ثبت فروشگاه

اره

اره یکی از ساده ترین و قدیمی ترین ابزارآلات برای برش است که از یک دسته و یک تیغه تشکیل شده است. اره می تواند علاوه بر تیغه، زنجیر و یا سیم داشته باشد. اره می تواند با حرکات رفت و برگشتی خود، وسایل مختلف را برش بزند. دسته اره از جنس چوب، پلاستیک و فلز است. اره ها کاربرد زیادی در صنعت نجاری و برش چوب دارند. 

اره

انواع اره و کاربردهای آنها

اره انواع مختلفی دارد که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

اره نجاری

این نوع اره دارای دندانه های بزرگ و زاویه دار است و برای برش چوب مورد استفاده قرار می گیرد. جهت دندانه ها به یک سمت است و بهتر است که با گذشت زمان آن را تمیز کنید و صیغل دهید.

اره چوب بر دستی (دم روباهی)

تیغه این اره به گونه ای است که هر چه به انتهای آن نزدیک شوید، عرض آن نازک تر می شود به همین دلیل به آن دم روباهی می گویند. از اره برای برش انواع چوب، برش های عرضی و طولی استفاده می شود. 

اره مویی

این اره مجهز به تیغه نازک است و از آن برای برش های دقیق و ظریف مانند: معرق کاری،‌ منبت کاری و سایر کارهای هنری استفاده می شود. 

اره مویی

اره منبت کاری

این وسیله یک نوع اره مویی به شمار می آید اما کمان روی آن عمق بیشتری دارد. این اره می تواند عمق زیادی را برش دهد و بیشترین کاربرد را در کارهای هنری دارد.

اره دوطرفه

این نوع اره دو دسته در دو طرف خود دارد. 

کمان اره (اره آهن بر دستی)

تیغه این نوع اره درون یک کمان قرار گرفته است و از آن برای برش آهن، پلاستیک، کاشی استفاده می شود. کمان اره دقت و قابلیت کنترل بالایی دارد و می توان تیغه آن را تعویض کرد. 

اره نوکی (گردبر)

این اره دنده های ضخیم و انتهای باریک دارد. از این اره برای برش قطعات قوس دار و ایجاد حفره برای لوله درون کار و قسمت هایی که امکان عبور اره را ندارد، استفاده می شود. 

اره باغبانی

شکل ظاهری این اره شبیه به اره چوب بر است اما تیغه های اره باغبانی عرض کمی دارند، همچنین خاصیت انعطاف پذیری و کشسانی بالایی دارند. از این نوع اره برای برش شاخه و برگ درختان و هرس آن ها استفاده می شود. بعضی از اره های باغبانی، امکان تاشودن دارند. 

اره باغبانی

اره ژاپنی

این اره دارای تیغه نازک با دندانه های ریز است و برای برش های دقیق کاربرد دارد. در هر دو طرف تیغه، دندانه وجود دارد که یک طرف دندانه ها ریز، طرف دیگر دندانه ها درشت است و جهت دندانه ها به سمت دسته اره است. هنگامی که کاربر اره را به سمت خود می کشاند چوب برش داده می شود. جنس تیغه های آن از فولاد است که موجب افزایش طول عمر می شود.

اره آب صابون (پروفیل بر)

اره آب صابون یا پروفیل بر، در برش فلزاتی که نیاز به دقت بالا با سرعت کمتر دارد استفاده می شود. این اره ها به دو دسته اره آب صابونی تکفاز و اره آب صابونی سه فاز تقسیم می‌شوند.

اره زنجیری دستی

این نوع اره به گونه ای طراحی شده است که برای برش از زنجیر استفاده می شود. این اره نتنها به صورت دستی بلکه به صورت برقی و موتوری نیز تولید و عرضه می شود.

اره دستی پشت دار

این ابزار دارای یک روکش فلزی در پشت تیغه است و توانایی برش دقیق را دارد.

اره روکش بر

این نوع اره برای برش روکش هایی که دارای ضخامت یک تا دو میلی متر هستند استفاده می شود.

اره عمود بر

از این نوع اره بمنظور برش انواع چوب، برش فلز، برش کاشی و سرامیک و برش فرش استفاده می شود. اره های عمود بر به صورت صنعتی و نیمه صنعتی وجود دارند.

اره عمود بر صنعتی: این نوع از ابزارها گیربکس فولادی دارند که در جلوی دستگاه قرار دارند و به دلیل وجود این قسمت می توان از آن به مدت طولانی استفاده کرد.

اره عمود بر نیمه صنعتی: این نوع اره برای افراد نیمه حرفه ای که در نجاری مشغول هستند کاربرد دارد و از قدرت کمتری نسبت به اره های عمود بر صنعتی برخوردار هستند.

اره عمود بر

اره برش سطح

تیغه این مدل اره دو لبه دندانه دار دارد و نسبت به سایر اره ها، نازک تر است. از این اره برای برش بیرون زدگی اتصالات چوب استفاده می شود. 

اره فارسی بر

اره فارسی بر به صورت دستی یا برقی وجود دارد که برای برش و اتصال فارسی، بکار می رود. بهتر است بدانید که برش های ۴۵ درجه ای در صنایع چوبی را فارسی بر می نامند. بازو و میله های اره فارسی بر به وسیله اهرم و یا دکمه ای که در زیر صفحه نصب شده است، نسبت به صفحه ای که زیر دستگاه قرار دارد در جهت افقی تغییر زاویه می دهد. با استفاده از این اهرم تیغه اره روی زاویه های مورد نظر کاربر تنظیم می شود تا چوب را در زاویه های مختلف برش دهد. فارسی برها در سه نوع اصلی وجود دارند.

اره فارسی بر ثابت: این نوع اره فارسی بر برای برش از یک طرف (چپ) خم می شود. از اره ثابت در جهت شکل دادن چارچوب یک سازه چوبی، هنگامی که به چوب هایی با زاویه 90 درجه نیاز باشد به استفاده می شود اما زمانی که به سرعت عمل و ظرفیت برش بیشتری نیاز دارید اره فارسی بر کشویی انتخاب مناسبتری است.

اره فارسی بر کشویی دو طرفه: این نوع اره فارسی بر مانند اره فارسی بر ثابت است با این تفاوت که برای برش باید از دو طرف خم شود بنابراین کاربر می تواند بدون حرکت دادن قطعه کار، از دو طرف قطعه را برش دهد.

اره فارسی بر کشویی: در این نوع اره فارسی بر، برای برش باید اره را به سمت جلو وعقب حرکت داد. این نوع اره فارسی بر برای برش قطعات بزرگ بسیار مناسب است.

اره فارسی بر

اره آتشی

اره آتشی در تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این اره برای برش سریع و دقیق قطعات به صورت مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلف اره‌های آتشی با توجه به نیازهای مختلف کاربران تولید می‌شوند.

اره‌ آتشی یک میز کار دارد و دارای گیره‌ نگهدارنده است. قطعاتی که کاربر می‌خواهد برش دهد درون این گیره محکم می شود تا برشکاری به دقت انجام شود. 

اره موتوری

اره زنجیری یا اره موتوری اره ای است  که قابل حمل است و از یک تیغه اره که بر روی آن یک زنجیر با مجموعه ای از دندانه ها که بر روی یک نوار فلزی در حال چرخش است تشکیل شده است. اره موتوری معمولاً دارای یک موتور بنزینی تک سیلندر کوچک است. البته برخی از مدل های اره موتوری دارای موتور الکتریکی است که توان خود را از کابل متصل به برق یا باتری دریافت می کنند. زنجیر اره موتوری شبیه به زنجیر دوچرخه است و اطراف چرخ دنده زنجیر 30 دندانه خیلی تیز از جنس آلیاژ فولاد قرار گرفته است. از اره زنجیری در صنایعی نظیر صنعت پزشکی و جراحی، ساختمان سازی، شهرسازی، آتش نشانی و … می شود.

اره نواری

این ابزار در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد. از ماشین اره نواری در کارهای مختلفی مانند برش طولی، بریدن چوب های ظریف، قطع کردن چوب های ضخیم و ... می توان استفاده کرد. انواع اره نواری برای مصارفی مانند صنعت فلزکاری استفاده می شود. این نوع اره ها با طراحی های جدید قابلیت های متفاوتی دارند که می توانند انواع فلزات بالایی برش دهند.

اره نواری

نکات مهم ایمنی در هنگام کار با اره

 1. به هنگام استفاده از اره، عملیات برش را به آرامی انجام دهید.
 2. از وسایل ایمنی مانند عینک، دستکش، ماسک و ... استفاده شود.
 3. اگر از اره برقی استفاده می کنید باید قبل از وصل کردن دو شاخه به پریز، از قطع بودن کلید روشن اره اطمینان حاصل کنید.
 4. برای برش قطعه کار حتماً باید بر قطعه کار مسلط باشید و در صورت لزوم از فرد دیگری کمک بگیرید.
 5. در صورت امکان از مکنده استفاده شود.
 6. پس از اتمام کار با اره حتماً اره را تمیز کنید.
 7. سعی کنید صفحه برش خود را توسط گیره به میزکار یا خرپا وصل کنید تا در اثر فشار، صفحه از جای خود حرکت نکند و جابجا نشود.

نکات مهم ایمنی در هنگام کار با اره

نکات مهم در هنگام خرید اره 

 • دسته اره باید از جنس مرغوبی تولید شده باشد و طراحی آن به گونه ای باشد تا با کار کردن طولانی دست دچار خستگی نشود.
 • تیغه این وسیله باید از مقاومت و قابلیت برش بالایی برخوردار باشد که در اثر اصطکاک و استفاده طولانی دچار کندی و شکستگی نشود. 
 • به اندازه و ضخامت دندانه های اره حتماً توجه شود (هر چقدر دندانه‌ها درشت تر باشد سرعت اره کردن بالاتر می رود اما باید گفت که برش دادن با آنها دقیق نیست).
 • برند و شرکت تولید کننده را در نظر داشته باشید.

برترین برندهای اره

امروزه شرکت های زیادی در سطح جهان به تولید این کالا می پردازند که در ادامه به برترین برندهای آن اشاره می شود.

اره رونیکس

شرکت رونیکس به تولید انواع ابزارآلات دستی، برقی، نجاری، برشی و ... می پردازد. همچنین این شرکت انواع مختلف اره عمودبر، فارسی بر و ... را  تولید و به بازار عرضه می کند. اره زنجیری برقی رونیکس مدل 4742 دارای سیستم قطع کن حفاظتی است و قدرت موتور آن 2200 اسب بخار است.

اره ماکیتا

شرکت ماکیتا در سال 1915 شروع به فعالیت کرده است و به تولید انواع ابزار برش و دریل خانگی و صنعتی و …. می پردازد. همچنین این شرکت به تولید انواع اره نیز می پردازد. اره زنجیری برقی ماکیتا مدل UC4020A دارای توان 1800 وات، وزن 4.4 کیلوگرم است و طول تیغه آن 40 سانتی متر است.

از دیگر برندهای برتر اره می توان به استنلیس، آیرون مکس، نووا، میلواکی،‌ باهکو، واستر و ... اشاره کرد. 

قیمت اره

اره بر اساس عواملی مانند طول و جنس دسته، وزن، توان اره، سایز و ابعاد، کاربرد، تعداد و ضخامت دندانه، برند و شرکت تولید کننده و ... قیمت گذاری می شود.

خرید اره

برای خرید اره می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند