ثبت فروشگاه

شماره سیم

شماره سیم یکی از محصولات کاربردی در صنعت برق است. حروف سیم و شماره ها برای تفکیک و شناسایی سیم ها به کار گرفته می شوند. این تجهیزات سبب منظم شدن سیم کشی می شوند به همین دلیل افراد به خرید شماره سیم اقدام می کنند. شماره سیم ها اغلب از مواد باکیفیتی همچون PVC گرید نرم ساخته می شوند. با این حال قیمت شماره سیم به جنس آن نیز بستگی دارد. زیرا برخی از شرکت های تولید کننده از مواد دیگری در ساخت آن ها استفاده می کنند. این محصولات در برابر روغن، گریس، اسیدهای خورنده و مواد شیمیایی از خود مقاومت نشان می دهند. حروف و شماره سیم از خود انعطاف پذیری بالایی نشان می دهند. به همین دلیل هر سایز حروف و شماره می تواند سایز های گوناگونی از سیم و کابل را پوشش دهد.

حروف و شماره سیم به شکل ردیفی و افقی کنار یکدیگر متصل می شوتد و به دور قرقره ای می پیچند. در مواقعی که بخواهیم از شماره سیم استفاده کنیم، قرقره به راحتی باز می شود و شماره سیم ها با نیروی دست از هم جدا می شوند. برروی شماره و حروف سیم ها اعداد و حرف هایی درج شده است که کاربر می تواند به راحتی اطلاعاتی درباره این سیم و کابل ها کسب کند.

شماره سیم

مزایای استفاده از شماره سیم

  • افزایش امنیت سیستم
  • کاهش هزینه های سرویس
  • نگهداری بهتر از سیم و کابل
  • عیب یابی و شناسایی ساده تر
  • جلوگیری از اشتباهات حین توسعه سیستم
  • تعمیرات و تعویض ساده تر قطعات الکتریکی

مزایای استفاده از شماره سیم

انواع شماره سیم

شماره سینم ها براساس جنس و نوع عملکرد به چند دسته تقسیم بندی می شوند:

حروف و شماره سیم حلقوی بسته (#-EC)

حروف سیم #-EC نوعی شماره سیم و حروف است که از جنس پی وی سی ساخته شده است. این محصول می تواند در دمای منفی 35 تا مثبت 85 درجه سانتی گراد به کار گرفته شود. حروف سیم نوع #EC حلقوی، بسته و تو خالی است. این محصولات در 4 سایز مختلف EC-3 و EC-2 و EC-1 و EC-0 عرضه می شوند. هر سایز از این شماره سیم ها بازه قطری خاصی از سیم و کابل را پوشش می دهد. لازم به ذکر است که باید حروف و شماره سیم را پیش از اتصال سیم و کابل به ترمینال یا لحیم کاری، وارد سیم و کابل کنیم. زیرا پس از اتصال کابل به درگاه، نمی توان حروف و شماره سیم را روی سیم و کابل جدا کرد. این محصولات اغلب زرد رنگ هستند که با علائم مشکی پوشانده شده اند.

حروف و شماره سیم تخت بسته (EC-J)

این نوع شماره و حروف سیم نیز از جنس پی وی سی ساخته شده است و می تواند دمای منفی 35 تا مثبت 85 درجه سانتی گراد را تحمل کند. این محصولات تخت، بسته و توخالی هستند و تنها در یک سایز عرضه می شوند. در بازه قطری کابل 3.5 تا 7.5 میلی متر مربع از این شماره سیم استفاده می شود. این محصول نیز زرد رنگ است و علائم آن مشکی در نظر گرفته شده است.

 شماره سیم بیضوی خام PO

این محصولات کاربردی شبیه به دو شماره سیم قبلی دارند با این تفاوت که ظاهر آن ها شبیه بیضی است. در بسیاری از مواقع برا نام گذازی سیم ها از این نوع شماره و حروف سیم استفاده می شود.

شماره سیم شفاف PT

این محصول نیز بدنه بی رنگ اما از جنس پی وی سی دارد. در بسیاری از مواقع نیاز است که بخش زیری شماره ها و حرف ها دیده شود به همین دلیل از شماره سیم شفاف استفاده می شود.

انواع شماره سیم

نحوه شماره گذاری سیم ها

شماره گذاری سیم و کابل اغلب از روی جدول یا نقشه صورت می گیرد. این جدول روشی صحیح و کامل است و سبب می شود تا یک استاندارد خاص برای شماره گذاری وجود داشته باشد. در نتیجه در اغلب سیستم ها شماره گذاری به یک روش صورت می گیرد. پس از شماره گذاری بهتر است چندین بار مسیر هر سیم را بررسی کنید تا خطایی وجود نداشته باشد.

بهترین برند شماره سیم

امروزه با افزایش هزینه های تعمیر و تعویض، به امنیت و منظم بودن یک شبکه سیم و کابل اهمیت زیادی داده می شود. به همین دلیل شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از برترین شرکت هایی که به تولید این محصولات می پردازند می توان به پارتکس و دیگر موارد اشاره کرد.

قیمت شماره سیم

قیمت شماره سیم به عوامل مختلفی همچون جنس بدنه، متراژ، ابعاد و سایز، نوع شماره و حروف سیم، برند و شرکت تولید کننده بستگی دارد.

خرید شماره سیم

برای خرید شماره سیم می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات شماره و حروف سیم را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت شماره سیم و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی آن را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع