ثبت فروشگاه

نردبان چیست و چه انواعی دارد؟ نردبان دو قطعه بلند از جنس‌های مختلف به حالت عمودی است. در میان این دو قطعه عمودی و در فاصله‌های مشخص شده، قطعات دیگری به صورت افقی قرار گرفته‌اند. این قطعات افقی، همانند پایه عمل می‌کنند و برای ایستادن افراد در ارتفاعات طراحی شده‌اند. پایه‌هایی به صورت افقی به عنوان پله با تعداد متفاوت در آن وجود دارد. به طور کلی استفاده از این ابزار برای انجام فعالیت‌های مختلف در ارتفاعات مناسب است. لازم به ذکر است معنی نردبان به انگلیسی Ladder ترجمه می‌شود. همچنین برخی کاربران این محصول را با نام پلکان یا نردبام نیز می‌شناسند.

از رایج‌ترین کاربرد‌های این ابزار می‌توان به تمیز کردن سقف، نصب پرده، نقاشی ساختمان، تعویض لامپ و لوستر، دسترسی به بالای کابینت‌ها و قفسه‌ها، تعمیرات در ارتفاعات و مواردی از این قبیل اشاره کرد. استفاده از این تجهیزات از گذشته تاکنون رایج بوده است و امروزه ساختار این محصول دچار تغییر و تحولات بسیار زیادی شده است. نردبان‌ها براساس مواد اولیه ساخت، سایز و ابعاد، شکل ظاهری و کاربردی که دارند، از یکدیگر متمایز می‌شوند. نردبان چوبی و نردبان آلومینیومی از پرکاربردترین انواع نردبان هستند که از لحاظ جنس با یکدیگر تفاوت دارند. همچنین نردبان فلزی، پلاستیکی و فایبرگلاس نیز از دیگر انواع این محصول هستند. در ادامه به بررسی پرکاربردترین انواع این محصول براساس کاربرد پرداخته شده است:

 • نردبان خانگی: یکی از پرمصرف‌ترین انواع این تجهیزات، نوع خانگی آن است و فضای کمتری اشغال می‌کند. مدل‌های خانگی وزن سبکی دارند و معمولاً از جنس آهن یا آلومینیوم ساخته می‌شوند. همچنین مدل‌های خانگی، معمولاً به صورت تاشو تولید می‌شوند و پله‌های پهن‌تری دارند.
 • نردبان آتش نشانی: این محصول یکی از مهم‌ترین تجهیزات برای آتش نشان‌ها است. در صورت نیاز به بالا رفتن از ساختمان‌های مرتفع و نجات افراد، از این وسیله استفاده می‌شود. این ابزار در انواع مختلف کشویی، قلاب‌دار و سقفی تولید می‌شود.
 • نردبان مخابراتی: مدل‌های مخابراتی مقاومت و انعطاف‌پذیری بالایی دارند. ساختار این محصول به گونه‌ای است که دو یا چند نردبان بر روی یکدیگر سوار می‌شوند. سپس نردبان‌های دوم و سوم، بر روی پله‌های پایینی سوار می‌شوند.
 • نردبان طنابی چاه: این نوع نردبان هنگام ورود و خروج به عمق چاه استفاده می‌شود. از این محصول در شرایط دیگری همچون کمک به خروج افراد در ساختمان‌های مرتفع می‌توان استفاده کرد.

در ادامه به بررسی شکل ظاهری نردبان‌ها پرداخته شده است:

 • نردبان ساده: این محصول ساختار ساده‌ای دارد و پایه آن از دو بخش عمودی و تعدادی پله تشکیل شده است. از مدل‌های ساده این محصول برای بالا رفتن از ارتفاعات در موقعیت‌های مختلف، استفاده می‌شود.
 • نردبان تلسکوپی: ظاهر این وسیله نسبت به مدل‌های دیگر، متفاوت است. یکی از ویژگی‌های مدل تلسکوپی، برخورداری از قابلیت تنظیم در ارتفاع دلخواه است.
 • نردبان تاشو: نردبان کشویی یا تاشو قابلیت باز و بسته شدن در موقعیت‌های خاص دارد. استفاده از این تجهیزات به صورت گسترده امکان‌پذیر است. 

قیمت نردبان

قیمت انواع نردبان طنابی، خانگی و صنعتی با توجه به نوع محصول، جنس نردبان و شکل ظاهری آن متغیر است.

خرید نردبان از راندنو

پیش از خرید نردبان بهتر است به موارد زیر توجه شود:

 • نوع کاربری: اولین نکته مهم پیش از خرید این تجهیزات، توجه به موقعیت و شرایط مورد نظر است.
 • جنس محصول: همان‌طور که در ابتدا گفته شد، نردبان آلومینیومی، چوبی، نردبان آهنی و غیره از موادی هستند که در ساخت این محصول استفاده می‌شوند. در نتیجه با در نظر گرفتن فعالیت مورد نظر، می‌توان مناسب‌ترین نوع آن را برای مجموعه مورد نظر خریداری نمایید.
 • ظرفیت وزن محصول: طبق استانداردهای جهانی، حداکثر وزنی است که این تجهیزات متحمل می‌شوند، حداقل 130 کیلوگرم است.
 • ارتفاع مورد نیاز: این تجهیزات با ارتفاع 50 سانتی‌متر تا 4 متر تولید می‌شوند که با در نظرگیری محیط مورد نظر، می‌توان مناسب‌ترین نوع آن را خریداری کرد.
 • تعداد پله: پله‌های نردبان تأثیر زیادی در نحوه عملکرد کاربران دارند. به طور معمول تعداد پله‌های این تجهیزات از 3 تا 6 عدد متغیر است.

برای خرید انواع نردبان می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت نردبان تاشو آلومینیومی و تلسکوپی و برقراری ارتباط با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند