ثبت فروشگاه

سشوار صنعتی

سشوار صنعتی یا تفنگ حرارتی یکی از ابزارهای برقی است که انرژی الکتریکی را به باد گرم تبدیل می  نماید. این ابزار برقی عملکردی شبیه به سشوارهای خانگی دارد. اما میزان درجه حرارت و باد تولیدشده توسط سشوار صنعتی، چندین برابر سشوارهای معمولی است. سشوار صنعتی از توان و قدرت بسیار بالایی برخوردار است. دمای باد تولیدشده توسط سشوارهای صنعتی بین 50 تا 700 درجه سانتی گراد است. این ابزار معمولاً از دو بخش المنت و موتور تشکیل شده است. المنت دستگاه وظیفه تولید گرما و موتور، وظیفه خروج و انتقال گرما را برعهده دارد.

سشوارهای صنعتی در سه مدل گازی، مادون قرمز و الکتریکی و در ابعاد کوچک و بزرگ تولید و عرضه می شوند. شکل ظاهری اغلب این وسایل شبیه به دریل است. این سشوارها در نوع دیجیتال هم تولید می شوند که در این صورت، میزان حرارت و شدت باد آن از طریق دکمه های دیجیتالی نیز قابل کنترل است.

سشوار صنعتی

انواع سشوار صنعتی

سشوار صنعتی باتوجه به کارکردهای گوناگونی که دارد، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. در ادامه این بخش به انواع گوناگون این محصول خواهیم پرداخت.

سشوار صنعتی گازی

این نوع از سشوار صنعتی بیشتر جهت انجام فعالیت هایی که قطعه کار کوچک تر است، مورد استفاده قرار می گیرد. سشوار صنعتی گازی نسبت به دیگر انواع این محصول، از قیمت پایین تری برخوردار است. این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، برای انجام کار از گاز استفاده می نماید و پس از مدتی کپسول آن باید تعویض شود. سشوار گازی نسبت به نوع برقی، از محبوبیت چندانی برخوردار نیست.

سشوار صنعتی مادون قرمز

گرمای تولیدشده این ابزار برقی به بیرون نفوذ پیدا نمی کند و در ابعاد کوچکی تولید می شوند. به عبارتی این نوع از سشوار صنعتی گزینه مناسبی جهت استفاده های کلی به شمار می آیند. این سشوار زیاد گرم نمی شود و حرارت آن میان 400 تا 600 درجه سانتی گراد است. لازم به ذکر است که این نوع از سشوار صنعتی، ایمن تر از انواع دیگر این محصول هستند.

سشوار صنعتی برقی

این محصول همانطور که از نامش مشخص است، از طریق برق تغذیه می نماید. محدوده حرارتی سشوار صنعتی میان 600 تا 1000 درجه سانتی گراد است. همچنین این دما قابل تنظیم و متغیر است.

سشوار صنعتی شارژی

این محصول نیز کاربردی شبیه به سشوار برقی دارد با این تفاوت که منبع تغذیه آن، باتری است. استفاده از این ابزار شارژی زمانی کاربرد دارد که کاربران به برق دسترسی ندارند. از این رو این وسیله، ابزار مناسبی برای جایگزین شدن نوع برقی آن است. همچنین از قابلیت حمل و جابه جایی آسانی برخوردار است. همچنین کاربرد سشوار صنعتی شارژی از نوع برقی آن در صنایع گوناگون بیشتر است.

انواع سشوار صنعتی

کاربرد سشوار صنعتی

با استفاده از این ابزار می توان گرمای تولیدشده را بر روی یک نقطه یا یک ناحیه خاص متمرکز نمود. یکی از کاربردهای رایج این محصول، جدا کردن رنگ از روی دیوار است. زیرا حرارات دادن به دیوار باعث می شود که رنگ به راحتی بالا بیاید و به آسانی با کمک دست، رنگ از دیوار جدا شود. در ادامه به دیگر کاربردهای سشوار صنعتی خواهیم پرداخت.

 • صیقل دادن در مدارهای الکتریکی
 • کندن برچسب و روکش از روی سطوح مختلف
 • وکیوم کردن محصولات
 • برداشتن زنگ زدگی از روی فلزات
 • لحیم کاری
 • گرم کردن مواد مختلف
 • خم کردن لوله های پلاستیکی
 • دودی کردن شیشه های اتومبیل
 • صافکاری اتومبیل
 • صنایع بسته بندی 
 • خشک کردن چسب های صنعتی و ...

کاربرد سشوار صنعتی

مزایای استفاده از سشوار صنعتی

همانطور که پیش از این گفته شد، این ابزار از کاربردهای گوناگونی برخوردار است. در ادامه این بخش، به مزایای استفاده از این ابزار برقی اشاره خواهیم کرد.

 • این ابزار کاربردی گستره حرارتی وسیعی را تولید می نماید.
 • همانطور که پیش تر به این موضوع اشاره کردیم، این ابزار از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو انواع ماشین آلات را به سرعت گرم می کند.
 • استفاده از این محصول هیچگونه پیچیدگی ندارد و کار با آن بسیار آسان است.
 • دسته این ابزار از جنس پلاستیک است و هنگام استفاده، خستگی برای دست کاربر ایجاد نمی شود. 
 • این محصول گرما را در نقطه مورد نظر متمرکز می کند تا به راحتی بتوان از آن استفاده نمود.
 • این ابزار از سیستم قابل تنظیم حرارت و باد برخوردار است.

مزایای استفاده از سشوار صنعتی

تفاوت سشوار صنعتی با سشوار خانگی

همانطور که می دانید سشوار صنعتی و سشوار خانگی هر دو ابزارهای برقی و پرکاربردی هستند. این دو محصول جهت حرارت دادن و خشک کردن موقعیت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این دو محصول با با وجود شباهت هایی که با یکدیگر دارند، از تقاوت هایی نیز برخوردار هستند. در ادامه این بخش به تفاوت های این دو محصول اشاره خواهیم کرد.

 • میزان باد تولیدشده توسط هر یک از این محصولات، با یکدیگر متفاوت است.
 • میزان حرارت هر یک از این دو ابزار با یکدیگر متفاوت است. همانطور که پیش از این گفته شد، میزان حرارت تولیدشده توسط سشوار صنعتی 50 تا 700 درجه است. به عبارتی این میزان معادل 10 برابر حرارتی است که سشوار خانگی تولید می کند.
 • سشوار صنعتی از سیستم مخصوصی برخوردار است که باد و گرمای تولیدشده را کنترل می نماید.

راهنمای خرید سشوار صنعتی

هنگام خرید این ابزار به نکات زیر توجه داشته باشید.

 •  سشوار صنعتی در انواع مختلف و با قدرت های متفاوت تولید می شود. به همین دلیل هنگام خرید این محصول به ولتاژ و توان دستگاه توجه نمایید. همچنین باید آن را متناسب با نوع و حجم کار خود، انتخاب نمایید.
 • هنگام خرید این محصول به توان باد تولیدی سشوار صنعتی توجه نمایید. این واحد برحسب لیتر بر دقیقه است. در نتیجه هرچه توان بادی سشوار بیشتر باشد، پرتاب حرارتی آن بالاتر می رود.
 • المنت سشوار صنعتی قطعه ای کاربردی و مهم در ساختار این محصول است. هنگام خردید نیز به جنس این قطعه توجه داشته باشید.
 • از دیگر نکاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد، برخورداری از دکمه تنظیم میزان حرارت است.
 •  از سالم بودن، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

نکات ایمنی در استفاده از سشوار صنعتی

هنگام استفاده از سشوار صنعتی رعایت نکات حائز اهمیتی، ضروری است. در ادامه به نکات ایمنی که هنگام استفاده از این ابزار باید رعایت شود، اشاره خواهیم کرد.

 1. به دلیل استفاده این ابزار از توان بالای برق شهری، از کابل قوی و متناسب استفاده نمایید.
 2. قسمت ورودی هوا به دستگاه را تمیز نگه دارید وآن را نپوشانید. با این کار از بالا رفتن دما و آتش سوزی احتمالی جلوگیری می شود.
 3. جهت افزایش طول عمر سشوار صنعتی، پس از هر چند دقیقه استفاده از دستگاه، به آن استراحت دهید.
 4. هنگام استفاده از سشوار صنعتی، دمای سرامیک المنت آن بالا می رود. این قسمت بسیار حساس وئ شکننده است و با کوچک ترین ضربه ای آسیب می بیند. در نتیجه هیچگونه ضربه ای نباید به این ابزار وارد شود.
 5. دستگاه را دور از رطوبت نگهداری نمایید.
 6. از این ابزار در کنار مواد اشتعال زا استفاده نکنید. زیرا این ابزار هنگام کار، دمای بالایی از خود ایجاد می کند.
 7. هنگام کار با این ابزار از دستکش ایمی استفاده نمایید.

نکات ایمنی استفاده از سشوار صنعتی

بهترین سشوار صنعتی

برندهای متعدددی به تولید و عرضه این محصول کاربردی پرداخته اند. در ادامه به بهترین مارک سشوار صنعتی اشاره خواهیم کرد.

سشوار صنعتی رونیکس

رونیکس یکی از بهترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات برقی  و دستی در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. برند رونیکس با پیشرفت چشم گیری که داشته است، توانسته است خریداران زیادی را مجذوب خود نماید. محصولات تولیدشده توسط این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. همچنین در ساختار آنها تمامی استانداردهای بین المللی رعایت شده است. از محبوب ترین سشوار صنعتی تولیدشده توسط این برند می توان به سشوار صنعتی رونیکس مدل 1102، 1104، 1101، 1103 و ... اشاره نمود.

سشوار صنعتی توسن

توسن از دیگر برندهای محبوب و معتبر در زمینه تولید ابزارآلات است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1382 آغاز نمود و با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا توانسته است جایگاه خود را میان دیگر تولیدکنندگان، تثبیت نماید. از برترین سشوار صنعتی تولیدشده توسط این برند می توان از سشوار صنعتی توسن مدل 9008HG نام برد.

سشوار صنعتی ادون

برند ادون از برندهای محبوب و معتبر در زمینه تولید ابزارآلات صنعتی به شمار می آید. این برند در سال 2001 توسط ژجیانگ ادوون تأسیس شد. لازم به ذکر است که محصولات تولیدشده این برند باتوجه به کیفیت مطلوبی که دارند، از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. از برترین سشوار صنعتی تولیدشده توسط این برند می توان به سشوار صنعتی ادون مدل HAG-520T اشاره نمود.

از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده سشوار صنعتی می توان از شرکت های باس، دیوالت، هیوندای، آاگ، پوکا، بلک اند دکر، بوش و ... نام برد.

قیمت سشوار صنعتی

قیمت سشوار صنعتی به مواردی مانند برند تولیدکننده، ظرفیت جریان هوا، نوع محصول و موارد دیگر بستگی دارد. همچنین شما باتوجه به میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید، باید به خرید مناسب ترین نوع آن اقدام نمایید.

خرید سشوار صنعتی

برای خرید سشوار صنعتی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سشوار صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه توان