ثبت فروشگاه

سشوار صنعتی چیست؟

سشوار صنعتی یا تفنگ حرارتی همانند سشوارهای معمولی عمل می کند. وظیفه این دستگاه، تبدیل انرژی الکتریکی به باد گرم است. میزان درجه حرارت و باد تولیدشده توسط سشوار صنعتی، چندین برابر سشوارهای معمولی است. معمولاً این دستگاه به سیستمی مجهز است که به کمک آن می توان، باد و گرمای تولیدشده توسط آن را کنترل کرد. دمای باد تولیدشده توسط سشوارهای صنعتی بین 50 تا 700 درجه سانتی گراد است. این ابزار معمولاً از دو بخش المنت و موتور تشکیل شده است. المنت دستگاه وظیفه تولید گرما و موتور، وظیفه خروج و انتقال گرما را برعهده دارد.

سشوارهای صنعتی در سه مدل گازی، مادون قرمز و الکتریکی و در ابعاد کوچک و بزرگ تولید و عرضه می شوند. شکل ظاهری اغلب این وسایل شبیه به دریل است. این سشوارها در نوع دیجیتال هم تولید می شوند که در این صورت، میزان حرارت و شدت باد آن از طریق دکمه های دیجیتالی نیز قابل کنترل است.

کاربرد تفنگ حرارتی

به کمک سشوار صنعتی می توانیم گرمای تولیدشده را بر روی یک نقطه یا یک ناحیه خاص متمرکز کنیم. یکی از کاربردهای رایج این محصول، جدا کردن رنگ از روی دیوار است. زیرا حرارات دادن به دیوار باعث می شود که رنگ به راحتی بالا بیاید و به آسانی با کمک دست، رنگ از دیوار جدا شود. از این وسیله می توان برای انجام عملیاتی همچون صیقل دادن در مدارهای الکتریکی، کندن برچسب و روکش از روی سطوح مختلف، وکیوم کردن، برداشتن زنگ زدگی از روی فلزات، لحیم کاری، گرم کردن، خم کردن لوله های پلاستیکی، دودی کردن شیشه های اتومبیل، صافکاری اتومبیل، صنایع بسته بندی و خشک کردن چسب های صنعتی استفاده کرد.

مزایای استفاده از ابزار سشوار 

  •   بسیاری از دستگاه ها جهت تولید گرما، شعله آتش ایجاد می کنند که این امر موجب آسیب رساندن به محصول می شود. سشوارهای صنعتی برای گرم کردن، شعله آتش تولید نمی کنند و در نتیجه آسیبی به محصول و سطح مورد نظر وارد نمی کنند. 
  •   محدوده حرارتی که این محصول تولید می کند، بسیار زیاد است که همین ویژگی موجب کاربرد فراوان این دستگاه شده است.
  • قابلیت کنترل باد در این دستگاه موجب کمک به کنترل شدت باد در وسایل کوچک تر می شود.

سشوار صنعتی ارزان

برای خرید یک سشوار صنعتی ارزان می توانید با مراجعه به سایت راندنو، با نمایندگان اصلی آن در حسن آباد به صورت آنلاین در ارتباط باشید. البته لیست قیمت ابزار الکتریکی دیگر نیز در سایت راندنو موجود است.

نکات مهم در انتخاب و خرید سشوار صنعتی

  •  سشوارهای صنعتی در انواع مختلف و با قدرت های متفاوت تولید شده اند. به همین دلیل هنگام خرید می بایست به ولتاژ و توان دستگاه دقت کرد و آن را متناسب با نوع و حجم کار انتخاب نمود.
  •  از سالم بودن، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه اطمینان حاصل نمایید.
  •   در حال حاضر، شرکت های زیادی به تولید این محصول می پردازند که از برترین آن ها می توان به سشوار صنعتی رونیکس، ادون، کرون، توسن، بوش، محک، دیوالت و آاگ اشاره کرد. 
  • کاربرد این سشوار برای تجهیزات و وسایل صنعتی است و از آن نباید برای خشک کردن مو استفاده شود.

خریداران در سایت راندنو می توانند ویترین بیش از هزاران کالای مختلف از برندهای گوناگون را مشاهده کنند و بدون هیچ واسطه ای از آنها خرید نمایند. 

لیست مقایسه

برند


بازه توان