ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سروو موتور

سروو موتور یک نوع الکتروموتور هوشمند است که به وسیله آن می توان گشتاور، سرعت، دور و حرکت موتور را کنترل کرد و دقت الکتروموتور را بالا برد. این دقت شامل شتاب، زاویه و ... می باشد. این تجهیزات می توانند در بازه های مختلف سرعت و بدون افت در حرکت گشتاور کار کنند و به دلیل این که از لختی یا اینرسی بسیار کمی برخوردار هستند، امکان تغییر سرعت برای آن ها در کمترین زمان نیز وجود دارد. سروو موتورها معمولاً ابعاد متفاوتی داشته که با توجه به آن کاربردهای گوناگونی نیز دارند، اما با این حال می توانند گشتاور بالایی ارائه دهند. مهم ترین المان در یک سروو موتور، زاویه دوران محور و یا شفت آن می باشد. محور و شفت خروجی می تواند با توجه به سیگنال های دریافتی، در موقعیت و زاویه های خاص قرار بگیرد. از این تجهیزات اغلب در بازه قدرت پایین استفاده می شود. البته سرووموتور DC و سرووموتور AC دو نوع اصلی این محصولات می باشند. البته نوع AC کاربرد بیشتری دارد مانند دستگاه های تزریق پلاستیک، دستگاه های ریسندگی و موتورهای AC بزرگ.

انواع سروو موتور

سروو موتورها با توجه به نوع عملکرد، ساختار، اندازه و ابعادشان به چند شکل تقسیم بندی می شوند. این تجهیزات در انواع سروو موتور گیربکس دار و بدون گیربکس به بازار عرضه می شوند. به برخی از تفاوت های سروو موتورها در ادامه اشاره شده است: 

  1. اندازه این دستگاه ها می تواند متفاوت باشد. ابعاد کوچک آن ها در صنایعی مانند رباتیک و یا مکاترونیک و سایزهای بزرگ تر آن نیز در ساخت دستگاه هایی مانند CNC کاربرد دارد.
  2. سروو موتورها می توانند از نوع AC و یا DC باشند. به طور معمول سروو موتورهای AC، عملکرد و راندمان بیشتری داشته و تعمیرات و نگهداری آن ها آسان است.
  3.  نوع دیگری از این تجهیزات وجود دارد که عملکرد خطی به جای عملکرد دورانی دارد. به این دستگاه اصطلاحاً سروو موتور خطی گفته می شود. این سروو موتورها به کمک گیربکس حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کنند. به عنوان مثال از این نوع سرووموتور در جک های درب پارکینگ و یا غیره استفاده می شود.
  4.  سروو موتورها در دو نوع سه سیم و یا پنج سیم تولید می شوند. در نوع سه سیم که کارایی بیشتری نیز دارد، یک سیم مخصوص کنترل و دو سیم  جهت تغذیه سروو موتور به کار می رود. در نوع 5 سیم آن نیز 4 سیم جهت تغذیه و یک سیم به جهت کنترل در نظر گرفته شده است.
  5. سروو موتور می تواند ترمزدار و یا فاقد ترمز باشد.

کاربرد سروو موتور

سرووموتور اغلب در تمامی مکان هایی که به موتور الکتریکی احتیاج است، کاربرد دارد. به عنوان مثال این تجهیزات دقت و سرعت عمل موتور را افزایش می دهند. به سرووموتورها، موتورهای فرمان پذیر نیز گفته می شود.
سروو موتور در ماشین آلات مربوط به صنایع چاپ، نساجی، CNC، تزریق پلاستیک، خطوط تولید، تجهیزات و دستگاه های پزشکی، سینماهای چند بعدی و ... استفاده می شود.

قیمت سروو موتور

قیمت این تجهیزات با توجه به پارامترهایی نظیر برند، گشتاور، دور یا سرعت، توان، قطر محور و ... متفاوت است. البته لازم به ذکر است که ولتاژ تغذیه این تجهیزات نیز با توجه به تکفاز بودن و یا سه فاز بودن برق متفاوت بوده و یک عامل مهم در تغییرات قیمت محسوب می شود.
سروو موتور استون، دلتا، ال اس، Dorna و ... از جمله برترین شرکت های تولیدکننده سروو موتور می باشند.
برای خرید سرووموتور و مقایسه انواع آن ها می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید. راندنو می تواند بهترین برندها و فروشندگان سروو موتور را به شما معرفی کند.

برند


توان


ترمز


سرعت