ثبت فروشگاه

یو پی اس (UPS) یا منبع تغذیه بی وقفه یک دستگاه الکتریکی است که برق مورد نیاز را در زمان قطع شدن برق تامین می‌کند. این سیستم، بین برق شهری و دستگاه مصرف کننده قرار می‌گیرد که علاوه‌بر تنظیم برق شبکه و تثبیت آن، مانع از نفوذ نویز به دستگاه‍‌های حساس می‌شود و از تعمیرات و عقب افتادگی‌های هزینه دار جلوگیری می‌کند. معمولاً تجهیزات الکترونیکی در صورت قطع ناگهانی برق، دچار اختلال می‌شوند به همین خاطر باید از UPS برای حفاظت از سیستم‌ها استفاده کرد. قیمت یو پی اس (UPS) به عوامل زیادی همچون سرعت قطع و وصل، کیفیت قطعات و دیگر عوامل بستگی دارد. استفاده از UPS سبب حفاظت از تجهیزات گران قیمت می‌شود. به همین دلیل افراد به خرید یو پی اس (UPS) اقدام می‌کنند.

دستگاه یو پی اس یا همان منبع تغذیه بی وقفه، مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply است. این دستگاه نوعی ذخیره برق 220 ولت است که در سیستم‌های اداری، خانگی، مراکز داده و دیگر موارد در زمان قطع برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم طوری طراحی شده است که از شوک ناگهانی که در تجهیزات مختلف مصرف کننده، در زمان قطعی برق به وجود می‌آید جلوگیری کند و دستگاه‌ها در امان بمانند. این محصولات در بخش‌های مختلف به کار گرفته می‌شوند.

به عنوان مثال یو پی اس کرکره برقی از مهم‌ترین تجهیزات است زیرا در صورت قطع بودن برق به راحتی می‌توان کرکره برقی را حرکت داد. همچنین یو پی اس دوربین مدار بسته نیز باید وجود داشته باشد. دوربین یک وسیله حفاظتی و امنیتی است که باید به صورت بیست و چهار ساعته وقایع را ضبط کند. به همین دلیل با قطع شدن برق نیز باید بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. این تجهیزات با هم تفاوت دارند و با توجه به نوع عملکرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال یو پی اس آسانسور با کرکره و دوربین تفاوت دارد. این محصولات در سه نوع به بازار عرضه می‌شوند:

  • آنلاین (Online): UPSهای آنلاین ورودی برق را تصحیح کرده و آن را از نویز پاک سازی می‌کنند. از مزایای آن می‌توان به ولتاژ بالا، ساده بودن و زمان انتقال سریع اشاره کرد. UPSهای آنلاین از سایر آن‌ها گران‌تر هستند. به دلیل این که حساسیت بالایی نسبت به نوسانات برق دارند.
  • آفلاین (Offline): این دسته از UPSها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که برق اصلی قطع می‌شود. هنگامی که برق قطع باشد، UPS آفلاین، برق مورد نیاز لوازم برقی را تامین می‌کند. این وسیله برای دستگاه‌هایی که باید به طور مداوم کار کنند، همانند دوربین مداربسته، کامپیوترهای رومیزی، لوازم الکترونیکی مصرفی و... بسیار کاربردی است.
  • لاین اینتراکتیو (Interactive Line): به دستگاه های برقی حساس نباید نوسانات شدید برقی وارد شود. به همین دلیل از تکنولوژی لاین اینتراکتیو برای دستگاه‌های حساس و گران قیمت استفاده می‌شود. UPSهای لاین اینتراکتیو نمی‌توانند با توان کم کار کنند. همچنین نمی‌توانند جلوی نوسانات و نویز جریان برق را به طور کامل بگیرند.

یک UPS از چهار بخش مهم یکسو کننده شارژ (رکتی فایر)، باتری یو پی اس، مبدل DC به AC و کلید غیرهادی (سوئیچ)  تشکیل می شود.

قیمت یو پی اس (UPS)

قیمت خرید یا فروش UPS به عوامل مختلفی بستگی دارد. که می‌تواند با توجه به میزان حساسیت و کارکرد آن متفاوت باشد. برای مثال UPSهای آنلاین گران‌تر و آفلاین ارزان‌تر هستند. ممکن است برای شما سوال باشد که چرا قیمت یک نوع UPS در هر برند متفاوت است؟ عواملی که می‌تواند در قیمت آن‌ها تاثیر بگذارد عبارت‌اند از:

  • کیفیتی که در قطعات UPS استفاده می‌شود.
  • سرعت و میزان شارژ دهی UPSها.
  • میزان اطمینان UPS خریداری شده.
  • نحوه پشتیبانی و خدمات پس از فروش، فروشنده UPS.

خرید یو پی اس (UPS) از راندنو

برای خرید UPS می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات UPS را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت UPS و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع