ثبت فروشگاه

مقره تابلویی

مقره تابلویی وسیله ای است که در تابلو برق مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات نوعی عایق الکتریکی هستند و میان اجزای مختلف سیستم برق رسانی قرار می گیرند. مقره ها مقاومت الکتریکی بالایی دارند و در برابر شرایط جوی مختلف همچون رطوبت، سرما، گرما و دیگر موارد از خود مقاومت مکانیکی زیادی نشان می دهند. قیمت مقره تابلویی به مقاومت این تجهیزات بستگی دارد. در نتیجه پیش از خرید مقره تابلویی باید به میزان مقاومت این تجهیزات توجه کنید.

این مقره ها ظاهری سیلندری دارند و اغلب شش ضلعی و گرد هستند. مقره ها مانع عبور جریان های ناخواسته به زمین می شوند. به همین دلیل در سیستم های پرقدرت به ویژه تابلو برق های فشار قوی از آن ها استفاده می شود. در خطوط انتقال و توزیع نیرو به اماکن مختلف تمامی سیستم های هادی تحت ولتاژ باید از برج های انتقال ایزوله شوند. برای اتصال سیم های لخت و ایزوله کردن کابل های برق از عایق قدرتمندی همچون مقره استفاده می شود.

مقره تابلویی

ویژگی مقره برق تابلویی

  1. ضریب اطمینان بالا
  2. استقامت مکانیکی بالا
  3. استقامت الکتریکی بالا
  4. ضریب تلفات عایقی کم
  5. نداشتن ناخالصی و حفره های داخلی
  6. استحکام در برابر شرایط جوی همچون تغییر دما (عدم تغییر شکل)

کاربرد مقره برق تابلویی

مقره هایی که در تابلوهای برق نصب می شوند، دو وظیفه اصلی را برعهده دارند:

  • وظیفه مکانیکی: مقره ها از مقاومت الکتریکی زیادی برخوردار هستند به همین دلیل می توانند تمامی فشارها و نیروهای مکانیکی که به تابلو برق وارد می شود را تحمل کنند. همچنین از وارد شدن فشار به دیگر تجهیزات تابلو برق نیز جلوگیری می کنند.
  • وظیفه الکتریکی: این محصولات در ولتاژهای بالا و پایین به فعالیت خود ادامه می دهند و از وارد شدن اتصال کوتاه، نوسان برق و رعد و برق به تجهیزات تابلو جلوگیری می کنند.

کاربرد مقره برق تابلویی

انواع مقره تابلویی

مقره های تابلویی کاربردهای گوناگونی دارند. به همین دلیل در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. از انواع مقره تابلویی کوچک و بزرگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقره اتکایی

یکی از پرکاربردترین مقره های تابلویی، نوع اتکایی آن ها است. این مقره برای عایق کاری باس بارها در پست های برق و تابلوها نسبت به زمین و همچنین نگهداری آن ها کاربرد دارد. این محصولات می توانند شین های فشار قوی را نیز نگهداری کنند. این مقره ها به شکل استوانه چینی توخالی یا توپر ساخته می شوند. البته مقره تابلویی رزینی از نوع اتکایی نیز عرضه می شود. برای شبکه هایی که مقره باید نیروی مکانیکی زیادی را تحمل کند، از نوع توخالی استفاده می شود. زیرا نوع توپر تنها در یک قطر معین عرضه می شود.

مقره چکمه ای

این محصولات اغلب برای عایق کردن بدنه تابلوها، تجهیزات فلزی و برج های برق مورد استفاده قرار می گیرد. مقره های چکمه ای به دو صورت تک پیچه و دو پیچه به بازار عرضه می شوند. این محصولات می توانند نیروهای مکانیکی خاصل از وزن زیاد هادی ها را در شرایط مختلف آب و هوایی تحمل کنند.

مقره پله ای

مقره های پله ای از دیگر مقره های پرکاربرد تابلو برق هستند. این محصولات به شکل طبقاتی ساخته می شوند و جهت نصب شینه های مسی در تابلو مورد استفاده قرار می گیرند. سایز مقره تابلویی پله ای متنفاوت است و به صورت دو پله و چهار پله ساخته می شود.

مقره آچار خور

این مقره ها به شکل دو پر یا شش پر گرد عرضه می شوند و اندازه های گوناگونی دارند. از این مقره ها در تمامی تابلوهای برق می توان استفاده کرد.

انواع مقره تابلویی

بهترین برند تولیدکننده مقره تابلویی

امروزه شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. مقره های تابلویی باید سایز و شکل استانداردی داشته باشند و بهتر است تاییدیه توانیر را دریافت کرده باشند. از بهترین شرکت ها در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقره جبال الکتریک

جبال الکتریک یکی از برترین تولیدکننده های انواع مقره در ایران است. این شرکت به تولید مقره های فشار ضعیف و فشار متوسط از جنس BMC و SMC، باس بار ساپورت و محصولات پلی آمیدی می پردازد. این محصولات تاییدیه تست از مراکز معتبر آزمایشگاهی دارند و مطابق با استانداردهای IEC عرضه می شوند. باس بار همان شینه است که به جای کابل وظیفه برق رسانی را در تابلو برعهده دارد. قره های جبال الکتریک تنوع بسیار زیادی دارند به همین دلیل بهتر است پیش از خرید کاتالوگ مقره تابلویی جبال الکتریک را بررسی کنید. همچنین می توانید از جدول انتخاب مقره تابلویی استفاده کنید.

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به ایران پارسا، ویند الکتریک، مقره پارس ایران و ... اشاره کرد.

قیمت مقره تابلویی

قیمت این محصولات به عواملی همچون جنس مقره، ابعاد و سایز، نوع مقره، نحوه نصب، درجه حفاظت، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید مقره تابلویی

برای خرید مقره تابلویی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مقره تابلویی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


جنس