ثبت فروشگاه

دستگاه خراطی  

دستگاه خراطی دستگاهی است که برای فرم دادن وتراش، گرد کردن قطعات چوبی استفاده می شود و در انواع خانگی و کارگاهی تهیه می شود. این دستگاه در نمونه های خانگی و کارگاهی ساختار ساده تری دارد و شامل یک بدنه با دو فک و موتور برای گردش چهار نظام است. دستگاه های خراطی سبک و کارگاهی در اندازه های کوچک تک فاز و در نمونه های صنعتی به صورت سه فاز ساخته می شوند.

دستگاه خراطی

انواع ماشین خراطی 

دستگاه های خراطی براساس کارکرد به سه دسته تقسیم می شوند:

ماشین خراطی ساده

دستگاه خراطی ساده برای کارگاه های کوچک مناسب است وبرای انجام کارهای ظریف استفاده می شود. دستگاه خراطی ساده خود به دو دسته ایستاده ورومیزی تقسیم می شود.

ماشین خراطی رومیزی معمولاً ساختمان ضعیفی دارند و از قدرت کمتری برخوردار است اما ماشین خراطی ایستاده پرطرفدارتر، باکیفیت بهتر،استخوان بندی مستحکم تروکارایی بالاتری است.

ماشین خراطی سی ان سی

این دستگاه دارای چند دهانه است و از پیشرفته ترین ماشین های خراطی است  که  با وارد کردن مدل سه بعدی از پیش تعیین شده امکان خراطی با دقت وسرعت را می دهد این دستگاه دارای امکانات سی ان سی روتاری نیز می باشد و می توان پایه نرده ها وستون های چوبی را به آسانی و انبوه تولید کرد. 

ماشین خراطی کپی تراش

دستگاه خراطی درانواع دستی و اتوماتیک وجود دارد این دستگاه سطح داخلی چوب یا سطح خارجی را تراش می دهد. در کپی تراش یک قطعه ای به عنوان مدل ویا الگو برروی دستگاه نصب می شود، تیغه به صورت دستی قطعه را تراشیده ودستگاه از روی مدل تولید شده کپی می کند. تعداد تولید شده در دستگاه کپی تراش بسته به تعداد تیغه تراش یا کله آن دارد. 

انواع ماشین خراطی

اجزای مهم دستگاه خراطی

 • موتور: موتور معمولاً بهتر است سه فاز باشد. این نوع موتور دارای استهلاک و وزن کم اما گشتاور بالایی است.
 • بدنه: بدنه بهتر است ازنوع چدن باشد، بدنه چدنی با وزن بیشتر مانع ایجاد لرزش هنگام کار با دستگاه می شود. 
 • چرخش کلگی ماشین خراطی: دراین دستگاه امکان چرخش نود درجه فراهم شده است که شما را قادرمی سازد بدون فاصله اقدام به تراش با قطرهای بالاتر نمایید.
 • مرغک در ماشین خراطی: یک قطعه متحرک در راستای طول ماشین خراطی است که به صورت آزادانه می چرخد که هم راستا وهم مرکز با سه نظام است. 
 • تنظیم دور ماشین خراطی: برای قطعات بزرگتر، سنگین تر از دورکم تر و برای قطعات کوچک  از دور بیشتر استفاده شود، تنظیم دور توسط تسمه فولی های چندگانه انجام می شود. 

نکات ایمنی هنگام کار با دستگاه خراطی 

توصیه می شود هنگام کار با دستگاه خراطی از عینک محافظ و ماسک تنفسی استفاده شود همچنین لباس باید ایمن باشد به طوری که بلند یا گشاد نباشد تا خطری ایجاد نکند. دستگاه باید قطعه را توسط مرغک محکم بگیرد. مرغک دستگاه باید به صورت محکم به ریل ها قفل شود. در رفتن و پرتاب شدن قطعه کار، می تواند بسیار خطرناک باشد. از چوب های دارای ترک و گره های بزرگ استفاده نشود.

نکات ایمنی هنگام کار با دستگاه خراطی

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه خراطی

 • انتخاب دستگاه خراطی بر حسب نوع کاربرد باتوجه به ابعاد، اندازه و پایه دار و رومیزی بودن آن
 • بررسی بدنه دستگاه های خراطی با یکدیگر از نظر استحکام
 • بررسی قدرت موتور و سیستم تغییر دور دستگاه
 • مرغک ثابت دستگاه خراطی
 • وجود چهار نظام
 • فاصله مرکز مرغک ثابت تا بدنه دستگاه
 • فاصله بین دو مرغک ثابت و متحرک

برترین برندهای دستگاه خراطی

امروزه شرکت های زیادی به تولید دستگاه خراطی می پردازند.

دستگاه خراطی فکس

شرکت فکس از برندهای برتری است که محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه می کند. دستگاه خراطی فکس را می توان برای مصارف خانگی و کارگاهی استفاده کرد. این دستگاه به صورت ارگونومیکی و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید می شود.

ازبرندهای مهم دیگر می توان به شرکت های آلفا جت، ایران رنده، آینهل و... اشاره کرد. 

قیمت دستگاه خراطی

دستگاه خراطی با در نظر گرفتن مواردی مانند: توان موتور، جنس بدنه، نوع، برند، اندازه و ابعاد قیمت گذاری می شود.

خرید دستگاه خراطی

برای خرید دستگاه خراطی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه خراطی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان