ثبت فروشگاه

بیسیم نوعی وسیله ارتباطی از نوع رادیو است که علاوه بر گیرنده، فرستنده نیز هست. به عنوان مثال گوشی موبایل یک نوع بیسیم است که در یک زمان هم گیرنده و هم فرستنده خواهد بود. بیسیم‌ها وزن کم و ابعاد مناسبی داشته و از آن‌ها می‌توان در همه شرایط و در تمامی مکان‌ها استفاده کرد. امروزه بیسیم برد بالا در بین کاربران بسیار مورد توجه قرار گرفته است اما باید مجوز‌های خرید بیسیم و فروش آن‌ها گرفته شود. تلفن همراه هم نوعی بیسیم محسوب می‌شود که وظیفه فرستندگی و گیرندگی را در یک زمان بر عهده دارد. قیمت بیسیم به عواملی همچون مجاز بودن، برد، آنتن، نوع کاربری و برند بستگی دارد.

بیسیم‌ها با فشردن یک دکمه (PTT) آماده مکالمه می‌شوند که این کار سبب می‌شود تا فرستنده دستگاه روشن و گیرنده آن خاموش شود و پس از قطع مکالمه، از میکروفون تعبیه شده بر روی بیسیم می‌توان صدای فرستنده را از همان کانال (فرکانس) شنید. البته لازم به ذکر است که در زمان ارسال پیام، بیسیم فرد گیرنده باید روشن و فعال باشد. اغلب بیسیم‌های دستی از نوع نیمه دوبلکس(Half-Duplex) هستند به این معنا که امکان مکالمه همزمان میان دو اپراتور وجود ندارد یعنی در صورت این که یک دستگاه فرستنده پیام باشد، سایر دستگاه‌ها تنها می‌توانند در حالت دریافت باشند. از کاربرد‌های واکی تاکی می‌توان به خدمات اضظراری، خدمانت امنیتی (بیسیم پلیس)، صنایع نظامی (بیسیم نظامی)، حمل و نقل، ساخت و ساز، تالار‌های پذیرایی، رستوران‌های بزرگ، سالن‌های همایش و مراکز درمانی اشاره کرد. انواع بیسیم شامل بیسیم دستی معمولی، بیسیم دستی ضد گاز (آی سی)، بیسیم دستی ضد انفجار (ای ایکس)، بیسیم خودرویی، بیسیم دریایی و بیسیم استقراری می‌شوند. بیسیم‌ها از نظر تکنولوژی در دو مدل آنالوگ و دیجیتال عرضه می‌شوند. واکی تاکی‌ها براساس نحوه استفاده و محل قرار‌گیری به دو دسته ثابت و دستی تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • بیسیم ثابت: این دسته از بی‌سیم‌ها در مکانی ثابت مانند خودرو قرار می‌گیرند. این محصولات بیشترین کاربرد را در ماشین‌های پلیس، صنعت کشتیرانی، نگهبانی، ماشین‌های امداد، هلی کوپتر‌ها و دیگر موارد دارد.  
  • بیسیم دستی: با توجه به ساختار و نحوه آنتن دهی بی‌سیم‌های دستی، این تجهیزات به دکل، آنتن مرکزی، سانترال، فرستنده مادر و دیگر تجهیزات نیازی ندارند. از این محصولات در بسیاری از مشاغل مانند آتش نشانی، نیروی انتظامی، خطوط حمل و نقل، اورژانس‌ها، کوهنوردی، نگهبانی و هراست و دیگر مشاغل استفاده می‌شود.

طبق استاندارد‌هایی که از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تنظیم شده است، بیسیم‌هایی مجاز هستند که برد کوتاه دارند و فرکانس‌های غیرقابل تغییر، مشخص و ثابت داشته باشند. بیسیم‌هایی با این مشخصات موفق به دریافت مجوز می‌شوند. چون بیسیم‌های بدون مجوز بر روی شبکه‌های نهاد‌های حکومتی تداخل ایجاد می‌کند. به همین علت شما برای استفاده از بی‌سیم واکی تاکی باید حتماً فرکانس و کانال مشخصی داشته باشید، که در اختیار هیچگونه نهاد و ارگانی نباشد. در نتیجه باید بیسیم مجاز خریداری کنید. نوعی بیسیم اسباب بازی نیز در بازار موجود است که تداخلات فرکانسی ایجاد نمی‌کند و استفاده از آن مجاز است.

قیمت بیسیم

قیمت بی‌سیم به عوامل مختلفی همچون برند، برد آنتن، کارایی آن، تجهیزات جانبی، نوع بی‌سیم، صدای بیسیم و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید بیسیم از راندنو

پیش از خرید واکی تاکی بهتر است به نکات زیر توجه کنید.

  • فرکانس کاری
  • برد
  • واکی تاکی مجاز
  • کیفیت و مقاومت قطعات و بدنه
  • ماندگاری شارژ باتری
  • سایز و وزن مناسب

برای خرید بیسیم می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات بیسیم را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بیسیم برد بالا و دیگر محصولات و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی و مراکز فروش آن را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


رنگ


برد