ثبت فروشگاه

پیچ فلکه 

پیچ فلکه یا پیچ فلکه ای یکی از رایج ترین انواع پیچ و مهره است که طراحی و شکل ظاهری آن را، از دیگر پیچ ها متمایز می کند. پیچ و مهره و انواع آن از یراق های پرکاربرد جهت ایجاد اتصال بین دو قطعه به شمار می آیند. این قطعات در زمینه های صنعتی گوناگون و منازل مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ و مهره از دو قسمت تشکیل شده است. بخش اول بدنه نام دارد که به شکل رزوه مارپیچ است. بخش دوم  سری آن است و در قسمت بالای بدنه قرار می گیرد، که به گل پیچ یا سرپیچ معروف است. 

در ساختار پیچ فلکه که به آن پیچ باکالیتی هم گفته می شود، از پلاستیک مقاوم و با کیفیت به کارگرفته شده است. این محصول به گونه ای طراحی شده است که شامل سر پلاستیکی و بدنه فلزی و مهره های آن دارای حفره با رزوه فلزی و بدنه پلاستیکی هستند. همچنین قسمت پلاستیکی آن مانند یک دستگیره عمل کرده و موجب باز و بسته شدن راحت پیچ فلکه ای می شود.
پیچ و مهره فلکه ای همانطور که از نامشان مشخص است، شبیه به شیر فلکه طراحی شده است. از این قطعه می توان  برای ایجاد اتصال به عنوان دستگیره فلکه ای می توان از آن استفاده کرد.

انواع پیچ فلکه ای براساس شکل ظاهری

پیچ های فلکه ای در انواع اتصالات کاربردهای مختلفی دارند که باعث تولید انواع پیچ فلکه شده است. در ادامه به انواع گوناگون پیچ فلکه ای می پردازیم:

 • پیچ خروسک و انواع آن که شامل پیچ خروسک دو پر، سه پر و چند پر است.
 • پیچ فلکه ای ستاره ای
 • پیچ فلکه ای کپل
 • پیچ فلکه ای گرد
 • پیچ فلکه ای مثلث
 • پیچ فلکه گل یا گل پیچ که بیشتر در جهت ایجاد ظاهری زیبا و نقش تزئینی ایفا می کند و ...

انواع پیچ فلکه ای براساس سایز

پبچ و مهره فلکه ای در اندازه های گوناگونی تولید وبه بازار عرضه می شوند. پیچ فلکه را می توان در سایزهای پیچ فلکه ای M6 و M8 و M10 و M12 و ... با توجه به نوع اتصال و متناسب با آن می توان انتخاب کرد. 

مزایای پیچ فلکه ای

 • همانطور که قبلأ اشاره کردیم، قسمت پلاستیکی پیچ فلکه همانند یک دستگیره عمل می کند. این پیچ نگام باز و بسته شدن اتصال کمک به سزایی می کند و نیازی به استفاده از پیچ گوشتی نیست.
 • از دیگر مزایای پیچ فلکه پلاستیکی است که در ساختار آن استفاده شده است. همانطور که می دانید پلاستیک یک جنس نارسانا به شمار می رود و جریان الکتریکی را از خود عبور نمی دهد و خطر برق گرقتگی در اتصالاتی که مرتبط با برق هستند را کاهش می دهد.
 • پلاستیک های به کارگیری شده در پیچ و مهره فلکه ای از نوع فنولیک، فنول فرمالدهید و پی وی سی هستند و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند. 

نکات مهم در خرید پیچ فلکه ای

هنگام خرید پیچ فلکه به چند نکته کلی توجه کنید:

 

 1. داشتن اطلاع کافی از نوع اتصال و انتخاب صحیح پیچ و مهره فلکه ای متناسب با کاربرد شما از لحاظ اندازه و نوع پیچ فلکه. 
 2. جنس پیچ از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از پلاستیک مرغوب تولید شده باشد. 
 3. سری  پیچ فلکه باید از آهن گالوانیزه و آبکاری شده تولید شده باشد.
 4. رزوه های پیچ فلکه باید دارای فواصل معین و بدون زدگی باشند. 
 5. در آخر برای اطمینان لازم جهت خرید پیچ و مهره فلکه ای، به مراکز و فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.

قیمت پیچ فلکه ای

پیچ فلکه ای در مدل ها و سایزهای گوناگون و انواع مختلف فلزات و پلاستیک تولید و به بازار عرضه می شود. سایز و جنس پیچ در قیمت پیچ فلکه ای تاثیرگذار هستند. برای مشاهده قیمت پیچ فلکه ای می توانید با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان ارتباط مستقیم برقرار کنید.

خرید پیچ فلکه ای

برای خرید پیچ فلکه ای می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیچ فلکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند