ثبت فروشگاه

سمپاش

سمپاش وسیله ای است که سم و مواد آفتکش را در مقیاس های مختلف و کاربردهای گوناگون پخش و اسپری می کند. یکی از کارهایی که به منظور حفظ گیاهان و محیط زیست و هم چنین در باغ ها و باغچه ها کاربرد زیادی دارد سم زدن و استفاده از آفت کش ها می باشد که این کار به وسیله ی سمپاش ها صورت می پذیرد. استفاده از سمپاش باعث صرفه جویی در زمان و افزایش سرعت و هم چنین صرفه جویی در میزان پاشش سم و مواد شیمیایی می شود. از دیگر مزایای استفاده از این محصول انجام عملیات سمپاشی به وسیله نازلی که در آن به کار رفته است می باشد و به هیچ عنوان سم با دست و بدن تماسی ندارد. . از مزایای دیگر استفاده از سمپاش می توان به کاهش هزینه های سمپاشی به طرز چشمگیر، افزایش راندمان و بازدهی سمپاشی و پخش پاشش سم به طور یکنواخت اشاره کرد.

خرید سمپاش

معمولا سم پاش های دستی و موتوری با توجه به نوع شان دارای قیمت های متفاوتی می باشند. کاربران می توانند برای خرید سمپاش به سایت راندنو در قسمت ابزار بادی مراجعه نمایند و سفارش خود را برای فروشنده دلخواه ثبت نمایند. همچنین خریداران می توانند درخواست خرید خود را ثبت و از چندین فروشگاه پیش فاکتور دزیافت نمایند.

انواع سمپاش

سمپاش ها در ابعاد و گونه های متفاوتی تولید شده اند که هر کدام کاربرد خاصی دارد. از مهم ترین و رایج ترین انواع این وسیله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  سمپاش دستی: سمپاش های دستی از رایج ترین سمپاش ها است و از لحاظ ابعاد نسبت به بقیه سمپاش ها کوچکتر می باشند و برای سمپاشی در مقیاس کوچک مثل مصارف خانگی، باغچه و بیمارستان ها از آن استفاده می شود.
 2.  سمپاش پشت موتوری: سمپاش های پشت موتوری همانند سمپاش های دستی می باشند با این تفاوت که فشار لازم برای سمپاش از طریق موتور بنزینی تامین می شود. این سمپاش دارای شیلنگ ولانس می باشند و می توان توسط آن ها زوایای مختلفی را سمپاشی کرد.
 3.  سمپاش فرغونی: این نوع سمپاش مجهزبه موتور چهار زمانه است و برای امکان بزرگ مثل باغ و مزارع استفاده می شود. این نوع سمپاش دارای چند خروجی می باشد و می توان با اتصال دو یا چند شیلنگ عملیات سمپاشی را انجام داد.
 4. سمپاش زنبه ای: سمپاش زنبه ای از لحاظ موتور دقیقاً شبیه سمپاش های فروغونی می باشد و تفاوت آن ها در ثابت بودن سمپاش زنبه ای است که می توان از مخازن بزرگ و ظرفیت بالا استفاده کرد.
 5. سمپاش پشت تراکتوری:  مخازن این سمپاش بسیار بزرگ بوده و می توان از جهت سمپاشی وسیع مزارع و باغ استفاده  کرد.
 6.  تریلرهای سمپاش: در این نوع سمپاش مخزن بر روی یک تریلر قرار دارد و در پت تراکتور کشیده می شود.

نکات ایمنی در استفاده از سمپاش

 •  در حین سم پاشی باید نکات ایمنی را رعایت نماییم و از دستکش ایمنی، لباس ایمنی و ماسک استفاده نماییم و از بو کردن سم جدا خودداری نماییم.
 •   در هنگام سمپاشی نیز می بایست در خلاف جهت باد عملیات سمپاشی را انجام دهیم.
 •  در حین سمپاشی آب، صابون و حوله در دسترس باشد تا در صورت بروز مشکل از آن استفاده نماییم.

نکات مهم در انتخاب سمپاش مناسب

 •  به طور کلی سمپاشی مناسب است که دارای ظرفیت و قدرت مناسب، بخش یکنواخت سم، دارای موتور و یا تلمبه مناسبی باشد.
 • سمپاش ها دارای مخازن گوناگون هستند و هر چه مخزن آن بزرگ تر باشد وزن بیشتری نیز دارد، به همین دلیل باید مخزن را متناسب با حجم کار انتخاب کنیم.
 •  از سلامت دستگاه و خدمات پس از فروش اطمینان حاصل کنیم.

 

لیست مقایسه

برند