ثبت فروشگاه

سر سیم

سر سیم نوعی اتصال دهنده الکتریکی و قطعات فلزی است که برای نصب و راه اندازی مدارهای الکتریکی از آن استفاده می‌شود. از این محصولات در کابل کشی جهت بستن سیم‌ها و کابل‌ها به صورت استاندارد در زیر پیچ‌هایی مانند کنتاکتور، فیوز مینیاتوری، ترمینال، کلید و پریز به کار گرفته می‌شود. این تجهیزات می‌توانند اتصال موقت و دائمی ایجاد کنند. سرسیم‌ها از جنس فلزات رسانا ساخته شده‌اند و در دو نوع عایق و غیرعایق عرضه می‌‍شوند. اصلی‌ترین کاربرد این تجهیزات برقراری تداوم جریان برق در مسیر انتقال است. به همین دلیل متخصصان برق به خرید سر سیم اقدام می‌کنند.

سر سیم و وایر شو در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شود و براساس کاربرد و جنس به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. سر سیم مسی و سر سیم برنجی از پرکاربردترین انواع سر سیم‌ها است. همان‌طور که از نام این محصولات مشخص است، برروی قسمت سری سیم یا هادی آن نصب می شود و به کمک یک دستگاه پرس یا سر سیم زن در آن محل محکم می‌شود. قیمت سر سیم به جنس، نوع کاربرد و دیگر موارد بستگی دارد.

سر سیم، سیم‌ها و کابل‌ها را ثابت نگه می‌دارد و از بروز اتفاقاتی همچون پارگی و قطع جریان برق جلوگیری می‌کند. چنیدن سال است که تابلوسازان از این محصولات برای ساخت تابلوهای برق صنعتی استفاده می‌کنند. این محصولات در انواع گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند.

  • سر سیم رابط
  • سر سیم دو شاخ یا چنگالی
  • سرسیم گرد یا حلقوی
  • سر سیم فیشی نری
  • سر سیم فیشی مادگی
  • سر سیم سوزنی روکش دار

سر سیم‌ها براساس سایز به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. سرسیم 1.5، 2.5، 4 و 6 از پرکاربردترین سرسیم‌ها هستند. استفاده از سر سیم سبب می‌شود سیم به چپ و راست متمایل نشود. به کمک سر سیم می‌توان قسمت‌های هادی سیم که در زیر ترمینال قرار گرفته‌اند را بست.

قیمت سر سیم

قیمت این محصولات به عوامل مختلفی همچون نوع  سر سیم، ابعاد، جنس بدنه، شرکت سازنده و دیگر موارد بستگی دارد. البته قیمت سرسیم نیز همچون دیگر تجهیزات فلزی در ابتدای کار به قیمت فلز بسته است.

خرید سر سیم از راندنو

برای خرید سر سیم می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات آن را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سر سیم و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی فروش سر سیم را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


سایز