ثبت فروشگاه

مانومتر آرگون زینسر

از ۱,۰۶۷,۰۰۰ تا ۱,۰۶۷,۰۰۰ تومان

مانومتر

مانومتر ابزاری علمی یا سنجشی است که فشار خطوط لوله را اندازه گیری می کند. مانومترها اغلب حاوی یک لوله U شکل هستند که میزان فشار مایع یا گاز را اندازه گیری می کنند و نتیجه را به صورت دیجیتال یا آنالوگ نشان می دهند. مانومتر انواع مختلف فشار مانند فشار مطلق، فشار گیج و فشار دیفرانسیل را اندازه گیری می کند. 

مانومتر

انواع مانومتر

مانومتر براساس نوع ساختار به سه نوع زیر دسته بندی می شوند:

مانومتر ساده

این نوع مانومتر یک لوله شیشه ای است که یک سر آن به نقطه مورد نظر برای اندازه گیری فشار وصل می شود و سر دیگر آن به اتمسفر باز است. مانومتر ساده انواع مختلفی دارد.

 • پیزومتر: برای اندازه گیری فشار مایع در درون یک ظرف یا لوله از پیزومتر استفاده می شود که با اندازه گیری ارتفاع بالا آمده در دستگاه و فرمول P= ρgh فشارگیج مایع بدست می آید.
 • مانومتر U شکل: به کمک لوله U شکل اندازه گیری فشار خلأ و فشار گاز انجام می شود.
 • مانومتر تک ستونه: این نوع مانومتر جزء مانومتر ساده و جزء میکرو مانومترها قرار دارد. این مانومتر یک لوله عمودی شکل است که به یک مخزن تحت فشار با مایع سبک و فشار بالا وصل است و مایع سنگین تر به سمت پایین فشار وارد می کند که با اندازه گیری ارتفاع، فشار بدست می آید.
 • مانومتر شیب دار یا مانومتر حساس: با استفاده از یک لوله شیب دار اندازه گیری انجام می شود. حساسیت اندازه گیری این نوع مانومتر بالا است.

مانومتر دیفرانسیل

این مانومتر اختلاف فشار بین دو نقطه را به کمک یک یا دو لوله متفاوت اندازه گیری می کند. انواع مانومتر دیفرانسیل به شرح زیر است:

 • مانومتر دارای دو پیزومتر: مانومتر حاوی دو پیزومتز، دو پیزومتر دارد که دو نقطه متفاوت توسط این لوله بهم متصل می شوند و اختلاف فشار بین دو لوله از طریق تفاوت ارتفاع سطح مایع اندازه گیری می شود.
 • مانومتر U شکل دیفرانسیلی: این مانومتر دو محفظه دارد که توسط لوله U شکل بهم متصل شده اند و مایع سنگین در این لوله براساس فشار محفظه ها جا به جا می شود که با این کار می توان اختلاف فشار دو نقطه را اندازه گیری کرد. البته این مانومتر برای اندازه گیری اختلاف فشارهای کم کاربرد دارد.
 • مانومتر دیفرانسیل معکوس: این مانومتر یک مانومتر U شکل معکوس است که مایع سبکی درون لوله وجود دارد. دو طرف لوله به محفظه متصل هستند تا اختلاف فشار بین دو محفظه اندازه گیری شود.

میکرومانومتر

میکرومانومتر مانند مانومتر ساده و دیفرانسیل است و تنها تفاوت آن در دقت اندازه گیری است.

انواع مانومتر

انواع مانومتر براساس نوع کاربرد و استفاده

مانومترها براساس نوع کاربرد و استفاده به سه دسته زیر تقسیم می شوند.

مانومتر دیجیتال

مانومتر دیجیتالی بسیار پیشرفته است و فشار را به صورت اعداد دیجیتالی بر روی صفحه نشان می دهد. میزان خطا در این مانومتر کم است.

مانومتر روغنی

از این مانومترها در سیستم ها و تجهیزاتی که در حین کار لرزش بالایی دارند استفاده می شوند و خطای کمی دارند.

مانومتر اکسیژن

مانومتر اکسیژن که به آن رگلاتور اکسیژن نیز می گویند بر روی کپسول اکسیژن نصب می شود. این مانومتر میزان ورودی و خروجی اکسیژن را اندازه گیری و کنترل می کند.

کاربرد مانومتر

مانومتر کاربردهای مختلفی دارد که به شرح زیر است:

اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا

از مانومتر در ماهواره ها، کشتی ها، موشک ها و ... برای اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا استفاده می شود.

