ثبت فروشگاه

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی یا Industrial Automation یک فرآیند است که در آن با استفاده از تکنولوژی و سیستم‌های کامپیوتری، فرآیندهای صنعتی به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت انسانی انجام می‌شود. این فرایند شامل کنترل و مدیریت ماشین‌آلات، اندازه‌گیری، بررسی تجهیزات و سیستم‌های صنعتی می‌شود. هدف از اتوماسیون صنعتی، افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها، بهبود کیفیت و ایمنی فرآیندهای صنعتی است. در اتوماسیون صنعتیPLC  یاProgrammable Logic Controller یکی از اجزای اصلی به حساب می‌آید. اتوماسیون صنعتی PLC یک کامپیوتر صنعتی است که برای کنترل و مدیریت فرآیندهای صنعتی استفاده می‌شود. PLC قادر است ورودی‌ها را دریافت کند، آنها را پردازش کند و خروجی‌های مورد نیاز را تولید کند. با استفاده از PLC، می‌توان فرآیندهای صنعتی را به صورت خودکار و دقیق کنترل کرد و بهترین عملکرد را در مجموعه ایجاد کرد.

اتوماسیون صنعتی در بسیاری از صنایع و فرآیندهای صنعتی کاربرد دارد. اتوماسیون صنعتی در خطوط تولید خودرو، خطوط تولید مواد غذایی، خطوط تولید محصولات الکترونیکی، کنترل فرایند دما، فشار، سرعت، رباتیک صنعتی، سیستم‌های انتقال و توزیع برق، آب و گاز و کنترل کیفیت کاربرد بسیار زیادی دارد. اتوماسیون صنعتی شامل اجزای مختلفی است که به همراه یکدیگر کار می‌کنند تا فرآیندهای صنعتی را به صورت خودکار انجام دهند. از مهم‌ترین این اجزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • CPU: یا Central Processing Unit به عنوان قلب سیستم کنترلی اتوماسیون صنعتی عمل می‌کند و وظیفه پردازش داده‌ها و اجرای دستورات را برعهده دارد. از دیگر وظایف CPU می‌توان به مدیریت حافظه و ارتباط با سایر اجزا اشاره کرد.
  • منبع تغذیه: برای تأمین برق مورد نیاز برای اجزای سیستم از انواع منبع تغذیه استفاده می‌شود. رایج‌ترین منابع تغذیه در اتوماسیون صنعتی سوئیچینگ، برق و باتری‌ها هستند. منبع تغذیه در این سیستم باید قدرت و پایداری کافی برای تأمین برق مورد نیاز اجزای سیستم را داشته باشد و استانداردهای ایمنی در قوانین صنعتی را کسب کرده باشد.
  • کارت ورودی و خروجی: این کارت‌ها یک قطعه سخت‌افزاری هستند که وظیفه اتصال و ارتباط بین سیستم کنترلی و عناصر کنترلی را برعهده دارند. این کارت‌ها به عنوان رابط بین سیستم کنترلی و عناصر کنترلی مانند سنسورها، فرستنده‌ها، موتورها و صندلی‌ها عمل می‌کنند.
  • حافظه: اتوماسیون صنعتی شامل حافظه‌های مختلفی همچون Random Access Memory، Read-Only Memory، حافظه فلش، حافظه دیسک و حافظه کش است که برای ذخیره و انتقال اطلاعات در سیستم اتوماسیون صنعتی استفاده می‌شوند.

از دیگر اجزای اتوماسیون صنعتی می‌توان به عناصر کنترلی، اینورتر، سروو موتور، سنسور، فرستنده، رابط کاربری، شبکه‌ و نرم‌افزارها اشاره کرد.

شرکت‌های بسیار زیادی به تولید این دستگاه کاربردی می پردازند از بهترین آن‌ها می‌توان به اتوماسیون صنعتی شاهرود، اتوماسیون صنعتی نماتک و اتوماسیون صنعتی ماهر اشاره کرد.

قیمت تجهیزات اتوماسیون صنعتی

قیمت اتوماسیون صنعتی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله پیچیدگی سیستم، نوع و تعداد سنسور، قدرت و نوع PU و سیستم کنترلی، تعداد رابط و شبکه‌ها و نوع ویژگی‌های نرم افزاری به طور کلی قیمت این سیستم متغیر است و برای دانستن قیمت دقیق باید با شرکت‌ها و فروشگاه‌های تامین کننده این محصول تماس بگیرید.

خرید تجهیزات اتوماسیون صنعتی از راندنو

برای خرید وسایل اتوماسیون صنعتی و یا استعلام قیمت محصولات اتوماسیون صنعتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و تجهیزات اتوماسیون صنعتی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات اتوماسیون صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی و مراکز فروش را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند