ثبت فروشگاه

ترمینال فانتزی

ترمینال فانتزی یا شمش فانتزی ابزاری مستطیلی شکل است که هادی از جنس فلز و بدنه ای از جنس پلاستیکی دارد. این وسیله در تابلوهای برق کاربرد دارد و تمامی تکنسین های برق به خرید ترمینال فانتزی اقدام می کنند. وظیفه ترمینال فانتزی برق هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلفی است که داخل تابلو نصب شده است. ترمینال ها هادی آلومینیومی یا مسی و گاهاً برنجی دارند. این تجهیزات با پیچ متناسب با جنس خود به تابلوهای برق نصب می شوند. بدنه ترمینال ها نیز در رنگ ها و اندازه های گونگون عرضه می شود. قیمت ترمینال فانتزی نیز به جنس هادی و بدنه بستگی دارد.

شینه نیز از دیگر تجهیزات پرکاربرد در تابلوهای برق است. این محصولات شبیه ترمینال ها هستند و در انواع مسی، آلومینیومی و برنجی به بازار عرضه می شوند. تمامی این محصولات وظیفه انتقال جریان الکتریکی در تابلو برق ها را برعهده دارند. همچنین برای ایجاد انشعاب هدفمند و استاندارد از این تجهیزات استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که برخی اوقات مانند سیستم های خانگی برای انشعاب گیری از خود کنترلر استفاده می شود. در دیگر موارد نیز انشعاب به صورت گسترده تری صورت می گیرد و از شینه استفاده می شود. بعضی از افراد برای انشعاب گیری صنعتی یا خانگی از نوار چسب برق استفاده می کنند در صورتی که این کار اشتباه است. انشعاب گیری غلط ممکن است خطرناک باشد زیرا در صورت هرگونه اتصالی و پاره شدن انشعاب، برق گرفتگی و آنش سوزی به وجود می آید.

ترمینال فانتزی

انواع ترمینال برق

 • ترمینال شاخه ای: این محصولات در مدل های نرم و خشک عرضه می شوند.
 • ترمینال سرامیکی: این نوع ترمینال ها از سرامیک ساخته شده اند و دوام بسیار بالایی دارند.
 • ترمینال ریلی: این محصولات با نام ترمینال تابلویی نیز شناخته می شود.
 • ترمینال پیچی: ترمینال پیچی نوع دیگری از ترمینال ها است که جایگزین بسیار خوبی برای چسب برق محسوب می شود..

انواع ترمینال فانتزی

 • ترمینال فانتزی نول: این محصولات در رنگ ها و اندازه های گوناگون به بازار عرضه می شود. برای توزیع بهتر و منظم نول ورودی به دیگر تجهیزات از این محصولات استفاده می شود. شمش فانتزی نول نوعی روکش دارد و به شکل تخت عرضه می شود. این محصولات اتصال به بدنه ندارند و به همراه 4 تا 12 پیچ برای انشعاب مورد استفاده قرار می گیرند. ترمینال نول برای جریان های پایین تر در تابلو برق مورد استفاده قرار می گیرد. این ترمینال ها اغلب آبی رنگ هستند.
 • ترمینال فانتزی ارت: این محصول نیز همانند دیگر شمش ها در تابلو برق کاربرد دارد. ترمینال ارت در انتقال جریان های بالا در تابلو برق مورد استفاده قرار می گیرد. این نمونه ها می توانند 4 تا 12 پیچ برای انشعاب داشته باشند. تفاوت ترمینال ارت با نول در این است که در ترمینال های ارت انتهای هر یک از صفحات مسی که در طرفین وجود دارد، یک پیج متصل شده است. این ترمینال ها اغلب با رنگ سبز در بازار دیده می شوند.

انواع ترمینال فانتزی

مزایای استفاده از شمش فانتزی

 1. انشعاب گیری به واسطه شمش ها بسیار راحت تر است.
 2. هدایت جریان الکتریکی بهتر و پایدارتر است.
 3. ترمینال ها تجهیزاتی امن هستند و تلفات را کاهش می دهند.
 4. ترمینال ها قیمت مناسبی دارند و نصب آن ها نیز ساده اند.
 5. تعویض شمش ها آسان است.
 6. استحکام فیزیکی این تجهیزات زیاد است.
 7. در تابلوهای برق به کمک شمش ها می توان نظم و ترتیب خاصی ایجاد کرد.
 8. به کمک شمش ها می توان خروجی های متعدد به وجود آورد.

مشخصات شمش فانتزی

 • جنس هادی این محصولات می تواند از مس، برنج و آلومینیوم باشد.
 • این محصولات در اندازه های 4، 6، 8، 12 و 24 عرضه می شوند.
 • شینه های برنجی از لحاظ عبور جریان، مابین شینه های آلومینیومی و مسی قرار می گیرد. این محصولات از شینه های آلومینیومی ویژگی های بهترین از خود نشان می دهند.

مشخصات شمش فانتزی

بهترین برند شمش فانتزی

امروزه از شمش های فانتزی در بسیاری از محیط های صنعتی و نصب تابلوهای برق استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به البرز الکتریک، دیلم الکتریک و ...  اشاره کرد.

قیمت ترمینال فانتزی

قیمت شمش فانتزی به عواملی همچون جنس هادی، نوع پلاستیک بدنه، سایز شینه، تعداد پیچ ها، شرکت سازنده و برند بستگی دارد. به عنوان مثال ترمینال های مسی از آلومینیومی و برنجی گران تر هستند.

خرید ترمینال فانتزی

برای خرید ترمینال فانتزی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ترمینال فانتزی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند