ثبت فروشگاه

بست فلزی کمربندی

بست فلزی کمربندی یک نوع بست و نگهدارنده است که از آن برای دسته بندی شاخه ای و نگه داشتن چند کابل یا چند سیم در کنار یکدیگر استفاده می شود. معمولاً از بست فلزی در محیط های باز که احتمال بارندگی، خوردگی، پوسیدگی و گاهاً خطر وجود دارد، استفاده می شود. این محصولات به دلیل این که بسیار مقرون به صرفه و پرکاربرد هستند، علاوه بر صنعت برق، در بسیاری از صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. بست کمربندی فلزی شیارهایی بر روی بدنه داخلی دارد که این دندانه ها و شیارها، در سری بست کمربندی قرار گرفته و قفل می شوند. در نتیجه بست دیگر حرکت نمی کند. بست فلزی عرض های مختلفی دارد که بست کمربندی فلزی 4.6 سانتی از پرکاربردترین آن ها است. از این بست ها جهت نگهداری لوله ها و سفت کردن چند لوله به یکدیگر نیز استفاده می شود.

بست فلزی کمربندی

نکات ایمنی در استفاده از بست فلزی

نصب و استفاده از بست کمربندی، ساده به نظر می رسد اما انجام این کار بدون داشتن ابزارهای لازم ممکن است موجب آسیب به کابل و دیگر تجهیزات شود. قبل از بسته شدن یک بست کمربندی بر روی کابل یا سیم، باید به این نکته توجه کرد که به چه میزان این بست کمربندی محکم شود، زیرا گاهی مقدار بیش از حد آن موجب آسیب به سیم و یا کابل مخصوصاً سیم و کابل های مخابراتی می شود. این آسیب می تواند تمامی سیگنال های ارسالی و دریافتی کابل را مختل کند. برای نصب و به کارگیری برخی از بست ها می توان از ابزارهای مخصوص نصب استفاده کرد. به عنوان مثال، نوعی ابزار برای کشش و برش این محصولات وجود دارد که ظاهری شبیه به تفنگ دارد و به راحتی در دست قرار می گیرد. این وسیله کمک می کند تا بست کشیده تر شده و اجسام مورد نظر را محکم تر در بر بگیرد. 

انواع بست فلزی

بست ها بر اساس جنس به چند دسته تقسیم می شوند. این تجهیزات می توانند از جنس پلاستیک و گاهی فولادی (استینلس استیل) و ضد زنگ به بازار عرضه شوند.

 1.  بست کمربندی فلزی (استینلس استیل): این مدل از بست ها نیز در دو نوع روکش دار اپوکسی و بدون روکش ارائه می شوند. بست کمربندی که با جنس استینلس استیل و بدون روکش ساخته شده است، دارای مقاومت کششی بسیار بالایی است. به همین دلیل از آن برای ایجاد اتصال میان تجهیزات و وسایل سنگین استفاده می شود. بست کمربندی استینلس استیل با روکش اپوکسی، دوام بسیار بالایی به نسبت مدل بدون روکش دارد  و از آن می توان در تمامی محیط ها استفاده کرد زیرا روکش عایق استفاده شده در آن از بست کمربندی محافظت می کند. 
 2.  بست اسپیت : این بست ها از ورق گالوانیزه ساخته می شوند و از آنها جهت سفت کردن لوله به سطوح استفاده می شود.
 3. بست کمربندی پلاستیکی: این نوع از بست ها، از نظر ساختار و مواد سازنده به دو دسته نایلون پلی آمید 66 و نایلون پلی آمید 46 تقسیم بندی می شوند. نوع اول در محیط هایی استفاده می شود که در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندارد، زیرا این نوع بست های کمربندی در مقابل تابش آفتاب و اشعه فرابنفش مقاومت ندارند و دچار پوسیدگی می شوند. این بست ها معمولاً به رنگ سفید عرضه می شوند. نوع دوم، بست کمربندی نایلونی که در مقابل نور خورشید و تابش اشعه فرابنفش از خود مقاومت نشان می دهد و معمولاً به رنگ مشکی طراحی و تولید می شود.

انواع بست فلزی

ویژگی های بست کمربندی فلزی

 • مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی
 • غیرقابل اشتعال بودن
 • محکم بودن
 • ضد خوردگی
 • استفاده آسان
 • راحت تر شدن خوشه بندی و دسته بندی

ویژگی های بست کمربندی فلزی

نکات مهم در خرید بست کمربندی

 1. ابعاد، اندازه طول، عرض بست و حداکثر قطر حلقه
 2. جنس و کیفیت بست کمربندی
 3. فاصله شیارها و ضخامت آن ها
 4. حداکثر مقاومت کششی حلقه و تحمل بست
 5. کاربرد بست
 6. رنگ بدنه

بهترین برند بست کمربندی

امروزه از بست های فلزی و کمربندی در بسیاری از مکان ها استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این بست ها می پردازند. از برترین این برندها می توان به بست کمربندی ستایش فارس، دیلم الکتریک، استیل رادان و دیگر موارد اشاره کرد.

قیمت بست کمربندی

قیمت بست فلزی به عوامل مختلفی همچون جنس بست، سایز، مقاومت آن، استانداردهای تولید، روکش بست، تعداد، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید بست کمربندی

برای خرید بست فلزی کمربندی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات بست فلزی کمربندی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بست فلزی کمربندی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی بست فلزی کمربندی را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


عرض