ثبت فروشگاه

چراغ سیگنال

چراغ سیگنال تابلویی یا pilot light در واقع نوعی چراغ با لامپ ال ای دی است. این لامپ در یک بدنه با پیچ و مهره نصب شده است. این چراغ ها به عنوان هشدار دهنده در تابلوهای مخابراتی، تابلوهای برق، تابلوهای شبکه، تابلوهای توزیع و ... به کار گرفته می شود. البته پیش از خرید چراغ سیگنال باید نوع تابلو مشخص شود. چراغ سیگنال قطعه ای ساده اما بسیار پرکاربرد است. این محصولات در دامنه ولتاژی از 3 ولت تا 220 ولت به بازار عرضه می شود. در این میان چراغ سیگنال 12 ولت و چراغ سیگنال 220 ولت بیشترین کاربرد را دارند. هرچه ولتاژ بالاتر برود، قیمت چراغ سیگنال نیز افزایش پیدا می کند. برای افزایش طول عمر چراغ ها می توان چراغی انتخاب نمود که ولتاژ نامی بیشتر از ولتاژ نامی شبکه داشته باشد.

چراغ سیگنال تابلو برق در بخش های مختلف یک تابلو استفاده می شوند. روشن شدن هرکدام از این چراغ ها نشان دهنده هشدار یا پیامی است که با توجه به رنگ آن می توان نوع خطا را تشخیص دارد. با وجود این چراغ ها اپراتور از نوع خطا آگاه شده و سریعاً به سیستم رسیدگی می کند. بدنه این چراغ ها دایره، مربع، مستطیل و ... است و با رنگ های مختلف و مقاومت های گوناگون عرضه می شود.

یکی از بیشترین کاربردهای چراغ سیگنال اعلام وجود یا عدم وجود برق در تابلو برق است. همچنین برای نشان دادن روشن و خاموش بودن کلید، وارد مدار شدن خازن، نمایش تریپ، اعلام خطا و ... از این چراغ ها استفاده می شود.

چراغ سیگنال

انواع چراغ سیگنال

چراغ های سیگنال براساس عملکرد به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

 • چراغ سیگنال ساده: این چراغ ها به صورت تکی عرضه می شوند و تجهیزات دیگری به همراه ندارند.
 • چراغ سیگنال مرکب: این محصولات به همراه دیگر تجهیزات مانند کلید سلکتوری، شاسی اضطراری، شاسی‌های استارت استپ و ... عرضه می شوند. چراغ سیگنال ولتمتر دار و چراغ سیگنال بیزردار از این نوع چراغ ها هستند.

چراغ های سیگنال براساس قطر چراغ نیز به چند دسته تقسیم بندی می شوند:

 • چراغ 22 میلی متری: در تابلوهای برق اغلب از این نوع چراغ استفاده می شود. این چراغ روشن بودن بخشی از مدار یا تمام آن را نشان می دهد. این چراغ ها در تابلوهایی با حفره های 22 میلی متری مورد استفاده قرار می گیرد.
 • چراغ 16 میلی متری: این چراغ ها ابعاد کوچکتری دارند و متناسب با تابلو مورد استفاده قرار می گیرند. برای نصب چراغ به تجهیزاتی همچون پانچ، لیزر، گردبر و ... نیاز است.

انواع چراغ سیگنال

رنگ چراغ سیگنال

این محصولات در رنگ های مختلفی عرضه می شود. مطابق ب پیامی که قرار است رسانده شود، هرکدام از این رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که چراغ سیگنال دچار سوختگی شود، می توان لامپ را به تنهایی تعویض کرد. این لامپ ها در رنگ‌های سفید، قرمز، سبز، زرد، آبی، صورتی و فسفری قابل سفارش هستند. از پرکاربردترین این رنگ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفید: این چراغ ها هنگامی که ماشین در حال کار باشد، روشن است. در واقع معنی خاصی ندارد. اما مادامی که چراغ روشن است، تغذیه مدار فرمان از جریان دی سی صورت می گیرد.
 • قرمز: هنگامی که کلید در وضعیت بسته یا Close باشد، این رنگ از چراغ روشن می شود.
 • سبز: هنگامی که کلید در وضعیت باز یا Open باشد، این رنگ از چراغ روشن می شود.
 • زرد: اگر وضعیت کلید به صورت خطا یا Flat باشد، این رنگ از چراغ روشن می شود.
 • آبی: در وضعیت های خاص و کاربردهای ویژه از این رنگ استفاده می شود.

رنگ چراغ سیگنال

کاربرد چراغ سیگنال

در صورتی که در یک کارخانه تعداد زیادی دستگاه مشغول کار باشند، برای آگاهی از وضعیت آن ها از چراغ سیگنال در تابلو برق ها استفاده می شود.

 • چراغ سیگنال در مدار قدرت: برای اطمینان از وجود جریان سه فاز در تابلوها از چراغ سیگنال سه فاز استفاده می شود. این چراغ اپراتور را از خطر دو فازه شدن مطلع می کند.
 • چراغ سیگنال در مدار فرمان: این چراغ ها به همراه بوبین کنتاکتور روشن و خاموش بودن دستگاه های یک مجموعه را مشخص می کند.

کاربرد چراغ سیگنال

بهترین برند چراغ سیگنال

در حال حاضر از انواع چراغ سیگنال در مجموعه های مختلف استفاده می شود شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این چراغ ها می پردازند. از بهترین برندها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چراغ سیگنال رعد

این شرکت به تولید انواع لوازم تابلوبرق به خصوص چراغ های سیگنال می پردازد. این محصولات کیفیت بالایی دارند و قیمت آن ها نیز مناسب است. محصولات برند رعد را می توان با نمونه های خارجی مقایسه کرد.

چراغ سیگنال شیوا امواج

شیوا امواج نامی آشنا در زمینه تولید محصولات تابلو برق است. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استانداردهای روز دنیا عرضه می شود. شیوا امواج علاوه بر تولید محصولات برق صنعتی به تولید تجهیزات و ماشین آلات خاص برای کارخانه ها نیز می پردازد.

 • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به چراغ سیگنال اشنایدر، پارس فانال، آی اس بی اس و ... اشاره کرد.

قیمت چراغ سیگنال

قیمت این چراغ ها به عواملی همچون نوع کاربرد، مقدار ولتاژ، قطر بدنه، رنگ چراغ، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. چراغ ها باید دور از تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت، سرما، گرما و ... باشند. این چراغ ها بهتر است درجه حفاظت بالایی داشته باشند.

خرید چراغ سیگنال

برای خرید چراغ سیگنال می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چراغ سیگنال و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند