ثبت فروشگاه

اره

اره به انگلیسی با نام Saw شناخته شده است. اره ابزاری برنده است که از یک تیغه با دندانه های برنده تشکیل شده است. این ابزار یکی از ساده ترین و قدیمی ترین ابزارآلات برای برش است. این محصول پرکاربرد از یک دسته و یک تیغه تشکیل شده است. همچنین این ابزار دستی علاوه بر تیغه، می تواند زنجیر یا سیم داشته باشد. اره می تواند با حرکات رفت و برگشتی خود، وسایل مختلف را برش بزند. دسته اره به طور معمول از جنس چوب، پلاستیک و فلز ساخته می شود. استفاده از این ابزار کارآمد در صنایع چوب و نجاری از کاربردهای به سزایی برخوردار است.

جهت اطلاع از قیمت اره باغبانی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید. در ادامه قصد داریم به آشنایی با انواع اره های دستی و کاربرد آنها بپردازیم.

اره

انواع اره

اره های دستی باتوجه به کاربردهایی که دارند، در مدل های مختلف و متنوعی تولید می شوند. در ادامه این بخش به آشنایی با انواع اره دستی و کاربرد آنها می پردازیم.

اره نجاری

نوع نجاری این ابزار برشی از دندانه های بزرگ و زاویه دار برخوردار است و برای برش چوب مورد استفاده قرار می گیرد. جهت دندانه ها به یک سمت است و بهتر است که با گذشت زمان آن را تمیز کنید و صیغل دهید. دسته این اره دستی سنتی به صورت D است.

اره نجاری پشت دار

به طور معمول انواع این ابزار با اندازه 20 تا 40 سانتی متر تولید می شوند.همچنین یک قطعه فلزی یا چوبی در قسمت بالای تیغه و از ابتدا تا انتهای آن وجود دارد. وجود این قطعه از تاب برداشتن تیغه جلوگیری می کند. دندانه های تیغه این محصول رو به جلو هستند. همچنین در صورت برش و خلاف جهت، هیچگونه آسیبی کاربر را تهدید نمی کند.

اره دستی ظریف بر

این ابزار ظاهری شبیه به اره های پپشت دار دارد. با این تفاوت که دندانه های این محصول ریزتر هستند و تیغه آن نازک تر است. این محصول به منظور انجام فعالیت های ظریف مورد استفاده قرار می گیرد.

اره چوب بر دستی (دم روباهی)

تیغه این اره به گونه ای است که هر چه به انتهای برسد، عرض آن نازک تر می شود. به همین دلیل این محصول را با نام دم روباهی می شناسند. از این ابزار برای برش انواع چوب، برش های عرضی و طولی استفاده می شود. لازم به ذکر است که این محصول از قدیمی ترین انواع اره ها است که قدمت آن نزدیک به 100 سال پیش است. دسته این محصول D شکل است و از دندانه های تیزی برخوردار است. از رایج ترین کاربرد این ابزار می توان به ساخت جعبه های چوبی اشاره کرد.

اره مویی دستی (اره کمانی)

اره مویی به انگلیسی با نام Coping Saw شناخته است. این محصول مجهز به تیغه نازک است و برای ایجاد برش های دقیق و ظریف مورد استفاده قرار می گیرد. این کالا در مدل های متنوع ساخته می شود و از تیغه انعطاف پذیری برخوردار است. از آن برای برش های دقیق و ظریف مانند معرق کاری،‌ منبت کاری و سایر کارهای هنری استفاده می شود. لازم به ذکر است برخی افراد این محصول را با نام اره های منبت کاری نیز می شناسند. همچنین به منظور ایجاد برش های غیر مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند. شکل ظاهری دسته این ابزار به صورت U طراحی شده است.

اره مویی

اره دستی دوطرفه

این ابزار از دو دسته در اطراف خود برخوردار است. با وجود این قابلیت افراد به صورت دو نفری می توانند قطعه کار را برش بزنند. استفاده از نوع دو طرفه این محصول برای برش الوار و تنه های درختان کاربرد دارد.

کمان اره (اره آهن بر دستی)

این محصول همانطور که از نامش مشخص است، به شکل کمان ساخته شده است و برای برش قطعات آهنی و فلزی استفاده می شود. در برخی از شرایط برای برش لوله های پولیکا و پی وی سی می توان از این ابزار استفاده نمود. تیغه این محصول درون یک کمان قرار گرفته است و از دقت و قابلیت کنترل بالایی برخوردار است. دسته این ابزار به شکل حرف C است و روی دو سر آن، محل قرارگیری تیغه است.

تیغه های این محصول در انواع مختلفی وجود دارند که باتوجه به قطعه کار مورد نظر، می توانید مناسب ترین آن را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است در صورت نیاز می توان تیغه این محصول را تعویض کرد.

اره سرشاخه زن

از این اره به منظور هرس کردن درختان و انجام فعالیت های باغبانی استفاده می شود. قسمت بالایی تیغ این ابزار به صورت قوس دار ساخته شده است. این ابزار از دسته بلندی برخوردار است و برای بریدن شاخه هایی که دسترسی به آنها دشوار است، استفاده می شود.

اره سیمی

این اره قابلیت حمل و جابه جایی آسانی دارد که در بازار به اسن اره جیبی شناخته شده است. با استفاده از این ابزار می توان فلزات نرم، شاخ های کوچک وو پلاستیک را برش زد. ساختار این محصول به گونه ای است که از چند رشته سیم دندانه دار به هم تابیده شده تشکیل شده است. از تشکیل شدن این رشته سیم ها تیغه این ابزار به وجود آمده است و در دو طرف آنها، دسته قرار گرفته است. لازم به ذکر است هرچه قطر سیم های بافته شده به یکدیگر بیشتر باشد، قدرت این ابزار بیشتر می شود.

اره نوکی (اره دستی نوک دار)

این محصول دنده های ضخیم و انتهای باریکی دارد. از این ابزار برای برش قطعات قوس دار و ایجاد حفره برای لوله درون کار استفاده می شود. همچنین برای برش قسمت هایی که امکان دسترسی و عبور ابزار را ندارد، می توان از این کالا استفاده نمود. لازم به ذکر است این محصول در اندازه های کمتر از 30 سانتی متر ساخته می شود.

اره باغبانی دستی

از دیگر انواع این ابزار دستی، می توان از اره دستی سامورایی یا باغبانی نام برد. شکل ظاهری این محصول شبیه اره دستی چوب بری است. با این تفاوت که تیغه های اره باغبانی عرض کمی دارند. لازم به ذکر است این ابزار خاصیت انعطاف پذیری و کشسانی بالایی نیز دارد. برش شاخه و برگ درختان و هرس آنها از رایج ترین کاربردهای این ابزار به شمار می آید. برخی از انواع این محصول به صورت تاشو به بازار ارائه شده اند و قابلیت حمل و جابه جایی آسان تری دارند. نمونه ای از دیگر انواع این محصول در بازار موجود هستند که آنها را با نام هلالی یا چوب خور می شناسند.

اره باغبانی

اره ژاپنی

این اره از تیغه نازک با دندانه های ریز برخوردار است و برای برش های دقیق کاربرد دارد. در هر دو طرف تیغه این محصول، دندانه وجود دارد که یک طرف دندانه ها ریز و طرف دیگر دندانه ها درشت است. همچنین جهت دندانه های این محصول به سمت دسته هدایت شده است. با استفاده از این ابزار برشی می توان چوب های خشک و تر را برش زد. درنتیجه اگر قصد تهیه اره دستی تربر را دارید، می توانید نوع ژاپنی این محصول را خریداری نمایید. به عبارتی می توان گفت این ابزار در لیست اره دستی خشک بر قرار می گیرد.

توجه داشته باشید با کشاندن اره به سمت خود، می توانید قطعه کار را برش بزنید. جنس تیغه های آن از فولاد است که موجب افزایش طول عمر می شود. جهت استعلام قیمت اره دستی ژاپنی می توانید به راندنو مراجعه نمایید. سپس به صورت مستقیم با فروشندگان این ابزار دستی ارتباط برقرار نمایید.

اره آب صابون (پروفیل بر)

اره آب صابون یا پروفیل بر، در برش فلزاتی که نیاز به دقت بالا با سرعت کمتر دارد استفاده می شود. این اره ها به دو دسته اره آب صابونی تکفاز و اره آب صابونی سه فاز تقسیم می‌شوند.

اره دستی زنجیری

این نوع اره به گونه ای طراحی شده است که عملیات برش توسط زنجیر صورت می گیرد. این محصول علاوه بر نوع دستی، به صورت برقی و موتوری نیز تولید و عرضه می شود. درنتیجه یکی از پرمصرف ترین اره های موجود  بازار به شمار می آید. برای اطلاع از قیمت اره چوب بری دستی می توانید با مراجعه به سایت راندنو محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید.

اره ارتوپدی (اره گچ بری)

همانطور که از نام این ابزار برش کاری مشخص است، برای بریدن گچ استفاده می شود. این ابزار با تیغه های گوناگون در بازار موجود است. بهترین نوع تیغه برای این ابزار، استیل ضد زنگ است. توجه نمایید این ابزار به دو صورت برقی و دستی تولید می شود.

اره دستی پشت دار

این ابزار دارای یک روکش فلزی در پشت تیغه است و توانایی برش دقیق را دارد.

اره روکش بر

این نوع اره برای برش روکش هایی با ضخامت یک تا دو میلی متر کاربرد دارد. توجه نمایید این نوع اره با شکل خاصی تولید می شود.

اره عمود بر (اره چکشی)

این نوع به منظور برش انواع متریال های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این اره می توان قطعات چوب، فلز، کاشی، سرامیک، آهن، پلاستیک و برش فرش را انجام داد. به طور کلی توسط این ابزار می توان برش دلخواه را بر روی قطعات مختلف ایجاد نمود. همچنین نوع عمودبر این ابزار محبوبیت بسیاری میان کاربران دارد. اره های عمود بر در دو نوع صنعتی و نیمه صنعتی به بازار عرضه شده اند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

اره عمود بر صنعتی: نوع صنعتی این ابزار گیربکس فولادی دارد که در جلوی دستگاه قرار گرفته است. درنتیجه به دلیل وجود این قطعه، می توان از آن به مدت طولانی استفاده کرد.

اره عمود بر نیمه صنعتی: نمونه نیمه صنعتی این محصول برای افراد نیمه حرفه ای که در نجاری مشغول هستند کاربرد دارد. همچنین قدرت کمتری نسبت به اره های عمودبر صنعتی دارد.

اره عمود بر

اره برش سطح

تیغه این مدل اره دو لبه دندانه دار دارد و نسبت به سایر اره ها، نازک تر است. از این اره برای برش بیرون زدگی اتصالات چوب استفاده می شود. دندانه های موجود بر روی این محصول به صورت موازی هستند .

اره منبت کاری

این محصول از دیگر انواع اره دستی چوب بری است. این وسیله یک نوع اره مویی به شمار می آید اما کمان روی آن عمق بیشتری دارد. همچنین این محصول از تیغه ضخیم ترری برخوردار است. این ابزار برشی می تواند عمق زیادی را برش دهد و بیشترین کاربرد را در کارهای هنری دارد.

اره فارسی بر

در ابتدا به سؤال اره فارسی بر چیست پاسخ می دهیم. اره فارسی بر به صورت دستی یا برقی وجود دارد که برای برش و اتصال فارسی، بکار می رود. بهتر است بدانید که برش های ۴۵ درجه ای در صنایع چوبی را فارسی بر می نامند. بازو و میله های اره فارسی بر به وسیله اهرم و یا دکمه ای که در زیر صفحه نصب شده است، نسبت به صفحه ای که زیر دستگاه قرار دارد در جهت افقی تغییر زاویه می دهد. با استفاده از این اهرم تیغه اره روی زاویه های مورد نظر کاربر تنظیم می شود تا چوب را در زاویه های مختلف برش دهد. فارسی برها در سه نوع اصلی وجود دارند.

اره فارسی بر ثابت: این نوع اره فارسی بر برای برش از یک طرف (چپ) خم می شود. از اره ثابت در جهت شکل دادن چارچوب یک سازه چوبی، هنگامی که به چوب هایی با زاویه 90 درجه نیاز باشد به استفاده می شود اما زمانی که به سرعت عمل و ظرفیت برش بیشتری نیاز دارید اره فارسی بر کشویی انتخاب مناسبتری است.

اره فارسی بر کشویی دو طرفه: این نوع اره فارسی بر مانند اره فارسی بر ثابت است با این تفاوت که برای برش باید از دو طرف خم شود بنابراین کاربر می تواند بدون حرکت دادن قطعه کار، از دو طرف قطعه را برش دهد. لازم به ذکر است در راندنو می توانید لیست قیمت اره دستی دو طرفه را مشاهده نمایید.

اره فارسی بر کشویی: در این نوع اره فارسی بر، برای برش باید اره را به سمت جلو وعقب حرکت داد. این نوع اره فارسی بر برای برش قطعات بزرگ بسیار مناسب است.

اره فارسی بر

اره آتشی

اره آتشی در تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این اره برای برش سریع و دقیق قطعات به صورت مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلف اره‌های آتشی با توجه به نیازهای مختلف کاربران تولید می‌شوند.

اره‌ آتشی یک میز کار دارد و دارای گیره‌ نگهدارنده است. قطعاتی که کاربر می‌خواهد برش دهد درون این گیره محکم می شود تا برشکاری به دقت انجام شود. 

اره موتوری

اره زنجیری یا اره موتوری اره ای است  که قابل حمل است و از یک تیغه اره که بر روی آن یک زنجیر با مجموعه ای از دندانه ها که بر روی یک نوار فلزی در حال چرخش است تشکیل شده است. اره موتوری معمولاً دارای یک موتور بنزینی تک سیلندر کوچک است. البته برخی از مدل های اره موتوری دارای موتور الکتریکی است که توان خود را از کابل متصل به برق یا باتری دریافت می کنند. زنجیر اره موتوری شبیه به زنجیر دوچرخه است و اطراف چرخ دنده زنجیر 30 دندانه خیلی تیز از جنس آلیاژ فولاد قرار گرفته است. از اره زنجیری در صنایعی نظیر صنعت پزشکی و جراحی، ساختمان سازی، شهرسازی، آتش نشانی و … می شود.

اره نواری

این ابزار در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد. از ماشین اره نواری در کارهای مختلفی مانند برش طولی، بریدن چوب های ظریف، قطع کردن چوب های ضخیم و ... می توان استفاده کرد. انواع اره نواری برای مصارفی مانند صنعت فلزکاری استفاده می شود. این نوع اره ها با طراحی های جدید قابلیت های متفاوتی دارند که می توانند انواع فلزات بالایی برش دهند.

اره نواری

نکات ایمنی کار با اره دستی

هنگام استفاده از تمامی ابزارآلات برشی باید نکات ایمنی را رعایت کیند. در این بخش به نکاتی که حین انجام کار با این ابزار باید به آن توجه داشته باشید، پرداخته شده است.

 • هنگام استفاده از انواع این ابزار عملیات برش را به آرامی انجام دهید.
 • از وسایل ایمنی مانند عینک ایمنی، دستکش، ماسک و موارد کاربردی استفاده نمایید.
 • اگر از اره برقی استفاده می کنید باید قبل از وصل کردن دو شاخه به پریز، از قطع بودن کلید روشن اره اطمینان حاصل کنید.
 • برای برش قطعه کار حتماً باید بر قطعه کار مسلط باشید و در صورت لزوم از فرد دیگری کمک بگیرید.
 • در صورت امکان از مکنده استفاده کنید.
 • پس از اتمام کار با اره حتماً آن را تمیز کنید و در سر جای خود قرار دهید.
 • سعی کنید صفحه برش خود را توسط گیره به میزکار یا خرپا وصل کنید تا در اثر فشار، صفحه از جای خود حرکت نکند و جابه جا نشود.

نکات مهم ایمنی در هنگام کار با اره

راهنمای خرید اره دستی

تهیه و خرید هر یک از انواع این ابزار برشی مستلزم در نظر گرفتن موارد خاصی است. در این بخش شما را با نکات مهم در خرید اره آشنا می نماییم.

 • توجه به نوع دسته این ابزار از نکاتی است که حین تهیه باید آن را در نظر داشته باشید. دسته اره باید از جنس مرغوبی تولید شده باشد و طراحی آن به گونه ای باشد تا با کار کردن طولانی، دست کاربر دچار خستگی نشود.
 • تیغه این وسیله باید از مقاومت و قابلیت برش بالایی برخوردار باشد که در اثر اصطکاک و استفاده طولانی دچار کندی و شکستگی نشود. 
 • به اندازه و ضخامت دندانه های اره حتماً توجه کنید. هرچه دندانه های آن درشت تر باشد، سرعت اره کردن افزایش می یابد. این نکته را در نظر داشته باشید که با بالا رفتن سرعت، دقت کار کاهش می یابد.
 • برند و شرکت تولید کننده را در نظر داشته باشید. خرید خود را از برندها و شرکت های تولیدکننده معتبر انجام دهید.

برترین برند اره دستی

امروزه شرکت های زیادی در سطح جهان به تولید این کالا پرداخته اند. اگر به دنبال بهترین اره دستی برای بریدن درخت هستید، مطالعه این بخش را از دست ندهید.

کمان اره دستی رونیکس

شرکت رونیکس به تولید انواع ابزارآلات دستی، برقی، نجاری، برشی و ... می پردازد. همچنین این شرکت انواع مختلف اره عمودبر، فارسی بر و ... را  تولید و به بازار عرضه می کند. اره زنجیری برقی رونیکس مدل 4742 دارای سیستم قطع کن حفاظتی است و قدرت موتور آن 2200 اسب بخار است.

اره دستی توسن

توسن از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای بین المللی تولید و ارائه می شوند. اره عمود بر توسن 5056j و 5093j از محبووب ترین اره های تولیدشده توسط این برند به شمار می آیند.

اره دستی نووا

نووا از دیگر برندهای پیشرو در زمینه تولید ابزارآلات است. ابزارآلات این شرکت بسیار کارآمد واقع شده اند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. همچنین باتوجه به کیفیت مطلوبی که دارند، بسیار مقرون به صرفه هستند. لازم به ذکر است این برند برای تمامی محصولات خود، گارانتی و خدمات پس از فروش در نظر گرفته است. اره باغبانی نووا مدل NTS2234 یکی از محبوب ترین اره هایی است که توسط این برند به بازار ارائه شده است.

اره دستی ماکیتا

شرکت ماکیتا در سال 1915 شروع به فعالیت کرده است و به تولید انواع ابزار برش و دریل خانگی و ابزارآلات صنعتی می پردازد. اره زنجیری برقی ماکیتا مدل UC4020A از توان 1800 وات برخوردار است و به یکی از پرمصرف ترین انواع این محصول تبدیل شده است.

از دیگر برندهای برتر تولیدکننده این تجهیزات می توان به استنلیس، آیرون مکس، میلواکی،‌ باهکو، واستر و دیگر برندها اشاره کرد. 

قیمت اره

قیمت انواع اره دستی براساس عواملی مانند طول و جنس دسته، وزن، سایز و ابعاد، کاربرد، تعداد و ضخامت دندانه، برند و مواردی از این قبیل تعیین می شود. جهت اطلاع از قیمت اره دستی خشک بر با مراجعه به سایت راندنو می توانید ب صورت مستقیم با فروشندگان ابزار مورد نظر ارتباط برقرار نمایید.

خرید اره

برای خرید اره می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند