ثبت فروشگاه

چسب برق

چسب برق که در صنعت با نام های لنت برق و چسب لنت نیز شناخته می شود، یکی از پرمصرف ترین لوازم جانبی برقی محسوب می شود که مصارف خانگی و صنعتی فراوان و کاربردهای متنوعی دارد. از این چسب ها برای علامت گذاری و عایق بندی سیم های رسانا استفاده می شود. به کمک لنت برق می توان سیم های ساختمان و اتومبیل را نیزعایق بندی کرد. جنس این چسب ها ازپلاستیک یا همان PVC بوده و در ساخت آنها از وینیل استفاده می شود. معمولاً چسب های برق ضد رطوبت بوده، مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته، اما در نهایت قابل اشتعال نیز می باشند. چسب های برق قابلیت کششی بالایی دارند و بعد از عایق کاری هادی ها، با کشیدن آن را از تیو‍پ جدا می کنند. در مکان هایی که بیشتر احتمال رطوبت و خیس بودن داده می شود، محل اتصال سیم را با لایه های بیشتری لنت کاری می کنند. چسب های برق با کیفیت متفاوتی تولید می شوند اما در کیفیت های پایین تر، چسبندگی ضعیف بوده و مواد استفاده شده به طرف دیگر چسب سرایت می کند.

اندازه های چسب برق

چسب برق ها با اندازه ها و رنگ های متفاوت در بازار متناسب با مصرف کاربر وجود دارند. عرض استاندارد در چسب ها ۳ سانتی متر می باشد ولی اگر با عرض بیشتر نیز نیاز داشته باشید، در بازار موجود می باشد. البته ابعاد لنت برق معمولاً با واحد یارد بر روی تیوپ تایپ می شود.

رنگ بندی چسب برق

چسب برق در رنگ های مشکی، قهوه ای، قرمز، زرد، سبز، آبی و نارنجی در بازار موجود است. استفاده از رنگ های مختلف هم می تواند بر اساس رنگ سیم باشد و هم بر اساس کاربرد سیم. البته دسته بندی که در ادامه به ان اشاره شده است، به صورت تجربی و نمادین می باشد زیرا در نهایت از رنگ های مختلف لنت برق، در مصارف یکسانی می توان استفاده نمود.

  1. چسب برق مشکی: یکی از مدل های معمولی چسب برق به حساب می آید و برای ولتاژ پایین و فاز دوم استفاده می شود. همچنین در سیم های بلند نیز، عایق کاری را با رنگ مشکی انجام می دهند و در انتهای آن برای مشخص بودن مشخصات سیم یک حلقه چسب رنگی به آن متصل می کنند. همچنین برای یک دست بودن سیم، در سیم های مشکی یا تیره استفاده می شود.
  2. چسب برق قهوه ای: برای ولتاژ پایین و فاز اول استفاده می شود.
  3. چسب برق قرمز: این رنگ پوسته و برق ۴۱۵ ولت ۳ فاز را نشان می دهد.
  4. چسب برق زرد: این رنگ سیم کشی های ۱۱۰ ولت و سیم اتصال به زمین را نشان می دهد.
  5. چسب برق سبز: این رنگ سیم اتصال به زمین را نشان می دهد.
  6. چسب برق آبی: این رنگ نشان دهنده ولتاژ ۲۳۰ و خنثی می باشد ودر سیم بندی نول کاربرد فراوانی دارد.
  7. چسب برق نارنجی: این رنگ برای ابزار های باغبانی به کار می رود.

بسته بندی چسب برق

در بازار معمولاً هر بسته ۱۰ عدد رول چسب برق و در هر کارتن ۱۰۰ عدد بسته به روایتی ۱۰۰۰ عدد رول چسب برق وجود دارد.

چه لنت برقی بخریم؟

 از معروف ترین برندهای ایرانی که لنت برق تولید می کنند، می توان به شرکت ایران چسب، داتیس، تایگر، دیاموند، واندر و آیرون مکس اشاره کرد. در سایت راندنو بهترین و باکیفیت ترین برندهای لنت برق به خریداران معرفی شده و همچنین خریداران می توانند با مشاهده قیمت کالای مورد نظر خود، با فروشندگان مربوطه بدون واسطه تماس برقرار کنند.

لیست مقایسه

برند