ثبت فروشگاه

اره

اره یکی از ساده ترین و قدیمی ترین ابزارآلات موجود است که از یک دسته و یک تیغه تشکیل شده است. اره می تواند علاوه بر تیغه از زنجیر و یا سیم تشکیل شود. این وسیله می تواند با انجام حرکات رفت و برگشت به وسیله تیغه مواد مختلف را برش بزند. دسته این محصول می تواند از جنس چوب، پلاستیک و فلز باشد. اره ها کاربرد بسیار ویژه در صنعت نجاری و برش چوب دارند. قیمت اره بر اساس نوع عملکرد آن می تواند متفاوت باشد. برای یک خرید به صرفه و مطمئن می بایست کارکرد انواع این ابزار را نیز بررسی کرد.

انواع اره

1.    اره نجاری: این نوع دارای دندانه های بزرگ و زاویه دار تشکیل شده اند و از متداول ترین نوع اره می باشد و از آن جهت برش چوب می باشد. جهت دندانه ها به یک سمت بوده و در اثر گذر زمان می بایت تیز و صیغلی شوند.
2.    اره دم روباهی: تیغه این ابزار به شکلی طراحی شده است که هر چه قدر به انتهای آن نزدیک می شود، عرض آن نازک تر می گردد به همین دلیل به آن  دم روباهی می گویند. از این وسیله برای برش انواع چوب سه لایه، الوار، چوب های معمولی، برش های عرضی و طولی استفاده می شود. 
3.    اره مویی: یکی از متداول ترین انواع است که مجهز به تیغه نازک می باشد و از آن جهت برش های دقیق و ظریف مثل: معرق کاری،‌ منبت کاری و کارهای هنری استفاده می شود. 
4.    اره منبت کاری: این وسیله یک نوع اره مویی به شمار می رود با این تفاوت که کمان روی آن از عمق بیشتری برخوردار است. این ابزار می تواند تا عمق بیشتری برش را ایجاد کند و بیشترین کاربرد را در کارهای هنری دارد. 
5.    اره دو طرفه: این نوع دارای دو دسته در دو طرف خود می باشد و برای استفاده از نیاز به دو نفر می باشد. 
6.    کمان اره (اره آهن بر):‌ تیغه این وسیله داخل یک کمان قرار گرفته و از آن جهت برش دادن آهن، پلاستیک، کاشی و پروفیل استفاده می شود. کمان اره ها دقت و قابلیت کنترل بالایی دارند و هم چنین امکان تعویض تیغه را نیز دارند. 
7.    اره نوکی(گردبر):  این وسیله دارای دنده های ضخیم و انتهای باریک است. از این ابزار برای برش دوار و قطعات قوس دار و هم چنین ایجاد سوراخ برای لوله درون کار و قسمت هایی که امکان عبور اره را ندارد، استفاده می شود. 
8.    اره باغبانی: تیغه های مدل باغبانی دارای عرض کم و خاصیت انعطاف پذیری و کشسانی بالا هستند و از آنها برای برش شاخه و برگ درختان و هرس آن ها استفاده می شود. 
9.    اره ژاپنی: مدل ژاپنی مجهز به تیغه نازک با دندانه های ریز می باشد و از آن برای برش های دقیق استفاده می شود.
10.    اره دستی پشت دار: این ابزار دارای یک روکش فلزی در پشت تیغه دارد و توانایی برش دقیق در زوایای مشخص را دارا می باشد و همچنین می تواند برای ساخت اتصالات و برش عمودی الیاف چوب استفاده شود. 
11.    اره برش سطح:‌ تیغه این مدل  دارای دو لبه دندانه دار است و نسبت به سایر انواع، نازک تر می باشد و از آن به منظور برش بیرون زدگی اتصالات چوب استفاده می شود. 


نکات مهم در خرید اره 

•    دسته اره ها باید از جنس مستحکم تولید شده و طراحی آن به صورت ارگونومیکی انجام شده باشد تا با کار کردن طولانی دست دچار خستگی نشود.
•    تیغه این وسیله می بایست از مقاومت و قابلیت برش بالایی برخوردار باشد در اثر اصطکاک و استفاده طولانی دچار کندی و شکستگی نشود. 
•    امروزه شرکت های زیادی در سطح جهان به تولید این کالا می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های استنلیس، آیرون مکس، رونیکس، نووا، میلواکی،‌باهکو، واستر و غیره اشاره کرد. 
خریداران در سایت راندنو می توانند با نمایندگان و عاملین فروش انواع اره،  در ارتباط باشند و بدون هیچ واسطه ای از آن ها خرید نمایند.
 

لیست مقایسه

برند