ثبت فروشگاه

سوهان و سنباده دو نوع از تجهیزاتی هستند که برای صیقلی کردن و برداشتن براده از روی سطوح، استفاده می‌شوند. سوهان‌ها و سنباده‌ها براساس نوع دانه‌های ساینده، در انواع مختلفی تولید می‌شوند. سوهان ابزار یراق و انواع سنباده از مهم‌ترین تجهیزات در صنایع مختلف هستند. این محصولات به عنوان اساسی‌ترین تجهیزات در انتهای فعالیت‌های هموارسازی سطوح، محسوب می‌شوند. سوهان یکی از انواع ابزارآلات دستی است که برای تمیزکاری و صیقلی کردن سطوح مختلف فلزی و چوبی به کار می‌رود.

این ابزار از یک تیغه با جنس فولاد تندبر و یک یا چند سطح زبر تشکیل شده است. همچنین از یک دسته برخوردار است که می‌توان دستگیره‌های چوبی و پلاستیکی مورد نظر را به آن متصل کرد. بدنه این ابزار نیز از آج‌های سوهان تشکیل شده است که عمل هموارسازی را انجام می‌دهند. به طور معمول این کالا از جنس فولاد و با مقاطعی به شکل‌های دایره، مثلث و مستطیل ساخته می‌شوند. برخی از مدل‌های سوهان یک رو یا هر دو روی آن می‌تواند آج‌دار باشد. همچنین امکان دارد نوع آج‌های هر رو از سوهان نیز با یکدیگر متفاوت باشند. به طور معمول، سوهان‌های ریز برای انجام کارهای ظریف استفاده می‌شوند.

توجه نمایید این تجهیزات از سوهان‌های معمولی هستند و نوع دیگری از این تجهیزات در بازار موجود هستند که با نوک الماسه و سیلیسیم کاربید ساخته می‌شوند. این نوع سوهان‌ها برای تراش و هموارسازی سطوح سخت مانند سرامیک مناسب است. از این ابزار پرکاربرد در صنایع درودگری و فلزکاری، کاربردهای زیادی دارد. همان‌طور که گفته شد، از سنباده چوب نیز در صنایع چوب و نجاری برای صیقل دادن و تمیزکاری قطعات به کار می‌رود. انواع سوهان از نظر شکل ظاهری به چند دسته مدل تخت، نیم‌دایره، گرد، مدل مویی، چاقویی، سرخم، دنده، ژاپنی، سه گوش و چهارگوش تقسیم می‌شود. همچنین براساس نوع آج نیز در انواع مختلف تک آج، دو آج، الماسه، منحنی شکل و چوب بری در بازار موجود است.

سمباده یا سنباده زن دستی ورقه‌ای است که از دانه‌های سخت ساینده تشکیل شده است. این ابزار نیز برای جلا دادن، سایش و پرداخت سطوح استفاده می‌شود. همچنین با چسب‌های مخصوص بر روی صفحات کاغذی، مقوایی و پارچه‌ای چسبانده شده‌اند. از متداول‌ترین انواع ذرات ساینده سنباده می‌توان به ماسه، سنگ چخماخ، سنگ کوارتز، سنگ لعل، اکسید آلومینیوم، براده فلزات، کربور سیلیسیم و کاربید سیلیسیم اشاره کرد. با کشیدن سنباده بر روی سطح چوب و فلز، نواقص حذف شده و سطح کار صاف و صیقلی می‌شود. همچنین این ابزار به دو صورت طبیعی و مصنوعی در بازار موجود هستند که براساس نوع کاربرد از یکدیگر متمایز می‌شوند.

توجه نمایید جنس سنباده نسبت به جنس جسمی که ساییده می‌شود، باید سخت‌تر باشد. لازم به ذکر است که کاغذ سنباده می‌تواند هم از جنس کاغذ و هم از جنس پارچه‌هایی مانند پلی‌کربنات تشکیل شود. همچنین سنباده‌ها براساس میزان زبری در درجه‌بندی‌های گوناگون تولید و به بازار عرضه می‌شوند. این مشخصه نیز با یک عدد که به صورت حرف لاتین است، مشخص می‌شود. درجه‌بندی سنباده‌ها از گرید P16 تا گرید P10000 در بازار موجود است. توجه نمایید گرید 16 زبرترین حالت آن و سنباده 10000 نرم‌ترین حالت این محصول است. در نتیجه اگر قصد تهیه سنباده نرم برای انجام فعالیت‌های ظریف و حساس را دارید، بهتر است از سنباده نرم با گرید 10000 استفاده نمایید.

سمباده‌ها براساس ابعاد و شکل ظاهری، در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. سنباده رولی، سنباده ورقه ای، سنباده دیسکی، سنباده پره ای، سنباده نواری و سنباده براش از دیگر انواع سمباده هستند که با توجه به متراژ‌ و شکل ظاهری از یکدیگر متمایز می‌شوند. در نهایت لازم است بدانید سنباده‌ها با توجه به نوع پشت بند به چند دسته پشت بند کاغذی، پشت بند پارچه ای، پشت بند الیافی و سنباده پشت کرکی نیز تقسیم می‌شوند.

لازم به ذکر است سنباده‌ها نسبت به سوهان‌ها انواع متنوع‌تری دارند. سنباده برقی و نوع دستی آن با توجه به نوع کاربری و منبع تغذیه از یکدیگر متمایز می‌شوند.

قیمت سوهان و سنباده

قیمت سمباده و سوهان به عواملی مانند مواد به کار رفته در ساختار محصول، نوع سنباده و نوع سوهان بستگی دارد. سنباده و سوهان آیرون مکس، سنباده نواری محک و تولیدکنندگان دیگر، از بهترین برندهای این تجهیزات به شمار می‌آیند.

خرید سوهان و سنباده از راندنو

برای خرید سنباده و سوهان می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سنباده و سوهان و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع