ثبت فروشگاه

بست فلزی

بست فلزی و یا بست کمربندی فلزی، یک نوع بست و نگهدارنده است که از آن برای دسته بندی شاخه ای و نگه داشتن چند کابل یا چند سیم در کنار یکدیگر استفاده می شود. معمولاً از بست فلزی در محیط های باز که امکان بارندگی، خوردگی، پوسیدگی و گاهاً خطر وجود دارد، استفاده می شود. این محصولات به دلیل این که بسیار مقرون به صرفه و پرکاربرد هستند، علاوه بر صنعت برق، در بسیاری از صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. بست کمربندی  فلزی دارای شیارهایی بر روی بدنه  داخلی می باشد که این دندانه ها و شیارها، در سری بست کمربندی قرار گرفته و قفل می شود و در نتیجه بست دیگر حرکت نمی کند. بست فلزی دارای عرض های مختلفی است که بست کمربندی فلزی 4.6 سانتی از پرکاربردترین آن می باشد. از این بست ها جهت نگهداری لوله ها و سفت کردن چند لوله به یکدیگر نیز استفاده می شود. نوعی از بست ها، بست اسپید می باشد که از این نوع بست جهت بستن لوله به دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات ایمنی در استفاده از بست فلزی

نصب و استفاده از بست کمربندی، ساده به نظر می رسد اما انجام این کار بدون داشتن ابزارهای لازم ممکن است موجب آسیب شود. قبل از بسته شدن یک بست کمربندی بر روی کابل یا سیم، باید به این نکته توجه کرد که به چه میزان این بست کمربندی محکم شود، زیرا گاهی مقدار بیش از حد آن موجب آسیب به سیم و یا کابل مخصوصاً سیم و کابل های مخابراتی می شود. این آسیب می تواند تمامی سیگنال های ارسالی و دریافتی کابل را مختل کند. برای نصب و به کارگیری برخی از بست ها می توان از ابزارهای مخصوص نصب برای آن ها استفاده کرد. به عنوان مثال، نوعی ابزار برای کشش و برش این محصولات وجود دارد که ظاهری شبیه به تفنگ داشته و به راحتی در دست قرار می گیرد. این وسیله کمک می کند تا بست کشیده تر شده و اجسام مورد نظر را محکم تر در بر بگیرد. 

بست ها بر اساس جنس به چند دسته تقسیم می شوند. این تجهیزات می توانند از جنس پلاستیک و گاهی فولادی (استینلس استیل) و ضد زنگ به بازار عرضه شوند.

  1.  بست کمربندی فلزی (استینلس استیل): این مدل از بست ها نیز در دو نوع روکش دار اپوکسی و بدون روکش ارائه می شوند. بست کمربندی که با جنس استینلس استیل و بدون روکش ساخته شده است، دارای مقاومت کششی بسیار بالایی بوده و به همین دلیل از آن برای اتصال دادن میان تجهیزات و وسایل سنگین استفاده می شود. بست کمربندی استینلس استیل با روکش اپوکسی، دارای دوام بسیار بالایی به نسبت مدل بدون روکش آن است و از آن می توان در تمامی محیط ها استفاده کرد زیرا روکش عایق استفاده شده در آن از بست کمربندی محافظت می کند. 
  2.  بست اسپیت : این بست ها از ورق گالوانیزه ساخته می شوند و از آنها جهت سفت کردن لوله به سطوح استفاده می شود.
  3. بست کمربندی پلاستیکی: این نوع از بست ها، از نظر ساختار و مواد سازنده به دو دسته نایلون پلی آمید 66 و نایلون پلی آمید 46 تقسیم بندی می شوند. نوع اول در محیط هایی استفاده می شود که در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندارد، زیرا این نوع بست های کمربندی در مقابل تابش آفتاب و اشعه فرابنفش مقاومت نداشته و دچار پوسیدگی می شوند. این بست ها معمولاً به رنگ سفید عرضه می شوند. نوع دوم، بست کمربندی نایلونی که در مقابل نور خورشید و تابش اشعه فرابنفش از خود مقاومت نشان می دهد و معمولاً به رنگ مشکی طراحی و تولید می شود. 

نکات مهم در خرید بست کمربندی

  1. ابعاد، اندازه طول، عرض بست و حداکثر قطر حلقه
  2. جنس و کیفیت بست کمربندی
  3. فاصله شیارها و ضخامت آن ها
  4. حداکثر مقاومت کششی حلقه و تحمل بست
  5. کاربرد بست
  6. رنگ بدنه

 شرکت های بسیاری در زمینه تولید این محصولات فعالیت می کنند که از مهم ترین آن ها می توان به دیلم الکتریک اشاره کرد. 
راندنو ویترینی از هزاران کالا است که هر یک با مشخصات فنی و تصاویر مربوطه قرار داده شده است و می توان با مراجعه به آن، کالاها را با یکدیگر مقایسه کرد و بهترین خرید را انجام داد.

لیست مقایسه

برند


عرض