ثبت فروشگاه

مهره نوعی اتصال‌دهنده فلزی است که وسط آن حفره وجود دارد. مهره‌ها از مهم‌ترین متعلقاتی هستند که در زمینه اتصالات با پیچ و ملزومات مربوط به آن به کار می‌روند. در واقع مهره‌ها به عنوان کمک کننده برای مقاومت هرچه بیشتر اتصالات پیچی هستند. همچنین برخی از اتصالات بدون وجود این متعلقات غیر استاندارد هستند و کاربردی نخواهند داشت. انواع مهره توسط پیچ‌ها به صورت نری و مادگی درون یکدیگر چفت می‌شوند. این متعلقات به عنوان نگهدارنده پیچ‌ها استفاده می‌شوند و با شکل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. لازم به ذکر است در راندنو امکان مشاهده لیست انواع پیچ و مهره وجود دارد. همچنین می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید و متعلقات مورد نظر بدون هیچ واسطه‌ای خریداری نمایید.

مهره دارای دو قسمت درونی و بیرونی است. قسمت درونی دارای رزوه مخصوص، همانند پیچ است که پیچ از آن عبور می‌کند. قسمت بیرونی نیز بخش آچارخور این قطعه است و ضلع‌های مختلفی دارد که برای محکم کردن آن باید از آچار استفاده شود. به طور کلی برای بهترین تعریف مهره می‌توان گفت جسمی چند ضلعی و گرد است که به یک حفره رزوه شده مجهز شده است. این قطعه تا جایی که امکان دارد به دور پیچ می‌گردد تا پیچ را در سرجای خود چفت کند. حفره موجود در مرکز این قطعه به منظور اتصال آن به متعلقات دیگر و ایجاد اتصالات مستحکم میان اجزای مختلف است.

این متعلقات یکی از اجزای اصلی در اتصالات و مونتاژ‌های مختلف به شمار می‌آیند.  از آنجایی که انواع و ابعاد مهره‌ها متنوع است، کاربردهای آن‌ها نیز بسیار گسترده است. استفاده از این قطعه برای اتصال و تثبیت قطعات مختلف ازجمله تیرها، پانل‌ها، قطعات الکتریکی و چوبی کاربرد دارد. عملکرد این قطعه به گونه‌ای است که با ایجاد اصطکاک میان سطوح، از لغزش و جدا شدن قطعات نیز جلوگیری می‌کند. استفاده از این متعلقات در صنایع مختلف همچون ساختمان‌سازی و ماشین‌سازی کاربردهای زیادی دارد. همچنین به کار بردن این متعلقات در زندگی روزمره نیز کاربرد دارد.

مواد اولیه ساخت مهره‌ها می‌توانید فلز، پلاستیک، استیل و غیره باشد. ماده اصلی ساخت این متعلقات با توجه به نوع کاربرد و شرایط استفاده از یکدیگر متمایز می‌شوند. توجه نمایید این تجهیزات توسط هر ماده‌ای که ساخته شوند، نوعی پوشش محافظتی بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد. این لایه محافظتی، ویژگی‌های خاصی را همچون کاهش اصطکاک، مقاومت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی به قطعات اضافه می‌کند. پوشش مهره‌ها نیز می‌تواند به صورت گالوانیزه سرد و گرم، داکرومت، کادمیوم، تفلون و سرامیک باشد.

انواع مهره بسته به نوع استفاده، ابعاد، شکل و جنس ساخته شده می‌توانند متنوع باشند. برخی از انواع مهره‌های پرکاربرد عبارتند از مهره چهارگوش، مهره کاسه نمدی، مهره شش گوش، مهره خروسکی یا بالدار، مهره لبه دار و مهره پرچ. همچنین سایز مهره ها با توجه به اندازه پیچ یا یراق مورد نظر نیز متفاوت است. این متعلقات در سایزبندی‌های مختلف 6، 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 24، 30 و 36 تولید می‌شوند.

این متعلقات با بهره‌گیری از استانداردهای خاصی تولید می‌شوند تا کیفیت آن‌ها تضمین شود. برخی از استانداردهای مهم در زمینه تولید مهره‌ها شامل استاندارد ISO، استاندارد DIN، استاندارد ANSI/ASME، استاندارد BS، استاندارد ASTM و استانداردهای ملی می‌شود. این استانداردها به منظور اطمینان از ایمنی، کیفیت و قابلیت اطمینان مهره‌ها ایجاد شده‌اند.

قیمت مهره

قیمت انواع مهره براساس جنس و کیفیت آن، سایز و اندازه قطعه، پوشش سطحی، استانداردهای ساخت محصول، تعداد سفارش و شرکت تولیدکننده آن متغیر است. همچنین شرایط و نوسانات بازار نیز می‌تواند تعیین کننده قیمت دقیق این متعلقات باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق مهره‌ در سایزهای مختلف می‌توانید به سایت راندنو مراجعه نمایید. راندنو همواره در تلاش است با معرفی تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر انواع یراق آلات، انتخاب آسان و مطمئنی را برای خریداران فراهم کند.

خرید مهره از راندنو

برای خرید انواع مهره می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت مهره پلاستیکی و فلزی را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع مهره ابزار یراق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش مهره را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند