ثبت فروشگاه

ماسک نیم صورت شیمیایی

ماسک نیم صورت شیمیایی یا ضد گاز یکی از انواع تجهیزات سیستم تنفسی است که از ورود مواد آلاینده و بخارات و مواد سمی به سیستم تنفسی افراد جلوگیری می نماید. ماسک ضد شیمیایی یکی از پرکاربردترین انواع ماسک های موجود در بازار است که از ویژگی های خاصی برخوردار است. از انواع ماسک های شیمیایی نیم صورت در شرایطی می توان استفاده نمود که هوای آلوده موجود در محیط مورد نظر، به چشم کاربران آسیب وارد نکند. به عبارتی کاربرد اصلی این وسیله ایمنی، جلوگیری از آسیب های وارد شده به سیستم تنفسی افراد است. فرآیند تصفیه هوا در این ماسک ها به گونه ای است که هوای آلوده به گازهای شیمیایی از داخل فیلتر عبور می کند و تصفیه می شود. سپس در جهت تنفس کاربر، به درون ماسک وارد می شود. توجه داشته باشید که هوای بازدم از طریق سوپاپ بازدم که در کقابل دهان کاربر تعبیه شده است، خارج می شود.

ماسک شیمیایی نیم صورت دو فیلتر و تک فیلتر از انواع رایج این محصول هستند که در شرایط مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند. در نوع تک فیلتر این محصول، فیلتر در قسمت جلویی آن قرار می گیرد و در نمونه دو فیلتر آن، فیلتر در کناره های ماسک قرار می گیرد. لارم به ذکر است که هنگام تسنفاده از ماسک های تنفسی باید باتوجه به محیط شغلی خود از مناسب ترین نوع آن استفاده نمایید. همچنین گفتنی است که این ماسک ها به صورت جداگانه و بدون فیلتر ارائه می شوند. از این رو باتوجه به نیار خود می توانید مناسب ترین فیلتر را باتوجه به نیار خود انتخاب نمایید.لازم به ذکر است که ماسک های نیم صورت از جنس TPEیا پلاستیک فشرده و سیلیکون ساخته می شوند.

ماسک نیم صورت شیمیایی

انواع ماسک شیمیایی نیم صورت

ماسک های شیمایسی باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. همچنین ماسک های شیمیایی براساس عملکرد و کیفیت، از بکدیگر متمایز می شوند. در ادامه شما را با انواع ماسک های شیمیایی و نحوه عملکرد هر یک از آنها آشنا خواهیم نمود.

ماسک شیمیایی نیم صورت تک فیلتر

این نوع از ماسک های شیمیایی همانطور که از نامشان مشخص است، تنها از یک فیلتر برخوردار هستند. فیلتر نصب شده بر روی این ماسک ها قابلیت تعویض دارد و هوا را به خوبی تصفیه می نماید. به عبارتی با استفاده از این نوع ماسک شیمیایی، هوای تازه و سالمی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

ماسک شیمیایی نیم صورت دو فیلتر

توع دیگری از ماسک های نیم صورت در بازار وجود دارند که همانطور که از نامش مشخص است، از دو فیلتر برخوردار هستند. این ماسک ضد شیمیایی از دو فیلتر پرقدرت برخوردار است که در هر دو طرف آن نصب شده اند و با استفاده از آنها می توان هوای اطراف را به بهترین شکل تصفیه نمود و به منظور تنفس، به داخل ماسک وارد نمود. لازم به ذکر است که این نوع ماسک شیمیایی مانند نمونه قبلی از قابلیت تعویض فیلتر برخوردار است. همچنین به دلیل برخورداری از دو فیلتر، برای محبط هایی که آلودگی بالاتری دارند، گزینه مناسبی به شمار می آید. این ماسک نیز با جنس های پلاستیک فشرده و سیلیکونی تولید و به بازار عرضه می شود که از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

انواع ماسک شیمیایی نیم صورت

کاربرد ماسک نیم صورت در صنایع مختلف

امروزه استفاده از ماسک های نیم صورت در صنایع گوناگون، بسیار رایج شده است. به عبارتی با استفاده از این تجهیزات ایمنی می توان ایمنی کارکنان را فراهم نمود. در ادامه شما را با کاربردهای این ماسک ایمنی در صنایع مختلف آشنا خواهیم نمود.

 • صنعت آزمایشگاهی محیطی است که داروهای متعددی در آنجا تولید می شوند. از این رو هنگام ترکیب داروها، ممکن است گازهای سمی تولید شوند که سلامتی افراد را به خطر می اندازد.
 • در صنایع پتروشیمی نیز مواد اسیدی بسیاری وجود دارد که استشمام بوی آنها برای ریه افراد مضر و مسموم کننده است.  
 • کارخانه تولید مقوا و کاغذ نیز از دیگر صنایعی است  که فرآیند آن موجب ایجاد بوی نامطبوع و گازهای مضر می شود. از این رو استفاده از ماسک های نیم صورت موجب افزایش ایمنی افراد در محیط شغلی می شود.
 • کارخانه های تولیدکننده انواع مواد شوینده و مواد ضد عفونی کننده از دیگر محیط های شغلی است که می تواند سلامت افراد را به خطر بیاندازد. در نتیجه کارکنان این صنف شغلی باید از ماسک های نیم صورت استفاده نمایند تا ریه و سیستم تنفسی آنها دچار آسیب نشود.
 • سیالات شیمیایی نیز از جمله موادی هستند که محیط مورد نظر را به مقدار زیادی آلوده می نماید. از این رو کارکنان این محیط، مستلزم استفاده از ماسک های ضد گاز هستند.

کاربرد ماسک نیم صورت در صنایع مختلف

مزیت های ماسک نیم صورت

همانطور که می دانید ماسک های فیلتردار تنها به منظور استفاده روزانه افراد تولید و ارائه می شوند. از این رو یکی از مهم ترین ویژگی های ماسک نیم صورت نسبت به ماسک های فیلتردار، قابل تعویض بودن آن است. این ویژگی موجب شده است تا انواع ماسک های نیم صورت به صورت یکبار مصرف مورد استفاده قرار نگیرند بلکه به عنوان یک ماسک تنفسی بادوام، مورد استفاده قرار بگیرند.
از دیگر مزایای استفاده از ماسک های نیم صورت، دو فیلتر وتک فیلتر بودن آن است که موجب افزایش انتخاب کاربران می شود. به طور کلی می توان گفت که استفاده از ماسک های نیم صورت جهت مصارف خانگی، صنعتی و آزمایشگاهی کاربرد  دارد و دامته استفاده از آن در حال گسترش است. در ادامه شما را با مزیت های استفاده از ماسک های شیمیایی نیم صورت آشنا خواهیم نمود.

 • از مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما و گرما برخوردار هستند.
 • از ویژگی ضد حساسیت برخوردار هستند.
 • با استفاده از فبلترها هوا را به خوبی تصفیه می نمایند.
 • از ماندگاری بالایی برخوردار هستند.
 • از قابلیت تعویض فیلتر و همچنین قابلیت کوتاه و بلند کردن بند برخوردار هستند.
 • در برابر گازهای شیمیایی مقاومت بالایی دارند.

مزیت های ماسک نیم صورت

نکات مهم در نگهداری ماسک های شیمیایی نیم صورت

نحوه استفاده و نگه داری  از ماسک های شیمیایی نیم صورت، از اهمیتبه سزایی برخوردار است. در این بخش شمار ا با نکات مهم اصولی در حفظ و نگهداری از ماسک های شیمیایی نیم صورت آشنا خواهیم نمود.

نحوه تمیزکاری ماسک

همانطور که می دانید جنس ماسک ها به صورت پلیمری و ضدآب است و می توان آنها را به راحتی شست. توجه داشته باشید که تمیز کردن این ماسک ها باید به گونه ای باشد که تنها با یک دستمال، بدنه آن را نظافت نمود.

تمیز کردن فیلترها

فیلتر اینگونه از ماسک های شیمیایی به صورت یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرد و قابل شست و شو نیستند. اما به منظور نظافت این قسمت می توانید بدنه خارجی آن را با یک دستمال نم دار تمیز کنید.

فیلتر ماسک نیم صورت

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره نمودیم، فیلتر ماسک های نیم صورت شیمیایی به صورت جداگانه تهیه و خریداری می شود. همچنین هر نوع فیلتر باتوجه به استانداردهایی که دارد، به منظور انجام فعالیت خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در نتیجه باتوجه به محیط شغلی خود و میزان آلاینده های موجود در هوا، باید مناسب ترین نوع این وسیله ایمنی را خریداری نمایید.

نکات مهم در نگهداری ماسک های شیمیایی نیم صورت

بهترین مارک ماسک شیمیایی نیم صورت

برندهای متعددی به تولید انواع ماسک های شیمیایی نیم صورت پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین برندهای تولیدکننده انواع ماسک شیمیایی خواهیم پرداخت.

ماسک نیم صورت دراگر

برند دراگر از محبوب ترین و شناخته شده ترین شرکت های تولیدکننده انواع ماسک و فیلتر ماسک، از جمله ماسک نیم صورت شیمیایی است. دراگر یک شرکت فناوری سلامت است که در سال 1889 در آلمان، توسط هانریش دراگر تأسیس شد. محصولات این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای لازم تولید و عرضه می شوند. از برترین ماسک شیمیایی نیم صورت تولیدشده توسط این برند می توان به ماسک شیمیایی نیم صورت دراگر مدل X-Plore 3300، X-Plore 4340، X-Plore 4740 و ... اشاره نمود.

ماسک شیمیایی نورث

شرکت نورث از دیگر برندهای محبوب و مطرح در زمینه تولید انواع ماسک است. این برند نیز به تولید ماسک های نیم صورت شیمیایی پرداخته است و تاکنون توانسته است رضایت مشتریان بسیاری را به خود جذب نماید. ماسک شیمیایی نیم صورت نورث مدل 7700 از برترین ماسک های شیمیایی ارائه شده توسط این شرکت است. 

ماسک نیم صورت3M

شرکت 3M یکی دیگر از برندهای محبوبی است که به تولید ماسک های شیمیایی پرداخته است. این برند با بیش از 100 سال سابقه در زمینه تولید انواع ماسک و فیلتر ماسک، توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار تجهیزات ایمنی را به خود اختصاص دهد. ماسک نیم صورت 3M مدل 7502، 6200 و ... از برترین ماسک های شیمیایی نیم صورت تولیدشده توسط برند 3M هستند.

قیمت ماسک شیمیایی نیم صورت

قیمت ماسک نیم صورت شیمیایی به عوامل مختلفی همچون برند تولیدکننده، نوع ماسک و همچنین کاربردی که دارد، متغیر است. جهت اطلاع از قیمت ماسک فیلتردار نیم صورت با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید.

خرید ماسک شیمیایی نیم صورت

برای خرید ماسک نیم صورت شیمیایی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ماسک نیم صورت شیمیایی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها


برند