ثبت فروشگاه

جعبه فیوز مینیاتوری 

جعبه فیوز مینیاتوری، تابلو برق واحدها و یا تابلو برق انتهایی یکی از قسمت های مهم برق هر ساختمانی به شما می رود که در هر واحد آپارتمانی دیده می شود. در گذشته سیم کشی ساختمان ها به روش جعبه تقسیم می شد و جعبه فیوز مینیاتوری وجود نداشت. اما با گذشت زمان جعبه فیوزهای مینیاتوری که شکل بهتری هم داشتند وارد خانه ها شدند تا حدی که جزئی از مقررات برق ساختمان به حساب می آیند. این محصول در نقشه های برق ساختمانی با نشانه اختصاری DP مشاهده می شود. جعبه فیوز محل قرارگیری کلید مینیاتوری است. به عنوان مثال برخی از جعبه فیوزها هشت تایی هستند، به این معنا که این جعبه فیوز گنجایش 8 کلید مینیاتوری را دارد. 

انواع جعبه فیوز 

جعبه فیوزهای مینیاتوری از لحاظ نحوه نصب در دو نوع روکار و توکار تولید می شوند. 

جعبه فیوز مینیاتوری روکار

جعبه فیوز روکار یکی از انواع جعبه فیوز است که شما می توانید با تعداد فیوزهای مختلف و مشخص از آن بهره ببرید. نوع روکار جعبه فیوز نیاز به حفاری روی دیوار ندارد و تنها به وسیله پیچ و براکت روی دیوار نصب می شود. این جعبه فیوز به دلیل توزیع عالی برق توانسته جزء پرکاربردترین ها به شمار رود. یکی دیگر از ویژگی های این محصول نصب آسان آن است. 

جعبه فیوز مینیاتوری توکار

نصب نوع توکار این محصول نیاز به حفاری روی دیوار دارد و به مراتب کمی سخت تر از نصب نوع روکار آن است اما در کل کیفیت آن بالا و کارایی خوبی دارد. از این نوع جعبه فیوز بیشتر در منازل مسکونی، تولیدی ها و ساختمان های اداری استفاده می شود. 
یکی از نکات مثبت این محصول این است که، دارای درب است و ایمنی را دوچندان می کند تا فیوزها برای کودکان غیر قابل دسترس باشند. همچنین وجود درب می تواند از خود محصول در برابر عوامل مختلفی مانند سرما، گرما، حرارت، فشارو ضربه محافظت کند.

مزیت استفاده از جعبه فیوز در ساختمان ها

یکی از نکات مثبت و بسیار مهم جعبه فیوز مینیاتوری این است که در هنگام خرابی یکی از سر خط ها، می توان تنها همان مسیری که دچار خرابی شده را قطع کرد و بقیه مسیرها به فعالیت خود ادامه دهند. این جعبه تامین کننده برق یک واحد ساختمانی به شما می رود. در جعبه فیوز مینیاتوری یک قطع کننده جریان مدار وجود دارد. این قطعه یک قطعه الکترومکانیکی است که بلافاصله در صورت افزایش و رسیدن به جریانی که از قبل روی آن تنظیم شده است، مدار را به صورت خودکار قطع می کند. به طور کلی دو کار اصلی جعبه فیوز مینیاتوری : حفاظت در برابر اضافه جریان و حفاظت از اتصال کوتاه است. علاوه بر این به کمک این وسیله می توان شلوغی ها و بی نظیمی هایی که در نصب فیوز رخ داده است را پنهان کرد.

جنس جعبه های فیوز مینیاتوری

جعبه های فیوز در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. برخی از آن ها درب دار و برخی دیگر از آن ها بدون درب هستند. از لحاظ جنس این جعبه ها در انواع مختلفی تولید می شوند؛

  • جعبه فیوز مینیاتوری فلزی
  • جعبه فیوز مینیاتوری پلاستیکی

 ویژگی های جعبه فیوز

  1. کمترین فضا را در منزل اشغال می کند.
  2. وزن بسیار کمی دارد.
  3. دارای درب و دریچه پلاستیکی است.
  4. قابلیت نصب و محافظت از یک تا شانزده عدد فیوز دارد.

نصب جعبه فیوز مینیاتوری 

جعبه فیوزها در دو نوع معمولی و صادراتی هستند در ابعاد متفاوت به بازار عرضه می شوند. ارتفاع نصب جعبه فیوز مینیاتوری از یک مقدار استاندارد پیروی می کند. فاصله جعبه فیوز باید از 150 تا 170 سانتی متر بالاتر از سطح ساختمان باشد. پیش از خرید جعبه فیوز مینیاتوری به تعداد فیوزها، ابعاد جایگاه و ... توجه کنید تا بتوانید بهترین جعبه را برای مجموعه خود انتخاب کنید.

قیمت جعبه فیوز مینیاتوری

این محصول همانند سایر محصولات هم تولید داخلی دارد و هم نوع وارداتی آن وجود دارد. از بهترین برندهای تولید داخلی می توان به جعبه فیوز مینیاتوری ویکو، البرز، سارو و ... اشاره کرد. نوع وارداتی این محصول هم توسط برندهای معروف حعبه فیوز مینیاتوری لگراند و اشنایدر تولید و عرضه می شوند. 

قیمت های جعبه فیوز مینیاتوری از لحظ کیفیت، ابعاد، جنس و... با یکدیگر متفاوت هستند. شما می توانید با مراجعه به سایت راندنو قیمت این محصول را مشاهده کنید. سایت راندنو به دلیل تنوع بالای محصول و همچنین قرارداد با فروشندگان و نمایندگان فروش برندهای معتبر و با کیفیت، توانسته کالاهای متفاوت با قیمت های مناسب در اختیار شما قرار دهد. در سایت راندنو شما می توانید قیمت جعبه فیوز مینیاتوری را در فروشگاه های مختلف مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید. 

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد


سایز