ثبت فروشگاه

آچار بکس بادی 

آچار بکس بادی به انگلیسی با نام Air impact wrench شناخته شده است. ابزار بادی قدرتمندی است که برای باز و بسته کردن پیچ و مهره مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار با نام آچار پنوماتیک یا بکس بادی نیز شناخته شده است. این دستگاه پنوماتیک با سرعت و توان بالایی که دارد، مناسب برای انجام پروژه های کوچک و بزرگ صنعتی است. جهت اطلاع از قیمت انواع بکس بادی با مراجعه به راندنو می توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر را مشاهده نمایید. راندند امکان خرید آچار بکس بادی را به صورت مستقیم از فروشندگان این کالا برای شما فراهم نموده است.

جهت فروش بکس بادی نیز با ثبت نام در راندنو می توانید فروشگاه مجازی خود را داشته باشید و محصول مورد نظر را به خریداران ارسال نمایید. بکس بادی از دو قسمت اصلی موتور و گیربکس ساخته شده است. هوای مورد نیاز پس از ورود به قسمت موتور و برخورد با پره های فیبری گرداننده موتور، نیروی گشتاور ایجاد می کند. پس از آن، دستگاه آماده شروع به انجام کار است و می توان از آن استفاده کرد. استفاده از این بکش بادی در مکانیکی ها برای باز و بسته کردن پیچ های خودرو و ماشین های سنگین کاربردهای به سزایی دارد.

آچار بکس بادی

بکس بادی چیست

پیش از این به سؤال آچار بکس بادی چیست پاسخ دادیم. این ابزار پنوماتیک نوعی آچار ضربه ای است که به منظور باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره با سایزهای مختلف، استفاده می شود.  انواع بکس بادی براساس اندازه درایو، فرم بدنه، قدرت خروجی و مواردی از این قبیل از یکدیگر متمایز می شوند. همانطور که در ابتدا گفته شد، این محصول انرژی مورد نیاز خود را از طریق پمپ هوا یا کمپرسور باد تأمین می کند. لازم یه ذکر است نوع پنوماتیک این ابزار، از دور چپگرد و راستگرد برخوردار است.

همچنین به دلیل فناوری به کار رفته در ساختار این ابزار، قدرت آن بیشتر از نمونه های برقی و شارژی این محصول است. کارکرد این وسیله بادی به صورتی است که با قدرت بالا و شدت ضربه های قوی، فرآیند کار را انجام می دهد. درنتیجه برای انجام فعالیت های صنعتی و نیمه صنعتی، می توان از این ابزار استفاده نمود. در راندنو می توانید لیست قیمت بکس بادی امریکایی را مشاهده نمایید.

طرز کار بکس بادی

طرز کار بکس بادی بسیار راحت ساده است. این ابزار به وسیله یک شلنگ فنری به کمپرسور باد متصل می شود و نیروی لازم جهت انجام کار به این صورت تأمین می شود. همچنین به وسیله درایو های مختلفی که روی آن قرار دارد، قابلیت باز و بسته کردن پیچ و مهره های پرس شده نیز فراهم می شود. منظور از درایو بکس بادی نوک شفت خروجی آن است. این دستگاه علاوه بر سفت و شل کردن پیچ و مهره ها، کار پرس را نیز انجام می دهد. به طوریکه به انتهای سری آچار متصل می شود و به شکل چهار وجهی است. درایوها دارای سایزهای مختلفی است که در ادامه به برسی آن می پردازیم.

از جمله رایج ترین انواع درایو می توان به درایو مربعی اشاره کرد که کار سفت و شل کردن پیچ و مهره را بر عهده دارد. برای باز و بسته کردن پیچ در این دستگاه می توان از ابزاری به نام آچار گشتاور استفاده نمود. موتور محرکه وظیفه تنظیم سرعت را بر عهده دارد. در دستگاه بکس بادی قسمتی به نام ضربه زن وجود دارد که ضربات متوالی به شفت وارد می کند. ضربات دارای قدرت های مختلفی است که به طور پیش فرض برای دستگاه تعیین می شود. لازم به ذکر است اگر به دنبال پمپ باد مناسب بکس بادی هستید، می توانید به راندنو مراجعه نموده و کمپرسور باد مورد نظر را از فروشندگان این محصول به صورت مستقیم خریداری نمایید.

طرز کار بکس بادی

انواع بکس بادی بر اساس مکانیزم

این ابزار باتوجه به نوع کاربردی که دارد، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است. در ادامه به بررسی انواع این محصول براساس نوع مکانیزم می پردازیم.

بکس بادی مستقیم

نوع مستقیم این ابزار به طور معمول از درایوهای بزرگتر و قدرتمندتری برخوردار است. این ابزار وزن بیشتری دارد و از دو دسته نگهدارنده برای افزایش تسلط کاربران بر روی قطعه کار برخوردار است.

بکس بادی پروانه ای

این مدل براساس شکل ظاهری شباهت زیادی به مدل های مستقیم دارد. اما این ابزار از ابعاد کوچکتر و سرعت بیشتری برخوردار است. دلیل نامگذاری این محصول به دلیل شکل ظاهری آن که به صورت ماشه پروانه ای است.

بکس بادی تفنگی

بکس بادی هفت تیری یا تفنگی نوع دیگری از انواع این ابزار است. این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، ظاهری شبیه به هفت تیر دارد. به طور معمول بکس هایی که قدرت متوسطی دارند، جزو نمونه های تفنگی هستند.

بکس بادی سرکج

نمونه های سرکج از دیگر انواع این تجهیزات هستند که تفاوت آن با دیگر مدل های بکس بادی در محل قرار گیری شفت و درایو آن است. این ابزار به دلیل طراحی و کاربرد خاصی که دارد، مصارف آن نیز  کمتر است. لازم است بدانید که سازندگان معدودی مانند NPK ژاپن به تولید این مدل پرداخته اند.

انواع بکس بادی بر اساس مکانیزم

انواع بکس بادی بر اساس سایز (درایو گرداننده)

بکس های بادی باتوجه به اتدازه ای که دارند، در انواع گوناگونی تولید می شوند. در این بخش به آشنایی با انواع این ابزار بادی براساس اندازه درایو گرداننده آن می پردازیم.

 • بکس بادی درایو سایز 1.2 اینچ با قدرت 100 تا 800 نیوتن متر
 • آچار بادی درایو سایز 1 اینچ با قدرت 400 تا 3500 نیوتن متر 
 • بکس بادی درایو سایز 3.4 اینچ با قدرت 200 تا 1800 نیوتن متر
 • بکس پنوماتیک درایو سایز 3.8 اینچ با قدرت 50 تا 250 نیوتن متر 

مقدار قدرت در بکس بادی به عواملی مانند ضربه زن، دور دستگاه و نوع ساختار و طراحی دستگاه بستگی دارد. بکس بادی بر اساس شکل ظاهری نیز به چند دسته تفنگی، سرکج، مستقیم و صلیبی تقسیم بندی می شود که آچار بکس بادی سرکج برای مکان های محدود با دسترسی کم مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد بکس بادی

استفاده از این ابزار در صنایع مختلف از کاربردهای به سزایی برخوردار است. در لیست زیر به اصلی ترین کاربردهای این ابزار کارآمد و استفاده از آن برای انجام فعالیت های خاص اشاره شده است.

 • مونتاژ صنعتی لوازم و دستگاه های عمومی و خانگی
 • ریل زنی و اتصالات وسیع
 • انجام لوله کشی
 • استفاده در خطوط تولید و تعمیر ماشین آلات حرفه ای
 • باز و بسته کردن پیچ و مهره های بزرگ صنعتی و موارد مشابه

کاربرد بکس بادی

مزایای بکس بادی

همانطور که به آشنایی با انواع این ابزار و کاربرد هر یک از آنها پرداخته شد، استفاده از بکس های پنوماتیک از ویژگی های خاصی برخوردار است. همچنین باتوجه به مشخصات فنی بکس بادی می توان گفت این ابزار از دقت بالا و عملکرد دقیقی برخوردار است. در این بخش لیستی از مزایای کار با بکس بادی پرداخته شده است.

 • قدرت و توان بالا 
 • عدم استفاده از منبع برق 
 • سرعت بسیار بالا 
 • برخورداری از دقت مطلوب و عملکرد دقیق
 • سهولت در باز و بسته کردن پیچ ها و قطعات خودرو
 • طول عمر بالاتر نسبت به انواع دیگر

مزایای بکس بادی

علت ضعیف شدن بکس بادی

همانطور که می دانید قدرت این ابزار از طریق هوای فشرده تأمین می شود. همچنین نیروی بالای ناشی از هوای فشرده همراه با ضربات محکم، موجب باز و بسته شدن پیچ و مهره ها می شوند. برخی مواقع احتمال بروز مشکلاتی مانند ضعیف شدن بکس بادی وجود دارد. گاهی اوقات کاربران متوجه این موضوع می شوند که بکس مورد نظر، دیگر توان و قدرت گذشته را ندارد. درنتیجه در این مواقع باید به تعمیر و تقویت بکس بادی اقدام نمایند تا فرآیند کار به درستی انجام شود.

به طور کلی ضعیف شدن آچار بادی به دو دلیل اتفاق می افتد. مورد اول استفاده نادرست از بکس های بادی است که موجب آسیب به قسمت های مختلف این ابزار شده است. مورد دوم می تواند به دلیل عدم نگهداری و مراقبت کافی از این ابزار باشد. زیرا به مرور زمان باعث خرابی قطعات آن شده است. به طور کلی برخی دلایل وجود دارند که در روند کارکرد این ابزار پنوماتیک دخیل هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 1. ایجاد فشار بیش از حد به دستگاه
 2. استفاده مداوم و طولانی مدت بیش از 5 ثانیه
 3. عدم روغن کاری صحیح یا استفاده از روغن نامرغوب
 4. عدم تناسب شیلنگ با قدرت آچار
 5. نفوذ آلاینده و گرد و خاک به سیستم آچار
 6. احتمال وجود آب و مواد مرطوب در کمپرسور باد

علت ضعیف شدن بکس بادی

اجزای مختلف بکس بادی

این وسیله مانند دیگر ابزارآلات از بخش های مختلفی تشکیل و ساخته شده است. در ادامه به معرفی اجزای مختلفی که برای استفاده از این ابزار به آنها نیاز است، می پردازیم.

کمپرسور باد

کمپرسور از مهم ترین و ضروری ترین تجهیزاتی است که موجب راه اندازی دستگاه می شود. کاربرد اصلی این ابزار، تأمین انرژی مورد نیاز وسایل بادی است. این کمپرسورها در حجم و ابعاد مختلفی تولید می شوند که براساس قدرت دستگاه می توانید نمونه کاربردی آن را انتخاب نمایید.

شلنگ

شلنگ اتصال به کمپرسور یکی از تجهیزاتی است که حین استفاده از این ابزار به  آن نیاز است. توجه نمایید قطر این قطعه باید به گونه ای باشد که افت فشار را به حداقل برساند و هوا با فشار بالاتری به طرف این ابزار هدایت شود. این شیلنگ ها در اندازه های مختلفی تولید و عرضه می شوند که براساس نیاز خود و قدرت دستگاه، می توانید مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است آچار بادی و شیلنگ با استفاده از تجهیزاتی مانند کوبلینگ و فیتینگ به یکدیگر متصل می شوند.

رطوبت گیر

همانطور که می دانید، در هوا مقداری رطوبت وجود دارد و رطوبت یکی از دشمنان قطعات مکانیکی ابزار است. به همین دلیل در ساختار این محصول یک فیلتر رطوبت گیر وجود دارد تا از رسیدن آن به دستگاه جلوگیری شود.

روغن

تمامی ابزارآلات بادی برای کارکرد صحیح باید روغن کاری شوند. با روغن کاری این تجهیزات از خوردگی و فرسودگی آنها جلوگیری می شود. به همین دلیل یک مخزن روغن برای انجام این کار در این دستگاه تعبیه شده است. لازم است بدانید روغن به کمک فشار هوا به دورن تجهیزات بادی منتقل می شود.

فشار شکن

همانطور که می دانید همه ابزارهای بادی برای کارکرد صحیح به میزان معینی از فشار هوا نیاز دارند. درنتیجه با وجود فشار بیش از حد و کمتر از حد مجاز، مشکلاتی به وجود می آید. در صورت فشار بالا، احتمال آسیب به دستگاه و شخص صنعتگر وجود دارد. همچنین فشار کمتر از حد مجاز، موجب می شود دستگاه کارایی مورد نیاز را نداشته باشد. به طور کلی این بخش وظیفه کنترل و تنظیم فشار هوای ورودی را برعهده دارد.

لازم به ذکر است جهت اطلاع از قیمت قطعات بکس بادی می توانید به راندنو مراجعه نموده و با تولیدکنندگان این ابزار ارتباط مستقیم برقرار نمایید.

اجزای مختلف بکس بادی

نکات ایمنی هنگام استفاده از بکس بادی

هنگام کار با این ابزار باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. با رعایت این نکات می توانید راندمان کار و خروجی کار را به بهترین شکل دریافت نمایید. در این بخش شما را با نکات مهم کار با این ابزار آشنا می نماییم.

 • هنگام استفاده از بکش پنوماتیک حتماً از گوشی ایمنی استفاده کنید. زیرا صدای ایجادشده توسط این ابزار می تواند موجب آسیب به گوش های شما شود.
 • شیلنگ های هوای فشرده نباید نزدیک اجسام تیز و برنده قرار بگیرند.
 • برای متصل کردن شلنگ ها از سیم مفتولی و معمولی نباید استفاده کنید.
 • برای مسدود کردن جریان هوا، شلنگ نباید تا و خم شود.
 • زمانی که از بکس استفاده نمی کنید، بهتر است فشار شلنگ ها را قطع نمایید.
 • از شلنگ های قدرتمند و استاندارد استفاده کنید.

نکات مهم در خرید آچار بکس بادی

هنگام تهیه این وسیله یاید به نکات مهمی توجه نمایید تا خرید مطلوبی داشته باشید. همچنین ابزاری  را باید انتخاب کنید تا کاربردی باید و پاسخگوی نیازهای شما باشد. در این بخش شما را با راهنمای خرید بکس بادی پنوماتیک آشنا می نماییم.

انتخاب نوع آچار

یکی از نکات مهم در خرید بکس بادی انتخاب نوع و مدل آن است. همانطور که پیش از این گفته شد، این دستگاه در انواع مختلفی تولید شده است. درنتیجه باتوجه به کاربری مورد نظر، باید متناسب ترین نوع آن را انتخاب کرد.

اندازه و وزن ابزار

هر چه اندازه و ابعاد آچار بکس کوچکتر باشد، حمل و جابه جایی آن آسان تر است. وزن دستگاه باید به گونه ای باشد که دست کاربر حین استفاده نسبتاً طولانی از آن، احساس خستگی نکند. لازم به ذکر است طراحی ارگونومیک این محصول، از دیگر نکات قابل توجه هنگام خرید دستگاه است.

درایو

باتوجه به نوع پیچ و مهره هایی که قصد باز و بسته کردن آنها را دارید، باید اندازه درایو این بکس را انتخاب نمایید. لازم است بدانید که بکس های بادی با درایوها مختلف 1.4، 3.8، 1.2، 3.4، 1-1.2 و 2-1.2 تولید شده اند. همچنین هر یک از این سایزها از کاربردهای خاصی برخوردار هستند. درنتیجه باتوجه به نوع کاربری می توانید مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید.

نیروی گشتاور

نیروی گشتاور میزان سرعت دستگاه برای باز و بسته کردن پیچ ها را به شما نشان می دهد. این مقدار نیرو برحسب نیوتن متر یا کیلوگرم محاسبه می شود. هر چه سرعت گشتاور بیشتر باشد، قدرت دستگاه نیز بالاتر است. توجه نمایید اگر برای انجام کار بر روی پیچ و مهره های سخت به این آچار نیاز دارید، باید ابزاری که میزان گشتاور بالاتری دارد را انتخاب نمایید. نیروی گشتاور به نوع مکانیزم کلاچ ضربه زننده آن بستگی دارد. معمولاً آچار بادی با نیروی گشتاور 1500 in-lbs به بازار عرضه می شود.

سرعت بکس بادی 

در واقع سرعت این وسیله میزان ضرباتی است که هر دقیقه به شفت دستگاه وارد می کند. سرعت دستگاه بر اساس دور بر دقیقه یا RPM سنجیده می شود. هر چه تعداد ضرباتی که آچار به شفت دستگاه وارد می کند بیشتر باشد، سرعت دستگاه نیز بیش تر است. 

سایز شفت

شفت دستگاه قسمتی است که تعیین می کند چه سایز پیچ و مهره هایی را می توانید با استفاده از دستگاه باز و بسته کنید. سایز شفت دستگاه بر حسب اینچ است و می توان در برخی از شرایط آن را تعویض نمود. لازم به ذکر است شفت ها در دو مدل نوک بلند و نوک کوتاه تولید می شوند. همچنین برای دسترسی به محیط های محدود، می توانید نمونه شفت بلند این ابزار را استفاده نمایید.

قابلیت چپگرد و راستگرد

یکی از ویژگی های مهم برای شفت قابلیت چپ گرد و راست گرد آن است. بسیاری از شفت ها این قابلیت را دارند که علاوه بر چرخش ساعتگرد، به صورت پاد ساعتگرد نیز چرخش کنند. این قابلیت برای تکنسین های مکانیک بسیار حائز اهمیت است.

گارانتی و خدمات پس از فروش

ابتدا سعی بر این داشته باشید که ابزار مورد نیاز خود را از برندهای معتبر خریداری کنید. زیرا برندهای مطرح جهان، برای تجهیزات و محصولات خود، پارامترهای قابل توجهی مانند ضمانت کالا و گارانتی در نظر گرفته اند. همچنین برندهای شناخته شده و محبوب، ابزارآلات باکیفیتی به دست مشتریان می رسانند تا نظر کاربران جلب شود.

نکات مهم در خرید آچار بکس بادی

بهترین آچار بکس بادی

یکی از نکات مهم در خرید و قیمت آچاربکس بادی شرکت تولیدکننده یا برند دستگاه است. در حال حاضر شرکت ها و برندهای بسیاری به تولید این ابزار پرداخته اند. در ادامه به معرفی محبوب ترین و مطرح ترین آنها می پردازیم.

آچار بکس بادی رونیکس

رونیکس یکی از برترین برندهایی است که به تولید انواع ابزارآلات پرداخته است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. در حال حاضر این برند یکی از مطرح ترین برندهای موجود در بازار است و محبوبیت بسیاری در میان کاربران دارد. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید می شوند. بکس بادی رونیکس 2302، 2401، 2303، 2301 و 2402 از محبوب ترین مدل های این ابزار هستند که رونیکس به بازار ارائه کرده است.

بکس بادی جنیوس

جنیوس یک برند معتبر کانادایی تولیدکننده ابزارآلات بادی است. این شرکت تخصص حرفه ای در طراحی و تولید تجهیزات بادی دارد. در حخال حاضر فعالیت این برند به بیش از 84 کشور جهان گسترش داشته است. مدل 400500 این ابزار یکی از قوی ترین بکس بادی جنیوس است که طرفداران زیادی دارد.

آچار بکس بادی نووا

نووا از دیگر شرکت های معتبری است که به تولید انواع ابزار صنعتی پرداخته است. برند نووا از سال 1387 فعالیت خود را در زمینه تولید و طراحی مجموعه ابزار آغاز نمود. ابزارآلات این برند نیز از کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. همچنین نووا برای تمامی محصولات خود، گارانتی و خدمات پس از فروش در نظر گرفته است. آچار بکس بادی نووا مدل s1000 یکی از پرطرفدارترین و بهترین آچارهای پنوماتیکی است که نووا به بازار عرضه کرده است.

آچار بکس بادی تیتان

شرکت تیتان از فعال ترین برندهایی است که ابزار متنوعی را بازار عرضه کرده است. محصولات این کمپانی کیفیت مطلوبی دارند و متناسب با نیاز کاربران تهیه و توزیع می شوند. بکس بادی تیتان مدل 9500CE ،12A01B2 و 33625 از محبوب ترین بکس های پنوماتیک تولیدشده توسط این برند هستند.

آچار بکس بادی هنس، توسن، هیوندا، سوماک، تاپ تول، اپل، فوجیتا، ماکیتا، ایزی پاور، اسپرو، اطلس، پوما، ام پی سان، توشیبا و دیگر موارد، از برترین برندهایی هستند که به تولید این کالا پرداخته اند.

قیمت آچار بکس بادی

قیمت دستگاه بکس بادی باتوجه به نوع ابزار، برند تولیدکننده، توان دستگاه و مواردی از این قبیل متغیر است. جهت اطلاع از قیمت بکس بادی جنیوس با مراجعه به راندنو می توانید خرید خود را به صورت مستقیم از فروشندگان این ابزار انجام دهید.

خرید آچار بکس بادی

برای خرید دستگاه بکس بادی  می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بکس بادی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت