ثبت فروشگاه

چکش بادی

چکش بادی یا پیکور بادی نوعی از انواع ابزارآلات بادی است که جهت تخریب متریال های  مورد استفاده قرار می گیرد. برخی افراد این ابزار را با نام چکش پنوماتیکی نیز می شناسند. امروزه استفاده از این ابزار موجب افزایش راندمان کاری شده است. این وسیله بادی انرژی مورد نیاز خود را از طریق نیروی باد تأمین می کند. جهت اطلاع از قیمت پیکور بادی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید پیکور بادی را بدون هیچگونه واسطه ای از فروشندگان این محصول برای شما فراهم نموده است.

از این محصول جهت انجام فعالیت های ساخت و ساز، راه سازی، استخراج معادن و مواردی از این قبیل استفاده می شود. به عنوان مثال برای باز کردن پیچ و مهره های سفت و زنگ زده، با استفاده از این ابزار می توان زنگ زدگی های موجود را از بین برد و به راحتی آنها را باز نمود. به طور کلی تخریب متریال های سخت مانند سنگ، بتن، آسفالت و سیمان از رایج ترین کاربردهای این ابزار به شمار می آید. لازم به ذکر است برای استعلام قیمت چکش بادی 40 کیلویی با م اجعه به راندنو می توانید قیمت ابزار مورد نظر را از فروشندگان دریافت نمایید.

چکش بادی

چکش پنوماتیک چیست؟

پیش از این با این ابزار کارآمد آشنا شدید. همانطور که می دانید چکش های پنوماتیک توسط نیروی باد و فشار هوا کار می کنند. این ابزار از عملکرد مکانیکی برخوردار است که با استفاده از یک کمپرسور باد، نیروی مورد نیاز را فراهم می کند. این چکش ها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم. در طراحی و ساخت چکش پنوماتیک از پیستون یا سیلندر، پدال قطع و وصل باد، قلم گیر و دسته نگهدارنده به کار رفته است.

طرز کار این چکش ها به گونه ای است که با اتصال به کمپرسور هوا، هوای فشرده به پیستون و سیلندر آن انتقال می یابد. پس از آن نیروی مورد نیاز برای انجام کار فراهم می شود. لازم به ذکر است صدای تولیدی چکش بادی معمولاً بیشتر از 120 دسی بل است. به همین دلیل ممکن است برای گوش افراد خطرساز باشد. درنتیجه حین کار با این محصول بهتر است از محافظ گوش استفاده کنید تا از وارد شدن این آسیب جلوگیری نمایید.

انواع چکش بادی براساس شکل ظاهری

انواع این ابزار بادی باتوجه به نوع ساختار و شکل ظاهری به چند دسته تقسیم می شوند. در این بخش به آشنایی با انواع چکش های بادی و کاربرد هر یک از آنها می پردازیم.

چکش بادی تفنگی

نوع تفنگی یا هفت تیری این محصول از پرطرفدارترین و پرمصرف ترین نمونه های این ابزار است. استفاده از این ابزار در صنایع مختلف از کاربردهای به سزایی برخوردار است. این چکش از قلم های گوناگونی برخوردار است که هر کدام از آنها برای انجام کار خاصی استفاده می شوند. این مدل نیز در وزن ها 1 تا 3 کیلوگرم تولید و عرضه می شود. از این وسیله برای انجام تخریب های جزئی مانند ایجاد حفره در دیوار و یا خرد کردن بخشی از آن استفاده می شود.

لازم به ذکر است اگر به دنبال چکش بادی صافکاری هستید، می توانید مدل های تفنگی این ابزار را خریداری نمایید.

چکش بادی مستقیم

نوع دیگری از انواع این ابزار در بازار موجود است که قدرت آن مانند نمونه قبلی میان 1 تا 3 کیلوگرم است. این نوع چکش از انواع قلم ته گرد و شش پر برخوردار است که هر یک از آنها کاربردهای ویژه ای دارند. مسافت رفت و برگشت قلم این ابزار از دیگر نمونه های آن کمتر است اما در هر دقیقه ضربات بالایی ایجاد می کند. با استفاده از این ابزار می توان به انجام کارهایی از قبیل برداشتن کاشی، سرامیک و سایر گل زنی ها استفاده نمود.

همچنین مجسمه سازی و تخریب بخش های کوچک قطعات، از عمده کاربردهای این محصول به شمار می آید. به طور کلی اگر می خواهید خرد کردن و تخریب مواد با ظرافت بالایی انجام گیرد، بهتر است از این ابزار استفاده نمایید.

چکش بادی تک دسته

این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، از یک دسته برخوردار است که توسط آن می توانید ابزار را نگه دارید و در جهت مورد نظر آن را حرکت دهید. همچنین آن را می توانید با یک یا دو دست خود نگه دارید. به طور معمول از این کالا برای انجام فعالیت های ظریف مانند تخریب سطوح افقی استفاده می شود. نحوه استفاده از چکش تک دسته به گونه ای است که با در دست گرفتن دسته و بدنه ابزار، می توانید از آن استفاده کنید. این چکش ها معمولاً با وزن کمتر از 15 کیلوگرم تولید می شوند. با مراجعه به راندنو می توانید استعلام قیمت پیکور بادی 7 کیلویی را از فروشندگان دریافت نمایید.

چکش بادی دو دسته

نوع دیگری از انواع این وسیله در بازار موجود است که در ساخت ظاهری آن از دو دسته استفاده شده است. به طور معمول از این ابزار برای تخریب بتن و آسفالت استفاده می شود. با نگه داشتن دو دسته این ابزار و حفظ تعادل، می توانید از این وسیله استفاده کنید. همچنین برای انجام فعالیت های سنگین و نیمه سنگین می توان از این چکش استفاده نمود. لازم به ذکر است این ابزار با وزنی بیش از 15 کیلوگرم تولید و عرضه می شود.

چکش بادی دسته عصایی

در طراحی این وسیله از دسته عصایی شکل استفاده شده است.لازم است بدانید این چکش بادی کوچک مناسب برای انجام تخریب های کوچک با ظرافت بالا است. به طور معمول این ابزار با وزن های 0.9 تا 2 کیلوگرم ساخته و ارائه می شود.

پرفراتور بادی

از پرفراتورها برای حفاری چاه ها و معادن استفاده می شود. ساختار و نوع عملکرد این محصول با دیگر انواع چکش های بادی متفاوت است. برای استفاده از این چکش تخریب پنوماتیک به نوعی قلم خاص مخصوص نیاز است. لازم به ذکر است این وسیله بسیار صنعتی و تخصصی است.

کوبه بادی

کوبه های بادی از دیگر انواع این چکش ها هستند که ظاهری شبیه به گوشت کوب های خانگی دارند. عملکرد این ابزار نیز مانند این وسیله خانگی است و تنها برای کوبش اجسام مورد استفاده قرار می گیرد. توجه نمایید قلم مورد استفاده در این دستگاه به صورت پهن و مسطح است. رایج ترین کاربرد این محصول پس از اتمام کار است که توسط آن می توان سطوح مورد نظر را صاف و یکدست نمود.

چکش گل زن بادی

این مدل همانطور که از نامش مشخص است، برای فعالیت هایی همچون حذف اثرات زنگ زدگی، صیقلی کردن متریال ها، از بین بردن براده ها و برآمدگی های سطوح و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از قدرت بالایی برخوردار است و در صنایع جوشکاری از کاربردهای به سزایی برخوردار است. این وسیله در دو مدل مستقیم و تفنگی در بازار موجود است.

انواع چکش بادی براساس شکل ظاهری

انواع چکش بادی براساس وزن

این ابزار پنوماتیک باتوجه به وزن و ابعادی که دارد، در چند مدل مختلف به بازار ارائه شده است. در ادامه به آشنایی با رایج ترین وزن های این ابزار می پردازیم.

 • چکش بادی 3 کیلویی
 • پیکور بادی 7 کیلویی
 • چکش بادی 9 کیلویی
 • چکش بادی 10 کیلویی
 • پیکور بادی 32 کیلویی
 • چکش بادی 40 کیلویی

جهت استعلام قیمت چکش بادی 32 کیلویی می توانید به راندنو مراجعه نمایید و قیمت لحظه ای را از فروشندگان در یافت نمایید.

کاربرد چکش بادی

در ابتدا با رایج ترین کاربردهای این ابزار آشنا شدید. به این نکته توجه نمایید از چکش بادی سنگین می توانید برای انجام فعالیت های صنعتی و سنگین تر استفاده نمایید. در این بخش به طور کامل تر به معرفی اصلی ترین کاربردهای این چکش ها می پردازیم.

 • نصب پنجره در دیوارهای بتنی
 • تخریب انواع مواد سخت
 • استفاده در راه سازی
 • استفاده در زمین ها و برداشتن سنگ و سنگ فرش
 • استخراج معادن
 • تخریب خانه های کلنگی و قدیمی
 • استفاده از پیکور بیل مکانیکی برای تخریب سطوح
 • ایجاد دست نوشته بر روی سنگ
 • تخریب آسفالت و سایر متریال های سخت
 • برش، خرد کردن، پاکسازی سطوح و مواردی از این قبیل

کاربرد چکش بادی

مزایای چکش بادی

همانطور که به طور کامل با انواع این ابزار آشنا شدید، می دانید که کاربردهای خاص خود را دارد. در این بخش به مزایای استفاده از چکش های بادی نسبت به پیکور برقی می پردازیم.

 • برخورداری از وزن پایین
 • برخورداری از قدرت ضربه زنی بالا
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • برخورداری از قیمت نسبتاً مقرون به صرفه

مزایای چکش بادی

لوازم جانبی چکش بادی و ملزومات استفاده از آن

برای کار با چکش های بادی نیازمند وسایل و تجهیزاتی هستید که بتوانید از این ابزار استفاده کنید. در این بخش شما را به تجهیزات مورد نیاز کار با چکش پنوماتیک آشنا می نماییم.

کمپرسور باد

کمپرسور هوا از اصلی ترین تجهیزات و ملزوماتی است که موجب راه اندازی دستگاه می شود. به عبارتی منبغ تغذیه ابزارآلات بادی، همچون دریل بادی و چکش است. نکته ای که وجود دارد کمپرسورهایی است که برای فراهم کردن انرژی مورد نیاز چکش ها به کار می رود. کمپرسور هایی که برای تأمین انرژی مورد نیاز این ابزار استفاده می شود، باید از شرایط خاصی برخوردار باشد.

لازم است بدانید که این چکش ها در هر دقیقه چند صد لیتر باد مصرف می کنند. به همین دلیل، کمپرسور مورد نیاز برای راه اندازی این ابزار باید از مخزن بزرگی برخوردار باشد تا کار مورد نظر انجام شود. در راندنو می توانید قیمت چکش بادی کمپرسور دار را مشاهده نمایید.

قلم و سوزن

همانطور که می دانید قلم قطعه از این ابزار است که موجب انجام کار می شود. همچنین قلم چکش بادی در انواع مختلفی تولید می شود که براساس نوع کاربری خود می توانید مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که چکش های گل زن به جای قلم از سوزن برخوردار هستند.

فنر نگهدارنده قلم

قلمی که بر روی این دستگاه نصب می شود، تحرک بسیار بالایی دارد. به همین دلیل امکان دارد سری چکش حین انجام کار از آن جدا شود. به همین دلیل تولیدکنندگان نوعی فنر را برای چکش ها تولید کرده اند که فنر بر روی آن بسته می شود. این فنر از آزاد شدن قلم جلوگیری می کند و موجب سفت شدن آن بر روی ابزار می شود.

فیلتر رگلاتور

فیلتر رگلاتور از تجهیزاتی است که میان کمپرسور و چکش های پنوماتیکی قرار می گیرد. این وسیله از فیلتر رطوبت گیر و رگلاتور فشار باد تشکیل شده است. کارکرد این وسیله به گونه ای است که باد از واحد فیلتر گذر می کند و به طور خودکار تمامی مواد زائد آن پاکسازی می شود. پس از آن به واحد رگلاتور می رود تا کاربر بتواند فشار باد را در محدوده استاندارد تنظیم کند. لازم به ذکر است برخی از فیلترهای رگلاتور به واحد روغن زنی مجهز هستند که به آنها واحد مراقبت باد گفته می شود.

روغن زن چکش

تمامی ابزارآلات بادی از تعدادی قطعات فلزی ساخته شده اند که با یکدیگر در تماس هستند. همچنین بر روی ورودی ابزار بادی استاندارد، عبارت Oil Daily یا روغن زنی روزانه وجود دارد. به همین دلیل پیش از استفاده حتماً باید روانکاری دستگاه را انجام دهید تا از خوردگی قطعات جلوگیری شود. برای روغن کاری دستگاه می توانید چند قطره روغن درون مخزن روغن ابزار بریزید.

لوازم جانبی چکش بادی و ملزومات استفاده از آن

نحوه کار چکش بادی

عملکرد چکش های بادی به گونه ای است که با راه اندازی کمپرسور، هوای فشرده را با استفاده از یک شلنگ به طرف چکش هدایت می کند. پس از آن دریچه تخلیه هوا باز می شود و هوای درون سیلندر تخلیه می شود. پس از آن به دلیل وجود خلأ، پیستون به جای اصلی خود بازمی گردد. این فرآیند به صورت رفت و برگشتی صورت می گیرد و موجب حرکات ضربه ای در ابزار می شود. توجه نمایید که قسمت پایین سیلندر، بیت مته وجود دارد که جنس آن فلزی است.

همچنین سرعت و توان پیستون توسط بیت مته تنظیم می شوند که نیروی آن با نیروی پیستون مساوی است. اما جهت آن به طور کامل مخالف و برعکس جهت حرکت پیستون است. به انی نکته توجه نمایید برای تخریب سطوح از قلم و برای ایجاد سوراخ های عمیق از مته استفاده می شود.

نحوه کار چکش بادی

بهترین چکش بادی

در حال حاضر برندهای بسیاری به تولید انواع چکش ها از نوع بادی پرداخته اند. در این بخش به معرفی بهترین برند های پیکور بادی می پردازیم.

چکش بادی سوماک

سوماک یکی از برترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات بادی در جهان است. وسایل پنوماتیکی این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس نیاز خریداران تولید می شوند. همچنین برند سوماک از گواهینامه ISO 9001 برخوردار است. چکش بادی دستی سوماک مدل ST-2220R، چکش هفت تیری مدل ST-2212-KH و دیگر مدل ها از برترین چکش هایی هستند که این شرکت به بازار عرضه کرده است.

چکش بادی دامار

دامار از دیگر تولیدکنندگان مطرح انواع ابزار بادی و ابزارآلات برشی است. این برند فعالیت خود را از سال 1381 در زمینه تولید انواع تیغه های برشی آغاز نمود. تولید و عرضه محصولات باکیفیت این ابزار را به بهترین کمپانی در حوزه ابزارآلات توانسته است تبدیل کند. چکش پنوماتیکی دامار مدل DM2013R و DM2011R از محبوب ترین چکش های بادی ارائه شده توسط این برند هستند.

چکش بادی اس پی

ابزارآلات اس پی ساخت کشور ژاپن هستند و مسلماً از کیفیت و دوام مطلوبی برخوردار هستند. لازم است بدانید که این برند زیر مجموعه گروه صنعتی وسل Vessel است. امروزه این برند به یکی از محبوب ترین و موفق ترین شرکت های تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان تبدیل شده است. چکش تفنگی اس پی مدل SP-1410K از برترین نمونه های پرمصرف این ابزار است که به بازار عرضه شده است.

قیمت چکش بادی

قیمت چکش پنوماتیک به موارد مختلفی مانند نوع چکش، وزن ابزار، برند تولیدکننده محصول و مواردی از این قبیل بستگی دارد. جهت استعلام قیمت پیکور بادی 9 کیلویی با مراجعه به راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید.

خرید چکش بادی

برای خرید چکش بادی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چکش بادی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت