ثبت فروشگاه

آژیر و چراغ

آژیر و چراغ تجهیزات هشدار دهنده هستند. این تجهیزات توسط صدا و نور گردان، خطر موجود در محیط را هشدار می دهند. این دو وسیله جزو سیستم ایمنی و امنیتی به شمار می آیند. استفاده از این تجهیزات هشدار دهنده در هر مکان یا وسیله نقلیه کاربرد دارد. آژیرها و چراغ گردان ها بر روی ماشین های پلیس، کانکس ها و مواردی از این قبیل نصب می شوند. قیمت آژیر و چراغ به نوع استفاده آنها و مدل ابزار بستگی دارد. در نتیجه با توجه به پارامترهای نام برده، می توانید به خرید آژیر و چراغ اقدام نمایید.

آژیر و چراغ چیست

معمولاً آژیر و چراغ به صورت مکمل با یکدیگر عمل می کنند. این دو محصول از مهم ترین علائم هشدار دهنده به شمار می آیند. این تجهیزات توسط ایجاد صوت و چراغ گردان، افراد را مطلع و هشدار می دهند. آژیرها و چراغ های گردان در انواع مختلفی تولید می شوند. این تجهیزات هشدار دهنده در اکثر سیسم های سرقت موجود هستند. از این تجهیزات در طلا فروشی ها، مکان های مسکونی، تجاری و اماکنی که امکان سرقت در آنها وجود دارد، استفاده می شود.

چراغ گردان ها به عنوان فلاشر و نور افکن مورد استفاده قرار می گیرند. از این وسیله به منظور احتیاط و هشدار بر روی کانکس های نظامی و ماشین ها استفاده می شود. این دو وسیله به طور کامل امنیت و هشدار را در کنار یکدیگر فراهم می کنند.

چراغ گردان چیست؟

چراغ گردان نوعی چراغ است که از طراحی خاصی برخوردار است. این چراغ ها با توجه به فناوری نوین روز جهان تولید می شوند. این تجهیزات به منظور جلب توجه هر چه بیشتر، به صورت چرخشی، تک یا چند فانوس ثابت یا سیار و چشمک زن منعکس شده

انواع چراغ گردان

چراغ هشدار دهنده براساس نوع کاربرد و محیط مورد نظر برای نصب، در انواع مختلفی تولید می شود. در ادامه به بررسی انواع این تجهیزات می پردازیم:

چراغ گردان موتور

چراغ گردان موتور نوعی چراغ هشدار است که در انواع مختلفی تولید می شود. انواع این ابزار عبارت اند از : چراغ گردان موتور چشمک زن و چراغ گردان موتور ثابت هستند.  این چراغ موتور ها بسیار کم مصرف هستند.

چراغ خطر

چراغ خطر همان چراغ گردان خطر است. همان طور که از نام آن مشخص است، اعلام کننده ی خطر است. این وسیله ی هشدار برای ماشین هایی که در موارد ضروری و خطر کارایی دارند استفاده می شوند.

چراغ گردان پلیس

این محصول یکی از قدیمی ترین و ساده ترین انواع چراغ های گردان است. این چراغ ها در زمینه ماشین های آتش نشانی، امداد خودرو و آمبولانس استفاده می شوند. استفاده از این تجهیزات نیازمند پیچ و چسب نیست. برای استفاده از این چراغ تنها کافی است برق مورد نیاز آن را تأمین کنید و آن را در سر جای مورد نظر قرار دهید. به دلیل برخورداری این چراغ ها از ویژگی مگنتی، به طور خودکار با آهنربای موجود در خود به سطح مورد نظر می چسبد و نصب می شود.

چراغ  گردان های پلیس نیز در انواع مختلفی تولید می شوند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. چراغ پلیسی ال ای دی: این تجهیزات همانطور که از نامشان مشخص است، لامپ استفاده شده در آنها از نوع LED است. لامپ ال ای دی از کیفیت نور پرتابی و طول عمر بالایی برخوردار است. لامپ های ال ای دی به دلیل کم مصرف بودن، فشار زیادی به سیستم برق خودرو وارد نمی کنند. استفاده از این وسیله ساده است و امکان نصب آنها بر روی قسمت های مختلف خودرو امکان پذیر است.
 2. چراغ پلیسی موتور: این چراغ
 3. چراغ اسکن موتور:
 4. چراغ پلیس برای ماشین:

انواع آژیر

آژیرها انواعی دارند که شامل موارد زیر است:

 • آژیر پیزو(PIZO): آژیر پیزو صدا را به صورت تک صدا ایجاد می کند. و نسبت به ازیر های دیگر صدای کمتری دارد.
 • آژیر سیرن ( SIREN): سیرن آژیری با صدای بلند و تک صدا است.
 • آژیر بلندگو (SPEAKER): آژیرهای بلندگو که به آنها اسپیکر می گویند، از صدای بسیار بلند است.

کاربرد آژیر و چراغ پلیسی

به طور کلی شنیدن صدای آژیر یا دیدن یک نور باعث بروز احساساتی در افراد می شود. گاه ااین احساسات، احساس امنیت، احساس ترس و احساس مسئولیت هستند. برای همین است که تجهیزات رنگی مختلفی در شهر وجود دارد. به طور طبیعی با شنیدن آژیر و چراغ  پلیس ما ممکن حس امنیت و یا حس خطر و ترس کنیم. فلسفه ی آژیر و چراغ پلیس هشدار دادن است. ممکن است در روز تعداد زیادی آزیر و چراغ های پلیس بشنویم و ببینیم. در اثل کاربرد ان ها هشدار دادن به نسبت به امنیت و یا خطر است. این چراف پلیس ها و ازیر در انواع خودرو های اعلام کننده هشدار کاربرد دارند کاه به صورت زیر می باشند. خودروهای ارتباط سیار

 • موتورسیکلت پلیس
 • خودروی پلیس
 • دوچرخه پلیس
 • ون پلیس
 • خودروی عملیات ویژه‌ی پلیس
 • خودروی ضد شورش
 • خودروی تجهیزات آتش نشانی
 • خودروی حمل آب آتش نشانی
 • آمبولانس هوایی خودروی امدادد

نحوه ی عملکرد آژیر و چراغ

آژیر ها به صورت سیم کشی به پنل کاربری متصل شده اند. سنسور ها اطلاعات خطر و هشدار را به پنل می فرستند و باعث به کار افتاد اژیر می شوند. چراغ ها هم به همین صورت عمل میکنند ولی در مکان های خاص یا ماشین های پلیس، آمبولانس، اتش نشانی و امداد خودر با این عملکرد با ازیر بیشتر مواقع کاربرد دارند.

اهمیت رنگ در چراغ های پلیس

رنگ چراغ های پلیس برر اساس استاندار هایی طراحی و تولید شده است. آمبولانس ها بر اساس  استاندارد بین امللی  چراغ  گردان هایشان انتخاب شده است. ماشین های پلیس هم به طور کلی رنگ قرمز یا آبی هستند و یا دو رنگ را به عنوان رنگ اصلی انتخاب می کنند. در خودرو های دیگر که از اینع چراغ ها استفاده می شود، رنگ های مختلفی به کار رفته است. برای مثال رنگ زرد عمدتا برای آمبولانس ها است. اتش نسان ها ار زنگ زرد و قرمز عمدتا استفاده می کنند. و خودرو های دیگر به همین صورت هستند.

ویژگی فنی چراغ گردان ها

رنگ های اصلی چراغ ها: چراغ گردان ها اصولا از رنگ آبی، قرمز، زرد تشکیل می شوند. در بعضی از کشوذ ها چراغ های ماشین پلیس به رنگ  آبی است، ولی در بیشتر کشور ها قرمز است. خودرو های کشنده و خدماتی از چراغ گردان به رنگ نارنجی استفاده می کنند. بر روی موتور های آمبولانس چراغ گردان به رنگ آبی نصب شده است.
اندازه: چراغ گردان ها اندازه های مختلفی برایشان طراحی شده است. این اندازه یه صورت قطر چراغ 110 میلی متر ذکر می شود. اندازه های مختلف این محصول شعاع  های متفاوت دارند. اندازه ی چراغ ها بزرگتر باشد مسافت زیادی را نور می بخشد.

آژیرها و چراغ های مگنتی

این آژیر دارای یک صفحه ی مغناطیسی است. به کمک آن می توانید چراغ های گردشی را بر سقف ماشین نصب کنید. این اتصال بسیار قو است و امکان جداشدن نیست.
برند های اژیر و چراغ
•    آژیر و چراغ صامو پرشین: این شرکت کاراهی وارداتی انجام می دهد و آزیر و چراغ و وسیله هایی در این زمینه  توزیع و تولید می کند.
•    آژیر و چراغ ایران سیرن: این برند یک دهه صایقه کاری دارد. و سیستم های اعلام کننده خطر را تولید می کنند.
•    آژیر و چراغ نورندا:  آژیر و چراغ نورندا یک شرکت داخلی است. که انواع آژیر و چراغ گردان های پلیس و آتش نشانی و... را تولید و به بازار عرضه می کند.

قیمت آژیر و چراغ

قیمت آژیر اعلام حریق و این کالاها به نوع مورد نیاز شما  و رنگ آن بسنگی دارد. آژیر و چراغ داری انواع متفاوتی هستند. این که کدام نوع برای چه سیستم  و چه ابزاری استفاده می شود هم تاثیر گذار است.

خرید آژیر و چراغ

برای خرید آژیر و چراغ حریق می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات آژیر و حریق را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آژیر و چراغ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع