ثبت فروشگاه

کپسول گاز

کپسول گاز یا سیلندر گاز نوعی محفظه است و برای نگهداری، ذخیره سازی و جابه‌جایی گازهای مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرد. کپسول گاز به انگلیسی Gas Cylinder نام دارد. در گذشته از انواع سیلندر گاز در صورت عدم دسترسی به لوله‌کشی گاز استفاده می‌شد. امروزه استفاده از کپسول‌های گاز در صنایع مختلف و در زمینه عرضه غذا، کاربرد ویژه‌ای دارد. گاز موجود در این محفظه براساس شرایط فیزیکی می‌تواند به صورت مایع، بخار و گاز فشرده باشد. به طور کلی کپسول یک نوع مخزن تحت فشار است و برای ذخیره‌سازی انواع گاز با فشار بالا طراحی شده است.

لازم است بدانید در برخی از کشورها به این تجهیزات Tank و Bottle گفته می‌شود. هر چند که مخازن و تانک‌ها با سیلندرهای گاز تفاوت دارند. تانک یک نوع محفظه بدون سقف است که از تهویه برخوردار است. به طور کلی تمامی افراد گازهای بسته‌بندی شده را با نام سیلندر گاز می‌شناسند. طراحی کپسول‌ها به صورت عمودی است و انتهای آن‌ها به صورت صاف طراحی می‌شود. شیر سیلندر و دیگر اتصالات نیز در قسمت گلویی یا بالای کپسول قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است این سیلندرها براساس نوع گاز نگهداری شونده، با رنگ‌های متنوع ساخته می‌شوند.

کپسول گاز هلیوم، کپسول اکسیژن، سیلندر اتیلن، سیلندر گاز استیلن، کپسول آرگون، آمونیاک، متان، کپسول گاز مایع و بسیاری از سیلندرهای دیگر از پرکاربردترین انواع این این تجهیزات به شمار می‌آیند. همچنین انواع کپسول گاز با توجه به نیاز کاربران در ظرفیت‌های گوناگون تولید می‌شوند. به طور معمول سایز سیلندرهای گاز برای مصارف عمومی، در ظرفیت های 2، 5، 10، 20، 40 و 50 لیتری تولید می‌شود. استفاده از گاز و کپسول گاز کارخانه‌ها، صنایع پزشکی، پتروشیمی و نفت، صنایع غذایی و حتی جهت مصارف خانگی نیز کاربرد دارد.

مواد اولیه استفاده شده در ساختار این کپسول‌ها می‌تواند استیل، فولاد، آلومینیوم و کامپوزیت باشد. سیلندرهای گاز براساس نوع ساختار نیز از یکدیگر متمایز می‌شوند. سیلندر بدون درز و درزدار از انواع کپسول‌ها هستند و تفاوت آن‌ها در تعداد ورقه فولادی استفاده شده است. به طوریکه کپسول‌های بدون درز از یک ورق فلزی ساخته می‌شوند و بر روی آن‌ها هیچ درز و جوشی وجود ندارد. در مقابل، کپسول‌های درزدار از دو قطعه فولاد تشکیل شده‌اند و بر روی آن‌ها جای درز و جوش وجود دارد.

جهت اطلاع از قیمت سیلندر گاز با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید کپسول گاز مایع و دیگر انواع این محصول را به صورت مستقیم از فروشندگان، برای شما فراهم نموده است.

کپسول گاز

قیمت کپسول گاز

قیمت سیلندر گاز با توجه به عواملی مانند جنس بدنه کپسول، ظرفیت محفظه و شرکت تولیدکننده آن متغیر است. جهت اطلاع از قیمت کپسول گاز بوتان و قیمت کپسول گاز خانگی با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست تولیدکنندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

خرید سیلندر گاز از راندنو

برای خرید سیلندر گاز می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کپسول گاز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


ظرفیت