ثبت فروشگاه

پیچ چیست و چه انواعی دارد؟ پیچ‌ها از پرکاربردترین اتصالات استوانه‌ای شکل و رزوه‌دار هستند. از این قطعه برای نگهداری و اتصال قطعات مختلف به یکدیگر استفاده می‌شود. این قطعه یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات در حوزه متعلقات به شمار می‌آید. در واقع پیچ‌ها از کاربردی‌ترین اتصالات غیر‌دائم هستند که در صنایع مختلف به کار می‌روند. از اصلی‌ترین کاربرد پیچ می‌توان به باز و بسته کردن چرخ و محور اشاره کرد. این متعلقات از دو بخش سری یا گل پیچ و بدنه ساخته شده است. قسمت انتهایی این متعلقات امکان چرخش و رانده شدن را امکان‌پذیر می‌کنند.

این قطعات اغلب به صورت میله با شیار‌های دورانی یا رزوه تولید می‌شوند. این شیار‌ها معمولاً به صورت نیم دایره، مربع، ذوزنقه و مثلث بر روی سطح جانبی بدنه ایجاد می‌شوند. همچنین انواع پیچ در ابعاد و سایزهای گوناگون در بازار موجود هستند. لازم به ذکر است پیچ به انگلیسی screw یا Bolt نام دارد. استفاده از این متعلقات در اکثر صنایع بزرگ و کوچک کاربردهای زیادی دارد.

پیچ‌ها براساس مواد اولیه ساخت به چند دسته تقسیم می‌شوند. مواد اولیه به کار رفته در ساختار این تجهیزات می‌تواند تیتانیوم، استیل و انواع فولاد، پیچ پلاستیکی، مولیبدنوم، آلیاژ مس، برنج، آلومینیوم و سوپرآلیاژ‌ها باشد. همچنین براساس شکل ظاهری و نوع کاربرد نیز از یکدیگر متمایز می‌شوند. هر یک از پیچ‌ها کاربرد به خصوصی دارند. به عنوان مثال پیچ سر مته، ام دی اف، قلاب، استوانه، نصب، فیکس و فلکه از پرکاربردترین پیچ‌های موجود در صنعت هستند.

از دیگر انواع پیچ می‌توان به پیچ شانه ای، پیچ فلز، آلن (سوکتی) ،شش گوش، استاد بولت، پیچ چسب دار، گوه ای، ماسوره ای، پیچ کابینت، الیت، پیچ مغزی، لگ، پیچ بار و متری اشاره کرد.

قیمت پیچ

قیمت روز پیچ و مهره به عوامل مختلفی مانند نوع پیچ، قطر و سایز محصول، مواد اولیه تولید و کیفیت آن، نوع پوشش، درجه‌های مختلف و نوع عملیات حرارتی بستگی دارد. هرچه سایز پیچ بزرگتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

خرید پیچ از راندنو

پیش از خرید پیچ‌ها بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • نوع کاربری
  • بررسی گرید پیچ
  • ابعاد و سایز محصول
  • استاندارد پیچ و مهره
  • فرم گل پیچ
  • آبکاری محصول

برای خرید انواع پیچ می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات پیچ مورد نظر را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع پیچ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند