ثبت فروشگاه

دستکش ایمنی LEO

از ۴۲,۰۰۰ تا ۴۲,۰۰۰ تومان

دستکش جوشکاری

دستکش جوشکاری (Welding Gloves) یکی از انواع تجهیزات ایمنی است که مورد استفاده جوشکاران قرار می گیرد. این دستکش های ایمنی علاوه بر جوشکاری، در مشاغلی مانند ریخته گری، شیشه و بلورسازی و بسیاری از مشاغل دیگر استفاده می شود. همانطور که می دانید فضای این مشاغل به گونه ای است که افراد با جرقه و مواد مذاب سروکار دارند. از این رو احتمال سوختگی و آسیب دیدن کارکنان افزایش می یابد. به همین دلیل رعایت نکات ایمنی در این محیط ها از ضرورت های خاصی برخوردار است.

در محیط هایی که فعالیت های جوشکاری صورت می گیرد، دست و چشم افراد از قسمت هایی هستند که بیشتر در معرض سوختگی قرار می گیرند. همچنین استفاده از دستکش جوشکاری، یکی از اقداماتی است که می توانید از خود محافظت نمایید. این نوع دستکش کار در مقابل سطوح رنده ای، فلزات داغ، مواد مذاب و جرقه، مقاومت بالایی دارند. استفاده از دستکش جوشکاری علاوه بر موارد ذکر شده، در مقابل اشعه ماوراء بنفش که در جوشکاری arc تولید می شود، از دست شما محافظت می نماید.

دستکش جوشکاری

انواع دستکش جوشکاری براساس کاربرد

دستکش های جوشکاری براساس ملاک های گوناگونی از جمله برند، نوع کاربرد، سایز و شکل ظاهری به انواع مختلفی تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی انواع دستکش جوشکاری باتوجه به کاربردی که دارند، می پردازیم.

دستکش جوشکاری آرگون یا TIG

دستکش آرگون جوشکاری از دو بخش تشکیل شده است که بخش اصلی آن شامل کف دست و انگشتان است که مستقیما با حرارت ناشی از عملیات جوشکاری ارتباط دارد. این قسمت کاملا از چرم است و قسمت بالایی دستکش که قسمت ساعد را پوشش می دهد از جنس پارچه برزنتی ساخته می شود. یکی از پرکاربردترین انواع دستکش جوشکاری تیگ، دستکش جوشکاری برق است.

دستکش جوشکاری CO2  یا دستکش جوشکاری MIG

در تولید این نوع دستکش از بهترین مواد اولیه استفاده می شود. این دستکش ها در برابر بسیاری از سوختگی های ناشی از جوشکاری مقاوم هستند. جنس کف و رویه این محصول از چرم ضخیم و بسیار مقاوم تشکیل شده است. همچنین جنس ساق دستکش از چرم اشبالت است. از دیگر ویژگی های این دستکش می توان به آستر عایق آب و برق موجود در دستکش اشاره نمود. در دستکش های CO2 از نخ نسوز استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت آن در برابر حرارت می شود. 

انواع دستکش جوشکاری براساس کاربرد

انواع دستکش جوشکاری براساس سایز

انواع دستکش های جوشکاری باتوجه به اندازه ای که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

دستکش جوشکاری ساق بلند

این دستکش ها از جنس چرم بز و چرم حیوانات دیگر تولید می شوند و بسیار نرم و انعطاف پذیر هستند. این دستکش ها تا قسمت زیر آرنج دست را پوشش می دهند و از آن به طور کامل محافظت می کنند. 

دستکش جوشکاری ساق کوتاه 

این نوع از دستکش های جوشکاری تنها تا مچ دست را پوشش می دهند به همین دلیل ایمنی کافی و کامل را برای دست فراهم نمی کنند. اما از لحاظ مقاومت در برابر حرارت، مانند دستکش های ساق بلند هستند و عملکرد بالایی دارند.

انواع دستکش جوشکاری براساس سایز

کاربرد دستکش جوشکاری

همانطور که در قسمت بالا گفته شد دستکش های جوشکاری از مهمترین تجهیزاتی هستند که باید هر جوشکاری به منظور حفظ سلامت خود از آن استفاده کند تا از سوختگی ناشی از جرقه های حاصل از جوشکاری در امان باشد. دستکش های جوشکاری به دستکش های ضد حرارت نیز شهرت دارند و می توان از آن ها برای کار با مواد مذاب، کار با مواد زبر و خشن، پرتاب اجسام داغ، کار با برخی مواد شیمیایی و... از آن ها استفاده کرد. 

کاربرد دستکش جوشکاری

ویژگی های دستکش جوشکاری

دستکش های جوشکاری باتوجه به نوع فعالیت، از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. در ادامه به ویژگی های دستکش ضد حرارت می پردازیم.

 • این دستکش ها در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند.
 • در تولید دستکش کار جوشکاری، از مواد با کیفیت استفاده می شود.
 • انعطاف پذیری بالایی دارند و حین انجام کار هیچگونه مشکلی ایجاد نمی کند.
 • انواع دستکش های جوشکاری از دوام و طول عمر بالایی برخوردار هستند.
 • همانطور که به این موضوع پرداخته شد، عایق حرارتی مناسبی نیز هستند.
 • در ساختار این دستکش ایمنی از یک لایه چرم با ضخامت 1 تا 1.5 میلی متر استفاده شده است.
 • دستکش جوشکاری ساق کوتاه و دستکش جوشکاری ساق بلند از رایج ترین انواع اینگونه از دستکش های کار هستند.

ویژگی های دستکش جوشکاری

استاندارد دستکش جوشکاری

این استانداردها شرایط محافظت از دست و ساق دست را هنگام جوشکاری شرح می دهد. طراحی و کاربرد دستکش های جوشکاری به دو دسته تقسیم می شود:

 • نوع A: شامل دستکش هایی است که در برابر گرما مقاومت بالایی دارنداما انعطاف پذیری آنها کم است.
 • نوع B: شامل دستکش هایی می شود که مقاومت کمی در برابر گرما دارند اما از انعطاف پذیری بالایی برخوردارند

جنس دستکش جوشکاری

ماده اولیه ای که در تولید و تهیه این دستکش به کار می رود چرم است. چرم بیشترین سطح امنیت را در هنگام کار با مواد داغ و مذاب دارد. چرم های گوناگونی برای تولید به کار می روند که هر کدام خاصیت متفاوتی دارند. در ادامه به بررسی چرم های مختلف و خاصیت هرکدام از آنها می پردازیم.

 دستکش جوشکاری تولید شده از جنس پوست گوزن 

چرم گوزن از رایج ترین انواع چرم ها برای تولید دستکش جوشکاری است. این چرم مقاومت بالایی در برابر گرمای بالا، شعله و مواد مذاب دارد.

دستکش جوشکاری تولید شده از جنس پوست گاو

یکی دیگر از چرم هایی که برای تولید دستکش ضد حرارت استفاده می شود، چرم گاو است که در برابر حرارت بالا مقاوم است.

دستکش جوشکاری تولید شده از جنس پوست آهو

استفاده از این دستکش ها باعث افزایش سرعت در کار می شود زیرا این دستکش ها انعطاف پذیر هستند و فرم دست را به خود می گیرند.

دستکش جوشکاری تولید شده از جنس پوست بز

این نوع دستکش ها بسیار سبک و انعطاف پذیر است و استفاده از آن در میان جوشکاران رایج است. این دستکش ها ضد آب و روغن هستند و می توان برای کار با آب و روغن از آن ها استفاده کرد. 

دستکش جوشکاری تولید شده از جنس پوست خوک

پوست خوک برای کار کردن در محیط های مرطوب، روغنی و خیس بسیار مناسب است و از پرکاربرد ترین دستکش ها محسوب می شوند.

دستکش جوشکاری تمام چرم

اکثر دستکش های تمام چرم از جنس چرم گاوی ضخیم هستند که این ضخامت بالا باعث می شود که این دستکش ها عایق حرارتی خوبی باشند. از دیگر ویژگی های این دستکش این است که در داخل این محصول، یک لایه آستری به کار برده شده است که موجب راحتی می شود.

از دیگر جنس های دستکش می توان به دستکش جوشکاری برزنتی، استیک و ... اشاره کرد.

جنس دستکش جوشکاری

نکات مهم در هنگام خرید دستکش جوشکاری

در این بخش به موارد مهمی که هنگام خرید این ابزار ایمنی باید به آنها توجه داشته باشید، خواهیم پداخت.

 • هنگام خرید دستکش حتما توجه داشته باشید که دستکش دقیقا اندازه دست شما باشد و به هیچ عنوان بزرگتر یا کوچکتر از اندازه دست شما نباشد. زیرا روند کار شما کاهش می یابد و مهمتر از آن ایمنی شما را به خطر می اندازد. 
 • بهتر است دستکش جوشکاری که خریداری می کنید ضخامت بالایی داشته باشد زیرا هرچه ضخامت دستکش بالاتر باشد ایمنی آن بیشتر است. لازم به ذکر است که دستکش هایی که از جنس چرم ساخته می شوند، موجب افزایش ایمنی کاربران می شوند.
 • دستکش های لاستیکی عایق خوبی در برابر جریان برق هستند. اگر در شغل جوشکاری خود، با جریان برق قوی سروکار دارید این دستکش گزینه مناسبی برای شما است.
 •  بهتر است اگر کار شما با حرارت و ریخته گری است، از دستکش هایی با جنس پشم شیشه استفاده کنید. از سایر نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید، برند، جنس، کیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش و ... است.  

نکات مهم در هنگام خرید دستکش جوشکاری

بهترین دستکش جوشکاری

در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید انواع دستکش جوشکاری پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین شرکت ها و برندهای تولیدکننده دستکش ایمنی جوشکاری خواهیم پرداخت.

دستکش جوشکاری هوبارت

برتد هوبارت یکی از برترین و شناخته شده ترین برندهای موجود در بازار است. این شرکت به تولید انواع تجهیزات ایمنی از جمله دستکش کار پرداخته است. ابزار ایمنی تولیدشده توسط این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای ضروری به بازار عرضه می شوند.

دستکش جوشکاری پژو

کارخانه برند ابزار پژو از دیگر برندهای محبوب ایرانی است که به تولید انواع دستکش ایمنی جوشکاری پرداخته است. ابزارآلات ایمنی این شرکت کیفیت بالایی دارند و میان کاربران بسیار شناخته شده واقع است. از برترین دستکش جوشکاری تولیدشده توسط برند پژو می توان به دستکش جوشکاری پژو مدل PEG1 ،BTG و ... اشاره نمود.

دستکش جوشکاری میداس

برند میداس از برترین برندهای تولیدکننده انواع ابزار ایمنی از جمله دستکش های جوشکاری در ایران است.

دستکش ضد حرارت FOX، مکسی ترم، کامفورت، سیم دوز و... از جمله با کیفیت ترین دستکش های جوشکاری موجود در بازار هستند.

قیمت دستکش جوشکاری 

قیمت دستکش جوشکاری به موارد متعددی مانند جنس و نوع دستکش کار، برند تولیدکننده، ساق کوتاه یا بلند بودن و موارد دیگر بستگی دارد.

خرید دستکش جوشکاری

برای خرید دستکش جوشکاری می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستکش جوشکاری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند