ثبت فروشگاه

پیچ چوب سایز 14*4

از ۷۵,۰۰۰ تا ۷۵,۰۰۰ تومان

پیچ چوب سایز 8*2

از ۲۰,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ تومان

پیچ 

پیچ یکی از مهمترین دسته بندی یراق ها در صنعت می باشد که اغلب از فلز و بعضی اوقات از پلاستیک یا پلیمر به صورت میله مدور شکل با ابعاد و اندازه های گوناگون با شیارهای دورانی (رزوه) به صورت منظم ساخته می شود. پیچ در انتهای خود دارای یک سر به شکل خاص است که امکان چرخش و رانده شدن را می دهد. انواع پیچ در اکثر صنایع بزرگ و کوچک کاربرد دارند. پیچ ها همانطور که از نامشان پیداست، وظیفه چفت کردن دوقطعه یا یک قطعه به سطح را برعهده دارند.

انواع پیچ

 1.  آلن(پیچ سوکتی): این پیچ از پرکاربردترین نوع پیچ ها به شمار می رود که دارای فرو رفتگی در سر خود می باشد و به وسیله آچار آلن باز و بسته می شود. این پیچ در اندازه های بسیار ریز هم تولید می شود.
 2.   فلزی: پیچ های فلزی دارای رزوه های ریز با فواصل کوتاه می باشند و از آنها برای اتصال بین ورق های فلزی و فایبرگلاس و بعضی اوقات ورق های پلاستیکی استفاده می شود. این مدل از پیچ ها در سه نوع دوسو، چهارسو و واشردار در بازار موجود می باشد. کاربردهای متنوع این یراق، موجب شده تا در ابعاد و اندازه های بسیاری از نظر طول و قطر تولید شود.
 3. سرمته: این نوع پیچ ها شباهت زیادی به پیچ های فلزی دارند و دارای سر مته ای می باشند و می تواند به راحتی سطح مورد نظر را سوراخ کند. \یچ گوشتی این پیچ ها مخصوص خودشان می باشد.
 4. چوب(پیچ ام دی اف): . پیچ های چوب گونه ای پرکاربرد دیگر از پیچ ها می باشند که دارای رزوه های بزرگ و با فواصل زیاد هستند و از آنها برای اتصال انواع چوب و ام دی اف استفاده می شود. این پیچ ها معمولاً خودکار و دارای روکش زینک و استیل می باشند. 
 5.  چشمی: پیچ های چشمی که به پیچ های انباری نیز مشهور هستند اغلب با مهره استفاده می شوند و برای تحمل بار کششی و برشی استفاده می شوند.
 6. کابینت(پیچ خودکار): همان طور که از نام این پیچ مشخص است از آن جهت اتصال کابینت استفاده می شود. 
 7.   مغزی: این پیچ ها به صورت آلن تولید شده است و از آن برای محکم کردن سطوح استفاده می شود. 
 8.   لگ(lag): این نوع پیچ از لحاظ ظاهری شبیه به پیچ جوب دارد و سر آن به صورت چهار گوش و شش گوش می باشد. رزوه های انتهای این پیبچ به صورت مخروطی می باشد. 
 9.  شش گوش: یکی از پرکاربردترین پیچ ها در صنعت به شمار می روند که می توان آن ها را به وسیله آچار فرانسه باز و بسته کرد. این مدل پیچ در مدل تمام رزوه و نیمه رزوه موجود می باشند. 
 10.  ماشینی: این پیچ دارای رزوه های سرتاسری می باشد و معمولاً به همراه مهره استفاده می شود. پیچ های نوک بر و پیچ مغزی نوعی پیچ ماشینی به شمار می روند.
 11. کله قارچی: سری این مدل پیچ مانند قارچ بوده و در صنعت سینی کابل از آن استفاده زیادی می شود.از دیگر انواع پیچ ها می توان به پیچ های شانه ای، بالابر، پیچ بار، یو، هنکر بولتجی بولت، انکر بولت، استاد بولت و بسیاری دیگر اشاره کرد. 

چگونه پیچ مناسب خریداری نماییم؟

•    پیچ ها در انواع مختلف و سایزهای بزرگ و کوچک طراحی و تولید شده اند که هر کدام مخصوص کار و سطح مشخصی می باشند به همین دلیل در هنگام انتخاب و خرید پیچ باید به نوع آن توجه داشته باشیم. سایز پیچ ها معمولا بر  اساس طول و قطر تعیین می شود. رنگ پیچ ها به صورت متفاوتی در بازار وجود دارد و بستگی به نوع آبکاری آن ها می باشد معمولاه رنگ های استیل و نقره ای ، طلایی، مشکی و غیره مورد علاقه مشتریان می باشد. معمولا در جاهایی که نیاز بیشتری به فشار می باشد از پیچ های دوسو نسبت به چهارسو، بیشتر استفاده می شود.
•    پیچ باید دارای رزوه های  یکدست و فاقد هر گونه خوردگی باشد و از جنس مقاوم تولید شده باشد. 
در  سایت راندنو تمامی مدل های پیچ  براساس برند و مدل تفکیک شده می باشد. خریدارن می توانند پیچ مورد نیاز خود را برحسب قیمت و مشخصات فنی به راحتی انتخاب کنند و با فروشنده مرتبط با آن کالا جهت ثبت سفارش تماس بگیرند. 

لیست مقایسه

برند