ثبت فروشگاه

کلید ریکلوزر

کلید ریکلوزر کلیدی است که جهت قطع و وصل مدار جریان متناوب به صورت اتوماتیک طراحی و ساخته شده است که می تواند عمل قطع و وصل را برای چندین دفعه انجام دهد. این کلیدها در مدار‌های تک فاز و سه فاز مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که کلیدهای ریکلوزر برق، فشارهای متوسط مختلفی دارند.

کلید ریکلوزر

رله ریکلوزر

حال که دانستید ریکلوزر چیست به رله ریکلوزر پرداخته می شود. رله ریکلوزر یا بازبست خودکار یا مدار اتصال مجدد اتوماتیک یک مدار شکن کوچک است که به صورت اولیه و ثانویه طراحی شده است. رله های ریکلوزر از تجهیزات مهم در بهبود کیفیت و تداوم برق در شبکه هایی با ولتاژ متوسط است. رله ها باید خطا را تشخیص دهند و فرمان قطع را صادر کنند. در یک شبکه ممکن است خطاهای زیادی وجود داشته باشد که می تواند خطای ولتاژی، فرکانسی، جریانی و ... باشد. اگر این خطاها به موقع شناسایی نشوند خسارت های زیادی را به بار می آوردند بنابراین باید از رله استفاده شود. نوع رله به محل استفاده از آن وابسته است. 

تفاوت ریکلوزر و سکشنالایزر

 1. سکشنالایزر قدرت محدودی در وصل جریان اتصال کوتاه دارد که موجب کاهش طول عمر آن می شود اما ریکلوزر قدرت خوبی برای وصل جریان اتصال کوتاه دارد.
 2. سکشنالایزر قدرتی برای قطع جریان برق ندارد در صورتیکه ریکلوزر در این زمینه از قدرت خوبی برخوردار است.
 3. سکشنالایزر قابلیت وصل مجدد را ندارد در حالیکه این قابلیت در ریکلوزر وجود دارد.
 4. سکشنالایزراز موتور برای مکانیزم قطع و وصل استفاده می کند که بسیار کند است. در حالیکه در ریکلوزر از مگنت استفاده می شود که مکانیزم قطع و وصل در آن با سرعت بالایی انجام می شود.

تفاوت ریکلوزر و سکشنالایزر

تفاوت فیوز و ریکلوزر

فیوز، اتصال دائم و موقت را مانند هم قطع می کند، اما ریکلوزر به اتصال موقتی 3 بار فرصت می دهد تا اگر عیب موقتی دارد برطرف شود، اگر اتصال پس از سه بار قطع و وصل برطرف نشود، ریکلوزر آن را یک اتصال دائمی تشخیص می دهد و آن را قطع کامل می کند. اگر اتصال موقتی باشد و به آسانی برطرف شود، ریکلوزر خود را برای اتصال بعدی آماده می کند.

تفاوت فیوز و ریکلوزر

ریکلوزر هوایی چیست

ریکلوزر هوایی در سطح فشار متوسط در فضای آزاد، کابل های ارتباطی، تابلوی کنترل، ترانس تغذیه و یراق آلات نصب می شود. ریکلوزر هوایی به صورت انفرادی یا به همراه تجهیزات دیگر نصب می شود.

ریکلوزر هوایی

شرایط لازم برای نصب ریکلوزر

 • رطوبت هوا تا 100 درصد
 • دمای هوا بین 450- تا 850+ درجه سانتی گراد
 • حداکثر ارتفاع نصب از سطح دریا 3000 متر باشد.
 • در معرض تکان های شدید قرار نگیرد.

شرایط لازم برای نصب ریکلوزر

مزایای ریکلوزر

 1. عملکردی خودکار و بدون دخالت دست
 2. امکان ارسال اطلاعات از خطاهای موجود
 3. خطایابی خودکار و جدا کزدن بخش معیوب
 4. بدلیل جدا کردن بخش معیوب، خاموشی کاهش می یابد.
 5. امکان ترکیب آن با سیستم های دیگر
 6. از لحاظ سرعت و تعداد عملکرد انعطاف بالایی دارد.

مزایای ریکلوزر

نکات مهم در هنگام خرید ریکلوزر

 1. سطح ولتاژ
 2. فرکانس کارکرد
 3. برند و شرکت تولیدکننده
 4. توان
 5. ولتاژ منبع تغذیه خارجی
 6. ولتاژ بخش کنترل
 7. جریان وصل
 8. عمر عملکرد مکانیکی
 9. وزن 
 10. نسبت تبدیل ترانس جریان حفاظتی
 11. جریان قابل قطع به صورت اتصال کوتاه

برترین برندهای ریکلوزر

شرکت های مختلفی به تولید این محصول می پردازند که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

ریکلوزر انتک

شرکت کره ای انتک به تولید ریکلوزر می پردازد که یکی از مدل های آن کلید ریکلوزر انتک مدل EPR-2 است. این کلید سه فاز در خطوط انتقال نیرو تا ولتاژ 38 کیلووات کاربرد دارد. محفظه کنترل کلید از استیل ضد زنگ است که از مقاومت بالایی در برابر گرما، رطوبت و گرد و غبار برخوردار است. فرکانس آن 50 تا 60 هرتز است.

ریکلوزر پارس سوئیچ

پارس سوئیچ به تولید سکسیونر و ریکلوزر می پردازد. ریکلوزر پارس سوئیچ مدل PVR-B24-630 است که بر روی تیر یا دیوار قابل نصب است. دارای بدنه و سقف دو جداره است. همچنین بدنه کلید از جنس فولاد ضد زنگ است.  

قیمت ریکلوزر

ریکلوزر براساس عواملی مانند حداکثر ولتاژ سیستم، جریان وصل، عمر عملکرد مکانیکی، وزن، ولتاژ بخش کنترل، ولتاژ منبع تغذیه خارجی، جریان قابل قطع به صورت اتصال کوتاه، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می شود.

خرید کلید ریکلوزر

برای خرید کلید ریکلوزر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید ریکلوزر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


تعداد فاز