ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

اره مويي 

اره مويي وسيله اي کاربردي در صنعت چوب است که داراي دو قسمت کمان و تيغه مي باشد. کارکرد اره مويي به گونه ای است که با حرکت دادن اره در جهت بالا و پايين، برش انجام مي شود. اين اره جهت افزايش دقت و سرعت برش منحني هاي نازک، تخته هاي چوبي سه لايي، فوم، پلاستيک، چوب و ... استفاده مي شود. دلیل استفاده از این نام، نازک بودن تیغ اره آن می باشد که دارای ظرافت و حساسیت بسیار بالایی می باشد.

اجزاي تشکيل دهنده اره مويي

 • کمان اره مويي: کمان اره مويي وظيفه نگه داشتن تيغه را همراه با گير پيچ برعهده دارد. کمان اره مويي در دو سايز کوچک و بزرگ در دسترس است که وسعت ميدان برش اره مويي دستي به بلند بودن آن وابستگي دارد. هرچه کمان بلندتر باشد، ميدان برش شما نيز وسيع تر مي شود.
 • تيغه اره مويي: تيغه اره مويي به کمک سر پيچ ها درون کمان قرار مي گيرد و با استفاده از آن کاربر مي تواند وسيله خود را برش و شکل دهد. تيغه اره مويي را به دو شکل مي توان به کمان متصل کرد. تیغه حلزونی اره مویی یکی از انواع پرکاربرد آن می باشد. در روش اول، مي توان تيغه هايي مانند تيغه مارپيچي را با قرار دادن تيغه در زير گير پيچ آن فيکس کرد. در روش دوم، مي توان تيغه هايي مانند تيغه دندانه مستقيم را در شيارها جاي داده و سپس پيچ انتهايي سفت شود. تيغه اره مويي به صورت چوب بر، فلزبر و گرد بر در بازار يافت مي شود. 

انواع تیغه اره مویی:

 • تيغه چوب بر: از تيغه چوب بر اغلب براي برش چوب، صدف، فيبر مصنوعي و پلکسي گلاس استفاده می شود. این تیغه داراي دندانه هاي زوج مي باشد.
 • تيغه فلزبر: از تيغه فلزبر معمولاً براي فلزهايي مانند مس، آلومينيوم، برنج و براي کارهايي که ظريف کاري دارند نيز مناسب است. همچنين دندانه های آن به شکل پشت سر هم و ريز مي باشند.
 • تيغه گرد بر: اين نوع تيغه به دليل داشتن دندانه هاي دورتا دور براي برش در تمام جهت ها مناسب است.

چه اره مویی بخریم؟

 • اندازه فريم مناسب با کار خود را انتخاب کنيد.
 • با خريد اره مويي که داراي قابليت تنظيم فک مي باشد می توان در پروژه های مختلف استفاده کرد.
 • تيغه متناسب با کار خود را انتخاب کنيد. نوع و اندازه تیغه بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • از سالم بودن اره خود در هنگام خريد مطمئن شويد

نکات ايمني در هنگام خريد اره مويي

 1. هنگام استفاده از اره مويي براي جلوگيري از آسيب رسيدن به خود، از ماسک و دستکش مخصوص استفاده کنيد.
 2. بعد از اتمام کار خود، کناره ها را با کمک سنباده صاف کنيد.
 3. براي جلوگيري از داغ شدن و شکستن تيغه خود بين هر برش فاصله ايجاد کنيد.
 4. با جمع کردن مو و آستين خود مي توانيد کاري تميز و بدون اخلال را تجربه کنيد.

قيمت اره مويي

امروزه کشورها و برندهاي مختلفي به توليد اين محصول مي پردازند. سايت راندنو سعي بر اين دارد تا با شناسايي و معرفي فروشندگان مختلف انواع اره مويي، آن ها را به خريداران معرفي نمايد. خريداران نيز در سايت راندنو مي توانند با ثبت استعلام، با فروشنده مورد نظر خود در ارتباط باشند و خريد اره مويي خود را به آساني انجام دهند.

مشاهده ادامه مطلب

برند