ثبت فروشگاه

کابل کولر که همان کابل کولر آبی است، یک نوع کابل برق از نوع سبک و فشار ضعیف است و معمولاً محدوده ولتاژی معادل 300 تا 500 ولت دارد. هادی مس قرار گرفته شده در این کابل از نوع آنیل شده است که جریان الکتریکی را به خوبی انتقال می‌دهد. روکش رویی این نوع کابل نیز از جنس پی‌وی‌سی (PVC) و اکثراً سفید یا مشکی رنگ است. کاربرد این کابل‌ها اغلب برای کولرهای آبی است. از این جهت به این دسته از کابل‌ها، کابل کولر آبی نیز گفته می‌شود. در هنگام نصب کولر آبی به این تجهیزات نیاز است به همین دلیل تکنسین‌های برق به خرید کابل کولر اقدام می‌کنند. قیمت کابل کولر متنوع است و به موارد زیادی بستگی دارد.

از این نوع کابل برای ایجاد ارتباط میان موتور کولر تا کلید کولر در داخل ساختمان استفاده می‌شود. به طور معمول این کابل در داخل لوله‌ها به کار می‌رود و نصب می‌شود. ساختار اغلب این کابل از نوع افشان است و در برخی موارد نوع مفتول بکار می‌رود. کابل مفتولی کولر دارای مقاومت فیزیکی بالایی است و از این جهت در شرایط محیطی سخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایز کابل کولر آبی اغلب در دو نوع 1.5*4 و 1.5*5 است که انتخاب آن به محل استفاده و کاربردی که دارد، بستگی خواهد داشت. البته گاهاً کارخانه‌ها با سطح مقطع 2.5 و 1 نیز کابل تولید می‌کنند. در حالت استاندارد کابل کولر آبی، ضخامت این کابل حدوداً معادل 7 میلی‌متر است. بنابراین در پاسخ به سؤال کابل کولر آبی چند رشته است باید گفت این کابل‌ها عمدتاً 4 یا 5 رشته هستند. کابل مناسب کولر در کلاف‌های 100 متری بسته‌بندی می‌شود و از استانداردهای کابل فشار ضعیف تبعیت می‌کند. کابل برق کولر گازی دسته دیگری از کابل‌ها به شمار می‌آید که برای کولرهای گازی مناسب است. لوله و کابل کولر گازی باید متناسب با توان و ولتاژ کولر گازی انتخاب شود. قیمت کابل کولر گازی از قیمت کابل کولر آبی بیشتر است.

قیمت کابل کولر

برای تهیه و انتخاب کابل مناسب برای کولر آبی باید به پلاک ثبت شده بر روی کولر توجه کرد. توان مصرفی هر کولر آبی بر روی پلاک آن ثبت شده و با توجه به آن باید کابل مورد نظر را انتخاب و استفاده کرد. این موارد بر روی قیمت هر متر کابل کولر آبی اثرگذار است. علاوه‌بر این، وزن کابل و تعداد رشته آن معیار مناسبی جهت انتخاب کابل کولری نیست و باید ویژگی‌های ساختاری کابل را نیز برای خرید کابل مد نظر قرار داد. به عنوان مثال قیمت کابل کولر 4 رشته از 5 رشته کم‌تر است.

معمولاً برای کولرهای آبی بزرگ‌تر که موتور قوی‌تری دارند، از کابل با سطح مقطع بالا استفاده می‌شود. نحوه اتصال کابل کولر به بدنه کار دشواری نیست اما بهتر است از تکنسین‌های برق کمک گرفته شود.

خرید کابل کولر از راندنو

برای خرید کابل کولر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل کولر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

جنس هادی


نوع هادی


برند