ثبت فروشگاه

سمپاش

سمپاش ابزاری است که سم و مواد آفتکش را در مقیاس های مختلف پخش و اسپری می کند. این ابزار در ظرفیت های مختلف و برای کاربری های گوناگون تولید و عرضه می شود. همچنین از انواع این محصول می توان از نمونه های خانگی و صنعتی نام برد. یکی از فعالیت هایی که به منظور حفظ گیاهان و محیط زیست و همچنین در باغ ها و باغچه ها کاربرد زیادی دارد، سم زدایی و استفاده از آفت کش ها است. درنتیجه، انجام این فعالیت ها با استفاده از سمپاش مناسب صورت می گیرد. جهت اطلاع از قیمت سمپاش با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول، ارتباط مستقیم برقرار نمایید.

سمپاش برقی و سم پاش بنزینی نیز از متداول ترین انواع این ابزار بادی هستند. لازم به ذکر است که استفاده از این تجهیزات موجب صرفه جویی در زمان و افزایش سرعت و همچنین صرفه جویی در میزان پاشش سم و مواد شیمیایی می شود.

از دیگر مزایای استفاده از این محصول، انجام آسان عملیات سمپاشی است که توسط نازل تعبیه شده در آن انجام می گیرد. وجود این نازل موجب شده است که به هیچ عنوان سم با دست و بدن تماسی نداشته باشد. از مزایای دیگر استفاده از این محصول می توان به کاهش هزینه های سمپاشی به طرز چشمگیر، افزایش راندمان و بازدهی سمپاشی و پخش پاشش سم به طور یکنواخت اشاره نمود.

سمپاش

انواع سمپاش

این تجهیزات در ابعاد و گونه های متفاوتی تولید شده اند که هر کدام کاربرد خاصی دارد. از مهم ترین و رایج ترین انواع این وسیله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سمپاش دستی

نمونه دستی یا گلخانه ای از رایج ترین انواع این ابزار است و از لحاظ ابعاد نسبت به دیگر نمونه های این محصول کوچکتر است. ظرفیت این محصول به طور معمول میان 2 تا 25 لیتر است. از این محصول برای سمپاشی در مقیاس های کوچک مانند مصارف خانگی، باغچه و بیمارستان ها استفاده می شود. نوع دستی این کالا با جنس های استیل یا پلاستیک ساخته می شوند. لازم به ذکر است که مدل تلمبه ای این ابزار از محبوبیت زیادی در میان مصرف کنندگان برخوردار است. همچنین مدل های دستی نیز از انواع مختلفی برخوردار هستند که در ادامه به بررسی و معرفی آنها می پردازیم:

 • سمپاش شارژی: نوع شارژی انرژی لازم برای انجام کار سمپاشی را توسط باتری کسب می کنند. از مدل شارژی برای استفاده در وسعت های زیاد استفاده می شود. انواع سمپاش شارژی به صورت دوشی و کولی مورد استفاده قرار می گیرند تا کاربران حین انجام فعالیت سمپاشی خسته نشوند. همچنین این نوع با ظرفیت های مختلف 10، 20 و ظرفیت های بیشتر در بازار موجود هستند.
 • سمپاش دستی تلمبه ای: در ساختار نمونه های تلمبه ای یک پمپ به کار رفته است که توسط نیروی دست کاربران به حرکت در می آید. از این رو فشار هوای داخل مخزن موجب می شود سم به طرف نازل حرکت کند.
 • سمپاش دوکاره: این کالا ترکیبی از انواع شارژی و تلمبه ای است. استفاده از این ابزار دو کاره کاربردهای به سزایی دارد و در صورت تمام شدن باتری، می توان از تلمبه آن جهت ایجاد فشار استفاده نمود.

سمپاش فرغونی

این مدل به موتور چهار زمانه مجهز است و برای استفاده در محیط های بزرگ مانند باغ و مزارع گزینه مناسبی به شمار می آید. مدل های فرغونی از مخزن بزرگی برخوردار است و چند خروجی دارد. همچنین می توان با اتصال دو یا چند شلنگ عملیات سمپاشی را انجام داد. این محصول همانطور که از نامش مشخص است، شبیه به فرغون است و هنگام استفاده از آن باید دستگاه را بر روی چرخ های جلویی به حرکت درآورید. جنس نمونه های فرغونی این کالا معمولاً از پلی اتیلن مرغوب یا استیل ضد زنگ ساخته می شود.

سمپاش زنبه ای

مدل زنبه ای از لحاظ موتور دقیقاً شبیه به مدل های فرغونی است. تفاوت آنها در ثابت بودن مدل زنبه ای است که می توان از مخازن بزرگ و ظرفیت بالا استفاده کرد. همچنین این نمونه مخزن ندارد و برای استفاده در مناطق کوهستانی و باغ های بزرگ گزینه مناسبی به شمار می آید. طراحی منحصر به فرد این ابزار موجب شده است به جدایی مخزن و بدنه اصلی نیازی نباشد. به طوریکه هر بار با قرار دادن شلنگ مکش به مخزن، می توانید سم را به درون دستگاه منتقل نمایید.

سمپاش پشت موتوری

انواع پشت موتوری همانند مدل های دستی هستند با این تفاوت که فشار لازم برای سمپاشها، از طریق موتور بنزینی تامین می شود. این محصول از شلنگ برخوردار است و می توان توسط آنها زوایای مختلفی را سمپاشی کرد.

سمپاش پشت تراکتوری

مخزن این ابزار تراکتور بسیار بزرگ است و می توان برای سمپاشی وسیع مزارع و باغ ها از این مدل استفاده نمود. استفاده از این کالا تأثیر به سزایی در سرعت فعالیت شما می گذارد. سمپاش تراکتور بر روی تراکتورها سوار می شود و با فشار بالا، موجب آفت زدایی محل مورد نظر می شود.

سمپاش اتومایزر

این مدل برای تولید قطره به جریان شدید هوا نیاز دارد. این کار با استفاده از یک توربین ساده و یک موتور دو زمانه انجام می شود. این نوع سمپاش ها برای استفاده در مزرعه ها کاربرد دارند. لازم به ذکر است که سمپاش های اتومایزر برای دفع آفت قارچ ها و حشره ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین ظرفیت سمپاش اتومایزر حدود 12 لیتر است و از قابلیت گرانول پاشی و شعله افکنی برخوردار است.

تریلرهای سمپاش

در این نمونه، مخزن بر روی یک تریلر قرار دارد و زیر آن دو چرخ پلاستیکی وجود دارد که برای حمل کاربرد دارد. لازم به ذکر است که این تجهیزات در پشت تراکتور کشیده می شود.

انواع سمپاش

کاربرد سمپاش

کاربرد اصلی این تجهیزات همانطور که مشخص است، حفاظت از باغ و گیاهان است. در ادامه به صورت کلی تری به کاربردهای سم پاش می پردازیم.

 • مراقبت از کودها
 • از بین بردن آفات و سموم و جلوگیری از گسترش آنها
 • از بین بردن قارچ ها و حشره ها
 • کنترل علف های هرز و جلوگیری از رشد و گسترش آنها مواردی از این قبیل

کاربرد سمپاش

اجزای تشکیل دهنده سمپاش

انواع سمپاش ها نیز مانند دیگر ابزارآلات، از بخش های تشکیل دهنده مختلفی برخوردار هستند. در ادامه به معرفی اجزا و بخش های تشکیل دهنده سمپاش ها می پردازیم.

مخزن

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره نمودیم، انواع این محصولات در ظرفیت های مختلفی تولید می شوند که باتوجه به نیاز شما، از 2 لیتر تا 60 لیتر طراحی و تولید می شوند. این مخازن از جنس های استیل و پلاستیک ساخته می شوند. همچنین برخی از انواع این محصول در مدل های دوشی تولید می شوند که حمل این ابزار را آسان تر می نماید.

موتور و پمپ

پمپ وظبفه پاشش یکنواخت را دراین ابزار برعهده دارد و این بخش از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا یکی از عوامل مؤثر در حفاظت از گیاهان، پخش یکنواخت سم به محصولات است. توجه داشته باشید که موتور سمپاش ها در انواع برقی، بنزینی و دستی تولید و عرضه می شوند.

نازل و لانس

نازل و لانس آخرین بخشی هستند که با این ابزار ارتباط دارند. کار اصلی این بخش ریز کردن و گردپاشی سموم است.

اجزای تشکیل دهنده سمپاش

مزایای استفاده از سمپاش

استفاده از انواع این محصول کاربردی از مزایای قابل توجهی برخوردار است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

 • افزایش راندمان کاری و کیفیت کار
 • کاهش هزینه های سمپاشی
 • افزایش میزان سرعت سمپاشی
 • کاهش میزان زحمت و خستگی کارکنان
 • کاهش تلفات محصولات و پرورش محصولات مرغوب و باکیفیت
 • صرفه جویی در مصرف سم و پخش یکنواخت آن

مزایای استفاده از سمپاش

نکات ایمنی در استفاده از سمپاش

همانطور که می دانید کار با مواد شیمیایی و سم ها، می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای افراد به بار بیاورد. از این رو هنگام استفاده از سم پاش ها بایدد به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه شما را با نکات ایمنی کار با این وسیله آشنا خواهیم نمود.

 • ابتدا از سالم بودن سم اطمینان حاصل نمایید و دستورالعمل استفاده از آن را مطالعه نمایید.
 • در حین سم پاشی باید نکات ایمنی را رعایت نمایید و از دستکش ایمنی، لباس ایمنی و ماسک استفاده کنید و از بو کردن سم، خودداری نمایید.
 • توجه داشته باشید که هنگام سمپاشی، باید در خلاف جهت باد عملیات سمپاشی را انجام دهید. همچنین در صورت وزش شدید باد، سمپاشی را متوقف نمایید.
 • هنگام ترکیب مواد شیمیایی و پر کردن سماین وسیله، مراقب باشید و با احتیاط این کار را انجام دهید.
 • هنگام سمپاشی از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید.
 • از پاشش محلول سم در آب های جاری و آبخوری ها خودداری نمایید.
 • توجه داشته باشید که در زمان بارندگی نباید سم پاشی را انجام دهید.
 • از ورود اطفال و حیوانات به منطقه سمپاشی خودداری نمایید.
 • بهتر است هنگام سمپاشی، آب و صابون و حوله در دسترس شما باشد تا در صورت بروز مشکل از آن استفاده نمایید.

نکات ایمنی در استفاده از سمپاش

نکات مهم در خرید و انتخاب سمپاش

هنگام خرید این ابزار باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید تا یک انتخاب مناسب داشته باشید.

نوع محصول

در ابتدا پیش از هر چیز باید باتوجه به نوع کاربرد خود، مناسب ترین نوع این ابزار را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از انواع دستی و شارژی این محصول، برای استفاده در باغ های بزرگ مناسب نیست.

حجم مخزن

سمپاش ها از مخازن گوناگونی برخوردار هستند. همچنین هر چه مخزن آن بزرگتر باشد، وزن بیشتری دارد. از این رو باید مخزن را متناسب با حجم کار خود انتخاب نمایید.

جنس مخزن

جنس مخزن سمپاش از دیگر پارامترهای مهم در خرید این ابزار محسوب می شود. همانطور که در ابتدا گفته شد، مخزن این وسیله با انواع متریال های استیل و پلاستیکی ساخته می شود. از این رو باتوجه به کارایی خود، می توانید مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید.

طول شلنگ

توجه به متراژ شلنگ از دیگر نکاتی است که هنگام خرید این ابزار باید به آن توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که هرچه طول شلنگ بیشتر باشد، کارایی سمپاش بیشتر می شود و همچنین استفاده از آن آسان تر می شود.

نازل سمپاش

از دیگر نکاتی که هنگام خرید این ابزار بادی باید به آن توجه داشته باشید، برخورداری از فشار لازم برای سمپاشی است. نازل این تجهیزات به طور معمول در دو نوع معمولی و تلسکوپی به بازار عرضه می شوند. توجه داشته باشید که نازل ها از حفره هایی برخوردار هستند که موجب می شوند مواد درون این ابزار، با ذرات کوچکتری به فضای مورد نظر پخش شود.

برند سمپاش

برند تولیدکننده این محصول از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب و خرید این محصول به شمار می آید. لازم به ذکر است که باید از سلامت دستگاه و خدمات پس از فروش آن، اطمینان حاصل نمایید.

نکات مهم در خرید و انتخاب سمپاش

بهترین برند سمپاش

برندهای متعددی درصدد تولید این ابزار کاربردی برآمده اند که در ادامه به معرفی برترین آنها می پردازیم.

سمپاش رونیکس

رونیکس از برترین برندهای تولیدکننده انواع ابزار در ایران است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. رونیکس نیز به تولید انواع این وسیله در ظرفیت های مختلف پرداخته است. سمپاش رونیکس مدل RH-6001، سمپاش رونیکس 20 لیتری، 2 لیتری، 8 لیتری و دیگر ظرفیت ها از برترین نمونه های این ابزار هستند که توسط برند رونیکس به بازار ارائه شده اند.

سمپاش آیرون مکس

آیرون مکس از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع ابزارآلات، از جمله این محصول است. این برند از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردار است. از برترین و محبوب ترین سمپاش آیرون مکس می توان از مدل های IM-KS20 ،IM-HGO8B و دیگر مدل ها نام برد.

سمپاش سوماک

شرکت سوماک یکی از محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزار پنوماتیک است. محصولات این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و گواهینامه ISO 9001، نماد CE و گواهینامه QC به این برند تعلق گرفته است. سمپاش بادی سوماک و واترجت مدل SF-5032 ،SF-5031 و مدل های دیگر از برترین سمپاشهایی هستند که شده توسط برند سوماک ارائه شده اند.

سمپاش هیوندای، واستر، کنزاکس، اکتیو و برندهای دیگر از معتبرترین و محبوب ترین تولیدکنندگان این کالا در جهان هستند.

قیمت سمپاش

قیمت سمپاش باتوجه به عواملی مانند نوع سمپاش، ظرفیت آن، مخزن دار بودن و عدم وجود مخزن در ساختار این ابزار و موارد دیگر، متغیر است. همچنین برند تولیدکننده و جنس این ابزار از دیگر عواملی هستند که بر قیمت این محصول تأثیرگذار هستند. راندنو امکان مشاهده قیمت سمپاش بنزینی را برای شما فراهم نموده است. با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول ارتباط مستقیم برقرار نمایید و استعلام قیمت موتور سمپاشی و سمپاش برقی باغی را از آنها دریافت نمایید.

خرید سمپاش

برای خرید سمپاش می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سمپاش و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند