ثبت فروشگاه

ماسک 

ماسک محصولی است که جهت حفاظت از صورت افراد استفاده می شود. امروزه با افزایش آلودگی هوا و ایجاد آلودگی های محیطی، استفاده از ماسک یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و ذرات آلوده به سیستم تنفسی به شمار می آید. تمامی افرادی که به فعالیت در مشاغل خاص و خطرناک مشغول هستند، باید از ماسک های مخصوص استفاده نمایند. افرادی که با فعالیت های جوشکاری، ساختمان سازی و مواردی از این قبیل اشتغال دارند، باید از ماسک های مختص به شغل خود استفاده نمایند. با این کار از ورود براده ها و ذرات حاصل از فعالیت آنها به مجرای تنفسی آنها چلوگیری می شود.

ماسک

انواع ماسک

 به طور کلی هدف از تولید ماسک های تنفسی حفاظت از سیستم تنفسی می باشد که به دو نوع کلی ماسک های تصفیه کننده هوا و ماسک های رساننده هوای اتمسفری تقسیم می شوند.

  •  ماسک های تصفویه کننده هوا:‌ نوعی از ماسک ها هستند که آلاینده های موجود در هوایی که مورد تنفس قرار می گیرد را به خود جذب می نماید. این ماسک ها به چهار نوع ماسک های حذف کننده ذرات، ماسک های نجات، ماسک های حذف کننده گازها و بخارات و ماسک های الکتریکی تصفویه کننده هوا دسته بندی می شوند.
  •  ماسک های اتمسفری: نوع دوم از دسته بندی ماسک ها، ماسک های رساننده هوای اتمسفری می باشند، که اکسیژن را از هوایی غیر از هوای موجود در اطراف تأمین می کنند و در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرند که میزان اکسیژن زیر 21 درصد باشد. این نوع نیز به دو گروه ماسک های هوا رسان شیلنگی با مخازن خارج از محیط آلاینده و  ماسک های با مخازن کپسول سرخود دسته بندی میشوند که گروه اول هوای مورد تنفس را با استفاده از منبع ثابت هوای فشرده یا کمپرسور و از طریق شیلنگ تحت فشار انتقال می دهند و دسته دوم هوای مورد نیاز را از طریق منبعی که با خود حمل می کنند، تأمین کرده و می توانند تا چهار ساعت اکسیژن را نیز فراهم نمایند.
  •  ماسک جوشکاری: نوع دیگری از ماسک ها هستند که در صنعت جوشکاری و نجاری استفاده می شود و به ماسک جوشکاری شهرت دارند، این محصول از برق زدگی چشم در حین جوشکاری ، سوزش چشم و هم چنین برخورد جرقه و پلیسه به صورت جلوگیری می کنند.

انواع ماسک

انواع ماسک تنفسی

ماسک های تنفسی باتوجه به استانداردهای بهره گیری شده در ساختار آنها و همچنین تعداد لایه های تشکیل دهنده، به چند دسته تقسیسم می شوند که در ادامه به معرفی رایج ترین آنها می پردازیم.

  • ماسک های حذف کننده ذرات: از این نوع ماسک ها جهت حفاظت در برابر گرد و غبار استفاده می شود. در طراحی این ماسک ها، از موادی مانند فیبر، نمد، کاغذ، پارچه و … استفاده می شود. این نوع ماسک ها، مطابق با استانداردهای جهانی و اروپایی به سه کلاس P،N و R تقسیم می شوند. کلاس های P و R شامل ماسک هایی هستند که فیلتر آن ها در برابر ذرات روغنی مقاومت دارند و کلاس N شامل ماسک هایی هستند که فیلتر آن ها در برابر ذرات غیر روغنی مقاوم است. این مدل بر اساس فیلتر نیز به سه کلاسFFP1، FFP2 و FFP3 دسته بندی می شوند. از انواع این نوع می توان به ماسک ای جراحی، ماسک سه لایه، ماسک نانو و... اشاره کرد. 
  • ماسک های نجات: این نوع به ماسک های فرار نیز شهرت دارند و برای جلوگیری از ورود گازهای کشنده و مناطقی که کمبود اکسیژن و یا ازدیاد مونو اکسید کربن وجود دارد استفاده می شود.
  • ماسک های حذف کننده ذرات و بخارات: از این نوع جهت جذب و جلوگیری از گازها و بخارات مثل آمونیاک و بخارهای سمی فلزی مثل جیوه استفاده میشود. این مدل از ماسک ها خود به سه نوع ماسک های فیلتردار، ماسک های گازی و ماسک های کاغذی یا نمدی تقسیم می شوند. 
  • ماسک های الکتریکی تصفویه کننده هوا: این محصول به گونه ای طراحی شده است که به وسیله یک دمنده هوای مورد تنفس را از یک بخش خاص عبور میدهند.

انواع ماسک تنفسی

نکات مهم در خرید انواع ماسک

در ادامه شما را با نکات مهمی که هنگام تهیه و خرید این محصولات باید به آنها توجه داشته باشید، آشنا خواهیم نمود.

  •  ماسک و یا فیلتر ماسک را بر اساس محیطی که در آن زندگی می کنید، انتخاب نمایید. همچنین باتوجه به ذرات آلاینده موجود در فضای محیط شغلی خود، انتخاب نمایید.
  •  از نکات دیگر در هنگام خرید ماسک توجه به جنس محصول، قدرت جذب، نوع استاندارد، قابل شست و شو بودن یا نبودن، قابلیت چند بار مصرف  بودن و موارد دیگر اشاره کرد.
  •  شرکت های زیادی در د اخل و خارج کشور به تولید این محصول می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های تری ام(3M)‌،‌ هترمن، دراگر،‌ یحیی، هانیول، تک پلاست، بلو ایگل، سلامت، پارکسون، پرشین سیفتی و بسیاری از برندهای دیگر اشاره کرد. 

نکات مهم در خرید انواع ماسک

بهترین برند ماسک

برندهای متعدد و متفرقه بسیاری به تولید انواع ماسک های تنفسی و جراحی پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین مارک های ماسک می پردازیم.

ماسک جوشکاری هترمن

برند هترمن یکی از محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده انواع تجهیزات ایمنی در ایران است. این برند فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نمود و محصولات باکیفیتی را به بزار ارائه نمود. تجهیزات آتش نشانی و ایمنی تولیدشده توسط این برند، طبق استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند.

ماسک شیمیایی تمام صورت دراگر

برند دراگر از دیگر برندهای محبوب و معتبر در زمینه تولید انواع تجهیزات ایمنی در جهان است. این شرکت در سال 1889 در کشور آلمان تأسیس  شد. این برند به تولید بسیاری از ابزارآلات ایمنی پرداخته است که فیلتر ماسک دراگر نیز یکی از محبوب ترین محصولات این برند به شمار می آید.

ماسک نیم صورت اخوان

اخوان از دیگر شرکت های معتبر تولیدکننده ابزارآلات ایمنی در جهان است. این برند در سال 1348 تأسیس شد و امروزه به یکی از پیشگام ترین تولیدکننده در این حوزه تبدیل شده است.

قیمت ماسک

قیمت ماسک باتوجه به عواملی مانند برند تولیدکننده، تعداد لایه های تشکیل دهنده ماسک و ... در بازار متغیر است. جهت اطلاع از قیمت ماسک صورت با مراجعه به سایت راندنو، به صورت مستقیم می توانید با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید.

خرید ماسک

برای خرید ماسک می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ماسک و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند