ثبت فروشگاه

موتور برق اکتیو مدل AC-2810HN

از ۱۰,۸۰۰,۰۰۰ تا ۱۰,۸۰۰,۰۰۰ تومان

موتور برق

موتور برق چیست و چه کاربردی دارد؟ موتور برق یا ژنراتور دستگاهی است که وظیفه تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی را برعهده دارد. این دستگاه انرژی مکانیکی لازم را از طریق سوخت گاز، بنزین و گازوئیل حاصل می‌کند. استفاده از این ابزار معمولاً در مکان‌هایی که برق‌کشی نشده‌اند و امکان استفاده از منبع برق وجود ندارد، کاربرد دارد. موتور برق‌ها به صورت سیار استفاده می‌شوند و در مکان‌هایی که فاقد برق شهری هستند، کاربرد دارند. همچنین در صورت قطع شدن جریان برق در مراکز مهم امنیتی، بیمارستان‌ها، ویلاها، ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ، کارگاه‌ها و دیگر مکان‌های عمومی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است این دستگاه با نام مولد برق نیز در بازار شناخته می‌شود.

ژنراتورهای برق براساس نوع سوخت مصرفی در انواع مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

  • ژنراتور برق گازی: استفاده از این دستگاه به دلیل تولید گاز دی‌اکسید‌کربن، در فضای آزاد مناسب است. سوخت موتور برق گازی خطرات زیست محیطی کمتری در پی دارد.
  • موتور برق بنزینی: این دستگاه به دلیل در دسترس بودن سوخت بنزین، از پرکابردترین انواع موتور برق به شمار می‌آید. از موتور برق بنزینی کوچک می‌توان به طور مداوم و در مدت زمان طولانی استفاده کرد. استفاده از این دستگاه در مکان‌هایی که گاز وجود ندارد یا دسترسی به گاز دشوار است، کاربرد دارد.
  • موتور برق دیزلی یا گازوئیلی: سوخت مصرفی این ژنراتور برق دیزلی گازوئیل است و جهت مصارف صنعتی استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه در مناطق غیرمسکونی و خارج از شهر کاربرد دارد. به علت قیمت مقرون به صرفه گازوئیل، این موتورها محبوبیت زیادی در میان کاربران دارند.

این دستگاه براساس نوع کاربرد نیز در انواع مختلفی تولید می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

  • موتور برق خانگی: ژنراتور برق خانگی این دستگاه، توان کمتری دارد و برای مصارف خانگی مناسب است.
  • ژنراتور صنعتی: این دستگاه نسبت به نوع خانگی، توان بالاتری دارد. از موتور برق صنعتی برای تأمین برق سازمان‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌شود.
  • موتور برق‌های ثابت: نوع ثابت این محصول توان بسیار بالایی دارد و برای تأمین برق مجموعه‌های مختلف استفاده می‌شود. همچنین نسبت به نمونه‌های دیگر، قیمت بیشتری دارد.
  • موتور برق کیفی یا ژنراتور کمپین: این ژنراتور آلاینده کمتری تولید می‌کند و آسیبی به محیط نمی‌رساند. از این ژنراتور در سفر نیز می‌توان استفاده کرد.

انواع ژنراتور از لحاظ نوع مکانیزم، روشن و خاموش شدن یا استارت نیز در مدل‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند:

  • موتور برق هندلی: روشن و خاموش شدن این دستگاه به صورت دستی یا هندل است. هندل نوعی طناب است که با دست کشیده می‌شود و باعث چرخش موتور می‌شود. سپس با ورود سوخت و ایجاد جرقه، موجب روشن شدن موتور و کار کردن آن می‌شود.
  • موتور برق استارتی: این دستگاه به موتور استارت الکتریکی مجهز شده است. همچنین با دکمه استارت یا سوییچ موجود بر روی بدنه، به آسانی خاموش و روشن می‌شود.
  • موتور برق اتوماتیک: این ابزار از سیستم سوییچ اتوماتیک برق شهری و ژنراتور برخوردار است. در نتیجه با قطع شدن برق، دستگاه به صورت اتوماتیک روشن می‌شود و هنگام بازگشت جریان برق، دستور خاموش شدن موتور نیز ارسال می‌شود.

قیمت موتور برق

قیمت موتور برق خانگی و صنعتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع دستگاه مولد، توان خروجی دستگاه، برند تولیدکننده و مرکز فروش ژنراتور از مهم‌ترین عواملی هستند که بر قیمت این دستگاه تأثیرگذار هستند. همچنین برخورداری یا عدم برخورداری از کانوپی، از دیگر مواردی است که بر قیمت این دستگاه تأثیر می‌گذارد. کانوپی نوعی لوازم جانبی است که با نام صدا خفه‌کن نیز شناخته می‌شود و موجب سایلنت یا بی‌دا کردن دستگاه می‌شود. موتور برق رونیکس، هوندا، آروا، توسن و شرکت‌های دیگر، از بهترین تولیدکنندگان این دستگاه به شمار می‌آیند.

لازم به ذکر است شما کاربران گرامی اگر قصد خرید ژنراتور کوچک را دارید، با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید و کالای مورد نظر  را خریداری نمایید.

خرید موتور برق از راندنو

برای خرید موتور برق بی صدا یا سایلنت می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت موتور برق کویر را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ژنراتور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند