ثبت فروشگاه

بیسیم

بیسیم نوعی وسیله ارتباطی از نوع رادیو است که علاوه بر گیرنده، فرستنده نیز می باشد. به عنون مثال گوشی موبایل یک نوع بیسیم است که در یک زمان هم گیرنده و هم فرستنده خواهد بود. بیسیم ها وزن کم و ابعاد مناسبی داشته و از آن ها می توان در همه شرایط و در تمامی مکان ها استفاده کرد. امروزه بیسیم برد بالا در بین کاربران بسیار مورد توجه قرار گرفته است اما باید مجوزهای فروش آن ها گرفته شود.

نحوه کار بیسیم واکی تاکی

بیسیم ها با فشردن یک دکمه (PTT) آماده مکالمه می شوند که این کار سبب می شود تا فرستنده ی دستگاه روشن و گیرنده آن خاموش شود و پس از قطع مکالمه، از میکروفون تعبیه شده بر روی بیسیم می توان صدای فرستنده را از همان کانال (فرکانس) شنید. البته لازم به ذکر است که در زمان ارسال پیام، بیسیم فرد گیرنده باید روشن و فعال باشد.
 اغلب بیسیم های دستی از نوع نیمه دوبلکس(Half-Duplex) می باشند به این معنا که امکان مکالمه همزمان میان دو اپراتور وجود ندارد یعنی در صورت این که یک دستگاه فرستنده پیام باشد، سایر دستگاه ها تنها می توانند در حالت دریافت باشند.

انواع بیسیم براساس کاربرد

بیسیم ثابت: این دسته از بیسیم ها در مکانی ثابت مانند خودرو قرار می گیرند. بیسیم ثابت بیشترین کاربرد را در ماشین های پلیس، صنعت کشتیرانی، نگهبانی، ماشین های امداد، هلی کوپترها و ... دارد. 
بیسیم دستی: به این گونه از تجهیزات بیسیم واکی تاکی نیز گفته می شود. با توجه به ساختار و نحوه آنتن دهی بیسیم های دستی، این تجهیزات به دکل، آنتن مرکزی، سانترال، فرستنده مادر و ... نیازی ندارند. از این بیسیم ها در بسیاری از مشاغل مانند آتش نشانی، نیروی انتظامی، خطوط حمل و نقل، اورژانس ها، کوهنوردی، نگهبانی و حراست و ... استفاده می شود. 

قیمت بیسیم واکی تاکی مجاز

طبق استانداردهایی که از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تنظیم شده است، بیسیم هایی مجاز می باشند که دارای برد کوتاه بوده و فرکانس های غیرقابل تغییر، مشخص و ثابت داشته باشند. بیسیم هایی با این مشخصات موفق به دریافت مجوز می شوند. از برترین برندهای بیسیم واکی تاکی می توان به موتوکام (Motocom)، موتورولا (Motorola)، ، کنوود (Kenwood)، واکی تاکی طنین، کاوش و ... اشاره کرد. 
برای مشاهده لیست قیمت و خرید بیسیم واکی تاکی ارزان می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و به طور مستقیم با فروشندگان و نمایندگی های فروش بیسیم در ارتباط باشید. 

نکات مهم در خرید بیسیم واکی تاکی

  • فرکانس کاری: فرکانس کاری بیسیم ها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال پرکاربردترین بیسیم ها در دامنه فرکانسی 174 الی 136 مگاهرتز و 470 الی 400 مگاهرتز (UHF) قرار می گیرند.
  • برد: برد دستگاه واکی تاکی، به عوامل بسیاری نظیر توان، قدرت خروجی، عوامل محیطی و ... بستگی دارد. از واکی تاکی برد بالا در محیط های صنعتی و صنایعی مانند راه سازی استفاده می شود. 
  • مجاز بودن واکی تاکی: بیسیم واکی تاکی مجاز دارای فرکانس هایی است که از طرف سازمان های مربوطه تایید شده است. تداخل فرکانس های غیرمجاز و مجاز سبب می شود تا نهادهای نظارتی به جمع آوری و ظبط این دستگاه ها اقدام کنند. لازم به ذکر است که مکالمات بیسیم های غیر مجاز افشا شده و مطابق قانون بافرد قانون شکن برخورد می شود.
  • کیفیت و مقاومت قطعات و بدنه: برخی از بیسیم های دستی از نوع ضد گاز و یا ضد انفجار می باشند این دستگاه ها بیشترین کاربرد را در معادن و یا تونل ها دارند. با توجه به نحوه کاربری و موارد مصرف این تجهیزات انتخاب و خریداری می شوند. 
  • ماندگاری شارژ باتری: یکی از مهم ترین نکاتی که پیش از خرید واکی تاکی بیسیم باید مورد توجه قرار بگیرد میزان ماندگاری شارژ باتری و نحوه شارژ آن ها است. واکی تاکی هایی که ظرفیت باتری بیشتری دارند از سایر واکی تاکی ها قیمت بیشتری نیز دارند. 
  • سایز و وزن مناسب: بیسیم هایی که در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای وزن سبک و ابعاد کوچکی باشند. مخصوصاً برای مصارفی هم چون طبیعت گردی، کوهنوردی، تالارهای پذیرایی و ...

 

لیست مقایسه

برند


رنگ


برد