ثبت فروشگاه

شستی تابلویی

شستی تابلویی یا کلید پوش باتن و شاسی تابلو برق وسیله‌ای است که در تابلوهای برق به کار گرفته می‌شود. این تجهیزات وظایف مختلفی را برعهده دارند. به عنوان مثال راه اندازی موتور، روشن و خاموش کردن وسایل از جمله وظایف این کلیدها هستند. تمامی تابلوهای برق به این نوع کلیدها نیاز دارند به همین دلیل افراد متخصص به خرید شتسی تابلویی اقدام می‌کنند. شستی تابلو برق مکانیزم ساده سوئیچی برای کنترل کردن پروسه یک سیستم عملیاتی دارد. این محصولات در جنس‌های مختلفی همچون پلاستیکی، فلزی و باکالیت مقاوم ساخته شده است. قیمت شستی تابلویی فلزی از نوع پلاستیکی بیشتر است زیرا به کنتاکت‌های کمکی نیز مجهز شده است.

شستی در واقع کلیدی است که با دست اپراتور و فشار دادن آن فعال می‌شود. این کلیدها از نوع لحظه‌ای هستند که با فشار دادن دست جریان را از خود عبور می‌دهند و یا جریان را قطع می‌کنند. شستی ها کاربرد بسیار زیادی در صنعت برق دارند و اغلب آن‌ها در تابلوهای برق نصب می‌شوند. شستی فضای کمتری را نسبت به کلید اشغال می‌کند و وزن کمتری هم دارد به همین دلیل اغلب به جای کلید از آن‌ها استفاده می‌شود. پوش باتن در دسته تجهیزات فرمان جای می‌گیرد. برای وصل مدار، از پوش باتن سبز با کنتاکت باز و برای فرمان قطع در مدار، از پوش باتن قرمز رنگ با کنتاکت بسته استفاده می‌شود. گاهی از هر دو نوع شستی یعنی هم استاپ و هم استارت در مدار استفاده می‌شود. در این صورت شستی استارت و استوپ دوبل نامیده می‌شود. شستی ها براساس کاربردشان به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند:

  • شستی استارت: این شستی‌ها پس از تحریک یا فشرده شدن، کنتاکت‌های قطع شده را وصل می‌کنند. شستی استارت در حالت عادی باز است و در حالت فشرده شدن به صورت لحظه‌ای بسته می‌شود. هنگامی که فشار دست از روی شستی استارت برداشته می‌شود، کنتاکت‌ها مجدد باز می‌شوند و فنری که داخل شستی قرار گرفته به محل اولیه خود برمی‌گردد. رنگ این شستی‌ها معمولاً رنگ سبز یا مشکی است.
  • شستی استوپ: این شستی‌ها پس از تحریک و فشرده شدن، کنتاکت‌های وصل را قطع می‌کنند. یعنی در حالت عادی بسته هستند و با فشرده شدن به صورت لحظه ای باز می‌شوند. هنگامی که فشار دست از روی شستی برداشته می‌شود، کنتاکت‌ها مجدداً بسته می‌شوند و داخل شستی استوپ فنر به حالت قبل برمیگردد. معمولاً رنگ شستی استوپ، قرمز است.
  • شستی استوپ دوبل: این شستی ترکیبی از استارت و استوپ است. به همین دلیل به آن شستی مرکب نیز گفته می‌شود.

از دیگر شستی‌های پرکاربرد می‌توان به شستی امرجنسی، شستی مکانیکی و شستی قارچی اشاره کرد. شستی‌ها براساس نوع عملکردشان به دو دسته دائمی و لحظه کار تقسیم‌بندی می‌شوند. کلیدهای نوع اول پس از تغییر وضعیت حالت جدید خود را حفظ می‌کنند. کلیدهای تک پل یا کلیدهای اهرمی از این دسته کلیدها هستند. اما کلیدها لحظه کار در هر حالتی که باشند پس از حذف فشار به حالت اولیه خود برمی‌گردند. به عنوان مثال شستی‌های استارت و استوپ در این دسته قرار می‌گیرند.

قیمت شستی تابلویی

این شستی‌ها براساس نوع عملکرد، نوع کاربرد، رنگ، ساده یا مرکب بودن، برند و شرکت سارنده قیمت گذاری می‌شوند. برای مشاهده قیمت پوش باتن می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید شستی تابلویی از راندنو

برای خرید شستی تابلویی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت شستی تابلویی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع