ثبت فروشگاه

ردیاب کابل

ردیاب کابل دستگاهی برای پیدا کردن کابل برق و سیم محسوب می شود که برای تعیین موقعیت خطوط زمین، سیم کشی کنترل، خطوط انشعاب و ... کاربرد دارد. اگر کابل ها در ‏مسیرهای مخفی و پنهان شده ای به پریزها متصل شده باشند باید از این دستگاه استفاده شود. ردیاب کابل هایی که از تکنولوژی پیشرفته تری برخوردار هستند قادر به اندازه گیری خصوصیات انتقال سیگنال کابل مانند مقاومت، نویز و تداخل هستند. جهت استعلام قیمت ردیاب کابل با مراجعه به سایت راندنو، می توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش ردیاب کابل هستید، می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید ردیاب کابل اقدام نمایید.

ردیاب کابل

ردیاب کابل چیست

ردیاب کابل دستگاهی الکترونیکی است که قادر به ردیابی اتصالات الکتریکی در درون کابل یا سیم های مونتاژ است. این دستگاه وجود یک مسیر رسانا بین انتهای کابل را بررسی می کند و سیم کشی صحیح اتصالات بر روی کابل را بررسی می کند. ردیاب کابل می تواند به ردیابی کابل در زیر زمین نیز بپردازد به همین دلیل به آن ردیاب کابل زیرزمینی نیز گفته می شود. این دستگاه جزء ابزار دقیق محسوب می شود.

اجزای ردیاب کابل برق

ردیاب کابل از سه بخش تشکیل شده است که به شرح زیر هستند:

فرستنده

فرستنده به یک طرف مدار مانند پریز برق متصل است که سیگنالی را در طول سیمی که به آن متصل است ارسال می کند. 

گیرنده

گیرنده در انتهای طرف دیگر مدار وصل می شود که برای شناسایی سیگنال ارسال شده از طریق مدار الکتریکی کاربرد دارد. با نزدیک شدن گیرنده به کابل حامل سیگنال، چراغ یا زنگ هشدار موجود در دستگاه شروع به هشدار می دهد.

پویشگر

گیرنده دارای یک پراب است که حاوی سه حسگر است. یکی از این حسگرها تعیین کننده میدان الکتریکی انتهالی یک رسانا است. حسگر دیگر (سنسور میدان دیفرانسیل) تعیین کننده جهت هادی موجود در بالای زمین است و سنسور القایی تعیین کننده جهت هادی است که مدار از زیر زمین منتقل می کند. پراب قادر به تولید مقداری انرژی الکتریکی از طریق یک کلید است و تعیین کننده میزان توان تولید شده توسط سیگنال مدار است.

اجزای ردیاب کابل برق

مزایای ردیاب کابل

 • ردیابی آسان 
 • ردیابی محل شکستگی و بریکر در مدارها
 • توانایی ردیابی کابل های داخل دیوار یا زیر زمین تا عمق 2.5 متر
 • ردیابی محل لوله ها و جریانات آب در زیر زمین
 • صرفه جویی در زمان
 • قیمت مناسب 
 • طول عمر بالا

مزایای ردیاب کابل

نکات مهم درهنگام خرید ردیاب کابل

 1. وزن
 2. ابعاد
 3. محدوده فرکانس
 4. دامنه اندازه گیری
 5. برند و شرکت تولیدکننده
 6. ویژگی های ردیاب کابل
 7. استانداردها
 8. قیمت 

برترین برندهای ردیاب کابل

شرکت های بسیاری به تولید ردیاب کابل می پردازند که در ادامه به معرفی آنها پرداخته می شود.

ردیاب کابل یونیتی

شرکت چینی یونیتی یکی از برندهای شناخته شده در زمینه تولید ابزار اندازه گیری در آسیا است که محصولات ابزاردقیق و اندازه گیری با کیفیتی را به بازار عرضه می کند و این محصولات از قیمت مناسبی برخوردار هستند. یکی از محصولات ابزار دقیق این برند ردیاب کابل است که می توان به ردیاب کابل یونیتی مدل UNI-T UT682، مدل UNI-T UT683KIT و ... اشاره کرد.

ردیاب کابل مستک

شرکت مستک از سال 1998 در زمینه تولید انواع ابزار اندازه گیری فعالیت می کند. محصولات تولیدی این برند شامل مولتی مترهای دیجیتال ، تسترها، ردیاب کابل، دستگاه های ولتاژ و ... هستند. ردیاب کابل مستک مدل MASTECH MS6818 یکی از پرمصرف ترین ردیاب کابل این برند محسوب می شود.

از دیگر برندهای برتر در زمینه ردیاب کابل می توان به ردیاب کابل آرنوکس، ردیاب کابل فلوک، ردیاب کابل سی ای ام و ... اشاره کرد.

قیمت ردیاب کابل

ردیاب کابل براساس عواملی مانند ابعاد، دامنه اندازه گیری، وزن، ویژگی های ردیاب کابل، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می شود. شما می توانید در سایت راندنو قیمت ردیاب کابل از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین ردیاب کابل را انتخاب نمایید.

خرید ردیاب کابل

برای خرید ردیاب کابل می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ردیاب کابل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند