ثبت فروشگاه

چراغ سیگنال تابلویی یا pilot light در واقع نوعی چراغ با لامپ ال ای دی است. این لامپ در یک بدنه با پیچ و مهره نصب شده است. این چراغ‌ها به عنوان هشدار دهنده در تابلوهای مخابراتی، تابلوهای برق، تابلوهای شبکه، تابلوهای توزیع و ... به کار گرفته می‌شود. البته پیش از خرید چراغ سیگنال باید نوع تابلو مشخص شود. چراغ سیگنال قطعه ای ساده اما بسیار پرکاربرد است. این محصولات در دامنه ولتاژی از 3 ولت تا 220 ولت به بازار عرضه می‌شود. در این میان چراغ سیگنال 12 ولت و چراغ سیگنال 220 ولت بیشترین کاربرد را دارند. هرچه ولتاژ بالاتر برود، قیمت چراغ سیگنال نیز افزایش پیدا می‌کند. برای افزایش طول عمر چراغ‌ها می‌توان چراغی انتخاب نمود که ولتاژ نامی بیشتر از ولتاژ نامی شبکه داشته باشد.

چراغ سیگنال تابلو برق در بخش‌های مختلف یک تابلو استفاده می‌شوند. روشن شدن هرکدام از این چراغ‌ها نشان دهنده هشدار یا پیامی است که با توجه به رنگ آن می توان نوع خطا را تشخیص دارد. با وجود این چراغ‌ها اپراتور از نوع خطا آگاه شده و سریعاً به سیستم رسیدگی می‌کند. بدنه این چراغ‌ها دایره، مربع و مستطیل است و با رنگ‌های مختلف و مقاومت‌های گوناگون عرضه می‌شود. یکی از بیشترین کاربردهای چراغ سیگنال اعلام وجود یا عدم وجود برق در تابلو برق است. همچنین برای نشان دادن روشن و خاموش بودن کلید، وارد مدار شدن خازن، نمایش تریپ و اعلام خطا از این چراغ‌ها استفاده می‌شود. چراغ‌های سیگنال براساس عملکرد به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند:

  • چراغ سیگنال ساده: این چراغ‌ها به صورت تکی عرضه می‌شوند و تجهیزات دیگری به همراه ندارند.
  • چراغ سیگنال مرکب: این محصولات به همراه دیگر تجهیزات مانند کلید سلکتوری، شاسی اضطراری، شاسی‌های استارت استپ و دیگر موارد عرضه می‌شوند. چراغ سیگنال ولتمتر دار و چراغ سیگنال بیزردار از این نوع چراغ‌ها هستند.

چراغ های سیگنال براساس قطر چراغ نیز به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند:

  • چراغ 22 میلی متری: در تابلوهای برق اغلب از این نوع چراغ استفاده می‌شود. این چراغ روشن بودن بخشی از مدار یا تمام آن را نشان می‌دهد. این چراغ ها در تابلوهایی با حفره های 22 میلی‌متری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • چراغ 16 میلی متری: این چراغ‌ها ابعاد کوچکتری دارند و متناسب با تابلو مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای نصب چراغ به تجهیزاتی همچون پانچ، لیزر، گردبر و موارد دیگر نیاز است.

قیمت چراغ سیگنال

قیمت این چراغ‌ها به عواملی همچون نوع کاربرد، مقدار ولتاژ، قطر بدنه، رنگ چراغ، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. چراغ‌ها باید دور از تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت، سرما، گرما و دیگر موارد باشند. این چراغ‌ها بهتر است درجه حفاظت بالایی داشته باشند.

خرید چراغ سیگنال از راندنو

برای خرید چراغ سیگنال می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت چراغ سیگنال سه فاز را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چراغ سیگنال 220 ولت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند