ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

ماسک 

ماسک محصولی است که از آن جهت حفاظت از صورت استفاده می شود. امروزه با افزایش آلودگی هوا و هم چنین ایجاد آلودگی های محیطی ماسک یکی از بهرترین راهکارها برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و هم چنین آلودگی های دیگر به سیستم تنفسی می شود.

انواع ماسک

 به طور کلی هدف از تولید ماسک های تنفسی حفاظت از سیستم تنفسی می باشد که به دو نوع کلی ماسک های تصفیه کننده هوا و ماسک های رساننده هوای اتمسفری تقسیم می شوند.

  •  ماسک های تصفویه کننده هوا:‌ نوعی از ماسک ها هستند که آلاینده های موجود در هوایی که مورد تنفس قرار می گیرد را به خود جذب می نماید. این ماسک ها به چهار نوع ماسک های حذف کننده ذرات، ماسک های نجات، ماسک های حذف کننده گازها و بخارات و ماسک های الکتریکی تصفویه کننده هوا دسته بندی می شوند.
  •  ماسک های اتمسفری: نوع دوم از دسته بندی ماسک ها، ماسک های رساننده هوای اتمسفری می باشند، که اکسیژن را از هوایی غیر از هوای موجود در اطراف تأمین می کنند و در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرند که میزان اکسیژن زیر 21 درصد باشد. این نوع نیز به دو گروه ماسک های هوا رسان شیلنگی با مخازن خارج از محیط آلاینده و  ماسک های با مخازن کپسول سرخود دسته بندی میشوند که گروه اول هوای مورد تنفس را با استفاده از منبع ثابت هوای فشرده یا کمپرسور و از طریق شیلنگ تحت فشار انتقال می دهند و دسته دوم هوای مورد نیاز را از طریق منبعی که با خود حمل می کنند، تأمین کرده و می توانند تا چهار ساعت اکسیژن را نیز فراهم نمایند.
  •  ماسک جوشکاری: نوع دیگری از ماسک ها هستند که در صنعت جوشکاری و نجاری استفاده می شود و به ماسک جوشکاری شهرت دارند، این محصول از برق زدگی چشم در حین جوشکاری ، سوزش چشم و هم چنین برخورد جرقه و پلیسه به صورت جلوگیری می کنند.

انواع ماسک تنفسی:

  1. ماسک های حذف کننده ذرات: از این نوع جهت حفاظت در برابر گرد و غبار استفاده می شود. در طراحی این ماسک ها، از موادی مانند فیبر، نمد، کاغذ، پارچه و … استفاده می شود. این نوع ماسک ها، مطابق با استانداردهای جهانی و اروپایی به سه کلاس P،N و R تقسیم می شوند. کلاس های P و R شامل ماسک هایی هستند که فیلتر آن ها در برابر ذرات روغنی مقاومت دارند و کلاس N شامل ماسک هایی هستند که فیلتر آن ها در برابر ذرات غیر روغنی مقاوم است. این مدل بر اساس فیلتر نیز به سه کلاسFFP1، FFP2 و FFP3 دسته بندی می شوند. از انواع این نوع می توان به ماسک ای جراحی، ماسک سه لایه، ماسک نانو و... اشاره کرد. 
  2.  ماسک های نجات: این نوع به ماسک های فرار نیز شهرت دارند و برای جلوگیری از ورود گازهای کشنده و مناطقی که کمبود اکسیژن و یا ازدیاد مونو اکسید کربن وجود دارد استفاده می شود.
  3. ماسک های حذف کننده ذرات و بخارات: از این نوع جهت جذب و جلوگیری از گازها و بخارات مثل آمونیاک و بخارهای سمی فلزی مثل جیوه استفاده میشود. این مدل از ماسک ها خود به سه نوع ماسک های فیلتردار، ماسک های گازی و ماسک های کاغذی یا نمدی تقسیم می شوند. 
  4.  ماسک های الکتریکی تصفویه کننده هوا: این محصول به گونه ای طراحی شده است که به وسیله یک دمنده هوای مورد تنفس را از یک بخش خاص عبور میدهند.

خرید و قیمت ماسک:

 

  •  ماسک و یا فیلتر ماسک را بر اساس محیطی که در آن زندگی و یا کار می کنیم و هم چنین ذرات آلاینده موجود در آن فضا انتخاب نماییم. 
  •  از نکات دیگر در هنگام خرید ماسک توجه به جنس محصول، قدرت جذب، نوع استاندارد، قابل شست و شو بودن یا نبودن، قابلیت چند بار مصرف  بودن و موارد دیگر اشاره کرد.
  •  شرکت های زیادی در د اخل و خارج کشور به تولید این محصول می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های تری ام(3M)‌،‌ هترمن، دراگر،‌ یحیی، هانیول، تک پلاست، بلو ایگل، سلامت، پارکسون، پرشین سیفتی و بسیاری از برندهای دیگر اشاره کرد. 

سایت راندنو همواره در سعی بر این دارد تا با شناساییی نمایندگان و عاملین فروش انواع ماسک ها و فیلترهای ماسک آن ها را جهت خرید آسان و بدون واسطه به خریداران معرفی نماید. 

 

برند