ثبت فروشگاه

ترانسفورماتور برق وسیله‌ای است که به کمک آن می‌توان برق را از محل تولید گرفته و به نقاط مختلف جهت توزیع برق انتقال داد. این محصولات معمولاً در خطوط توزیع و انتقال و برای کاهش تلفات به کار می‌روند. به همین دلیل تکنسین‌های برق به خرید ترانسفورماتور اقدام می‌کنند. این تجهیزات در گذشته به صورت نرمال و جدیداً به صورت کم تلفات توسط کارخانه‌ها ارائه می‌شوند. این وسیله یک هسته مرکزی و یک مخزن روغن دارد. در نوع کم تلفات، جنس ورق هسته نسبت به نوع نرمال متمایز است. ترانسفورماتور کم تلفات روغنی امروزه سهم به سزایی در برق رسانی و کاهش افقت ولتاژ شهری دارد. با توجه به نوع کاربرد از ترانسفورماتور کاهنده و افزاینده استفاده می‌شود. قیمت روز ترانسفورماتور را می‌توانید از سایت راندنو مشاهده کنید. دستگاه ترانسفورماتور برق چیست سوال بسیاری از افراد در صنعت برق است. این وسیله انرژی الکتریکی را بین دو یا چند سیم پیچ از طریق القای الکترومغناطیسی انتقال می‌دهد. به این صورت که یک جریان متغیر در سیم پیچ اولیه ترانسفورمر میدان مغناطیسی متغیر در هسته ترانسفورماتور ایجاد می‌کند و اثر میدان متغیر مغناطیسی سبب ایجاد ولتاژ در سیم پیچ دوم می‌شود. از این تجهیزات برای افزایش یا کاهش ولتاژ متناوب در شبکه‌های برق استفاده می‌شود.

این محصول اغلب در ابتدای خطوط نصب می‌شود زیرا تمامی هادی‌های الکتریکی مقاومت الکتریکی دارند. این مقاومت موجب اتلاف انرژی در طول مسیر انتقال انرژی الکتریکی می‌شود. به همین دلیل به یک transformer نیاز است. درواقع بدون کمک این محصولات امکان استفاده از منابع دوردست انرژی وجود ندارد. این محصول به یک محافظ ترانسفورماتور مجهز می‌شود تا در برابر عوامل محیطی سالم بماند. در حال حاضر این محصولات در اندازه‌ها و توان‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. یک ترانس می‌تواند آن قدر کوچک باشد که در یک میکروفون نصب شود و یا بزرگ به اندازه چند گیگا ولت - آمپر باشد. تمامی این تجهیزات اصول کار مشابهی دارند، تنها طراحی و ساخت آن‌ها متفاوت است. هر ترانس براساس وزن، ابعاد، توان و دیگر پارامترها در یک جدول مشخص می شود. خریداران اغلب پیش از خرید جدول وزن ترانسفورماتور را بررسی می‌کنند.

علاوه بر ترانسفورماتور تک فاز نوع دیگری به نام ترانسفورماتور 3 فاز به بازار عرضه می‌شود. در صورتی که 3 عدد از تراسفورماتورهای عادی در کنار هم قرار بگیرند، یک ترانس سه فاز تشکیل می‌شود. البته در کارخانه‌های تولید ترانس به دلیل اهمیت ابعاد این محصولات به صورت یکپارچه ساخته می‌شوند. در نتیجه هزینه و فضای اشغالی آن‌ها کمتر است.

ترانسفورماتور از نظر کاربرد در انواع زیر به بازار عرضه می‌شوند:

  • ترانسفورماتور قدرت
  • ترانسفورماتور صنعت
  • ترانسفورماتور در الکترونیک قدرت
  • اتو ترانسفورماتورها
  • ترانسفورماتورهای اندازه گیری
  • ترانسفورماتورهای جداکننده
  • ترانسفورماتورهای عایق
  • ترانسفورماتورهای کنترل
  • ترانسفورماتورهای منبع تغذیه
  • ترانسفورماتورهای جرقه زن

قیمت ترانسفورماتور

در سایت راندنو می‌توان انواع transformer قدرت از KVA 25 الی KVA 2000 و انواع ترانسفورماتور توزیع را با هم مقایسه کرد. قیمت انواع ترانسفورماتور برق به عواملی همچون قدرت، نوع ترانسفورماتور، استانداردهای تولید و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید ترانسفورماتور از راندنو

برای خرید ترانسفورماتور می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ترانسفورماتور ایران ترانسفو و دیگر برندها و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش ترانسفورماتور را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند