ثبت فروشگاه

تیغ اره

تیغ اره چیست و چه کاربردهایی دارد؟ تیغه اره از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده انواع اره دستی به شمار می‌آید. این قطعه از بخش‌های جدانشدنی اره به شمار می‌آید و بدون وجود آن، عمل برش به درستی انجام نمی‌شود. انواع تیغه اره با توجه به نوع اره در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. توجه نمایید هر اره تیغ مخصوص به خود را دارد و براساس نوع قطعه کار نیز در دسته‌های گوناگون تقسیم‌بندی می‌شوند. لازم به ذکر است این قطعات با توجه به کاربردی که دارند، به دسته‌های جزئی‌تر چوب‌بر، فلزبر و گردبر نیز تقسیم می‌شوند.

استفاده از تیغه اره دستی در صنایع نجاری کاربردهای زیادی دارد و برای برش انواع چوب به کار می‌رود. در ادامه به بررسی پرکاربردترین انواع تیغ اره براساس نوع قطعه کار پرداخته شده است:

  • تیغ اره آهن بر: تیغ اره فلز یا آهن بر در قطر‌های متفاوت و با تعداد دندانه‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. در این نوع از تیغ اره قدرت و سرعت تأثیر بالایی بر برش‌های با کیفیت دارد. اغلب از این تیغ‌ها برای برش پلاستیک، آلومینیوم و چوب استفاده می‌شود.
  • تیغ اره چوب بر: تیغ اره چوب بر یا تیغ اره نئوپان بر برای برش صفحات چوب و خام استفاده می‌شود. این تیغ اره در تعداد دندانه‌های مختلف تولید می‌شوند. این تیغ‌ها بر روی دستگاه‌های فارسی بر و میز‌های برش نصب می‌شوند.

همچنین تیغ اره لنگ از کاربردی‌ترین انواع این قطعه است. استفاده از این تیغه برای برش سرد مقاطع فلزی کاربرد دارد. برش‌کاری دستگاه لنگ به گونه‌ای است که براده‌برداری را در یک جهت انجام می‌دهد. تیغ اره مویی، تیغ اره نواری، دیسکی، تیغ اره عمود بر، تیغ اره دیسکی و تیغ اره آتشی از دیگر انواع تیغه اره به شمار می‌آیند که بر روی اره‌های برقی قابل نصب هستند.

قیمت تیغ اره

قیمت تیغ اره دستی براساس عواملی مانند نوع تیغه اره و زاویه آن، تعداد دندانه‌ها و نوع آن‌ها، فضای میان دندانه‌ها، مواد اصلی ساخت تیغ و برند تولید‌کننده تعیین می‌شود. شما کاربران گرامی برای مشاهده انواع تیغ اره آهن بر و چوب بر با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان و تولیدکنندگان این تجهیزات در ارتباط باشید.

خرید تیغ اره از راندنو

پیش از خرید تیغه اره بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • نوع کاربرد، سایز، ابعاد و نوع تیغه از مواردی هستند که اهمیت زیادی در انتخاب محصول دارند.
  • پس از آن به تعداد دندانه‌ها و جنس تیغ اره توجه داشته باشید که با جنس قطعه کار تناسب داشته باشید.
  • توجه به برند و شرکت تولید‌کننده تیغه از مهم‌ترین پارامترهای مهم در انتخاب این قطعه به شمار می‌آید.

برای خرید انواع تیغ اره می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تیغه اره و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع