ثبت فروشگاه

نردبان

نردبان وسیله ای است که برای انجام فعالیت های مختلف در ارتفاع استفاده می شود. نردبان از دو قطعه فلزی یا چوبی عمودی تشکیل شده است. در میان این دو قطعه عمودی در فاصله های مشخص شده، قطعات دیگری به صورت افقی قرار گرفته اند. این قطعات افقی، امکان ایستادن افراد در ارتفاعات را فراهم می کنند. همچنین دو قطعه عمودی به کار رفته در ساختار این ابزار، همانند پایه عمل می کنند. استفاده از این تجهیزات از گذشته تاکنون رایج بوده است. امروزه ساختار این محصول دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است که در ادامه به آشنایی با آنها می پردازیم. قیمت انواع نردبان با توجه به جنس آن، شکل ظاهری و کاربردی که دارد متغیر است. در نتیجه با توجه به نیاز خود، می توانید نسبت به خرید نردبان ارزان و مناسب اقدام نمایید.

نردبان

نردبان چیست

نردبان دو قطعه بلند از جنس های مختلف به حالت عمودی است که پایه هایی به صورت افقی به عنوان پله با تعداد متفاوت در آن وجود دارد. نردبان به انگلیسی Ladder نام دارد. برخی افراد این محصول را با نام پلکان یا نردبام نیز می شناسند. این تجهیزات در مدل های مختلف ساخته می شوند. در ساختار این تجهیزات از متریال های گوناگون فلزی، چوبی و پلاستیکی استفاده می شود. همچنین براساس نوع شغل و موقعیت مورد نظر، می توانید مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید.

کاربرد نردبان

همانطور که می دانید، از این ابزار در موقعیت های مختلف استفاده می شود. به طور کلی کاربرد اصلی این ابزار استفاده در ارتفاعات است. همچنین در نقاطی که امکان دسترسی به آنها دشوار است، وجود این تجهیزات الزامی است. در ادامه به بررسی تعدادی از رایج ترین کاربردهای این ابزار پرداخته شده است:

 • تمیز کردن سقف
 • نصب پرده
 • نقاشی ساختمان
 • تعویض لامپ و لوستر
 • دسترسی به بالای کابینت ها و قفسه ها
 • تعمیرات در ارتفاعات زیاد و مواردی از این قبیل

انواع نردبان از نظر جنس

همانطور که پیش از این گفته شد، این تجهیزات با استفاده از متریال های گوناگونی تولید می شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

نردبان چوبی

این وسیله همانطور که از نامش پیداست، از چوب ساخته شده است. نردبان های اولیه به صورت چوبی ساخته می شدند. سهولت در استفاده و ساخت ساده آن، از اصلی ترین مزایای این محصول به شمار می آیند. عدم استفاده از مدل های چوبی در محیط های مختلف، از معایب این ابزار هستند.

فلزی

نردبان فلزی ممکن است از جنس آلومینیوم یا آهن ساخته شده باشد. استفاده از این مدل، در موقعیت های مختلف مناسب است. شما براساس نوع کاربرد و میزان ارتفاع مورد نیاز، میتوانید نمونه های آلومینیومی یا آهنی این تجهیزات را خریداری نمایید.

نردبان پلاستیکی

یکی از انواع این محصول که تنوع زیادی دارد، مدل های پلاستیکی است. مدل پلاستیکی این محصول، نسبت به مدل های فلزی و چوبی استحکام کمتری دارد. همین موضوع، استفاده از این ابزار را در مشاغل مختلف محدود کرده است.

نردبان آلومینیومی

نمونه های آلومینیومی این تجهیزات به صورت یکپارچه تولید می شوند. پله های این ابزار نیز به صورت آلومینیومی هستند. لازم به ذکر است پله های این محصول، توسط اتصالات جوشکاری به یکدیگر متصل شده اند.

فایبرگلاس

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده صحیح از این تجهیزات، نمونه های فایبرگلاس این ابزار به بازار ارائه شدند. نمونه های فایبرگلاس این محصول، نسبت به دیگر انواع آنها از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

انواع نردبان از نظر جنس

انواع نردبان از نظر کاربرد

این تجهیزات براساس نوع کاربرد و موارد استفاده، از یکدیگر متمایز می شوند. در گذشته استفاده از این تجهیزات تنها به مصارف خانگی محدود می شد اما با گذشت زمان، تولید این تجهیزات متنوع شد. در ادامه به معرفی کاربردی ترین انواع این محصول پرداخته شده است:

مصارف خانگی

یکی از پرمصرف ترین انواع این تجهیزات، نوع خانگی آن است. مدل های خانگی وزن سبکی دارند و معمولاً از جنس آهن یا آلومینیوم ساخته می شوند. طراحی آنها نیز به صورتی است که فضای کمتری را اشغال می کنند. مدل های خانگی، معمولاً به صورت تاشو تولید می شوند و پله های پهن تری دارند.

مصارف صنعتی

یکی از تجهیزات مهم در زمینه انجام امور فنی، نردبان های صنعتی هستند. هنگام خرید این تجهیزات به ارتفاع مورد نظر، ایمنی محصول و قابلیت حمل آن توجه نمایید.

نردبان آتش نشانی

این تجهیزات همانطور که از نامشان مشخص است، در مشاغل آتش نشانی استفاده می شود. این محصول یکی از مهم ترین تجهیزات برای آتش نشان ها است. در صورت نیاز به بالا رفتن از ساختمان های مرتفع و نجات افراد، از این وسیله استفاده می شود. لازم به ذکر است این ابزار در انواع مختلف کشویی، قلاب دار و سقفی ساخته می شود. قیمت نردبان آتش نشانی براساس تعداد پله و مواد به کار رفته در تولید آن، تعیین می شود.

نردبان مخابراتی

مدل های مخابراتی از دیگر انواع این تجهیزات هستند. این تجهیزات انعطاف پذیر و مقاوم هستند. همچنین ساختار ساده ای دارند و از وزن سبکی برخوردار هستند. ساختار این ابزار به گونه ای است که دو یا چند نردبان بر روی یکدیگر سوار می شوند. سپس نردبان های دوم و سوم، بر روی پله های پایینی سوار می شوند. توجه نمایید استفاده از این مدل در حالت دو طرفه و در وسط سالن ها، پیشنهاد نمی شود.

نردبان طنابی چاه

نردبان طنابی نجات نوع دیگری از این تجهیزات است. همانطور که از نام این وسیله مشخص است، برای استفاده هنگام ورود و خروج به عمق چاه مناسب است. از این تجهیزات در شرایط دیگری همچون کمک به خروج افراد در ساختمان های مرتفع می توانید از این وسیله استفاده کنید.

انواع نردبان از نظر کاربرد

انواع نردبان از نظر ظاهر

در این بخش به بررسی طراحی و شکل ظاهری این تجهیزات پرداخته شده است:

نردبان ساده

مدل ساده همانطور که از نامش مشخص است، ساختار ساده ای دارد. پایه نردبان ساده از دو بخش عمودی و تعدادی پله تشکیل شده است. از مدل های ساده این وسیله برای بالا رفتن از ارتفاع در موقعیت های مختلف، استفاده می شود. این وسیله با جنس های مختلف و سایزهای متنوع در بازار موجود است.

نردبان تلسکوپی

این ابزار ظاهری متفاوت نسبت به مدل های دیگر دارد. یکی از ویژگی های مدل تلسکوپی این تجهیزات، برخورداری از قابلیت تنظیم در ارتفاع دلخواه است. این وسیله به دلیل ظاهر متفاوت، محبوبیت زیادی در زمینه مصارف خانگی دارد. لازم به ذکر است در برخی شرایط، جهت مصارف صنعتی نیز از این محصول استفاده می شود.

نردبان تاشو

نردبان کشویی یا تاشو از قابلیت باز و بسته شدن در موقعیت های خاص برخوردار است. استفاده از این تجهیزات به صورت گسترده امکان پذیر است. این محصول بیشترین کاربرد را در مشاغل ساختمانی و مصارف خانگی دارد.

انواع نردبان از نظر ظاهر

نکات ایمنی در استفاده از نردبان

 • به هیچ عنوان دو نفری از نردبان بالا نروید.
 • قبل از بالا رفتن از این ابزار، پایه های آن را فیکس کنید. وجود پایه پلاستیکی نردبان احتمال پرتاب شدن شما را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • اگر قرار است وسیله ای با خود حمل کنید، حتما از شخص دیگری کمک بگیرید.
 • به هیچ عنوان به این تجهیزات تکیه ندهید.
 • جهت انجام فعالیت های برق کاری، از مدل های فلزی استفاده نکنید.

راهنمای خرید نردبان

 1. اولین نکته مهم در هنگام خرید این تجهیزات، موقعیت و محیط مورد نظر برای استفاده از آن است. به عنوان مثال، از نمونه های خانگی این محصول در زمینه مشاغل صنعتی استفاده نکنید.
 2. از دیگر پارامترها مهم در انتخاب این تجهیزات، توجه به جنس محصول است. این وسیله در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می شود. در نتیجه با در نظر گرفتن فعالیت مورد نظر، می توانید مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید.
 3. از دیگر موارد مهم پیش از خرید این محصول، توجه به وزن آن است. طبق استانداردهای جهانی، حداکثر وزنی است که این تجهیزات متحمل می شوند حداقل 130 کیلوگرم است.
 4. ارتفاع این ابزار از دیگر نکات مهم در انخاب آن به شمار می آید. این تجهیزات در ارتفاعات 50 سانتی متر تا 4 متر تولید می شوند.
 5. توجه به تعداد پله های این محصول، نکته دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. تعداد پله های موجود بر روی این ابزار، تأثیر زیادی در نحوه عملکرد شما دارد. به طور معمول تعداد پله های این محصول از 3 تا 6 عدد متغیر است.

بهترین برند نردبان

در حال حاضر تولیدکنندگان متعددی به تولید این ابزار کارآمد پرداخته اند. در ادامه به معرفی محبوب ترین آنها می پردازیم.

نردبان مارک یونیک

یونیک یکی از محبوب ترین تولیدکنندگان انواع ابزار صنعتی و لوازم خانگی در جهان است. محصولات یونیک از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در کشور چین تولید می شوند. شرکت یونیک به تولید انواع نردبان در ابعاد مختلف می پردازد.

نردبان آلوم پارس

برند آلوم پارس یکی از با تجربه ترین تولیدکنندگان انواع این تجهیزات به صورت خانگی و فروشگاهی است. این برند با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید این تجهیزات، توانسته است محصولات با کیفیت و مقاومی را به بازار عرضه کند. لازم به ذکر است این برند، جایگاه ویژه ای در بازارهای داخلی و خارجی کسب کرده است. آلوم پارس به تولید انواع نردبان 5، 4 و 6 پله می پردازد.

نردبان آلوپات

آلوپات از دیگر برندهای معتبر و شناخته شده این تجهیزات است. محصولات این برند مطابق با استانداردهای ایران ISO 9001:2015 و استانداردهای بین المللی تولید می شوند. در حال حاضر این شرکت هیچ نماینده انحصاری در ایران ندارد. تجهیزات الوپات نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و با توجه به نیاز کاربران تولید می شوند.

قیمت نردبان

قیمت نردبان طنابی، خانگی و صنعتی براساس ویژگی های محصول تعیین می شود. جنس محصول، طراحی و شکل ظاهری آن، ارتفاع و برند تولیدکننده از مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار در قیمت این تجهیزات هستند. معمولاً مدل های صنعتی قیمت بیشتری نسبت به مدل های خانگی دارند.

خرید نردبان

برای خرید نردبان طنابی و دیگر انواع این تجهیزات، می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع نردبان و برقراری ارتباط با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع