ثبت فروشگاه

مکنده صنعتی دستگاهی است که با ایجاد مکش، گرد و غبار موجود در محیط را به درون کیسه جمع‌آوری می‌کند. این دستگاه آلودگی‌های ریز در محیط‌های صنعتی و نیمه صنعتی را به طور کامل پاکسازی می‌کند. این دستگاه به سیستم مکش قوی مجهز شده است و فیلتراسیون بالایی دارد. همچنین گرد و غبار موجود در محیط را در مدت زمان کوتاه و با قدرت زیادی جمع‌آوری می‌کند. لازم به ذکر است در موارد بسیار حساس، توسط این دستگاه می‌توان ذرات ریزتر از 1 میکرون را جمع‌آوری کرد.

با استفاده از دستگاه مکنده صنعتی می‌توان آلودگی‌های موجود در تار و پود موکت یا فرش را جمع‌آوری کرد. دستگاه مکنده صنعتی به خرطومی‌های بلند و انعطاف‌پذیر، لوله‌هایی با قابلیت تغییر طول و دامنه مجهز شده است. در نتیجه، نظافت نقاطی که دسترسی به آن‌ها سخت و دشوار است، امکان‌پذیر می‌شود. برخورداری از بازدهی بسیار بالا، امکان جابه‌جایی آسان و سطح صدای پایین از مهم‌ترین مزایای این ابزار به شمار می‌آیند.

فیلترهای این نوع مکنده شامل فیلتر پاکتی کاغذی در دو نوع استاندارد و الکترواستاتیک، فیلترهای غشایی پلی استری و پلی کامپوزیتی، فیلترهای کارتریجی، HEPA و ULPA هستند. هر کدام از این فیلترها براساس نوع دستگاه و میزان مکش برای دستگاه مکنده صنعتی کاربرد دارد. با توجه به تقاضای بالا و کارکردهای وسیع مکنده‌های صنعتی، مدل‌های متفاوتی از این مکنده‌ها تولید شده است. از انواع مکنده صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مکنده صنعتی یک قلو: استفاده از این دستگاه در کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی مناسب است. این ابزار قدرت بالایی در مکش انواع گرد و غبار دارد. معمولاً به صورت تکفاز نیز در بازار موجود است.
 • مکنده صنعتی دو قلو: این دستگاه به دو مخزن جمع‌آوری مجهز شده است و قدرت بالایی در مکش آلودگی‌ها دارد. از این دستگاه برای نظافت دستگاه‌ها در کارخانه‌های بزرگ و جلوگیری از انتشار آلودگی‌ها استفاده می‌شود.

اجزای دستگاه مکنده صنعتی شامل موارد زیر است:

 • پمپ مکش: اصلی‌ترین قسمت یک مکنده، پمپ مکش است و قدرت و سرعت مکش به آن مربوط می‌شود.
 • مخزن: مخزن محل ذخیره مواد، گرد و غبارهای جمع شده است و باید مقاومت بالایی داشته باشد تا هنگام جابه‌جایی مداوم، آن در زمان تخلیه مواد، آسیبی به آن وارد نشود. جنس مخزن باید متناسب با نوع موادی که جمع آوری می‌شود باشد. همچنین از جای درآوردن و جایگذاری مخزن باید به آسانی و راحتی انجام شود.
 • فیلتر: فیلترها نقش مهمی در جلوگیری از بازگشت آلودگی و گرد و غبار به محیط دارند. این فیلترها در دو نوع فیلتر ورودی و خروجی وجود دارند. فیلتر ورودی مانع از ورود ذرات و آلودگی‌ها به داخل پمپ می‌شود. فیلتر خروجی مانع از بازگشت مجدد آلودگی ها و ذرات ریز به محیط می شود. اگر دستگاه مکنده دارای سیستم فیلتراسیون کارامدی نباشد، کارایی چندانی ندارد زیرا گرد و غبار و آلودگی جمع شده به همراه جریان هوا به محیط باز می‌گردد در نتیجه عمر مفید فیلتر کاهش می‌یابد و مکنده کارایی مفید خود را از دست می‌دهد.
 • نازل و خرطومی: نازل‌ها قسمتی از مکنده هستند که به طور مستقیم با آلودگی‌ها و ذرات ریز در ارتباط هستند و آن‌ها را به مخزن منتقل می‌کنند. همچنین ویژگی الکترواستاتیک را دارند. با روشن کردن الکتروموتور، هوای داخل محفظه مخزن به سمت فضای اطراف مکش و تخلیه می‌شود در نتیجه در مخزن خلاء ایجاد شده و توسط شلنگی که به مخزن متصل است، مواد به سمت مخزن، مکش و هدایت می‌شوند.

قیمت مکنده صنعتی

مکنده صنعتی با در نظر گرفتن پارامترهایی مانند نوع و تعداد موتور، قدرت موتور، قدرت مکش، جابجایی هوا، طول خرطومی، صدای موتور، جنس مخزن، سطح مقطع فیلتر، ابعاد دستگاه و غیره قیمت گذاری می‌شود.

خرید مکنده صنعتی از راندنو

پیش از خرید دستگاه مکنده صنعتی بهتر است به موارد زیر توجه شود:

 1. میزان فضایی که مکنده اشغال می کند
 2. شرکت سازنده
 3. گارانتی دستگاه
 4. تک فاز یا سه فاز بودن موتور دستگاه
 5. مقدار مکش دستگاه برحسب نوع کاربرد
 6. انتخاب نوع فیلتر دستگاه مکنده متناسب با نوع موادی که باید جمع آوری شود

برای خرید مکنده صنعتی قوی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت مکنده صنعتی نجاری را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مکنده صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع