ثبت فروشگاه

کلید فرمان تابلویی

کلید فرمان تابلویی یک کلید چرخان یا گردان برای قطع و وصل مدارهای فرمان است که در تابلوهای برق و کنسول‌های کاربری استفاده می‌شود. سلکتور سوئیچ‌ها از جنس‌های مختلفی مانند فلزی، باکالیت و ... ساخته می‌شوند. استفاده از سلکتور سوئیچ‌ها آسان است و قیمت ارزانی نیز دارند از این رو یکی از پرکاربردترین کلیدها در تابلوهای برق صنعتی محسوب می‌شوند. در تمامی مدارها برای راه اندازی، توقف و یا تغییر شرایط مدار از کلید فرمان استفاده می‌شود. کلیدهای فرمان در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که براساس نوع دسته، تعداد وضعیت، عملکرد، سیستم اخباری و حفاظتی تقسیم می‌شوند. سلکتور سوئیچ‌ها معمولاً 2 یا 3 حالته هستند.

جهت استعلام قیمت کلید فرمان تابلویی با مراجعه به سایت راندنو، می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش کلید فرمان تابلویی هستید، می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید کلید فرمان تابلویی مانند کلید فرمان یک طرفه، کلید فرمان دو حالته، کلید فرمان تابلویی چهار حالته و دیگر موارد اقدام نمایید. هر کلید فرمان از بخش‌های مختلفی مانند ترمینال‌ها، کنتاکت‌ها، مکانیزم قطع و وصل و ... تشکیل می‌شود که این اجزا در کنار یکدیگر می‌توانند عملکرد درستی را ارئه دهند.

  • انواع کلید فرمان براساس تعداد وضعیت: تعداد وضعیت کلید فرمان به دو حالت 0_1 یا 2_1 است. در حالت 0_1 دو وضعیت خاموش و روشن دارد به اینصورت که به روشن عدد 1 و به خاموش عدد 0 را نسبت داده اند و از آن برای روشن و خاموش کردن بخشی از سیستم استفاده می‌شود. در حالت 2_1 اغلب به عنوان انتخاب کننده در مدار فرمان مورد استفاده قرار می گیرد و از لحاظ نوع پلاتین با حالت 0_1 متفاوت است.
  • نوع دسته در کلیدهای فرمان: برای تغییر وضعیت کلید فرمان باید از دسته استفاده کرد که این دسته‌ها به دو صورت اهرمی و چرخشی برای کلیدهای فرمان وجود دارند. این دسته‌ها از لحاظ رنگ، نوع، اینترلاک، نحوه نصب و ... انواع مختلفی دارند.
  • عملکرد کلید فرمان: کلید فرمان می‌تواند وضعیت دائم یا برگشتی داشته باشد. در نوع دائم، کلید پس از تغییر وضعیت در همان حالت خود باقی می‌ماند و برای بازگشت آن به حالت اولیه نیاز به نیروی دست کاربر است. در نوع برگشتی، کلید مانند شستی به صورت لحظه‌ای عمل می‌کند و به وضعیت اول خود باز می‌گردد.
  • سیستم اخباری: کلید فرمان براساس سیستم اخباری به دو صورت ساده و یا چراغ دار وجود دارد. در مدل چراغدار کلید فرمان، یک سیگنال حاوی نور در دسته کلید قرار گرفته است.
  • سیستم حفاظتی کلید فرمان: برای افزایش ایمنی در تغییر مدارها از کلید فرمان سوئیچ دار استفاده می شود. سوئیچ می‌تواند با مکانیزم قطع و وصل یکی باشد و یا در کنار آن قرار گرفته باشد. کلیدهای فرمان از نظر ایمنی می‌توانند به دو گروه سوئیچ دار (Key Operated) و قطع و وصل به همراه سوئیچ (Key Lock) تقسیم شوند.

قیمت کلید فرمان تابلویی

کلید فرمان براساس عواملی مانند نوع کلید فرمان، جنس بدنه، نحوه عملکرد، ابعاد، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می‌شود. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت کلید فرمان سه حالته و قیمت سایر کلیدهای فرمان تابلویی از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین کلید فرمان تابلویی را انتخاب نمایید.

خرید کلید فرمان تابلویی از راندنو

برای خرید کلید فرمان تابلویی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید فرمان تابلویی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع