ثبت فروشگاه

فیلتر

فیلتر یا صافی ابزاری است که به منظور تصفیه یا جداسازی یک ماده یا عنصر مشخص، از عناصر نامناسب مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید اگر عناصر تامطلوب از عنصر اصلی حذف نشوند، نتیجه مناسبی از فرآیند کار به دست نمی آید. از این رو انواع فیلترهای صنعتی باتوجه به موارد مصرف گوناگونی که دارند، در مدل های مختلف با بازدهی های متفاوت در راندمان جذب ذرات، به بازار عرضه می شوند. انواع فیلترهای صنعتی در صنایع مختلفی همچون پتروشیمی، نفت و گاز، داروسازی، خودروسازی و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلتر

انواع فیلتر صنعتی براساس سیالات

فیلترها باتوجه به کاربرد و مصارفی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه شما را با را انواع فیلترهای صنعتی، باتوجه به سیالات مصرفی آشنا خواهیم نمود.

فیلتر آب صنعتی

امروزه باتوجه به استفاده زیاد از مواد شیمیایی و ورود آلاینده آنها به آب، استفاده از فیلترهای آب از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو فیلتر صنعتی آب از رایج ترین انواع فیلترهای صنعتی به شمار می آیند که در بسیاری از کارخانه های صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و ... مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که انواع فیلتر آب در چند مدل فیلتر کاتریج، فیلتر نخی و فیلتر استیل تولید و به بازار عرضه می شوند.

فیلتر آب صنعتی

فیلتر صنعتی هوا

فیلترهای هوا که در اصطلاح با نام فیلتر هوای خشک شناخته شده هستند، برای ژنراتور و توربین های نیروگاه ها و صنایع بزرگ استفاده می شوند. قسمت فیلترکننده این فیلترها از سلولز یا فایبرگلاس ساخته می شود. توجه داشته باشید که این گونه از فیلترها باتوجه به وضعیت آب و هوایی، از کاربردهای مختلفی برخوردار هستند. به طور کلی کاربرد فیلترهای هوا، تصفیه هوای ورودی و در برخی مواقع تصفیه هوای خروچی تجهیزات صنعتی است. لازم به ذکر است که عمر مفید فیلتر صنعتی هوا 6 ماه است و هر 6 ماه یک بار باید فیلتر دستگاه خود را تعویض نمایید.

این موضوع را درنظر داشته باشید که اگر فیلتر هوا را در مدت زمان مشخص تعویض نکنید، راندمان دستگاه تصفیه شما ضعیف می شود و ممکن است دچار آسیب شود. از این رو شما مجبور می شوید که هزینه بیشتری جهت انجام فعالیت مجدد دستگاه پرداخت نمایید.

فیلتر صنعتی هوا

فیلتر صنعتی روغن

فیلتر هیدرولیک که با نام فیلتر روغن هم شناخته شده هستند، بخشی از یک سامانه صنعتی هیدرولیکی هستند که طیف وسیعی از تجهیزات صنعتی را دربر می گیرند. وظیفه این نوع از فیلترهاحذف سیال هیدرولیک از ذرات آلوده کننده است تا از آسیب به سامانه جلوگیری نماید.

فیلتر صنعتی روغن

فیلترهای گاز

همانطور که می دانید جریان گاز در لوله ها، موجب ایجاد رسوب در آنها می شود. از این رو برای جلوگیری از رسوب گازها و همچنین جلوگیری از افت فشار و کاهش بازدهی آنها باید از فیلتر گاز صنعتی استفاده نمود. فیلترهای گاز صنعتی موجب جداسازی ذرات مایع و جامد موجود در گازها می شوند و مانع از رسوب شدن آنها می شوند. فیلتر نمدی و فیلتر سرامیکی از انواع فیلترهای گاز صنعتی به شمار می آیند.

فیلترهای گاز

فیلترهای جداکننده

فیلتر سپراتور یا جداکننده یکی دیگر از انواع کارآمد فیلترهای صنعتی به شمار می آید. از این نوع فیلترها به منظور جداسازی ذرات در دستگاه های کمپرسور استتفاده می شود. به طور معمول فیلتر جداکننده در دستگاه هایی که فعالیت آنها تجزیه روغن است، مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی این فیلترهای جداکننده، جداسازی روغن از بخار هوای فشرده در کمپرسور است.

فیلترهای جداکننده

فیلترهای مواد سوختی

از این فیلترها همانطور که از نامشان مشخص است، به منظور تصفه سازی مواد آلی مانند بنزین و ... از آلودگی های موجود، استفاده می شود. این فیلترها از قابلیت تصفیه سازی سوخت ها برخوردار هستند و آلودگی های موجود در دستگاه ها را به خوبی حذف می نمایند.

انواع فیلتر صنعتی براساس کاربرد

انواع فیلترها باتوجه به کاربردهایی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. در لیست زیر به تعدادی از رایج ترین انواع فیلترها براساس کاربرد آنها پپرداخته شده است:

 • فیلتر کیسه ای
 • فیلتر کارتریج
 • فیلتر شمعی یا کندل
 • فیلتر صنعتی لانه زنبوری
 • فیلتر صنعتی فعال هیبریدی
 • میکروفیلترها
 • فیلتر سپریتور
 • پیش فیلتر صنعتی
 • فیلتر کربن اکتیو
 • فیلتر میکروتاپ
 • فیلتر پلیسه ای
 • فیلتر دو فازی
 • فیلتر اسپارکلر
 • فیلتر شنی

انواع فیلتر صنعتی براساس کاربرد

انواع فیلتر صنعتی باتوجه به جذب آلودگی ها

انواع فیلترهای صنعتی باتوجه به میزان راندمانی که در جذب غبار و ذرات هوا دارند، در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم:

 • فیلتر با بازدهی 60 الی 65 درصد
 • فیلتر با بازدهی 800 الی 85 درصد
 • فیلتر با بازدهی 90 الی 95 درصد

لازم به ذکر است که این سه نوع فیلتر ظاهر یکسانی دارند اما کاربرد آنها با یکدیگر متفاوت است.

ویژگی های فیلتر

همانطور که می دانید، استفاده از فیلترها از مزایای قابل توجهی برخوردار است که در ادامه به ویژگی های استفاده از آنها می پردازیم.

جداسازی جامدات از مایعات

قسمت غشاء و پوسته یک فیلتر، در تماس مستقیم با یکدیگر هستند. از این رو یک فیلتر مناسب باید به گونه ای طراحی شده باشد تا فیلتر بتواند بخش جامد موجود در سیال را جدا نماید.

عدم انسداد

منافذ عبور سیال و محلول ممکن است در زمانی که فیلتر مواد جامد را جدا می کند بسته شوند و فیلتر از عبور سیال جلوگیری کند. بنابراین یک فیلتر مناسب باید به گونه ای باشد تا در زمان جدا کردن بخش جامد از بخش سیال، منافذ عبوری سیال و محلول بسته نشود.

امکان تخلیه و تمیزکاری

در مواردی که در صنعت مورد نظر از فیلترهای دائمی استتفاده شود، پوسته فیلتر باید به گونه ای طراحی شده باشد که امکان تمیز کاری قالب وجود داشته باشد.

کاربرد فیلتر صنعتی

همانطور که گفته شد، فیلترهای صنعتی جهت تصفیه سیال های خروجی و نامناسب، مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین استفاده از این انواع فیلترها در صنایع مختلفی همچون نفت و گاز، پتروشیمی، خودروسازی و صنایعی که به تولید آلاینده ها می پردازند، بسیار کارآمد است.

نکات مهم در خرید فیلتر صنعتی

پیش از خرید هر نوع فیلتر، باید باتوجه به کاربرد خود از این محصول، مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید. در ادامه به نکات مهم هنگام خرید فیلترهای صنعتی خواهیم پرداخت.

 • در ابتدا باتوجه به نیاز دستگاه خود باید به خرید فیلترها اقدام نمایید. انواع فیلترها باتوجه به دستگاه های خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی تولید و عرضه می شوند. همچنین فیلترها در ظرفیت های گوناگونی ساخته می شوند. توجه داشته باشید که ظرفیت های 50 و 70 گالن، برای مصارف خانگی مناسب هستند.
 • از دیگر نکاتی که هنگام خرید فیلترهای تصفیه کننده باید به آن توجه داشته باشید، برند تولیدکننده این محصول است. تولید فیلتر صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است که بر کیفیت این محصول تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. در نتیجه هنگام تهیه هر نوع فیلتر تصفیه کننده ای، سعی بر این داشته باشید که از یک برند معتبر خرید خود را انتخاب نمایید.
 • تعداد لایه ها و مواد اولیه ساخت غشاء از دیگر فاکتورهایی است که بر کیفیت این محصولات تأثیر مستقیم می گذارد. از این رو هنگام خرید انواع فیلترهای تصفیه کننده به کیفیت آن توجه داشته باشید. همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت بالاتر فیلتر، نشان دهنده کیفیت مطلوب این محصولات نیست.
 • اگر قصد تهیه این محصول را دارید، با مراجعه به فروشگاه های معتبر، با اطمینان بالاتری می توانید خرید خود را انجام دهید. در نتیجه احتمال کلاه برداری از شما و تهیه ابزار بی کیفیت کاهش می یابد.

نکات مهم در خرید فیلتر صنعتی

روش های شست و شوی فیلترهای صنعتی

همانطور که پیش از این به موضوع انسداد و عدم تخلیه فیلترها اشاره نمودیم، این فعالیت از اهمیت به سزایی برخوردار است. در ادامه شما را با روش های تمیز کردن فیلترهای صنعتی آشنا خواهیم نمود.

 • شست و شوی فیلتر با مقدار کمی شوینده و آب ولرم تا حدی که به مقدار زیادی کف نکند.
 • ضربه زدن به سر فیلتر
 • دمیدن فشار از داخل به خارج از فیلتر

روش های شست و شوی فیلترهای صنعتی

مقاومت شیمیایی در فیلترهای صنعتی به چه معناست؟

بسیاری از فیلترها که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، وظیفه تصفیه سیالات با ماهیت اسیدی را بر عهده دارند. از این رو پوسته این فیلترها که با سیال در تماس مستقیم است، در برابر خوردگی باید مقاومت بالایی داشته باشند. علاوه بر این نیز در برابر کنش های شیمیایی سیال، باید از خود مقاومت نشان دهد.

بهترین برند فیلتر

برندهای متعددی به تولید انواع فیلترهای صنعتی پرداخته اند. در ادامه شما را با محبوب ترین و شناخته شده ترین شرکت های تولیدکننده فیلتر صنعتی آشنا خواهیم نمود.

فیلتر صنعتی خورشید پالایه

برند خورشید پالایه یکی از شرکت های تولیدکننده مطرح در زمینه ارائه انواع فیلترهای صنعتی است. این شرکت در سال 1392 با هدف تولید و عرضه فیلتراسیون های صنعتی تأسیس شد. فیلتراسیون های صنعتی ارائه شده این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند که در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. این شرکت نیز به تولید انواع فیلترهای کیسه ای، کارتریجی، پانلی و ... پرداخته است.

فیلتر آیرون مکس

برند آیرون مکس از شرکت های شناخته شده ای است که به تولید انواع ابزارآلات می پردازد. ابزارآلات تولیدشده برند آیرون مکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند که باتوجه به نیازهای کاربران خود به بازار عرضه می شوند. این شرکت نیز به تولید انواع فیلتر صنعتی مایعات، انواع فیلتر روغن صنعتی و ... پرداخته است.

فیلتر صنعتی ممبران، فیلتر تصفیه آب سافت واتر، فیلتر روغن سرکان، فیلتر روغن بهران،

قیمت فیلتر

قیمت فیلتر باتوجه به عواملی مانند جنس فیلتر، نوع فیلتر، دقت فیلتر، ظرفیت فیلتر و موارد دیگر بستگی دارد. ابعاد فیلتر، لایه های فیلتر، برند تولیدکننده فیلتر نیز از جمله مواردی هستند که بر قیمت انواع فیلترهای تصفیه کننده تأثیرگذار هستند. جهت اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب و قیمت فیلتر روغن با مراجعه به سایت راندنو به صورت مستقیم می توانید با فروشندگان این محصولات در ارتباط باشید. شما فروشندگان عزیز جهت فروش فیلتر صنعتی خود می توانید با ثبت نام در سایت راندنو، با خریداران مرتبط تعامل به عمل آورید و محصولات خود را با بازدهی بالایی به فروش برسانید.

خرید فیلتر

برای خرید فیلتر صنعتی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فیلتر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند