ثبت فروشگاه

ماسک  شیمیایی تمام صورت

ماسک شیمیایی تمام صورت یکی از انواع پرکاربرد ماسک شیمیایی است. از ماسک شیمیایی تمام صورت در محیط هایی که کاربر با مواد سمی و گاز های خطرناک نظیر کلر، سولفید هیدروژن، آرسین، دی اکسید کربن، دی اکسید گوگرد و ... سروکار دارد به کار می رود. در بسیاری از مشاغل کارگاهی و صنعتی در هنگام تولید، کارگران با گازهای شیمیایی سروکار دارند که عدم استفاده از ماسک در این مکان ها باعث آسیب به ریه کارکنان می شود. به دلیل طراحی منحصر به فرد، این ماسک شیمیایی تمام صورت، دهان، بینی و چشمان کاربر را تحت پوشش قرار می دهد علاوه بر موارد ذکر شده این ماسک از بسیاری از حساسیت های پوستی جلوگیری می کند. 

ماسک شیمیایی تمام صورت چگونه ساخته می شود

اولین قسمت در ماسک، فیلتر ذرات است که از ورود آلاینده ها، باکتری ها و گازهای سمی به داخل ریه جلوگیری می کند. در این قسمت از ماسک از هیچگونه ماده شیمیایی استفاده نشده است. نحوه عملکرد فیلتر ماسک به این صورت است که وقتی ذره ای وارد ماسک می شود با رشته های موجود در فیلتر برخورد می کند و بدون کوچکترین نزدیکی به دهان یا بینی در بین رشته ها، گرفتار می شود. 
جهت پالایش کردن مواد شیمیایی خطرناک و مضر، اغلب این ماسک ها از ذغال اکسیده یا همان ذغال چوب فعال استفاده می کنند. نحوه عملکرد این قسمت هم بدین صورت است که وقتی ذغال با اکسیژن فعال می شود، میلیون ها سوراخ چسبناک در هرکدام از ساختارهای مولکولی آن ایجاد می شود که از ورود هر ماده سمی و گاز مضر جلوگیری می کند. 

انواع فیلتر ماسک شیمیایی تمام صورت

  • ماسک شیمیایی تمام صورت تک فیلتر: این ماسک ها از فیلترهای کلاس 2 استفاده می کنند. 
  • ماسک شیمیایی تمام صورت دو فیلتر: این ماسک ها از فیلترهای کلاس 1 استفاده می کنند. 

چه مدت می توان از ماسک شیمیایی استفاده کرد

کاربران نهایتا می توانند سه الی چهار ساعت از یک ماسک استفاده کنند و بعد از گذشت مدتی باید فیلتر ماسک را عوض کنند. برای انجام اینکار باید بتوانید به شکل استاندارد تعویض فیلتر را انجام دهید. همچنین برای استفاده از ماسک باید طریقه صحیح قرار دادن ماسک بر روی صورت را بلد باشید. 

انواع فیلترهای ماسک شیمیایی و کاربردهای آنان 

A: گازها و بخارات آلی و مختلف
B: مخصوص گازهای معدنی و اسیدی 
E: دی اکسید سولفور و سایر گازهای معدنی 
G:  مواد شیمیایی با فشار بخار پایین
K: آمونیاک و مشتقات  آن 
AX: ترکیبات آلی با نقطه جوش کمتر از 65
NO: اکسیدهای نیتروژن
HG: بخار جیوه 
MB: متیل بروماید

کاربرد ماسک شیمیایی تمام صورت 

به طور کلی ماسک های شیمیایی به دو دسته تمام صورت و نیم صورت تقسیم می شوند. اما ماسک های تمام صورت کاربرد و ایمنی بیشتری نسبت به ماسک های نیم صورت دارند. هماطور که در قسمت بالا گفته شد ماسک های تمام صورت علاوه بر پوشاندن دهان و بینی، از چشم ها نیز محافظت می کنند. در ادامه به کاربردهای این ماسک می پردازیم.

  • مورد استفاده در کارخانه های صنعتی
  • کارهایی که به گازهای شیمیایی سروکار دارند
  • برخی از پالایشگاه ها
  • چاپ خانه ها
  • رزمایش و مانورهای نظامی 

بهترین ماسک شیمیایی 

به دلیل استفاده و کاربرد زیاد این ماسک، امروزه شرکت های زیادی درحال تولید این محصول هستند. از بهرین و محبوب ترین برندهای این کالامی توان به ماسک شیمیایی تمام صورت دراگر، مکسون، هانیول و ... اشاره کرد. 

قیمت و خرید ماسک شیمیایی 

شما می توانید برای خرید انواع ماسک شیمیایی پس از مشاهده مشخصات کامل محصول مورد نظر خود در سایت راندنو و مقایسه قیمت آن در فروشگاه های مختلف، خرید خود را بدون واسطه از فروشندگان و نمایندگی ها انجام دهید. در بازار آنلاین راندنو می توانید بسیاری دیگر از محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنید. 

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها


برند