ثبت فروشگاه

فیوز (Fuse) قطعه‌ای حفاظتی است که در مدار‌های الکترونیکی و الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از آن‌ها در مقابل افزایش غیرمجاز جریان محافظت کند. فیوز متشکل از یک رشته فلزی از جنس مس، آلومینیوم یا روی است که در درون یک محفظه قرار گرفته است و همواره به صورت سری با مداری که از آن حفاظت می‌کند متصل می‌شود. از ویژگی‌های دیگر فیوز می‌توان به مدارشکن بودن یا پایدارساز بودن آن برای محافظت از دستگاه‌ها اشاره کرد. فیوز براساس افزایش دما با افزایش بار یا افزایش جریان کار می‌کند به این صورت که هنگامی که دما از تحمل نوار فلزی بیشتر شود، نوار فلزی ذوب می‌شود و اتصال مدار قطع می‌شود. درحالت کلی فیوز‌ها به دو دسته DC و AC تقسیم می‌شوند. خاموش کردن مدار فیوز DC کار آسانی نیست زیرا منبع تغذیه آن مقداری ثابت و بالاتر از صفر ولت دارد. برای جلوگیری از جرقه الکتریکی بین سیم‌های ذوب شده، الکترود‌ها در فاصله‌های بیشتری قرار دارند از این رو اندازه این نوع فیوز بزرگ است.

نوسان فیوز AC در هر ثانیه 60 تا 50 بار است که فرصتی برای جرقه الکتریکی بین سیم‌های ذوب شده وجود ندارد بنابراین نیازی به قرار دادن الکترود‌ها در فواصل بیشتر نیست پس اندازه آن کوچک است. فیوز‌های AC به دو دسته ولتاژ پایین و ولتاژ بالا تقسیم می‌شوند. جهت استعلام قیمت فیوز با مراجعه به سایت راندنو، می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش فیوز هستید، می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید انواع فیوز مانند فیوز ماشین، فیوز شیشه بالابر، فیوز پمپ بنزین و سایر فیوز‌ها اقدام نمایید.

فیوز‌ها از نظر سرعت به دو دسته فیوز‌های کندکار و تندکار تقسیم می‌شوند. فیوز‌های کندکار واکنش کمتری در برابر عبور جریان بیش از حد از خود نشان می‌دهند و برق را نیز دیرتر قطع می‌کنند. همچنین واکنش لحظه‌ای در برابر جریان اتصال کوتاه دارند. این فیوز‌ها مناسب زمانی هستند که اضافه بار کوتاه مدت مدار را قطع نکند. فیوز‌های تندکار زمان قطع کمتری نسبت به فیوز‌های کندکار دارند و در مصارف روشنایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیوز‌های تندکار هنگامی که جریان بیش از حد مشخص شده باشد، ذوب می‌شوند و سبب قطع مدار می‌شود. فیوز فشنگی و فیوز شیشه‌ای نمونه‌هایی از فیوز‌های تند سوز هستند. از کاربرد فیوز‌ها می‌توان به تابلو برق‌های مسکونی، دستگاه‌ها و لوازم الکترونیکی، لپ تاپ‌ها، تلفن‌های همراه، اسکنر‌ها و سایر وسایل الکتریکی قابل حمل، کنسول‌های بازی و دیگر موارد اشاره کرد.

یکی دیگر از دسته‌بندی فیوز‌ها مربوط به مقدار ولتاژ و نوع عملکرد آن‌های می‌شود:

 1.  فیوز حرارتی ذوب شونده یا فیوز فشنگی
 2. فیوز آلفا (اتوماتیک)
 3. فیوز مینیاتوری
 4. فیوز کاردی یا چاقویی
 5. فیوز شیشه‌ای
 6. فیوز سیلندری
 7. فیوز محافظ جان

قیمت فیوز

فیوز براساس عواملی مانند نوع فیوز، ولتاژ نامی فیوز، جریان نامی فیوز، جریان اسمی، پایه فیوز، فرکانس نامی، برند و شرکت تولیدکننده قیمت‌گذاری می‌شود. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت فیوز خودرو، قیمت فیوز کولر، قیمت فیوز بوق، قیمت کلید فیوز و قیمت سایر فیوز‌ها از برند‌های معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین فیوز را انتخاب نمایید.

خرید فیوز از راندنو

از نکات مهم درهنگام خرید فیوز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوع فیوز
 • ولتاژ نامی فیوز
 • جریان نامی فیوز
 • جریان اسمی
 • پایه فیوز
 • فرکانس نامی
 • سطح عایقی
 • مشخصه زمان جریان
 • قابلیت محدودکنندگی جریان اتصال کوتاه

برای خرید فیوز می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فیوز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند