ثبت فروشگاه
دسته‌بندی‌ها : کاتر چاقویی -

کاتر

کاتر وسیله ای است که از یک تیغ برای بریدن اجسام استفاده می کند. از کاتر در تمامی کارگاه ها و کارخانه های صنعتی و تولیدی استفاده می شود. انواع مختلف کاتر می تواند چوب، مقوا، کاغذ، پلاستیک، موکت، تسمه، طناب و ... را  برش داده و یا بر روی آن ها خراش ایجاد کند. جنس بدنه کاتر نیز می تواند فلزی و پلاستیکی باشد. تیغ کاتر ها می تواند به اندازه دلخواه باز و بسته شود و در هنگامی که نوک تیغ کند شود، می توانیم آن راشکسته و از قسمت عقبتر تیغ استفاده کنیم. در بسیاری از کارهای طراحی، نصب موکت و فرش، نقاشی، صنعت و برش رویه سیم، ظریف کاری و ... از کاترها استفاده می شود.

انواع کاتر 

ساختار کاترها به این گونه است که یک تیغ به صورت تاشو درون بدنه و دسته آن قرار می گیرد تا از ایمنی بالایی برخوردار باشد. نوع دیگر آن ها، مدل تیغه ثابت این محصول است که قابلیت عقب و جلو رفتن برای آن وجود ندارد. یک نوع دیگر کاتر که از مرسوم ترین آن ها است، مدل پله ای می باشد. در این مدل تیغه بر روی یک نوار داخل دسته قرار می گیرد که با فشار دست بر روی یک دکمه می توان تیغه را به داخل و یا خارج هدایت کرد و علاوه بر این میزان بیرون آمدن تیغه نیز قابل کنترل است و به دلیل این که بر روی دسته دندانه هایی قرار گرفته است، این تیغه پس از بیرون آمدن ثابت مانده و به عقب نمی رود. کنترل و تنظیم تیغه باعث افزایش دقت در برش می شود زیرا با این کار عمق و سایز برش کاملا دل خواه می باشد. این تیغ ها بسیار تیز، کوچک و سبک هستند و بر روی آن ها شیارهایی طراحی شده است تا در صورت کند شدن بتوان بخش ابتدایی آن را شکسته و از بخش دوم تیغه استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که این تیغه ها قابل تعویض نیز هستند. نوع دیگر کاتر مدل مدادی آن ها می باشد. کاتر مدادی دارای یک تیغه بسیار نارک و کوچک است که برای برش های دقیق و با ظرافت بالا از آن ها استفاده می شود.

تیغ کاتر

جنس تیغ کاتر نیز متفاوت است و در دو رنگ مشکی و نقره ای ساخته می شود. تیغه نقره ای از کربن مرغوب استفاده کرده است که برای تمامی مواد مناسب می باشد اما تیغه مشکی دارای سرعت و برندگی بیشتری به نسبت تیغه نقره ای است. البته لازم به ذکر است که تیغه های نقره ای دارای طول عمر بیشتری به نسبت تیغه های مشکی هستند. تیغه کاتر در انواع قلاب، عایق و تیغه سرعت به بازار عرضه می شود. معمولا به گونه ای ساخته می شوند که بتوان در زمان کند شدن نوک آن را جدا کرد.

نکات مهم در خرید کاتر

  • کاترها در انواع و سایزهای مختلفی تولید می شوند تا مصرف کنندگان بتوانند مناسب با فعالیت خود هر یک را انتخاب کنند و برای انجام امور از آن ها استفاده کنند. 
  •   برای خرید یک کاتر باید به نکات بسیاری توجه کرد به عنوان مثال اندازه و قدرت آن یک نکته بسیار مهم است. از بعضی کاترها برای برش اشیا و انجام برخی کارهای سنگین نیز استفاده می کنند. تیغه کاتر دارای اندازه های مختلفی است و در سایزهای 9 میلی متری، 18 میلی متری، 25 میلی متری و... تولید می شود. تیغه 9 میلی متری برای فعالیت هایی که به دقت بالا نیازمند است مناسب می باشد مانند برش فیلم، کاغذ دیواری، نمد و ... . تیغه های 18 میلی متری نوع بسیار پرکاربرد تیغه ها هستند که برای برش موکت، پارچه، کف پوش ... از آن ها استفاده می شود. تیغه 25 میلی متری برای مواد ضخیم تر مانند لوله ها، فوم، طناب، ورقه های لاستیکی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. 
  •   امرزوه در سطح جهان شرکت های زیادی به تولید کاتر می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های رونیکس، توسن، استنلی، میلواکی، نووا، کنزانس و استنلی اشاره کرد.  
  • خریداران در سایت راندنو می توانند با نمایندگان و عاملین فروش کاترهای مختلف در ارتباط باشند و بدون هیچ واسطه ای از آن ها خرید نمایند. 
لیست مقایسه

برند


نوع