ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کابل کولر

کابل کولر یک نوع کابل برق از نوع سبک بوده و معمولاً دارای محدوده ولتاژ 300 تا 500 ولت می باشد. هادی مس قرار گرفته شده در این کابل از نوع آنیل شده است که جریان الکتریکی را به خوبی انتقال می دهد. روکش رویی این نوع کابل نیز از جنس پی وی سی (PVC) و اکثراً سفید رنگ می باشد. کاربرد کابل های کولری برای کولرهای آبی بوده و از این جهت به این دسته از کابل ها، کابل کولر آبی نیز گفته می شود. از این نوع کابل برای ایجاد ارتباط میان موتور کولر تا کلید کولر در داخل ساختمان استفاده شده و به طور معمول این کابل در داخل لوله ها به کار رفته و نصب می شود. ساختار اغلب کابل های کولر آبی از نوع افشان بوده و در برخی موارد از نوع مفتول نیز می باشد. مشخصه این دسته از کابل ها در دو نوع 1.5*4 و 1.5*5 است که انتخاب آن ها به محل استفاده و کاربردشان بستگی دارد. البته گاهاً با سطح مقطع 2.5 نیز کابل کولر را تولید می کنند. لازم به ذکر است که روکش کابل کولر آبی سفید رنگ است.

نکات مهم در خرید کابل کولر

برای تهیه و انتخاب کابل مناسب برای کولر آبی باید به پلاک ثبت شده بر روی کولر توجه کرد. توان مصرفی هر کولر آبی بر روی پلاک آن ثبت شده و با توجه به آن باید کابل مورد نظر را انتخاب و استفاده کرد. علاوه بر این، وزن کابل و تعداد رشته آن همواره معیار مناسبی جهت انتخاب کابل کولری نبوده و باید ویژگی های ساختاری کابل را نیز برای خرید کابل مد نظر قرار داد. معمولاً برای کولرهای آبی بزرگتر که موتور قوی تری دارند، از کابل کولر با سطح مقطع بالا استفاده می شود. کابل های کولری در کلاف های 100 متری بسته بندی می شوند و از استانداردهای کابل های فشار ضعیف تبعیت می کنند.

تفاوت کابل کولر آبی و کابل کولر گازی

کابل های کولر آبی می بایست ظرفیت جریان پذیری پایین تری را داشته باشند و از سطح مقطع پایین تر در ساخت آنها استفاده شود. کابل های سطح مقطع پایین تر تا 16 آمپر قابلیت پذیرش دارند، در صورتی که در هنگام استفاده از کولر گازی ممکن است جریانی تا 2 برابر جریان مجاز کابل نیز نیاز باشد. معمولاً سطح مقطع کابل های کولر گازی بیشتر از 4 میلی متر است.

از برترین برندهای تولیدکننده کابل کولر می توان به خراسان افشارنژاد، البرز الکتریک نور، تک سیم البرز، سیم و کابل مشهد، سهند، همدان و ... اشاره کرد.

سایت راندنو بهترین مرجع برای مقایسه قیمت کابل کولری و سایر کابل ها است و خریداران در این سایت می توانند با بهترین تولیدکنندگان و فروشندگان کابل کولر، بدون واسطه در ارتباط باشند و به راحت ترین شیوه های ممکن، استعلام خرید خود را در سایت ثبت کرده و از چندین فروشگاه پیش فاکتور دریافت نمایند.

جنس هادی


نوع هادی


برند