواخت وارد نماییم تا عملیات تخریب به خوبی انجام پذیرد.
4.    در هنگام استفاده از هیلتی، می بایست بررسی های کامل از محل عملیات انجام شود تا در هنگام تخریب لوله های برق، آب و فاضلاب و گاز را مورد اصابت قرار ندهیم.
5.    قلم مورد استفاده در چکش تخریب در انواع مختلفی تولید شده است. از قلم های کوچک برای انجام عملیات تخریب در حجم کم و زمانی که می خواهیم کار از ظرافت بالایی برخوردار باشد، مورد استفاده قرار می گیرد و از قلم های بزرگتر به منظور تخریب با حجم زیاد و کارهای سنگین تر استفاده می شود.
6.    هنگام انجام عملیات تخریب باید توجه کنیم که کسی در نزدیکی آن حضور نداشته باشد.

نکات مهم در انتخاب و خرید چکش تخریب

•    یکی از مهم ترین مسائلی که در خرید چکش تخریب حائز اهمیت است شرکت تولید کننده دستگاه می باشد. امروزه شرکت های بسیاری در سطح جهان به تولید چکش تخریب می پردازند که از بهترین چکش های تخریب می توان به چکش تخریب رونیکس، هیوندای، پوکا، دیوالت، ماکیتا، ادون، توسن،دی سی ای، آنکور، هیلتی بوش، دیوالت، کرون  و بسیاری از برندهای دیگر اشاره کرد.
•    از سالم بودن دستگاه و هم چنین گارانتی و خدمات پس از فروش آن اطمینان حاصل نماییم.
•    همان طور که گفته شد قدرت چکش های تخریب متفاوت می باشد و دستگاه هایی که از قدرت بالایی برخوردارند از وزن بالاتری نیز برخوردار هستند به همین دلیل می بایست آن را متناسب با حجم کار خود انتخاب نماییم.
خریداران در سایت راندنو می توانند بدون هیچ واسطه ای با  نمایندگان و عاملین فروش چکش هیلتی  ارتباط  داشته باشند و با ثبت استعلام از آنها در خواست خرید نمایند. 

لیست مقایسه

برند


بازه توان