ثبت فروشگاه

فیوز کاردی یا فیوز چاقویی (فیوز کاردی به انگلیسی Knife Blade Fuse) وسیله‌ای است که برای حفاظت از تجهیزات الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حفاظت از سیستم در برابر اتصال کوتاه و اضافه جریان موضوع مهمی است به همین دلیل اغلب افراد به خرید فیوز کاردی اقدام می‌کنند. فیوز‌ها خاصیت ذوب شونده دارند. قسمت داخلی فیوز‌ها از یک سیم نازک یا ورق فلزی تشکیل شده است، با بالا رفتن جریان دما نیز افزایش پیدا می‌کند به همین دلیل سیم یا ورق فلزی ذوب می‌شود. در نتیجه اصطلاحاً گفته می‌شود که فیوز سوخته است. البته قیمت فیوز کاردی به نوع نوار فلزی نیز بستگی دارد.

کلید فیوز کاردی یا چاقویی نوعی فیوز ذوب شونده است که مکانیزمی شبیه به دیگر فیوز‌ها دارد. با این تفاوت که شکل ظاهری آن‌ها متفاوت است و مقدار تحمل جریان این فیوز‌ها نیز با هم تفاوت دارد. فیوز چاقویی داخل یک محفظه قرار می‌گیرد و پس از آن به شبکه برق وصل می‌شود. این محفظه کلید فیوز نام دارد و از سبب می‌شود تا فیوز چاقویی در مدار قرار بگیرد. به این نوع فیوز‌ها فیوز کتابی، فیوز تیغه‌ای و فیوز NH گفته می‌شود. این فیوز‌ها همانند فیوز‌های سیلندری یکبار مصرف هستند و پس از هربار حفاظت از مدار باید با فیوز جدیدی تعویض شوند. فیوز‌های چاقویی براساس نوع پایه و محفظه‌ای که دارند، به 2 دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول کلید فیوز غیرقابل قطع زیر بار است که در هنگامی که مدار برقرار است، نباید فیوز قطع شود و فیوز چاقویی به عنوان قطع و وصل‌کننده برق در مدار مورد استفاده قرار بگیرد.

این محصولات صرفاً نقش حفاظتی در یک مجموعه را برعهده گرفته‌اند. دسته دوم کلید فیوز‌های قابل قطع زیر بار برخلاف کلید فیوز غیرقابل قطع می‌توان به عنوان وسیله قطع و وصل مدار مورد استفاده قرار داد. ساختمان فیوز کاردی دارای بدنه سرامیکی مستطیل شکل، ترمینال به شکل تیغه فلزی، المان‌های ذوب شونده فیوز، قلاب فلزی برای جداسازی فیوز از پایه فیوز و نشانگر برای بررسی سلامت فیوز است. داخل فیوز نیز از بخش‌های دیگری همچون نواز فلزی وماده خاموش‌کننده قوس تشکیل شده است.

قیمت فیوز کاردی

قیمت فیوز چاقویی به عواملی همچون مدل فیوز، ولتاژ نامی، جریان نامی، قدرت قطع، استاندارد‌ها و برند بستگی دارد. تمامی این ویژگی‌ها برروی بدنه فیوز حک می‌شود و در هنگام خرید می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. فیوز کاردی 63 آمپر، فیوز کاردی 250 آمپر و فیوز کاردی 400 آمپر فیوز‌های بسیار پرکاربرد هستند.

خرید فیوز کاردی از راندنو

برای خرید فیوز کاردی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فیوز کاردی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


قدرت قطع کلید


جریان