اندازه‌ گیری جریان

برای اندازه گیری جریان به کمک مانومتر باید اثر ونتوری و ارتباط آن با فشار میزان جریان را اندازه گیری کرد که اندازه گیری اختلاف فشار ابتدایی و انتهایی را به کمک سنسور فشار با بازه کم اندازه گیری می کنند.

اندازه‌ گیری عمق و ارتفاع

در این نوع اندازه گیری از سنسور فشار سنج برای اندازه گیری سطح مایعات استفاده می شود.

اندازه‌ گیری فشار

مانومتر یا سنسور فشار در اندازه گیری فشار کاربرد دارد که در تجهیزات هواشناسی، اتوموبیل و هواپیما استفاده می شود. 

کاربرد مانومتر

مزایا مانومتر

 1. دقت و حساسیت آن بالا است.
 2. قادر به اندازه گیری فشار، جریان، دما و ... است.
 3. قیمت آن ارزان است.
 4. مناسب برای فشار و دیفرانسیل کم است.
 5. در برابر هر استانداردی نیاز به کالیبره شدن آن نیست.

معایب مانومتر

 1. پاسخ دینامیکی کمتری دارد.
 2. محدودیت های عملیاتی کمی دارند.
 3. بروز خطا در برابر تغییر دما بدلیل حساسیت مایع مانومتر به دما
 4. برخی از مایعات مانومتری در معرض اتمسفر خطرساز می شوند.
 5. برای اندازه گیری فشارهای نوسانی نامناسب است.
 6. نیاز به صاف و هموار کردن سطح دارد.

معایب مانومتر

نکات مهم در هنگام خرید مانومتر

 1. نوع مانومتر
 2. نوع کاربرد
 3. نوع سنسور فشار
 4. دیجیتال یا آنالوگ
 5. اندازه صفحه
 6. نوع اتصالات
 7. سایز
 8. دقت اندازه گیری
 9. استاندارد
 10. برند و شرکت تولیدکننده
 11. اندازه صفحه

برترین برندهای مانومتر

شرکت های زیادی به تولید انواع مانومتر می پردازند که در ادامه به برترین آنها پرداخته می شود. 

مانومتر هوا برش رونیکس

رونیکس یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه تولید انواع ابزارآلات است که تمامی محصولات این شرکت با توجه به استانداردهای بین المللی و دقت به اصول ارگونومیکی تولید می شوند. یکی از محصولات این شرکت، مانومتر هوا برش مدل RH-4504 با وزن 1530 گرم است که بر روی کپسول های هوا و گاز نصب می شود و مقدار فشار را برای کپسول نشان می دهد. بدنه این مانومتر از جنس برنج است و حاوی سوپاپ اطمینان برای ایمنی بیشتر است. همچنین این محصول دارای استاندارد ENISO2503 است.

مانومتر میلی بار پکنز

مانومتر میلی بار پکنز ساخت کشور ترکیه است و کیفیت مناسبی برخوردار است. جنس بدنه این محصول از فولاد و جنس عقربه آن از آلومینیوم است. همچنین به دلیل استفاده از مکانیزم دیافراگم، از حساسیت و دقت بالایی برخوردار است.

از دیگر برندهای مانومتر می توان به مانومتر زینسر، مانومتر نجات، مانومتر آیرون مکس، مانومتر نووا، مانومتر آروا، مانومتر ایرمکس، مانومتر ماکسی، مانومتر ویکتور و ... اشاره کرد.  سایت راندنو مرجعی از انواع مانومترها نظیر مانومتر آرگون است که می توانید محصول مورد نظر خود را در میان هزاران کالای موجود انتخاب کنید.

قیمت مانومتر

مانومتر براساس عواملی مانند جنس، نوع مانومتر، نوع سنسور فشار، دیجیتال یا آنالوگ، اندازه صفحه، نوع اتصالات، سایز، دقت اندازه گیری، ویژگی ها، استاندارد، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می شود. کاربران می توانند در سایت راندنو قیمت مانومتر اکسیژن و مانومتر CO2، قیمت مانومتر دیجیتال گاز، قیمت مانومتر آب و قیمت سایر مانومترها را از نمایندگان و عاملین فروش آن به صورت مستقیم دریافت کنند و در صورت نیاز از آن ها خرید نمایند.

خرید مانومتر

برای خرید مانومتر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مانومتر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع