ثبت فروشگاه

لوازم تابلو برق

لوازم تابلو برق برای راه اندازی و تکمیل تابلو به کار گرفته می شوند. تابلو برق از قطعات مختلفی تشکیل شده است. تابلو برق مجموعه ای از تجهیزات الکتریکی به هم پیوسته است که برای تحقق هدفی کنار یکدیگر کار می کنند. قطعاتی که داخل تابلو برق به کار گرفته می شوند، هرکدام کاربرد خاصی دارند. به همین دلیل شناخت انواع، ویژگی ها و کاربرد لوازم تابلو برق پیش از به کارگیری آن ها موضوعی ضروری است.

انواع لوازم تابلو برق

تجهیزاتی که در تابلو برق به کار گرفته می شود، به چند دسته تقسیم بندی می شود. از پرکاربردترین این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ترمینال فانتزی

ترمینال یا شمش فانتزی ابزاری مستطیلی شکل، با هادی از جنس فلز و بدنه ای پلاستیکی است. وظیفه ترمینال هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف تابلو است. ترمینال هادی آلومینیومی، مسی و برنجی دارد. این تجهیزات به کمک پیچ متناسب با جنس به تابلو برق نصب می شوند.

ترمینال فانتزی

چراغ سیگنال

چراغ سیگنال نوعی چراغ با لامپ ال ای دی است. این چراغ یک بدنه و ال ای دی دارد و به عنوان هشدار دهنده در تابلوهای مخابراتی و برق به کار گرفته می شود. این محصولات در بازه ولتاژی از 3 ولت تا 220 ولت عرضه می شوند. هرچه ولتاژ بیشتر شود، قیمت چراغ سیگنال نیز افزایش پیدا می کند.

چراغ سیگنال

شستی تابلویی

شستی تابلویی یا پوش باتن وظیفه راه اندازی موتور، روشن و خاموش کردن وسایل و ... را برعهده دارد. شستی تابلو  مکانیزم ساده سوئیچی دارد و در جنس های مختلف پلاستیکی، فلزی، باکالیت مقاوم و ... عرضه می شود. شستی ها همچون کلید با اعمال فشار دست اپراتور خاموش یا روشن می شوند.

شستی تابلویی

کلید فرمان تابلویی

کلید فرمان تابلویی نوعی کلید چرخان یا گردان است که برای قطع و وصل کردن مدارهای فرمان به کار گرفته می شود. این محصول در تابلوهای برق و کنسول ها استفاده می شود. تمامی مدارها برای راه اندازی، توقف و یا تغییر شرایط مدار به این کلیدها نیاز دارند.

کلید فرمان تابلویی

مقره تابلویی

مقره تابلویی نوعی عایق الکتریکی است که میان اجزای مختلف سیستم برق رسانی قرار می گیرد. این محصولات مقاومت الکتریکی زیادی دارند و در برابر شرایط جوی از خود مقاومت مکانیکی نشان می دهند. مقره ها جریان های ناخواسته را عبور نمی دهند. به همین دلیل در سیستم های پرقدرت از آن ها استفاده می شود.

مقره تابلویی

بهترین برند لوازم تابلو برق

از لوازم تابلو برق در تمامی تابلوهای خانگی و صنعتی استفاده می شود. شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به آی اس بی اس، جبال الکتریک، دیلم الکتریک، رعد و شیوا امواج اشاره کرد.

قیمت لوازم تابلو برق

قیمت این محصولات به عواملی همچون جنس، ابعاد و سایز، نوع محصول، نحوه نصب، درجه حفاظت، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید لوازم تابلو برق

برای خرید لوازم تابلو برق می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لوازم تابلو برق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند