ثبت فروشگاه

کمان اره چیست و چه کاربردهایی دارد؟ اره کمانی به انگلیسی Hacksaw نام دارد. کمان اره با نام اره کلافی شناخته می‌شود. این ابزار ظاهری شبیه به کمان دارد و تیغه آن میان دو سر کمان قرار دارد. با استفاده از این اره می‌توان انواع قطعات چوبی، پلاستیکی، فلزی و موارد دیگر را برش زد. همچنین استفاده از این اره برای برش انواع لوله‌های آهنی، پروفیل، صفحات پلاستیکی، ‌ام‌دی‌اف و موارد دیگر کاربرد دارد. کمان اره دارای یک بدنه فلزی و دو فک است که یک فک آن ثابت و دیگری متغیر است.

برای استفاده از اره کمانی، جهت دندانه‌های کمان اره نیز باید در جهت مخالف دسته قرار داشته باشند. به طور معمول طول اره کمانی حداکثر 60 سانتی‌متر و ضخامت تیغه آن 1 تا 15 میلی‌متر است. تیغه کمان اره در حین برش ممکن است کند شود که در صورت نیاز، می‌توان آن را تعویض کرد. برای تعویض تیغه توجه داشته باشید دندانه‌ها روبه جلو قرار بگیرند. انواع اره کمانی براساس شکل در سه نوع دسته صاف، کمان دسته تپانچه‌ای (دسته پیستوله‌ای) و اره دسته لوله‌ای دسته‌بندی می‌شوند. همچنین اره کمانی براساس کاربرد نیز در انواع زیر تولید می‌شود:

 • کمان اره مویی: این کمان ظرافت زیادی دارد و برای استفاده در صنایع چوبی مناسب است. این ابزار برای انجام کار‌های هنری مانند معرق‌کاری کاربرد دارد.
 • کمان اره آهن بر: این اره برای برش انواع فلزات مناسب است و از تیغه‌های دندانه ریز و محکم تشکیل می‌شود. توجه نمایید هرچه جنس فلز سخت‌تر باشد، باید از تیغه ریز‌تری بر روی آن استفاده کرد.
 • کمان اره چوب: این اره دندانه‌های درشتی دارد و موجب افزایش سرعت عمل در انجام کارها می‌شود. استفاده از این اره چوب برای مواد نرم مانند PVC مناسب است.
 • کمان اره کوچک: از این اره در مکان‌هایی با فضای محدود استفاده می‌شود.

کمان اره براساس ساختار به دو دسته زیر تقسیم می‌شود.

 • کمان اره ثابت: در این نوع کمان اره، غلاف اره به صورت ثابت قرار دارد و تیغ اره با طول معینی بر روی آن قرار می‌گیرد.
 • کمان اره قابل تنظیم: در این نوع اره کمانی، طول غلاف تیغه به واسطه یک پیچ تغییر می‌کند. همچنین انواع تیغ اره با طول‌های متفاوت را می‌توان بر روی این ابزار قرار داد.

قیمت کمان اره

قیمت اره کمانی چوب و آهن براساس عواملی مانند نوع اره و نوع تیغه، کاربرد کالا، جنس دسته، اندازه و سایز، کیفیت ساخت اره و برند تولیدکننده تعیین می‌شود. اره کمانی توسن، آییرون مکس، ایران پتک و کمان اره رونیکس از تولیدکنندگانی هستند که نام آن‌ها در لیست بهترین کمان اره قرار می‌گیرد.

شما کاربران گرامی جهت تهیه کمان اره مویی آلمانی با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست قیمت محصول مورد نظر را مشاهده نمایید. سپس می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید و کالای مورد نظر را خریداری نمایید.

خرید اره کمانی از راندنو

پیش از خرید اره کمانی بهتر است به نکات زیر توجه شود:

 • با توجه به ضخامت قطعه کار و جنس آن، می‌توانید مناسب‌ترین نوع آن را خریداری نمایید.
 • به نوع تیغه اره توجه نمایید که براساس نوع قطعه کار انتخاب شود.
 • توجه به ارگونومی و جنس دسته اره از دیگر نکات حائز اهمیت در انتخاب این کالا به شمار می‌آید.
 • توجه به اندازه و سایز، اهمیت زیادی در انتخاب محصول دارد.
 • سعی بر این داشته باشید ابزار مورد نظر را از فروشگاه‌های معتبر و برندهای تولید‌کننده شناخته شده خریداری نمایید.

برای خرید کمان اره مویی حرفه ای می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کمان اره مویی را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تیغه کمان اره و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند