ثبت فروشگاه

پیچ

پیچ اتصالاتی استوانه ای شکل و رزوه دار است که برای نگهداری قطعات مختلف به یکدیگر استفاده می شود. این یراق از دو بخش سر و بدنه ساخته شده است. از انواع این متعلقات، برای اتصال دو قطعه به یکدیگر استفاده می شود. این قطعه یکی از مهمترین و کاربردی ترین محصولات در حوزه متعلقات است. در ادامه به بررسی عوامل مؤثر بر قیمت انواع پیچ و رولپلاک می پردازیم. همچنین جهت خرید انواع پیچ و مهره با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این متعلقات را مشاهده نمایید. همچنین برای تهیه پیچ m2 با مراجعه به سایت راندنو می توانید کالای مورد نظر خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایید.

این کالا اغلب از فلز، پلاستیک و پلیمر به صورت میله با شیارهای دورانی یا رزوه تولید می شود. این شیارها معمولاً به صورت نیم دایره، مربع، ذوزنقه و مثلث بر روی سطح جانبی بدنه ایجاد می شوند. همچنین این متعلقات در ابعاد و اندازه های گوناگون تولید و به بازار عرضه می شود.

پیچ چیست؟

در ابتدا به مختصر توضیحی از انواع این متعلقات پرداخته شد. پیچ به انگلیسی با نام screw یا Bolt شناخته شده است. این محصول از کاربردی ترین اتصالات غیر دائم در صنایع مختلف به شمار می آید. پیچ ها قطعه ای استوانه ای شکل هستند که بر روی آنها شیارهای مارپیچ وجود دارد. این تجهیزات در قسمت انتهایی خود از یک سری به شکل خاص برخوردار هستند که امکان چرخش و رانده شدن را امکان پذیر می کنند. انواع این متعلقات در اکثر صنایع بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

 جالب است بدانید که Screw پیچ هایی هستند که بدون نیاز به مهره مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ ام دی اف، شیروانی و مغزی در لیست این مدل قرار می گیرند. همچنین Bolt نیز از دسته محصولاتی است که جهت اتصال قطعات به یکدیگر به مهره نیاز دارند و از انواع آنها می توان به نمونه های آهنی، ورشویی و دیگر موارد اشاره کرد.

پیچ

فروش پیچ

اگر شما هم از فروشندگان انواع یراق آلات هستید و قصد فروش انواع پیچ را دارید، با ثبت نام در راندنو می توانید فروشگاه خود را ثبت نمایید. همچنین شما با قیمت گذاری محصولات خود می توانید خریداران را به مشاهده فروشگاه خود ترغیب کنید. درنتیجه با داشتن یک فروشگاه در راندنو می توانند افزایش فروش در حوزه ابزار داشته باشید. همچنین خریداران برای خرید آنلاین پیچ و مهره نیز می توانند به صورت کاملاً مستقیم با شما در ارتباط باشند و محصول مورد نظر را از فروشگاه فیزیکی خود برای آنها ارسال نمایید.

انواع پیچ

این قطعه پرکاربرد بر اساس شکل ظاهری و کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند. در ادامه به انواع این متعلقات و کاربرد هر یک از آنها می پردازیم. در این بخش تا حد ممکن تعدادی از رایج ترین عکس انواع پیچ را برای شما قرار داده ایم.

پیچ آلن (سوکتی)

این مدل از پرکاربردترین نوع این محصول به شمار می رود که از فرورفتگی در قسمت سری خود برخوردار است. این محصول همانطور که از نامش مشخص است، به وسیله آچار آلن باز و بسته می شود. این قطعه برای متصل کردن دو وسیله و اتصال دو جسم خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در اندازه های بسیار ریز تولید و به بازار عرضه می شوند. درنتیجه اگر قصد تهیه پیچ ریز را دارید، میتوانید محصول مورد نظر خود را از نمونه های آلن خریداری نمایید. قیمت پیچ آلن به مواردی مانند سایز محصول و متریال به کار رفته در تولید آن بستگی دارد.

پیچ آلن(سوکتی)

پیچ فلز

پیچ رولپلاک فلزی رزوه سرتاسری با فواصل کوتاه دارد. از نوع فلزی برای اتصال میان ورق های فلزی و فایبرگلاس و در برخی از موارد، ورق های پلاستیکی استفاده می شود. مدل های چهارسو، دوسو و واشردار از انواع این محصول هستند. کاربردهای متنوع این یراق، موجب شده است در ابعاد و اندازه های بسیاری از لحاظ طول و قطر تولید شود. لازم به ذکر است که این نوع از قطعات بدون استفاده از مهره مورد استفاده قرار می گیرند.

پیچ سرمته 

مدل های نوک مته ای شباهت زیادی به نوع فلزی دارد و از سر مته برخوردار است. برای استفاده از این محصول، نیازی به سوراخ کاری نیست و به کمک نوک مته ای که دارد می توانید سطح مورد نظر را سوراخ کنید. از این نوع برای سقف های کاذب، ساخت پنجره های فولادی، ساخت کانکس، ساخت وسایل چوبی و مواردی از این قبیل استفاده می شود. لازم به ذکر است اگر به دنبال مناسب ترین پیچ سقفی هستید، می توانید نمونه های سرمته را نیز انتخاب کنید.

پیچ سرمته

پیچ متری

این مدل از دیگر انواع این محصول هستند که به دو صورت دنده ریز و دنده درشت طراحی می شوند. لازم به ذکر است به این محصولات، 60 درجه نیز گفته می شود و قطر خارجی آنها با حرف M نضان داده می شود.

پیچ استوانه

این مدل رزوه معمولی و به اصطلاح ماشینی دارد. این قطعات برای محکم شدن به مهره نیاز دارند و گل پیچ آنها معمولاً به شکل دوسو در بازار ارائه می شود.

پیچ ام دی اف (پیچ چوب)

پیچ mdf همانطور که از نامش مشخص است، در صنعت چوب استفاده می شود. نوع ام دی اف رزوه های بزرگ با فواصل زیاد دارد و از آنها جهت اتصال انواع چوب و ام دی اف استفاده می شود. این قطعه معمولاً از نوع خودکار و از روکش زینک و استیل برخوردار است.

پیچ چوب(پیچ ام دی اف)

پیچ فلکه ای یا دسته دار

این نوع از اتصالات از رایج ترین انواع این محصولات بوده و شکل ظاهری آن از دیگر مدل های این محصول متمایز شده است. این وسیله همانطور که از نامش پیداست جهت اتصال به عنوان دستگیره فلکه ای کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند. درنتیجه اگر به پیچ صنعتی نیاز دارید، بهتر است از انواع این محصول استفاده نمایید.

پیچ الیت

نمونه مینی فیکس (Mini Fix) یا الیت از دیگر انواع کاربردی این محصول است. این متعلقات در صنایع چوب و نجاری از کاربردهای به سزایی برخوردار هستند. همچنین جهت اتصال صفحات چوبی به یکدیگر، مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که این کالا از استحکام کششی بالایی برخوردار هستند.

پیچ مغزی 

این قطعات نوع دیگر نمونه های ماشینی هستند و برای اتصال سطوح در فضاهای محدود کاربرد دارند. این مدل فاقد هرگونه سری جهت باز و بسته کردن هستند. این مدل به طور کامل در جسم فرو می رود. اگر به دنبال کارهای تمیز و بدون زائده اضافه هستید، می توانید از این قطعه استفاده نمایید.

در میان آشنایی با انواع این متعلقات، بهتر است به یک نکته اشاره کنیم. همانطور که می دانید برای باز و بسته شدن این قطعات به پیچ گوشتی متناسب با نوع Screw نیاز دارید. درنتیجه برای استفاده از هر یک از انواع این تجهیزات، باید پیچ گوشتی مناسب را تهیه نمایید.

پیچ مغزی

پیچ لگ

این محصول نوعی پیچ چوب است و سری آن به صورت شش گوش تولید می شود. این قطعات از تحمل گشتاورهای بالایی برخوردار هستند. همچنین رزوه های انتهای این مدل به صورت پیچ مخروطی تولید می شوند. این مدل در قسمت پلاستیکی رول پلاک قرار می گیرد. با مراجعه به راندنو می توانید لیست قیمت پیچ چوب را مشاهده نمایید.

پیچ قلاب یا چشمی

این مدل به پیچ انباری نیز مشهور است و در اغلب موارد با مهره مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول برای تحمل بار کششی و برشی استفاده می شود. این متعلقات از یک حلقه در انتهای خود برخودار هستند. به کمک این حلقه می توان اجسام را به وسیله یک طناب یا نوار به آن متصل کرد و آنها را جابه جا نمود. برای متصل کردن یا نگهداری لوسترها، کابل ها، انواع زنجیر و نخ مورد استفاده قرار می گیرند و در واقع برای نگهداری ساخته شده اند.

پیچ شش گوش

این محصول همانطور که از نامش پیداست، از سر شش گوش برخوردار است. این محصول از پرکاربردترین انواع این متعلقات در صنعت به شمار می آید که می توان آنها را به وسیله آچار فرانسه باز و بسته کرد. این متعلقات در مدل تمام رزوه و نیمه رزوه (گل ریز و گل درشت) طراحی شده اند. این مدل به Hex Bolt در بازار شناخته شده است.

پیچ کابیننت

این متعلقات مربوط به مجموعه تجهیزات MDF هستند. استفاده از این تجهیزات در صنایع چوب و کابینت سازی کاربرد زیادی دارد. کاربرد اصلی این تجهیزات ایجاد اتصال میان فیبرهای چوبی و ام دی اف است. همچنین از اصلی ترین کاربردهای این تجهیزات می توان به اتصال قفسه ها، کتابخانه ها و کابینت ها اشاره نمود. لازم به ذکر است این قطعات با به کارگیری از آلیاژهای گوناگونی تولید می شوند.

پیچ ماشین

پیچ ماشینی یا MS از رزوه های سرتاسری برخوردار است و معمولاً به همراه مهره استفاده می شود. مدل های نوک بر و مغزی نوعی از انواع این محصول به شمار می آیند. این مدل از جنس استیل با روکش گالوانیزه و یا زینک ساخته شده اند. مدل نوک بر جزو انواع ماشینی این ابزار است با این تفاوت که نوک آن باریک تر است تا مسیر را برای چرخش و حرکت این محصولات هموار کند.

پیچ ماشینی

پیچ فیکس

مدل فیکس این تجهیزات یکی از پرکاربردترین ملزومات برای اتصال قطعات ام دی اف یا کابینت است. از این محصول زمانی که به جابه جایی و باز کردن مصنوعات نیاز باشد، استفاده می شود. این تجهیزات در سایزهای مختلف بزرگ و کوچک تولید می شوند.

پیچ بار 

این مدل از سر نیم هلال هستند و در زیر سری خود یک لایه مربعی شکل دارند. این مدل با ارتعاش پیدا کردن مانع از شکسته شدن اتصال می شود. این نوع به Carriage Bolt نیز معروف هستند. در محیط هایی که احتمال حرکت، جابه جایی اجزا و بیرون آمدن پیچ وجود دارد، از این محصول استفاده می شود.

پیچ شانه ای

پیچ شانه دار یا شانه ای به صورت نیم رزوه ساخته می شود و از یک لایه استوانه ای محکم برخوردار است. این قطعه جهت اتصال تجهیزات صنعتی بسیار کاربردی واقع شده است و از عمر بسیار بالایی نیز برخوردار است.

استاد بولت 

در مواردی که به اتصال دو طرف یک صفحه نیاز است، از این قطعه  استفاده می شود. این نوع قطعات از یک مهره اختصاصی برخوردار هستند و در صنعت شیرآلات کاربرد زیادی دارند. در اصل این مدل در شکل ها و طرح های مختلفی ساخته شده اند که از جمله مهم ترین آنها می توان به یو بولت، جی بولت، هنگر بولت، انکر بولت و تی بولت اشاره کرد که هرکدام کاربردهای مخصوص به خود را دارند.

پیچ چسب دار

این مدل از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند. در شرایطی که قطر پیچ از قطر سوراخ بزرگتر باشد، می توان اطراف آن را در محلی که وارد سوراخ شده است، با چسب مایع مخصوص پوشش داد. لازم به ذکر است که این متعلقات به خوبی باید نصب شوند تا کارایی آنها از بین نرود. توجه نمایید این محصولات اگر در سطحی فرو بروند، دیگر امکان خارج کردن آن وجود ندارد.

پیچ گوه ای

این متعلقات ضد زنگ ساخته می شوند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند. این مدل از یک گیره در قسمت سری خود برخوردار است  و بدنه قلاویز شده و مهره را به یکدیگر متصل می کند و موجب نگهداری آنها می شود. قطر این محصولات 0.35 تا 0.5 اینچ است و کاربرد زیادی در صنعت دارند. همچنین از مدل های ماسوره ای ضعیف تر هستند و چون طی استفاده تغییر شکل می دهند و کج می شوند، در اکثر موارد موجب وقوع مشکلاتی می شوند.

پیچ ماسوره ای

این قطعات محصولات قدرتی 5 تکه ای هستند که از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. نمونه های ماسوره ای این ابزار یک کلاهک چند ضلعی دارد و به راحتی می توان آنها را شناسایی کرد. لازم به ذکر است که مدل های بلندتر این محصول از دو ماسوره برخوردار هستند. این کالا در مقایسه با مدل های گوه ای از مقاومت بیشتری برخوردار است و در موارد گوناگونی کاربرد دارد.

پیچ گوه ای

کاربرد پیچ 

پیش از این با نام انواع پیچ و کاربرد هر یک از آنها آشنا شدید. این کالا همانطور که از نامش پیداست، وظیفه چفت کردن دوقطعه یا یک قطعه به سطح را برعهده دارند. از این محصول در مشاغل مختلف کاربرد دارد از مهم ترین مشاغل این قطعه می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • ساخت وسایل چوبی و کارگاه های نجاری 
 • استفاده در صنعت مبل سازی 
 • صنایع خودرو 
 • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
 • کشتی سازی 
 • ساختمان سازی 
 • پل سازی، سد سازی و مواردی از این قبیل

کاربرد پیچ

مزایای استفاده از پیچ

استفاده از این قطعات کاربردی از مزایا و ویژگی های حائز اهمیتی برخوردار است. پس از بررسی مشخصات پیچ به مزایای استفاده از این ابزار کاربردی می پردازیم.

 • انواع این محصولات نصب آسانی دارند و به وسیله پیچ گوشتی های دستی یا برقی محکم می شوند.
 • استفاده از انواع این تجهیزات جهت اتصالات قطعه هزینه کمی را دربر می گیرد.
 • این تجهیزات از مقاوت بالایی در برابر حرارت برخوردار هستند.

مزایای استفاده از پیچ

اجزای پیچ

این متعلقات مانند دیگر ابزارآلات از قطعات مختلفی تشکیل شده اند. در ادامه به معرفی و بررسی قسمت های تشکیل دهنده این تجهیزات می پردازیم.

سر پیچ (Head)

سری این محصول از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده آن است. این قسمت از دیگر اجزای تشکیل دهنده این کالا بزرگتر است. این بخش از اصلی ترین پارامترهایی است که نقش مؤثری در باز و بسته شدن آنها دارد. همچنین سری این محصول از فرو رفتن این ابزار تا انتها در قطعه کار، جلوگیری می کند. سرپیچ ها در دو نوع تخت و گرد ساخته می شوند.

ساقه پیچ (Shank)

ساقه این ابزار از سری تا انتهای آن ادامه دارد. این بخش باتوجه به کاربردی که دارد، ممکن است رزوه شده باشد. این بخش نیز در دو مدل استوانه ای و مخروطی شکل ساخته می شود.

رزوه (Thread)

رزوه شیارهای موجود بر روی ساقه این ابزار است. رزوه ها نیز در انواع مختلف درشت، ریز، چهارگوش، حلزونی، 8 تایی، 16 تایی و موارد دیگر، ساخته می شوند.لازم به ذکر است این محصولات براساس نوع رزوه کاری، در دو حالت راست گرد یا چپ گرد ساخته می شوند.

جنس انواع پیچ

این تجهیزات با استفاده از متریال های مختلفی ساخته می شوند. در ادامه این بخش، از مواد به کار رفته در ساختار این محصول نام می بریم.

تیتانیوم

متعلقات ساخته شده از جنس تیتانیوم سبک هستند و در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند. توجه نمایید هنگامی که این مواد با آلیاژهای دیگر ترکیب شود، استحکام آنها افزایش می یابد.

استیل و انواع فولاد

تجهیزات ساخته شده از استیل یا فولاد ضد زنگ در برابر مواد شیمیایی و خوردگی مقاوم هستند. اما استحکام آنها مانند فولاد کربن نیست. با این تفاوت که خاصیت شکنندگی بالایی در کنار این ویژگی دارند. همچنین این فرآورده ها از استحکام بالایی برخوردار هستند اما در برابر خوردگی آسیب پذیر هستند.

پیچ پلاستیکی

اتصالات ساخته شده از پلاستیک قیمت پایینی دارند و در برابر خوردگی مقاوم هستند. این نوع از قطعات، مناسب برای بارهای سبک است. لازم به ذکر است از این ابزار در مجاورت آب یا مکان های مرطوب می توان استفاده کرد.

مولیبدنوم

این قطعات نقطه ذوب بالایی دارند و از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. همچنین جهت استفاده برای بارهای سنگین، کارآمد واقع شده اند.

آلیاژ مس

این دسته از قطعات نیز در برابر سایش مقاومت دارند و از ظرفیت بار بالایی برخوردار هستند.

برنج

برخی از انواع این متعلقات که با استفاده از آلیاژ برنج ساخته می شوند، از مقاومت و رسانایی بالایی برخوردار هستند. این قطعات در برابر خوردگی نیز مقاومت دارند. اما به این نکته توجه نمایید که نفوذ پذیری مغناطیسی پایینی دارند.

آلومینیوم

متعلقات ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم سبک هستند و ساخت آنها بسیار آسان است. این دسته از محصولات نیز رسانایی الکتریکی و حرارتی مطلوبی دارند. لازم به ذکر است در برابر خوردگی نیز مقاومت بالایی دارند.

سوپرآلیاژها

سوپرآلیاژها یا آلیاژهای فوق العاده، از مقاومت بالایی برخوردار هستند. این متعلقات مقاومت مکانیکی و پایداری سطح بالایی دارند. همچنین مقاوم در برابر خزش و دمای بالا شناخته شده است.

جنس انواع پیچ

چگونه پیچ شکسته را در بیاوریم؟

امروزه در آوردن پیچ بریده یا شکسته به یکی از دغدغه های افراد تبدیل شده است. البته که روش های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. از انواع ابزار درآوردن پیچ شکسته می توان به پیچ گوشتی، انبردست، چکش، دریل و مته اشاره نمود. با استفاده تجهیزات نام برده و تلاش بیستر، می توانید پیچ گیر کرده یا شکسته شده را از درون دیوار یا دیگر متریال های خارج کنید. نجام این کار تنها به صبر و حوصله فراوان نیاز دارد.

تنها کاری که لازم است انجام دهید، تمرکز ابزار بر روی قطعه گیر کرده یا شکسته شده است تا در بهترین زاویه خارج شود.

روش های تولید پیچ

این ابزارآلات توسط روش های خاصی تولید می شوند که در ادامه به بررسی روش های مختلف ساخت این محصولات می پردازیم:

روش ماشین کاری

روش ماشین کاری به استفاده از یک نوع روش خاص محدود نمی شود. این روش نیز با فرآیندهای مختلف قلاویز، حدیده و تراشکاری انجام می شود که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • قلاویز: محصولاتی که به روش قلاویز تولید می شوند، برای آلیاژهای نرم کاربرد دارند. همچنین هزینه بالایی دارد و به منظور ایجاد رزوه درونی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • حدیده: متعلقاتی که به روش حدیده ساخته می شوند، باتوجه به هزینه زیادی که دارند، کیفیت خوبی ندارند. از این روش معمولاً برای ایجاد رزوه های بیرونی استفاده می شود.
 • تراشکاری: محصولاتی که براساس روش تراشکاری عرضه شده اند، استحکام پایینی دارند. لازم به ذکر است دقت در این روش بسیار کم است.

روش ریخته گری

در این روش براساس مدل پیچ مورد نظر، از مواد مذاب خاصی بر روی قالب می ریزند. پس از سرد شدن و شکل گیری آن، از قالب خارج می شود. سپس عملیات پرداخت کاری را انجام می دهند. به طور معمول از این روش برای متعلقاتی با ارتفاع کم استفاده می شود.

روش کله زنی

اصطلاح کله زنی به کیفیت بالای این تجهیزات مربوط می شود. ماده اولیه مورد استفاده در این روش، میلگرد است. این روش نیز با دو نوع گرم و سرد انجام می شود که در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

 • کله زنی گرم: این روش معمولاً برای تولید محصولات قطور مؤثر واقع شده است.
 • کله زنی سرد: این روش برای ساخت این تجهیزات با قطر بالا کاربرد دارد.

روش غلتک کاری یا نورد

در ابتدا لازم است بدانید این روش برای ساخت پیچ هایی با اندازه و قطرهای مختلف، مناسب نیست. همچنین این روش از مزایای خاصی مانند صرفه جویی در زمان و هزینه برخوردار است. پرداخت کاری و ایجاد سطح صیقلی از عمده کاربردهای این روش به شمار می آید.

گرید یا کلاس پیچ چیست

گرید یا کلاس یکی از نکات و پارامترهای مختلف در رابطه با خرید این محصول است. گرید یا کلاس به میزان مقاومت و استحکام این محصول بستگی دارد. توجه نمایید هر چه گرید این کالا بالاتر باشد، در ساختار محصول از کربن بیشتری استفاده شده است. درنتیجه استحکام و مقاومت آن بیشتر است. گریدهای 3.6، 4.6، 4.8، 5.6، 6.8، 8.8، 9.8، 10.9، 12.9 از گریدهایی هستند که در استاندارد پیچ ها (DIN) آمده اند. لازم به ذکر است نمونه ای از این محصولات با گرید 8.8 به پیچ خشکه معروف هستند. 

تفاوت پیچ خودکار و پیچ مهره دار

نوع مهره دار همانطور که از نامش مشخص است، به یک مهره جهت تثبیت و سفت شدن در اتصال نیاز دارد. در مقابل، انواع پیچ خودکار از یک نوک تیز جهت فرو رفتن و سفت شدن داخل سطح مورد نظر برخوردار هستند. مدل خودکار به صورت یک ساقه مخروطی شکل و نوک تیز جهت فرو رفتن راحت تر در مواد مختلف طراحی شده است. اما نوع مهره دار به صورت استوانه ای جهت گردش مهره در شیارهای قطعه کار طراحی شده است.

نمونه های خودکاز از قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به مدل های غیر خودکار برخوردار هستند. پیچ و مهره یا پیچ های مهره دار، جهت باز کردن و استفاده مجدد کاربرد دارند. همچنین این محصول با سری های متنوعی به بازار ارائه شده اند. اما غالب نمونه های مهره ای معمولاً سری شش ضلع یا مربعی دارند. همچنین انواع  مهره ای در مقایسه با مدل های خودکار، توان تحمل بارهای بزرگتر و بیشتری دارند.

نکات مهم در خرید پیچ و مهره

هنگام تهیه و خرید این متعلقات باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. در این بخش شما را با راهنمای خرید پیچ و مهره مناسب آشنا می نماییم.

نوع کاربرد

به همین دلیل هنگام انتخاب و خرید این کالا باید باتوجه به نوع کاربری خود، مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید شماره پیچ بر اساس طول و قطر آن تعیین می شود.

بررسی گرید پیچ

کلاس پیچ یا گرید آن، نشان دهنده میزان مقاومت محصول است. لازم به ذکر است برای مشاهده قیمت انواع پیچ گوشتی می توانید به راندنو مراجعه نمایید و محصول مورد نظر را از فروشندگان خریداری نمایید.

ابعاد و سایز پیچ

همانطور که می دانید، این تجهیزات در انواع مختلف و سایزهای گوناگونی طراحی می شوند. هر یک از انواع این قطعات، مختص به یک قطعه کار هستند و کاربرد خاصی دارند. برای استفاده از این تجهیزات در هر پروژه، باید گرید و اندازه آنها با یکدیگر تناسب داشته باشد.

استاندارد پیچ و مهره

امروزه استانداردهای خاصی در تهیه و تولید این محصولات استفاده می شود. پیش از این به استاندارد DIN که اصلی ترین آنها است، اشاره نمودیم. علاوه بر این، وجود استانداردهای دیگری مانند ASTM ایالات متحده و استاندارد ISO در ساختار این تجهیزات ضروری است.

فرم گل پیچ

بررسی گل پیچ و مهره از دیگر نکات مهم در انتخاب این ابزار به شمار می آید. همانطور که گفته شد، این متعلقات براساس نوع گل در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. درنتیجه باتوجه به کاربری خود و نوع مهره، می توانید مناسب ترین پیچ با گل پیچ مورد نظر را انتخاب نمایید. پیچ سرشش گوش، سرحلقه ای، سرخزینه و دیگر موارد، از رایج ترین انواع آن به شمار می آیند. لازم به ذکر است گل پیچ برنجی نیز یکی از محبوب ترین متریال های به کار رفته در تولید این متعلقات است.

آبکاری پیچ

توجه به آبکاری مهره و این متعلقات و همچنین گالوانیزه بودن آنها، از دیگر نکات مهم در انتخاب این محصول است. توجه نمایید این متعلقات ممکن است از گالوانیزه داکرومات، گرم و سرد ساخته شده باشند. این قطعه با رنگ های متنوع و آبکاری های مختلفی در بازار موجود است. معمولاً رنگ های استیل و نقره ای، طلایی و مشکی مورد علاقه کاربران واقع شده اند. توجه داشته باشید سطح این محصول باید از رزوه های یکدست برخوردار باشد و فاقد هر گونه خوردگی باشد. همچنین جنس محصول باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد و بتوان از آن در شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کرد.

نکات مهم در خرید پیچ

بهترین برند پیچ و مهره

شرکت های متعددی به تولید این محصول کاربردی پرداخته اند. در ادامه به معرفی معتبرترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده این ابزارآلات می پردازیم

پیچ دیاموند

برند دیاموند از تولیدکنندگان مطرح انواع پیچ و مهره در کشور است. انواع محصولات تولیدی این شرکت از جنس استنلس استیل ساخته می شوند و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. از محبوب ترین Screw های تولیدشده توسط این شرکت می توان به مدل های ام دی اف دیاموند مدل MDF-4-25 ،MDF-4-20 ،MDF-4-30 ،MDF-4-40 و دیگر نمونه های این تجهیزات اشاره کرد.

پیچ مکس

مکس یکی از بزرگترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع متعلقات در جهان است. این تولیدی نیز به ارائه انواع پیچ در سایزهای مختلف پرداخته است. محصولات مکس براساس استانداردهای لازم تولید می شوند و کیفیت بالایی دارند.

پیچ کاسپین

شرکت تولیدی پیچ و رول پلاک کاسپین از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده قطعات به شمار می آید. این شرکت با بهره گیری از نیروی جوان و مجرب توانسته است محصولات با کیفیتی را به بازار ارائه دهد و رضایتمصرف کنندگان زیادی را جلب کند. از محبوب ترین محصول تولید شده مخصوص چوب توسط این شرکت می توان از پیچ چوب کاسپین سایز 8*1.5، سایز 12*3، 10*2 و دیگر ابعاد این محصول نام برد.

از ددیگر شرکت های تولیدکننده انواع این قطعات می توان از برند دی اند ان، دامار و شرکت های معتبر دیگر نام برد.

قیمت پیچ 

قیمت پیچ و مهره به عوامل مختلفی مانند قطر محصول و انواع سایز پیچ و رولپلاک بستگی دارد. هر چه سایز پیچ بزرگتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. نوع محصول و برند تولیدکننده این متعلقات از دیگر مواردی هستند که بر قیمت این تجهیزات تأثیرگذار هستند. لازم به ذکر است نوع استاد بولت این محصول، قیمت بیشتری نسبت به نوع چوبی و شش گوش دارد.

خرید پیچ 

برای خرید پیچ و مهره می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست انواع پیچ و مهره خودرو و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند