ثبت فروشگاه

سمپاش ابزار پرکاربردی است که سم و مواد آفتکش را در مقیاس‌های مختلف پخش و اسپری می‌کند. این محصول از ادوات کارآمد در حوزه باغبانی و کشاورزی به شمار می‌آید سم‌پاش‌ها می‌توانند به صورت شارژی، برقی و بنزینی کار کنند. یکی از فعالیت‌هایی که به منظور حفظ گیاهان و محیط زیست در باغ‌ها و باغچه‌ها کاربرد زیادی دارد، سم‌زدایی و استفاده از آفت کش‌ها است. درنتیجه، انجام این فعالیت با استفاده از سمپاش مناسب صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است استفاده از نوع مناسب این محصول نیز برای سمپاشی زمستانه کاربرد دارد.

استفاده از این تجهیزات موجب صرفه‌جویی در زمان، افزایش سرعت و همچنین صرفه‌جویی در میزان پاشش سم و مواد شیمیایی می‌شود. از دیگر مزایای استفاده از این محصول، انجام آسان عملیات سمپاشی است که توسط نازل تعبیه شده در آن انجام می‌گیرد. وجود این نازل موجب شده است که به هیچ عنوان سم با دست و بدن تماسی نداشته باشد. همچنین کاهش هزینه‌های سمپاشی، افزایش راندمان، بازدهی سمپاشی و پخش پاشش سم به طور یکنواخت از دیگر مزیت‌های استفاده از این ابزار به شمار می‌آیند.

نازل، شیلنگ پمپ، موتور، باتری، لانس و تجهیزات دیگر، از مهم‌ترین لوازم یدکی این ابزار هستند. سمپاش دستی، سمپاش شارژی و سمپاش برقی از رایج‌ترین انواع این کالا هستند که براساس نحوه عملکرد از یکدیگر متمایز می‌شوند. این ابزار در ظرفیت‌های مختلف و برای کاربری‌های گوناگون تولید می‌شود. همچنین براساس نوع مصرف در دو نوع خانگی و صنعتی نیز به بازار ارائه می‌شود. در ادامه به بررسی پرکاربردترین و رایج‌ترین انواع سمپاش براساس عملکرد پرداخته شده است:

  • سمپاش فرغونی: این مدل به موتور چهار زمانه مجهز است و برای استفاده در محیط‌های بزرگ مانند باغ و مزارع کاربرد دارد. همچنین می‌توان با اتصال دو یا چند شلنگ به آن، عملیات سمپاشی را انجام داد. نمونه‌های فرغونی معمولاً از پلی‌اتیلن مرغوب یا استیل ضد زنگ ساخته می‌شوند.
  • سمپاش زنبه ای: مدل زنبه ای از لحاظ موتور دقیقاً شبیه به مدل‌های فرغونی است. با این تفاوت که مدل زنبه‌ای برای مخازن بزرگ و ظرفیت بالا به کار می‌رود. همچنین این نمونه مخزن ندارد و برای استفاده در مناطق کوهستانی و باغ‌های بزرگ مناسب است.
  • سمپاش موتوری بنزینی: مدل پشت موتوری همانند مدل‌های دستی است با این تفاوت که فشار لازم برای ابزار از طریق موتور بنزینی تأمین می‌شود.
  • سمپاش پشت تراکتوری: مخزن این مدل بسیار بزرگ است و می‌توان برای سمپاشی وسیع مزارع و باغ‌ها از این مدل استفاده کرد.
  • سمپاش اتومایزر: این مدل برای تولید قطره به جریان شدید هوا نیاز دارد. این کار با استفاده از یک توربین ساده و یک موتور دو زمانه انجام می‌شود. سمپاش‌های اتومایزر برای دفع آفت قارچ‌ها و حشره‌ها استفاده می‌شوند.
  • تریلر‌های سمپاش: در این مدل مخزن بر روی یک تریلر قرار می‌گیرد و زیر آن دو چرخ پلاستیکی به منظور حمل وجود دارد.

قیمت سمپاش

قیمت انواع سمپاش براساس عواملی مانند نوع محصول، ظرفیت آن، مخزن‌دار بودن یا عدم وجود مخزن در ساختارآن و برند تولیدکننده متغیر است. از بهترین تولیدکنندکان این تجهیزات می‌توان از سوماک، هیوندای، واستر، کنزاکس، اکتیو، آیرون مکس و سمپاش دستی رونیکس نام برد.

خرید سمپاش از راندنو

هنگام خرید این ابزار بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • قدرت پاشش و نوع محصول: در ابتدا باید انتخاب کنید که ابزار مورد نظر از چه طریق کار کند. فرقی ندارد که سمپاش موتوری، دستی یا شارژی انتخاب می‌کنید. سم‌پاش مورد نظر و انتخابی شما باید از قدرت پاشش بالایی برخوردار باشد.
  • ظرفیت مخزن: حجم مخزن با مساحت مورد نیاز سمپاشی باید تناسب داشته باشد تا مجبور نباشید به طور مداوم، مخزن را پر کنید.
  • جنس محصول: توجه به مواد اولیه به کار رفته در تولید محصول، نکته حائز اهمیت دیگر در هنگام انتخاب کالا است. پس بهتر است هنگام خرید، به کیفیت محصول توجه داشته باشید.
  • لوازم جانبی: تأمین آسان لوازم جانبی سمپاش‌ها از موارد حائز اهمیت در انتخاب این ابزار محسوب می‌شود.

برای خرید سمپاش ارزان می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سمپاش بنزینی و دستی ایرانی و خارجی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند