ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

اره باغبانی

 اره ابزاری است که از آن برای برش دادن چوب وانواع وسایل استفاده می شود واز دوقسمت دسته وتیغه تشکیل شده است. تیغه اره ها معمولا جهت دار هستند و با خط عمود بر اره زاویه می سازند. تمام اره های دستی در دوجهت عرض وطول برش دارند عمل برش توسط شکل اره، تیغه ودندانه تعیین می شود. اره باغبانی ابزاری است که برای برش شاخه های سبک درختان از آن استفاده می شود  به طور معمول جنس این ابزار از فولاد است که خود ترکیبی از آهن وکربن برخی فلزات مقاوم است و همچنین جنس دسته آن معمولا از پلاستیک فشرده است، طول تیغه ها می تواند بین 200 تا 400 میلی متر باشد. این وسیله دستی می باشد و برای کشاورزی و باغبانی در وسعت کوچک به کار می رود.

تفاوت های اره باغبانی با اره های معمولی

اره های قدیمی ومعمولی به خاطرنوع دنده ها داخل تنه درخت گیر می کردند ولی اره های سه زاویه وجدید  این امکان را می دهد که درهردوجهت رفت وبرگشت حرکت کند وبرش هارا انجام دهد. همین طور عرض بدنه تیغه برش به اندازه کافی درنظر گرفته شده است تا داخل تنه درخت گیر نکند.

انواع اره باغبانی

  • نوع خم که در این مدل تیغ اره دارای زاویه و به شکل قوس دار می باشد. به این وسیله اره باغبانی سامورایی نیز می گویند.
  • نوع چندکاره یا چوب خور این اره برای شاخه هایی که درارتفاع بالاتر قرار دارند مناسب است 
  • نوع مستقیم که در این مدل تیغه صاف و دارای دندانه های یک جهت بوده
  • اره تاشو که دارای یک غلاف جهت جا دادن اره می باشد.
  • اره زنجیری که برقی است و توسط یک موتور دوزمانه کار میکند ومعمولا دربرش تنه درختان،هرس درختان کاربرد دارد وازدوجزء  مهم تیغه اره که به همراه یک زنجیر به صورت دورانی می چرخد وموتور بنزینی یا الکتریکی که توسط بنزین ویا باطری کار می کنند. 

انواع اره باغبانی از لحاظ کاربرد 

  • اره سرشاخه زن برای بریدن قسمت های بالایی ودور ازدسترس شاخه درختان از اره زنجیری سرشاخه زن استفاده می شود بخش اصلی اره های سزشاخه زن را یک میله تلسکوپی همراه یک اره زنجیری تشکیل داده است .
  • اره هیزم بر ازیک پایه نگهدارنده ویک موتور دینامی تشکیل شده است که برای تهیه هیزم کاربرد دارد 

خرید اره باغبانی مناسب و کارکرد آن

اره باغبانی رونیکس، نووا، واستر، باهکو و غیره از بهترین برندهای موجود در بازار می باشند. نوع کارکرد این وسیله به صورت دستی انجام می شود و می بایست تمامی نکات ایمنی از جمله استفاده از دستکش و عینک رعایت شود. در سایت راندنو فروشندگان متعددی انواع اره و دیگر ابزار آلات دستی را قیمت گذاری کرده اند و آماده ارسال به تمامی نقاط ایران می باشند. خریداران می توانند با ثبت استعلام از چندین فروشگاه پیش فاکتور دریافت نمایند.

مشاهده ادامه مطلب

برند