ثبت فروشگاه

ماسک  شیمیایی تمام صورت

ماسک شیمیایی تمام صورت یا ماسک گاز تمام صورت، یکی از انواع پرکاربرد تجهیزات ایمنی است. از ماسک شیمیایی تمام صورت در محیط هایی که افراد با مواد سمی و گاز های خطرناک نظیر کلر، سولفید هیدروژن، آرسین، دی اکسید کربن، دی اکسید گوگرد و ... سروکار دارند، استفاده می شود. در بسیاری از مشاغل کارگاهی و صنعتی در هنگام تولید، کارگران با گازهای شیمیایی سروکار دارند که عدم استفاده از ماسک در این مکان ها موجب آسیب به ریه کارکنان می شود. به دلیل طراحی منحصر به فرد، این ماسک شیمیایی تمام صورت، دهان، بینی و چشمان کاربر را تحت پوشش قرار می دهد. همچنین علاوه بر موارد ذکر شده، استفاده از این ماسک در مشاغل مختلف از بسیاری از حساسیت های پوستی جلوگیری می نماید. ماسک شیمیایی تمام صورت از یک فیلتر تنفسی برخوردار است و به همین دلیل، از ورود گازهای سمی به ریه افراد جلوگیری می نماید.

ماسک شیمیایی تمام صورت

چه مدت می توان از ماسک شیمیایی استفاده کرد؟

کاربران نهایتاً می توانند 3 الی 4 ساعت از یک ماسک استفاده کنند و بعد از گذشت مدتی باید فیلتر ماسک را عوض کنند. برای انجام این کار باید بتوانید به صورت استاندارد تعویض فیلتر را انجام دهید. همچنین برای استفاده از ماسک تمام صورت باید نحوه صحیح قرار دادن ماسک بر روی صورت را به درستی انجام دهید.

فیلتر ماسک شیمیایی تمام صورت

فیلتر ماسک های تمام صورت شیمیایی، در دو نوع متداول فیلتر ماسک شیمیایی دو فیلتر و تک فیلتر، تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به طور وسیع تری به بررسی انواع فیلتر ماسک های شیمیایی و کاربرد آنها، خواهیم پرداخت.

 • A: گازها و بخارات آلی و مختلف
 • B: مخصوص گازهای معدنی و اسیدی
 • E: دی اکسید سولفور و سایر گازهای معدنی
 • G:  مواد شیمیایی با فشار بخار پایین
 • K: آمونیاک و مشتقات  آن
 • AX: ترکیبات آلی با نقطه جوش کمتر از 65
 • NO: اکسیدهای نیتروژن
 • HG: بخار جیوه
 • MB: متیل بروماید

فیلتر ماسک شیمیایی تمام صورت

کاربرد ماسک شیمیایی تمام صورت

به طور کلی ماسک های شیمیایی به دو دسته تمام صورت و نیم صورت تقسیم می شوند. اما ماسک های تمام صورت کاربرد و ایمنی بیشتری نسبت به ماسک های نیم صورت دارند. هماطور که در قسمت بالا گفته شد ماسک های تمام صورت علاوه بر پوشاندن دهان و بینی، از چشم ها نیز محافظت می کنند. در ادامه به کاربردهای این ماسک می پردازیم.

 • مورد استفاده در کارخانه های صنعتی
 • کارکنانی که در محیط شغلی خود با گازهای شیمیایی سروکار دارند.
 • برخی از پالایشگاه ها
 • چاپ خانه ها
 • رزمایش و مانورهای نظامی و ...

کاربرد ماسک شیمیایی تمام صورت

تفاوت ماسک تمام صورت با ماسک نیم صورت چیست؟

اطلاع از تفاوت های این دو ماسک، هنگام خرید ماسک شیمیایی کمک به سزایی به شما خواهد نمود. در ابتدا لازم است بدانید که تنها تفاوتی که این دو محصول را از یکدیگر متمایز کرده است، میزان پوشش آنها است. ماسک تمام صورت همانطور که از نامش مشخص است، تمام صورت را پوشش می دهد اما ماسک شیمیایی نیم صورت تنها نصفی از صورت افراد را می پوشاند. لازم به ذکر است که ماسک های نیم صورت به صورت یک یا چند فیلتره در بازار موجود هستند و در برابرآلودگی ها، از دهان و بینی افراد محافظت می کنند. اما در مقابل ماسک های تمام صورت علاوه بر محافظت از بینی و دهان کاربران، از پوسن و چشم افراد نیز محافظت می نماید و موجب جلوگیری از وارد شدن صدمات احتمالی به چشم ها و سیستم تنفسی و پوست افراد می شود.

تفاوت ماسک تمام صورت با ماسک نیم صورت چیست؟

راهنمای استفاده از ماسک های شیمیایی

در این قسمت قصد داریم شما را با نکات مهم استفاده هنگام استفاده از ماسک های شیمیایی آشنا نماییم. لازم به ذکر است که باتوجه به عواملی مانند میزان هوای موجود، رطوبت هوا و مواردی از این قبیل می توان زمان کارکرد فیلترهای شیمیایی تمام صورت را تعیین نمود. همچنین در ادامه به صورت کامل تری به شیوه صحیح استفاده از فیلتر ماسک های شیمیایی می پردازیم.

 • در ابتدا توجه داشته باشید که اگر فیلترهای گازی به درستی تولید شده باشند و هیچگونه درزی در میان لایه های آن وجود نداشته باشد، تا زمانی که تاریخ مصرف دارند، قابل استفاده هستند.
 • از فیلترهای مخصوص گرد و غبار نیز می توانید تا چندین بار استفاده نمایید.
 • توجه داشته باشید که پس از اولین استفاده از هر فیلتر، تا 6 ماه قابل استفاده هستند. در نتیج هبه تاریخ انقضای آنها توجه داشته باشید.

راهنمای استفاده از ماسک های شیمیایی

بهترین ماسک شیمیایی تمام صورت

به دلیل استفاده و کاربرد زیاد این ماسک، امروزه شرکت های زیادی درحال تولید این محصول هستند. در ادامه به معرفی برترین برندهای تولیدکننده ماسک شیمیایی تمام صورت می پردازیم. از بهرین و محبوب ترین برندهای این کالامی توان به ماسک شیمیایی تمام صورت دراگر، مکسون، هانیول و ... اشاره کرد.

ماسک شیمیایی تمام صورت 3M

برند تری ام نیز با بیش از 100 سال سابقه در زمینه تولید انواع ماسک و فیلتر ماسک توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار این تجهیزات ایمنی را به خود اختصاص دهد.

ماسک شیمیایی تمام صورت دراگر

ماسک شیمیایی تمام صورت drager در میان کاربران خود شناخته شده است و محصولات تولیدشده توسط این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. ماسک تمام صورت دراگر مدل X-Plore 6300 از محبوب ترین ماسک تمام صورت تولیدشده توسط این برند به شمار می آید.

ماسک شیمیایی تمام صورت beasat

شرکت بعثت از دیگر برندهای مطرح در زمینه تولید انواع ماسک های شیمیایی است. محصولات این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای لازم تولید و عرضه می شوند. ماسک شیمیایی تمام صورت Beasat مدل NS09MFT8 از محبوب ترین ماسک های شیمیایی تولیدشده توسط این برند محسوب می شود.

قیمت ماسک شیمیایی تمام صورت

قیمت ماسک شیمیایی تمام صورت به عوامل مختلفی همچون برند تولیدکننده، نوع فیلتر ماسک شیمیایی و متریال های استفاده شده در ساخت ماسک شیمیایی بستگی دارد. جهت مشاهده ماسک شیمیایی تمام صورت آزمایشگاهی با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید.

خرید ماسک شیمیایی تمام صورت

برای خرید ماسک شیمیایی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ماسک شیمیایی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها


برند