ثبت فروشگاه

ترمینال فانتزی

ترمینال فانتزی یا شمش فانتزی ابزاری مستطیلی شکل است که هادی از جنس فلز و بدنه ای از جنس پلاستیکی دارد. این وسیله در تابلوهای برق کاربرد دارد و تمامی تکنسین‌های برق به خرید ترمینال فانتزی اقدام می‌کنند. وظیفه ترمینال فانتزی برق هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلفی است که داخل تابلو نصب شده است. ترمینال‌ها هادی آلومینیومی یا مسی و گاهاً برنجی دارند. این تجهیزات با پیچ متناسب با جنس خود به تابلوهای برق نصب می‌شوند. بدنه ترمینال ها نیز در رنگ ها و اندازه‌های گونگون عرضه می‌شود. قیمت ترمینال فانتزی نیز به جنس هادی و بدنه بستگی دارد.

شینه نیز از دیگر تجهیزات پرکاربرد در تابلوهای برق است. این محصولات شبیه ترمینال‌ها هستند و در انواع مسی، آلومینیومی و برنجی به بازار عرضه می‌شوند. تمامی این محصولات وظیفه انتقال جریان الکتریکی در تابلو برق‌ها را برعهده دارند. همچنین برای ایجاد انشعاب هدفمند و استاندارد از این تجهیزات استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که برخی اوقات مانند سیستم‌های خانگی برای انشعاب گیری از خود کنترلر استفاده می‌شود. در دیگر موارد نیز انشعاب به صورت گسترده‌تری صورت می‌گیرد و از شینه استفاده می‌شود. بعضی از افراد برای انشعاب گیری صنعتی یا خانگی از نوار چسب برق استفاده می‌کنند در صورتی که این کار اشتباه است. انشعاب گیری غلط ممکن است خطرناک باشد زیرا در صورت هرگونه اتصالی و پاره شدن انشعاب، برق گرفتگی و آنش سوزی به وجود می آید. انواع ترمینال برق شامل موارد زیر است:

  • ترمینال شاخه ای: این محصولات در مدل‌های نرم و خشک عرضه می‌شوند.
  • ترمینال سرامیکی: این نوع ترمینال‌ها از سرامیک ساخته شده اند و دوام بسیار بالایی دارند.
  • ترمینال ریلی: این محصولات با نام ترمینال تابلویی نیز شناخته می‌شود.
  • ترمینال پیچی: ترمینال پیچی نوع دیگری از ترمینال‌ها است که جایگزین بسیار خوبی برای چسب برق محسوب می‌شود.

ترمینال‌های فانتزی در دو مدل ترمینال فانتزی نول، ترمینال فانتزی ارت به بازار عرضه می‌شود.

قیمت ترمینال فانتزی

قیمت شمش فانتزی به عواملی همچون جنس هادی، نوع پلاستیک بدنه، سایز شینه، تعداد پیچ ها، شرکت سازنده و برند بستگی دارد. به عنوان مثال ترمینال‌های مسی از آلومینیومی و برنجی گران‌تر هستند.

خرید ترمینال فانتزی از راندنو

برای خرید ترمینال فانتزی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ترمینال فانتزی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند