ثبت فروشگاه

مهره فلکه

مهره فلکه یا مهره فلکه ای نوعی اتصال است که به منظور ایجاد اتصالات متحرک در سیستم‌های مکانیکی استفاده می‌شود. پیچ و مهره فلکه ای نیز از متعلقاتی هستند که به صورت مکمل با یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. شکل ظاهری این مهره به گونه‌ای است که بخشی از آن مسطح و بخش دیگر آن از ریل‌های متحرک برخوردار است که اتصالات را فراهم می‌کند. همچنین با چرخاندن مهره فلکه، ریل‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند و اتصالات متحرک میان قطعات، فراهم می‌شود. بدنه این قطعه از پلاستیک و حفره آن از رزوه فلزی تشکیل شده است. قسمت پلاستیکی این مهره مانند یک دستگیره عمل می‌کند و موجب سهولت در باز و بسته کردن مهره می‌شود.

مهره فلکه‌ای در مدل‌های متنوعی همچون توپی و بادامی و با سایزهای 6، 8، 10، 12، 14 و 16 تولید می‌شود. پیچ فلکه پلاستیکی نیز به عنوان یک نوع اتصال متحرک در سیستم‌های مکانیکی و صنعت کاربردهای متنوعی دارد. برخی از کاربردهای مهره فلکه عبارتند از:

  • صنایع خودروسازی: مهره‌های فلکه در سیستم‌های تعلیق خودروها و اتصالات متحرک دیگر مانند مفصل‌ها و سیستم‌های فرمان استفاده می‌شوند.
  • صنایع ماشین‌سازی: در ماشین‌آلات صنعتی و ابزارهای مکانیکی، از مهره‌های فلکه جهت ایجاد اتصالات متحرک استفاده می‌شود.
  • ساختمان‌سازی: در صنایع ساخت و ساز، مهره‌های فلکه به منظور ایجاد اتصالات متحرک در سیستم‌های درب و پنجره، درب‌های چرخشی و سایر قطعات مکانیکی استفاده می‌شوند.
  • صنایع دریایی: در صنایع دریایی و کشتی‌سازی، مهره‌های فلکه در زمینه ایجاد اتصالات متحرک در سیستم‌های تعلیق، درب‌ها و سایر قطعات مکانیکی استفاده می‌شوند.
  • صنایع هوافضا: در صنایع هوافضا و ساخت و تولید ماهواره‌ها و سیستم‌های فضایی، مهره‌های فلکه به منظور ایجاد اتصالات متحرک در قطعات مکانیکی استفاده می‌شوند.

لازم به ذکر است موارد نام برده، تنها بخشی از رایج‌ترین کاربردهای این محصول هستند. همچنین استفاده از این متعلقات، کاربردهای زیادی در منازل نیز دارد.

مهره فلکه

قیمت مهره فلکه

مهره فلکه ای به دلیل ایجاد حالت فلکه‌ای و ایجاد اتصالات کاربردهای زیادی در حوزه‌های مختلف دارد. این محصول با توجه به نوع کاربری، مدل و سایز قیمت گذاری می‌شود. همچنین مواد اولیه استفاده شده در ساخت این متعلقات، از دیگر موارد مهمی است که بر قیمت مهره فلکه ای تأثیر می‌گذارد.

خرید مهره فلکه از راندنو

برای خرید مهره فلکه می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات مهره فلکه را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست پیچ و مهره فروشی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی پیچ و مهره و همچنین مراکز فروش این متعلقات را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند