ثبت فروشگاه

سروو موتور

سروو موتور یک نوع الکتروموتور هوشمند است که به وسیله آن می‌توان گشتاور، سرعت، دور و حرکت موتور را کنترل کرد و دقت الکتروموتور را بالا برد. این دقت شامل شتاب و زاویه می‌شود. این تجهیزات می‌توانند در بازه‌های مختلف سرعت و بدون افت در حرکت گشتاور کار کنند و به دلیل این که از لختی یا اینرسی بسیار کمی برخوردار هستند، امکان تغییر سرعت برای آن‌ها در کمترین زمان نیز وجود دارد.

سروو موتور‌ها معمولاً ابعاد متفاوتی دارند که با توجه به آن کاربرد‌های گوناگونی نیز دارند، اما با این حال می‌توانند گشتاور بالایی ارائه دهند. مهم‌ترین المان در یک سروو موتور، زاویه دوران محور و یا شفت آن است. محور و شفت خروجی می‌تواند با توجه به سیگنال‌های دریافتی، در موقعیت و زاویه‌های خاص قرار بگیرد. از این تجهیزات اغلب در بازه قدرت پایین استفاده می‌شود. البته سروو موتور DC و سروو موتور AC دو نوع اصلی این محصولات هستند. البته نوع AC کاربرد بیشتری دارد و در دستگاه‌های تزریق پلاستیک، دستگاه‌های ریسندگی و موتورهای AC بزرگ استفاده می‌شود. سرو موتور یک نوع عملگر چرخشی یا خطی محسوب می‌شود که می‌تواند زاویه، سرعت، شتاب و حرکت خطی را به طور دقیق اندازه‌گیری کند. اگر بخواهیم یک شی را در یک زاویه خاص بچرخانیم یا به صورت خطی در یک فاصله مشخص حرکت دهیم از سرو موتور استفاده می‌کنیم. سرووموتور اغلب در تمامی مکان‌هایی که به موتور الکتریکی احتیاج است، کاربرد دارد. به عنوان مثال این تجهیزات دقت و سرعت عمل موتور را افزایش می‌دهند. به سرووموتور‌ها، موتور‌های فرمان‌پذیر نیز گفته می‌شود. سروو موتور در ماشین آلات مربوط به صنایع چاپ، نساجی، CNC، تزریق پلاستیک، خطوط تولید، تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی و سینما‌های چند بعدی استفاده می‌شود. سروو موتور‌ها با توجه به نوع عملکرد، ساختار، اندازه و ابعادشان به چند شکل تقسیم بندی می‌شوند. این تجهیزات در انواع سروو موتور گیربکس دار و بدون گیربکس به بازار عرضه می‌شوند.

اندازه این دستگاه‌ها می‌تواند متفاوت باشد. سرو موتور کوچک در صنایعی مانند رباتیک و یا مکاترونیک و سایز‌های بزرگ‌تر آن نیز در ساخت دستگاه‌هایی مانند CNC کاربرد دارد. سروو موتور‌ها می‌توانند از نوع AC و یا DC باشند. به طور معمول سرو موتور AC، عملکرد و راندمان بیشتری دارد و تعمیرات و نگهداری آن‌ها آسان است. نوع دیگری از این تجهیزات وجود دارد که عملکرد خطی به جای عملکرد دورانی دارد. به این دستگاه اصطلاحاً سروو موتور خطی گفته می‌شود. این سروو موتور‌ها به کمک گیربکس حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می‌کنند. به عنوان مثال از این نوع سرووموتور در جک‌های درب پارکینگ استفاده می‌شود. این تجهیزات در دو نوع سه سیم و یا پنج سیم تولید می‌شوند. در نوع سه سیم که کارایی بیشتری نیز دارد، یک سیم مخصوص کنترل و دو سیم  جهت تغذیه سروو موتور به کار می‌رود. در نوع 5 سیم آن نیز 4 سیم جهت تغذیه و یک سیم به جهت کنترل در نظر گرفته شده است. سروو موتور می‌تواند ترمزدار و یا فاقد ترمز باشد.

قیمت سروو موتور

قیمت این تجهیزات با توجه به پارامتر‌هایی نظیر برند، گشتاور، دور یا سرعت، توان، قطر محور و... متفاوت است. البته لازم به ذکر است که ولتاژ تغذیه این تجهیزات نیز با توجه به تکفاز بودن و یا سه فاز بودن برق متفاوت بوده و یک عامل مهم در تغییرات قیمت محسوب می‌شود. برای خرید سرووموتور و مقایسه انواع آن‌ها می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید سروو موتور از راندنو

برای خرید سرو موتور می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سرو موتور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


توان


ترمز


سرعت