ثبت فروشگاه

دستکش جوشکاری چیست و چه انواعی دارد؟ دستکش ایمنی جوشکاری یکی از تجهیزات حفاظتی است. این دستکش ایمنی به منظور مراقبت از دستان کاربران در برابر پرتاب جرقه‌های حاصل از جوشکاری استفاده می‌شود. مواد اولیه انواع دستکش جوشکاری چرم است و سطح حفاظت بالایی در برابر اشعه فرابنفش، مواد ذوب شده، جرقه‌های داغ و همچنین الکتریسیته دارد. چرم بیشترین سطح امنیت را در هنگام کار با مواد داغ و مذاب دارد. چرم‌های گوناگونی برای تولید به کار ‌می‌روند که هر کدام خاصیت متفاوتی دارند. چرم به کار رفته در ساختار این دستکش‌ها می‌تواند پوست گوزن، پوست گاو، پوست آهو، پوست بز، پوست خوک باشد.

توجه نمایید دستکش‌های جوشکاری به دستکش‌های ضد حرارت نیز شهرت دارند. همچنین استفاده از آن‌ها برای کار با مواد مذاب، کار با مواد زبر و خشن، پرتاب اجسام داغ، کار با برخی مواد شیمیایی و موارد دیگر کاربرد دارد. دستکش‌های ایمنی علاوه بر مشاغل جوشکاری، در مشاغل دیگری همچون ریخته‌گری، شیشه و بلورسازی استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید در محیط‌هایی که فعالیت‌های جوشکاری صورت می‌گیرد، دست و چشم افراد از قسمت‌هایی هستند که بیشتر در معرض سوختگی قرار دارند. همچنین استفاده از دستکش جوشکاری، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که کارکنان مستلزم رعایت آن هستند. این نوع دستکش کار در مقابل سطوح رنده‌ای، فلزات داغ، مواد مذاب و جرقه مقاومت بالایی دارند. دستکش‌های جوشکاری براساس نوع کاربرد، سایز و شکل از یکدیگر متمایز می‌شوند. در ادامه به بررسی انواع دستکش جوشکاری و کاربرد آن‌ها پرداخته شده است:

  • دستکش جوشکاری آرگون یا TIG: دستکش آرگون جوشکاری از دو بخش تشکیل می‌شود. بخش اصلی این دستکش شامل کف دست و انگشتان است که مستقیماً با حرارت ناشی از عملیات جوشکاری ارتباط دارد. این قسمت به طور کامل از چرم تهیه می‌شود و قسمت بالایی دستکش که قسمت ساعد را پوشش می‌دهد، از پارچه برزنت تولید می‌شود.
  • دستکش جوشکاری CO2  یا دستکش جوشکاری MIG: در تولید این نوع دستکش از بهترین مواد اولیه استفاده می‌شود. این دستکش‌ها در برابر سوختگی‌های ناشی از جوشکاری مقاوم هستند. جنس کف و رویه این محصول نیز از چرم ضخیم و بسیار مقاوم تشکیل می‌شود. همچنین جنس ساق دستکش از چرم اشبالت تولید می‌شود.

لازم به ذکر است دستکش‌های جوشکاری با توجه به سایز و ابعاد، در دو مدل مختلف دستکش جوشکاری ساق بلند و دستکش جوشکاری ساق کوتاه تولید می‌شوند. این دستکش با بهره‌گری از دو استاندارد نوع A و نوع B  طراحی و تولید می‌شوند. استاندارد نوع A شامل دستکش‌هایی است که در برابر گرما مقاومت بالایی دارند اما انعطاف‌پذیری آن‌ها کم است. در مقابل استاندارد نوع B دربرگیرنده دستکش‌هایی است که مقاومت پایینی در برابر گرما دارند اما از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار هستند.

قیمت دستکش جوشکاری 

قیمت دستکش کار جوشکاری به پارامترهای مختلفی مانند جنس و نوع دستکش کار، ساق کوتاه بودن یا ساق بلند بودن دستکش و برند تولیدکننده محصول بستگی دارد. دستکش جوشکاری نووا، جی‌اس‌ای، یووکس، میداس، پرفورمر و دستکش جوشکاری پاکستانی از تولیدکنندگانی هستند که نام آن‌ها در لیست بهترین دستکش جوشکاری قرار می‌گیرد.

خرید دستکش جوشکاری از راندنو

پیش از خرید دستکش ایمنی جوشکاری بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • پیش از خرید خرید دستکش حتماً توجه نمایید که دستکش کاملاً با دستان شما تناسب داشته باشد.
  • بهتر است دستکش جوشکاری ضخامت بالایی داشته باشد زیرا هرچه ضخامت آن بالاتر باشد، ایمنی آن نیز افزایش می‌یابد.
  • توجه نمایید دستکش‌های لاستیکی عایق مناسبی در برابر جریان برق هستند.
  •  توجه نمایید اگر فعالیت شما با حرارت و ریخته‌گری در ارتباط است، بهتر است از دستکش‌هایی با جنس پشم شیشه استفاده کنید.
  • برخورداری از قیمت مناسب و مقرون به صرفه

برای خرید دستکش نسوز جوشکاری می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستکش جوشکاری ساق کوتاه و ساق بلند و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند