ثبت فروشگاه

دستگاه خراطی دستگاهی است که برای فرم دادن، تراش و گرد کردن قطعات چوبی استفاده می‌شود. این دستگاه با حرکت دورانی چوب آن را تراش می‌دهد و در اشکال مختلف نیز ارائه می‌دهد. در این ابزار دو بازو وجود دارد که قطعه چوبی به وسیله آن‌ها نگه داشته می‌شود و هنگامی که دستگاه شروع به کار می‌کند قطعه چوبی حرکت می‌کند. دستگاه خراطی خانگی و کارگاهی از انواع این ابزار به شمار می‌آیند. مدل‌های خانگی این ابزار ساختار ساده‌ای دارند و شامل یک بدنه با دو فک و موتور برای گردش چهار نظام است. همچنین نمونه‌های خانگی به صورت تک فاز و نمونه‌های صنعتی به صورت سه فاز تولید می‌شوند.

موتور، بدنه، مرغک ماشین خراطی و تنظیم دور ماشین از اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده این ابزار به شمار می‌آیند. همچنین ابزارآلات اصلی دستگاه خراطی شامل مغار، جداکننده، اسکنه و نون گاز است. وظیفه نون گاز و پولاد، برش الیاف چوبی است و برای برش و کندن چوب نیز از اسکنه استفاده می‌شود. لازم به ذکر است با هنر خراطی می‌توان پایه آباژور، ظروف چوبی، شمعدان، گهواره و پایه میز را تولید کرد.

دستگاه خراطی‌ها براساس کارکرد به سه دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

  • ماشین خراطی ساده: دستگاه خراطی ساده در کارگاه‌های کوچک استفاده می‌شود و برای انجام کارهای ظریف مناسب است. این دستگاه در دو نوع ایستاده و رومیزی تولید می‌شود. به طور معمول ماشین خراطی رومیزی ساختمان ضعیف و قدرت کمتری دارد. ماشین خراطی ایستاده طرفداران بیشتری دارد و ساختمان محکم‌تری نیز دارد.
  • ماشین خراطی سی ان سی: این دستگاه دارای چند دهانه است و از پیشرفته‌ترین انواع ماشین خراطی به شمار می‌آید. این نوع دستگاه به امکانات سی ان سی روتاری مجهز شده است. توسط دستگاه سی ان سی می‌توان پایه نرده‌ها و ستون‌های چوبی را به آسانی و به صورت انبوه تولید کرد.
  • ماشین کپی تراش: دستگاه خراطی کپی تراش قابلیت دارد سطح داخلی و خارجی چوب را تراش دهد. در کپی تراش قطعه‌ای به عنوان مدل ویا الگو بر روی دستگاه نصب می‌شود. سپس تیغه، قطعه را به صورت دستی تراش می‌دهد و از روی مدل تولید شده، کپی می‌کند. تعداد تولید دستگاه کپی تراش، به تعداد تیغه تراش آن بستگی دارد.
  • ماشین کاسه تراش: دستگاه خراطی کاسه تراش این دستگاه به صورت متحرک به عقب برمی‌گردد. با استفاده از این دستگاه به خوبی می‌توان به چوب و سازه‌های چوبی شکل داد. همچنین دهانه بزرگتری دارد و برای ساخت طرح‌های کاسه‌ای مناسب است.

قیمت دستگاه خراطی

قیمت ماشین خراطی چوب به عواملی همچون توان موتور، جنس بدنه، نوع دستگاه و برند تولیدکننده محصول بستگی دارد. دستگاه خراطی محک، ماشین خراطی آینهل، فکس و برندهای دیگر، از بهترین تولیدکنندگان این ابزار به شمار می‌آیند.

خرید دستگاه خراطی از راندنو

پیش از خرید این ابزار بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • توجه به نوع کاربری و انتظاری که از دستگاه دارید اهمیت زیادی دارد. بهتر است به ابعاد، اندازه، پایه و رومیزی بودن دستگاه توجه شود.
  • بررسی بدنه دستگاه از نظر استحکام
  • بررسی قدرت موتور و سیستم تغییر دور دستگاه
  • توجه به مرغک ثابت دستگاه و برخورداری از چهار نظام

برای خرید دستگاه خراطی چوب می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت دستگاه خراطی محک را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ماشین خراطی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان